IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Sayfayı atabilir misin canım?
Şurası:

Sağolasın yazdıktan sonra gördüm sayfayı. Bakayım iyice bir ara.

Evet canim, bu yaz.
Kolay gelsin. Taşınma işi zor ama heryer elden geçtiği için bir rahatlama oluyor.
Ben de bahar temizliği yapıyorum estikçe.
Bir gün baza altı bir gün cocuk odası böyle azar azar heryer elden geçiyor. Herşeyi atasim geliyor böyle de. Yaş ilerledikce midir nedir kalabalığa, eşyaya, süse, ıvır zıvıra tahammülüm yok artık.

Sag olasin.
Ben atmayi cok severim, yaramayanları elden çıkarıyorum. :)
Ben de büyük temizlige girdim, kısım kısım yapıyorum.
Yaştan olabilir zamanla evet.
Benimki baya eskiden başladı böyle.

Sag olasin.
Ben atmayi cok severim, yaramayanları elden çıkarıyorum. :)
Ben de büyük temizlige girdim, kısım kısım yapıyorum.
Yaştan olabilir zamanla evet.
Benimki baya eskiden başladı böyle.
Yaa aslında ben de öyleyim.
Süs vs dediğime bakma hiç öyle süs eşyası merakım olmadı.
Bir sürü yemek takımım kahve fincanım olmadı hiç.
Hediye felan var onlar bile fazla geliyor artık.
Sade olmak iyidir insana rahatlık veriyor.

Küçükken (ilkokul) az bi koleksiyon meraki olmustu (pecete, pul vs.), belki liseden sonradir her seyi kaldirdim attim. Biriktirememeye basladim

Bir seyleri elden cikarinca, esyalarin da rahatladigini düşünüyorum, evde yer açıldı, ev nefes aldı, oh deyip rahatlıyorum

Küçükken (ilkokul) az bi koleksiyon meraki olmustu (pecete, pul vs.), belki liseden sonradir her seyi kaldirdim attim. Biriktirememeye basladim
En güzeli.
O hatıra bu hatıra diye diye evin içi doluyor.
Ben de bir dönem pul biriktirdim.
Atmışım demekki şimdi yok.
Bir dönem düğün kartı biriktirdim.
Onları da attik sonra.
En son eski para biriktirdim birazını kaybetmişim birazıni da oğlum sahiplendi.
Osmanlı parası bile var ama kıymetli bir koleksiyon aslında. :)

Bir işten yoruldugumda sıkıldığımda başka bir ise gecmeye calisiyorum ayetteki gibi.
Biraz kitap okusam iyi olur bugün.
Park, spor, ev toplama, çamaşır, bulaşıkla geçti bugün. Ama bir gerginlik var vücudumda,neyin nesi bilmiyorum.
Ama iyiyim kötü degilim.

WunderLost bacım naptın?
Terk-i diyar ettin buraları.
Bıraktın mi bizi?
Yaa bırakmadım aslında zihnimde hep buraya yazdım yaptıklarımı ama gerçekte girip yazamadım nedense
Canlı derslere devam, sıcaklar başladı Urfa da fırsat oldukça yeşil alanlara gidiyoruz eşimle, doktor kontrolüne gidiyorum arada işte 5.ayı bitirdim zaman hızlı geçiyor. Daha çabuk yorulur oldum, ev işlerinde yavaşladım doğal olarak.
Kitap okuma işini de azalttım, örgüye başladım çünkü(örgüye odaklanınca kitaba pek bakmıyorum.)
Ufak tefek alışverişler(bebek için)e başladık, isim arayışına girdik falan baya meşgul ediyor insanı yani.
Daha sık girmeye çalışacağım.
Beklentimin altında bi verim alıyorum bu ara hayattan(birçok sebep var tabi, pandeminin kısıtladığı şeyler, gebeliğin kısıtladığı şeyler vs.) O yüzden heralde gelip yazmaya değer görmedim bu ara.
Oysa küçük küçük de olsa kendimi mutlu edecek şeyler yapıyor olmam yeterli, konunun amacı bu zaten temelde, meşgul ve mutlu kalmak.
Yürüyüş yapmaya çalışıyorum düzenli, ödem oluşmasın fazla vücudumda diye, yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum kontrolsüz kilo almamak için.
Şimdilik bende durumlar böyle

Sizlerde ne var ne yok hanımlar

Küçük şeyler de olsa yazmaya değerdir bence.
Sıcaklar zor.
Normalde de çok sıcağı sevmem.
Allah kolaylık versin.
İyiyim ben de.
Bahçeyle uğraşıyoruz. :)
Geçen hafta dikim yaptık.
Yogunduk baya fide al, karık aç dik derken bu yıl daha düzenli diktik.
İnşaallah bereketli olur.
Onun dışında finaller var diğer haftasonu.
Ona çalışmalara başlayacağım.
Platese tekrar devam etmek için harekete geçtim.
Çocukların ders takibi devam evdeki maraton böyle.

İsim heyecanı çok güzel bir duygu.
Hangi ismi düşünüyorsunuz?

Yaa ne kadar güzel, bizim de inşallah bi bahçemiz olur çok isterim bir şeyler ekmek, sonra o emeğin karşılığını almak. Toprakla ilgilenmek güzel şey bereketli olsun inşallah
Evet buranın sıcağı bir de kuru sıcak hiç çekilmiyor yani
Finaller de vizelerden daha iyi geçer inşallah Allah kolaylık versinn
Canlı dersten sıkıldı artık yavrucaklar, dikkatlerini çekmeye çalışıyoruz bakalım
İsim olarak 2 isim düşündük birini eşim seçsin birini ben diye. Benim Mihra hoşuma gitti farsça imiş. Elvin de hoşuma gidiyor. Bakalım daha zaman var.
Sizlerden gelecek önerilere de açığım hanımlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…