Tatlı Tarifi İki Katlı Kremalı Tatlı-Resimli

minelne

afffettt Allahımm
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
584
4
yaz tatlısı çok hafif sevdiğim tatlılar arasındadır:)))tavsiye ederim

1.KAT İÇİN
250 gr margarin,
1 su bardağı un,
1 su bardağı şeker,
1 kg süt,
1 paket vanilya.
2.KAT İÇİN :
1.5 su bardağı süt,
1/2 su bardağı şeker,
1 kaşık un,
1 kaşık buğday nişastası,
2 çorba kaşığı kakao

Hazırlanışı

1.kat için : yağ ve un hafifçe kavrulup süt ve şeker ilave edilir, muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir ocaktan alınır. vanilya eklenip 20 dakika mikserle çırpılıp kalıba dökülür.
2.kat için : tüm malzemeler tencereye konup muhallebi kıvamına gelene kadar pişirilir ve mikserle 2-3 dk. çırpılıp 1. katın üzerine dökülür. hazırlanan tatlı buzlukta bir gece bekletilip dilimler halinde servis yapılır… Afiyet olsun…

pratik ve leziz
ellerine saglik
kakaoyu cok sevmem ama 2kasik kakao yerine benmari usulü cukulata eritip koysam nasil olur acaba???
eline koluna saglik canim harikasin

emeğine sağlık canım güzel görünüyor. Yağı çok gibi geldi azaltsak nasıl olur acaba? Birde buzlukta bekletin yazmışsın buzlukta taş gibi donmazmı ?

kakao yerine çikolata olmayabilir canım çikolata sosu belki olur hiç denemedim öyle,bozdolabında taş gibi olmuyor 1az sert olursa tepsiden alması rahat oluyor

Çok hoşuma gitti bu tarif begendimcokacimcoook
Ellerine sağlık canım tarifi aldım yapıcam:jeyyar:
Ama bir sorum var şimdi bu tatlıyı geceden derindondurucuda atarsan çok kuru olmaz sonra dimi yani yumuşayıp kendine gelir dimiCADIARZU:uhm:

denedim şekil olarak aynı senin yaptığın gibi oldu ama biraz ağır bir tatlı oldu. Özellikle kakaosu çok fazla geldi. Ve çok şekerli oldu. Ağız tadımıza hitap etmiyor dermişim ( yemekteyizdekiler gibi) Şaka bir yana bu tatlı bize ağır geldi. Tabi ağız tadı görecelidir.

Ellerine emeğine sağlık canım ben yaptım bu tatlıyı ve yiyenler bayıla bayıla yediler ve tarifinide aldılar benden çok teşekkür ederima.s.

denedim şekil olarak aynı senin yaptığın gibi oldu ama biraz ağır bir tatlı oldu. Özellikle kakaosu çok fazla geldi. Ve çok şekerli oldu. Ağız tadımıza hitap etmiyor dermişim ( yemekteyizdekiler gibi) Şaka bir yana bu tatlı bize ağır geldi. Tabi ağız tadı görecelidir.

bizede hafif geldi çokta tatlı gelmedi ilk defa senden duydum şekerim,tabiki herkesin damak zevki farklıgamyoncuiremsu

Tam bir yaz tatlısı dondurmayla ikram edildimi kim hayır diyebilir cokacimcoook
Ellerinize sağlık ..şakkıdı

bende buna benzer bir tatlı yapıyorum bütün malzemeleri pişirip 15-20 sk mixerde çırpıyorum borcama tencerede yarısından az bırakıp döküyorum tenceredeki muhallebiye 3-4 kaşık kakao ve yarım bardak süt ekleyip tekrar pişirip çırpıyorum bu kakaoluyuda beyaz kremalının üzerine döküyorum

Çok leziz olmuş eline sağlık tutum ben bu tatlıyı süper olmuşcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

X