İhanet ve gayrimeşru çocuk. Söylemek mi susmak mı?

Bence söyleyin ama direkt söylemeyin. Sahte bir sosyal medya hesabı açıp kanıtları da gönderip söyleyin. Hatta o sırada yanında olun ki bir anlık yanlış karar vermesin. İblis adam yurt dışına kaçıp malı mülkü kaçırıp defolmasın.
Benim çocuklarımın babası evli bir kadınla yakalanmış. Jandarmalık olmuş ordan da mahkemelik olmuş. İşinden sürülmüş ben salak gibi uyutulmuşum hiç duymadım! Boşandıktan sonra bir iş arkadaşım aynı zamanda komşumuz aile dostumuz olan adam söyledi! Araştırınca doğru olduğunu öğrendim. O zamanlar dese belki inanmazdım çünkü evliliğimin 5-6 yıllarıydı. Ya da öğrendiğim için erkenden kurtulurdum. Söyleyin ama kim olduğunuzu bilmesin

Son düzenleme:
Yorumlar beni çok sasirtti gercekten... "sus,karisma" diyen arkadaslar farkinda msinz ortada uzun suredir aldatilan, saf salak yerine konan bir kadin var. Yani siz olsaniz aman nolacak mi derdiniz ? Ihanet herkesin yutabilecegi bi durum degil... aldatilsam ve dostlarm bilip benden saklasa her turlu bedduam saklayan eski dostlarim icin olur.

Adamın derdi hiç problemsiz ve maddi kayıpsız bir ayrılık, kadınin bunu ogrenmedigi her dakika onun aleyhine işliyor, samimiyetimiz var demeseniz gizli bı şekilde iletin derdim ama madem yakınsınız gizliliğe gerek yok, kadının tepkileri önemli eğer soğukkanlı karsilayamayacaksa bir anda parlayacaksa sıkıntı adam cirkinlesecektir.Yerinizde olsam bir avukata beraber giderdim eşi önce ben gideyim falan demiş ama bilgi alalım falan modunda gidip daha sonra ama yanında ama kadın yokken sadece avukata anlatırdım ve adam da eşinin haberdar oldugunu olabildiğince geç öğrensin diye şimdi anlaşmalı şak diye bosansa adam için on numara ama mahkemede şak diye deliller önüne serilse ve hakkı olan yüklü tazminatı da alsa kadın iciin mis gibi olur

Madem kanıtlarınız var, kadın da iyi birisiymiş bence söyleyin. Barışırsa kendisi bilir, boşanacaksa da bari elinde koz olsun. Arkadaşların söylediği gibi anonim olarak haber etme şansınız varsa o daha mantıklı.

Çocuk olmasa boşverin diyecektim.

Bu ihtimalin de farkındayım. Boşanma sürecinin yakın takipçisiyim. Zaten sağolsun hep ailece bizden akıl alır (zaten bu yüzden vicdanım rahatsız ya) geçen akşam annemi arayıp boşanma dilekçesine ne yazmalıyım gibisinden sormuş. Uyanık herif demiş ki ben avukatla görüşür hallederim sen benden haber bekle. Güya istediği gibi yazdırıp kadına imzayı attıracak. Sakın kendin iyi bir avukatla görüşmeden hiçbir şeye imza atma dedik. Dilekçeyi şartlarını garanti edecek şekilde sen yazdır dedik. Bizden habersiz hareket etmez. Asla müsaade etmem kendini garantilemeden boşanmasına. Anında patlatırım herifi.
Kadın biraz saf sanırım, avukata danışmıyor size soruyor. Olaydan mutlaka haberi olsun diyorum bu bilgiden sonra.

Selamlar herkese. Çok arada kaldığım bir konu var fikir almaya geldim hanımlar. Biraz uzun olacak okursanız çok sevinirim. Şimdi benim bir tanıdığım var. 20 yıldan fazladır evli, çocukları üniversite okuyor. Ev hanımı çalışmıyor, mesleği de yok. Bir süredir eşiyle ayrılık sürecinde. Eşinin kendi işi var. Yurtdışında da işler yapıyor, ticaret gibi düşünebilirsiniz.

Ben başta anlaşmazlık, sevgi saygının bitmesi gibi bir sebepten ayrılmak istediklerini sanıyordum. Ayrılığı isteyen kocası bu arada. Kadın da mutlu bir evliliğinin olduğunu söylemiyor ama yıllardır böyle gidiyorduk diyor. Sonra ben öğrendim ki adamın iş yaptığı ülkelerden birinde belki 10 yıldır beraber olduğu metresi ve 6 yaşında gayrimeşru bir çocuğu varmış. Bunu nereden nasıl öğrendiğimi söylemeyeyim, şüphe veya iftira değil gayet somut kanıtlar var elimde. Keza adamın tüm ailesi ve arkadaşları bu durumu biliyor. Senelerdir bilenler varmış kadının gözünün içine baka baka kandırmışlar.

Ben ve ailem aşağı yukarı 1 ay önce öğrendik ve şok olduk. O zamandan beri de ne yapmamız gerektiği konusunda deli gibi düşünüp duruyoruz. Burada şöyle bir detay vereyim. Kadının kocası ile benim ailem arasında akrabalık durumu var, yani biz aslında erkek tarafıyız ama ben kendimi bildim bileli hep eşiyle (kadınla) yakın olmuşuzdur. Çok samimi, dürüst, bize iyiliği dokunmuş bir abladır. Çok da severiz ve sürekli görüşüyoruz.

Ben burada böyle bir konu okusam karışma sen kötü olursun (tecrübelerime dayanarak) derim. Karısı zaten biliyordur derim. Kocama iftira atıyorlar der derim. Ama şimdi iki arada bir derede kalmış durumdayım.

Dediğim gibi abla çok sık görüştüğümüz, çok yakın olduğumuz, bize çok güvenen biri. Kadını sittin sene sülalece kandırmışlar. Vicdanım susmaya asla el vermiyor ben de kandırılmasına ortak olmuş oluyorum. Söylesem hayatının travmasını yaşayacak. İftira attığımı düşünmez kanıtlarım o önemli değil. Hısım akrabayla arayı bozmuş olacağım (bu benim için önemli değil ama ailem önemsiyor).

Öte yandan ailem, olur da barışırlarsa bizden olmasın diyor. Ara bozan oluruz diyor. Ya barışsalar bile nereye kadar sürer ki bu. Hani sadece metres olsa bırakır gelir diyeceğim de bir de ortada çocuk var. Şimdi çıkmazsa çocuk 20 yaşına gelince çıkar, o zaman çıkmazsa adam ölünce çıkar. Kadın eninde sonunda öğrenecek bunu. O zaman bize de diyecek ben sizi aile bildim siz beni kandırmışsınız diye. Ben onun yerinde olsam bilmek isterdim. Susup saklayanlarla da bir daha asla görüşmezdim. Sakladıkça bu işin karmasından da korkuyorum.

Diyeceksiniz madem elinde somut kanıt var, karısı nasıl bulamıyor bu kanıtları? Ben olayı ve metresin adını öğrendikten sonra ufak bir stalk yaptım ve her şey ortaya çıktı. Sosyal medyada fotoğraflar, dökümanlar.. Hatta adamın yurtdışındaki şirketinin yarısına ortakmış bu kadın. Hepsinin ekran görüntüsünü aldım. Ama metres kadının adını bilmeden bunları bulması mümkün değil.

Ablayla en son dün konuştum. Eşi gitgelli haldeymiş. Bir boşanalım diyormuş, ertesi gün hiçbir aksiyon almayıp böyle sürdürmeye çalışıyormuş (ayrı yaşıyorlar şu an). Abla da bir sonuca bağlanmasını istiyor tabii ki, ya adam gibi evine dönsün ya da boşanalım diyor. Hiçbir maddi tutarı yok. Boşanırsam evi isterim, tazminat isterim, ömür boyu nafaka isterim diyor (boşanmak isteyen kocası olduğu için - ihanetten haberi yok). Kocasının ailesi o sensiz yapamaz boşansanız da en sonunda yine sana gelir diyormuş (ihaneti biliyorlar o kadar da yüzsüzler).

Ben dün açık açık söyleyemesem de kulağına su kaçırmaya çalıştım. 50 yaşında adam niye durduk yere boşanmaya kalkar dedim. Çocuklarınızı büyütmüşsünüz ununu eleyip eleğini asmış. Bu adamın planı ne dedim. Hatta direk 3. kişi olmasın? dedim. Yok mümkün değil diyor. Asla ihtimal bile vermiyor. Adam nasıl uyutmuşsa, zaten öyle bir şeyi yapacak zamanı yoktu diyor. Adam aldatmayı bırak çocuk bile peydahlamış halbuki. Yurtdışındaki şirketini sordum, irdeledim. Yok yine hiçbir şeyden şüphelenmedi. Kendisi direk söylemedi ama konuşmalarından barışma umudu olduğunu da fark ettim.

Gururlu kadındır bu arada. Öğrense dönüp bir kere bakmaz kocam da kocam diyeceğini sanmıyorum. Ama tecrübelerimden bu konuda emin olunmaması gerektiğini de biliyorum. Anlayacağınız aklım ve vicdanım arasında kalmış haldeyim.
Ben olsam söylerim. İspatları da veririm iyi bir tazminat almasını sağlarım.

Yorumlar beni çok sasirtti gercekten... "sus,karisma" diyen arkadaslar farkinda msinz ortada uzun suredir aldatilan, saf salak yerine konan bir kadin var. Yani siz olsaniz aman nolacak mi derdiniz ? Ihanet herkesin yutabilecegi bi durum degil... aldatilsam ve dostlarm bilip benden saklasa her turlu bedduam saklayan eski dostlarim icin olur.
Bende böyle düşünüyorum ama çok garip kadınlarda var maalesef. Bizim bi komşu ne zaman annesinin evine gitse kocası eve kadın getiriyordu. Mahalledeki kadınlar söylediler kocan sen yokken eve birini getiriyor diye kadın kıyameti kopardı. Benim kocamda gözünüz var, bizim mutluluğumuzu kıskandınız, yuvamı yikamazsiniz filan neler neler dedi. Asla toz kondurmadı kocasına, mahalleyi birbirine kattı. O dönem annem iyiki biz karışmadık demişti hatta. Söyleyenler söylediğine bin pişman oldu çünkü.

Selamlar herkese. Çok arada kaldığım bir konu var fikir almaya geldim hanımlar. Biraz uzun olacak okursanız çok sevinirim. Şimdi benim bir tanıdığım var. 20 yıldan fazladır evli, çocukları üniversite okuyor. Ev hanımı çalışmıyor, mesleği de yok. Bir süredir eşiyle ayrılık sürecinde. Eşinin kendi işi var. Yurtdışında da işler yapıyor, ticaret gibi düşünebilirsiniz.

Ben başta anlaşmazlık, sevgi saygının bitmesi gibi bir sebepten ayrılmak istediklerini sanıyordum. Ayrılığı isteyen kocası bu arada. Kadın da mutlu bir evliliğinin olduğunu söylemiyor ama yıllardır böyle gidiyorduk diyor. Sonra ben öğrendim ki adamın iş yaptığı ülkelerden birinde belki 10 yıldır beraber olduğu metresi ve 6 yaşında gayrimeşru bir çocuğu varmış. Bunu nereden nasıl öğrendiğimi söylemeyeyim, şüphe veya iftira değil gayet somut kanıtlar var elimde. Keza adamın tüm ailesi ve arkadaşları bu durumu biliyor. Senelerdir bilenler varmış kadının gözünün içine baka baka kandırmışlar.

Ben ve ailem aşağı yukarı 1 ay önce öğrendik ve şok olduk. O zamandan beri de ne yapmamız gerektiği konusunda deli gibi düşünüp duruyoruz. Burada şöyle bir detay vereyim. Kadının kocası ile benim ailem arasında akrabalık durumu var, yani biz aslında erkek tarafıyız ama ben kendimi bildim bileli hep eşiyle (kadınla) yakın olmuşuzdur. Çok samimi, dürüst, bize iyiliği dokunmuş bir abladır. Çok da severiz ve sürekli görüşüyoruz.

Ben burada böyle bir konu okusam karışma sen kötü olursun (tecrübelerime dayanarak) derim. Karısı zaten biliyordur derim. Kocama iftira atıyorlar der derim. Ama şimdi iki arada bir derede kalmış durumdayım.

Dediğim gibi abla çok sık görüştüğümüz, çok yakın olduğumuz, bize çok güvenen biri. Kadını sittin sene sülalece kandırmışlar. Vicdanım susmaya asla el vermiyor ben de kandırılmasına ortak olmuş oluyorum. Söylesem hayatının travmasını yaşayacak. İftira attığımı düşünmez kanıtlarım o önemli değil. Hısım akrabayla arayı bozmuş olacağım (bu benim için önemli değil ama ailem önemsiyor).

Öte yandan ailem, olur da barışırlarsa bizden olmasın diyor. Ara bozan oluruz diyor. Ya barışsalar bile nereye kadar sürer ki bu. Hani sadece metres olsa bırakır gelir diyeceğim de bir de ortada çocuk var. Şimdi çıkmazsa çocuk 20 yaşına gelince çıkar, o zaman çıkmazsa adam ölünce çıkar. Kadın eninde sonunda öğrenecek bunu. O zaman bize de diyecek ben sizi aile bildim siz beni kandırmışsınız diye. Ben onun yerinde olsam bilmek isterdim. Susup saklayanlarla da bir daha asla görüşmezdim. Sakladıkça bu işin karmasından da korkuyorum.

Diyeceksiniz madem elinde somut kanıt var, karısı nasıl bulamıyor bu kanıtları? Ben olayı ve metresin adını öğrendikten sonra ufak bir stalk yaptım ve her şey ortaya çıktı. Sosyal medyada fotoğraflar, dökümanlar.. Hatta adamın yurtdışındaki şirketinin yarısına ortakmış bu kadın. Hepsinin ekran görüntüsünü aldım. Ama metres kadının adını bilmeden bunları bulması mümkün değil.

Ablayla en son dün konuştum. Eşi gitgelli haldeymiş. Bir boşanalım diyormuş, ertesi gün hiçbir aksiyon almayıp böyle sürdürmeye çalışıyormuş (ayrı yaşıyorlar şu an). Abla da bir sonuca bağlanmasını istiyor tabii ki, ya adam gibi evine dönsün ya da boşanalım diyor. Hiçbir maddi tutarı yok. Boşanırsam evi isterim, tazminat isterim, ömür boyu nafaka isterim diyor (boşanmak isteyen kocası olduğu için - ihanetten haberi yok). Kocasının ailesi o sensiz yapamaz boşansanız da en sonunda yine sana gelir diyormuş (ihaneti biliyorlar o kadar da yüzsüzler).

Ben dün açık açık söyleyemesem de kulağına su kaçırmaya çalıştım. 50 yaşında adam niye durduk yere boşanmaya kalkar dedim. Çocuklarınızı büyütmüşsünüz ununu eleyip eleğini asmış. Bu adamın planı ne dedim. Hatta direk 3. kişi olmasın? dedim. Yok mümkün değil diyor. Asla ihtimal bile vermiyor. Adam nasıl uyutmuşsa, zaten öyle bir şeyi yapacak zamanı yoktu diyor. Adam aldatmayı bırak çocuk bile peydahlamış halbuki. Yurtdışındaki şirketini sordum, irdeledim. Yok yine hiçbir şeyden şüphelenmedi. Kendisi direk söylemedi ama konuşmalarından barışma umudu olduğunu da fark ettim.

Gururlu kadındır bu arada. Öğrense dönüp bir kere bakmaz kocam da kocam diyeceğini sanmıyorum. Ama tecrübelerimden bu konuda emin olunmaması gerektiğini de biliyorum. Anlayacağınız aklım ve vicdanım arasında kalmış haldeyim.
Buna benzer çok yakın bir yaşanmışlık var başka ülkede uzun kalıyordu adam sadece sonuç olarak oradaki karısıyla yaşayıp tamamen bıraktı karısını. Yani sonu yok bence bitmiş biten ama ben karismazdim ama zor bı konu yani kimliğimi açık etmeden yaparım yapsamda mutlaka ortaya cikicaktir hiçbir yalan sonsuza dek saklı kalmaz karşısına çıkar kadının inanmak ister veya istemez kendi bilir tabi ama adam zaten ayrılmak istiyor ilerde bahanesi de hazır eminim ayrılmak istedim sen istemedin falan filan.

Ben olsam söylerdim. Kararını kendin ver, ayrılmayı mı tercih edersin, yoksa devam mı edersin bilmiyorum ama söylemesem vicdanım rahat etmez, bunu bilmeyi hak ediyorsun derdim. Kesinlikle evliliği ya da eşi hakkında yorum yapmaz, kararı kadına bırakırdım. Senin her durumda yanındayım, sadece kandırılmana göz yummak vicdanımı sızlattığı için söylemek istedim derdim sanırım.

Yeni bir hesap acar ordan kadina butun belgeleri yollarim, bosanacaksa bunu mahkemeye sunarak cok daha iyi bir para alabilir. Sonucta meslegi yok vs diyorsunuz, hem 20yilini vermis hemde herkes biliyor soylememis. Bence her kadin boyle birsey varsa bilmeyi ve ona gore bosanip bosanmamayi hakeder. He zaten biliyorsa da degisen birsey yok ve siz kotu olmazsiniz

Bence kadin biliyordur ama haberi yokmus gibi yapip yuzlemiyordur.yerinizde olsam duymamis gibi yaparim.bugunku kosullarda egitimi, meslegi ya da isi olmayan tek basina bir kadin icin hayat cok zor.

Ben olsam durumları netleşene kadar söylemem,oldu ki boşanma yoluna girdiler o aşamada kanıtları ile söylerim ki mahkemede kullansın,adamdan ne almak istiyorsa,hakkı neyse onu alsın. Yada boşanmıyorum desin süründürsün (adam boşanmak istiyormuş ya)o kararı kendi versin artık tabi. Bu durumda yardımınız da dokunmuş olur.
Şimdi söylerseniz barışırlarsa kötü olacaksınız hem ailenizle hemde belki kadınla,iftiracı ara bozucu konumuna da düşebilirsiniz. Inanmayabilir eşine inanmayı,ikna olmayı secebilir,belki seziyor ama kabullenmeye hazır,bilemezsiniz. Asla ihtimal vermemesi tuhaf zira adam sık sık evden uzakta kalıyormuş,eminim aklına gelmiştir bu ihtimal ama görmemezlikten geliyor da olabilir. Bilemeyiz.

Tüm yorumlarınız için teşekkür ederim. Tahmin ettiğim gibi karışma diyen de var durduğun hata diyen de.. Bazı mesajları alıntılıyorum toplu cevap olsun.

Kadının adamdan maddi olarak hakkını alabilmesi için bu olayın bilinmesi şart. Ama nasıl bilinmeli, siz mi söylemelisiniz yoksa bildiğinizi belli edip asıl kişilerin mi söylemelerini sağlamalısınız bilmiyorum ama mağdur edilmemesi için kadın bunu bilmeli
Yeni bir gelişme olarak adamın annesi olaya dahil oldu. Annem, adamın annesine bildiğini belli eden bazı şeyler söylemişti. Hani kimse bilmiyor üstünü kapatırız diye düşünmemeleri için. Oğlunuz ya gidip kendi itiraf etsin ya da siz gidip söyleyin kızın arkasında durun gibi bir şeyler demiş. Annesinin sözde bu durumdan haberi yokmuş yeni öğrenmiş (asla inanmıyorum). Bugün telefonda anneme oğlu için inkar ediyor yok öyle bir şey diyor demiş. Annemde akşam gelin Coco fotoğrafları göstersin var mı yok mu demiş. Yani artık elimizde kanıt olduğunu ve üstünün kapanmayacağını biliyorlar. Kanıtları kadına verme imkanımız olduğunu da biliyorlar. Umarım tutuşmuşlardır. Aslı çıkarsa gidip ya kendileri söyleyecekler ya da adam söyleyecek.

Bu arada biz başka bir akraba aracılığıyla öğrenmiştik ama o akrabanın ödü patlıyor benden bilinir diye. Bu yüzden annem o akrabayı zor durumda bırakmamak adına Coco internette görmüş (şirket ortaklığını, fotoğrafları) demiş. Ki kısmen doğru, olay sadece sözle anlatılmıştı kanıtları ben buldum. Çıban başı ben oldum gibi şu an. Umrumda mı? Tabii ki hayır.

Hatta yabancı whatsapp numarası alırdım 100 liraya oradan her şeeeyiii gönderirdim.
Böyle bir şey varsa özelden anlatır mısınız? Ablanın e-mail adresi var mı bilmiyorum. Adıma kayıtlı olmayacak hat alabilir miyim?

Ben olsam kadınla başbaşa konuşurdum. Hem kanıtları gösterir hemde bu durumu benden öğrendiğini söyleme diye rica ederdim. Adamla akraba olduğunuz için sizin ne kadar zor durumda kalacağınızi kadın da tahmin eder zaten.
Şöyle bir konu var ki, evet bu durum akrabalar arasında yayılmış fakat ablayla bu kadar samimi olan sadece biziz. Abla öğrendiği ve belli ettiği an bunun bizden çıktığı anlaşılır. Söyleyecek başka kimse yok çünkü. Benim kimseden korkum veya çekincem yok. Zaten adam ve ailesi aman aman bayıldığım insanlar değiller. Ancak özellikle annem için durum farklı. Akrabalık anne tarafından geliyor, söz konusu adam annemin yeğeni gibi bir şey (tam yeğeni değil de karışık işte). Adamın ailesiyle ister istemez sürekli yüzyüze bakıyorlar. Aynı ortamlarda bulunuyorlar. Ben bugün buradayım öbür gün yurtdışındayım. Zaten akrabayla sık görüşen biri de değilim. Sadece bana ters dönecek olsalar hiç problem değil umrumda olmaz. Ama annem iki gün sonra şu kişiyle aramı bozdun demesin diye geri duruyorum. Annem de o ablayı çok sever ve vicdanen rahatsız. Bir de bu karı koca meselelerinden annemin ağzı çok yandı geçmişte, altta detaylı yazacağım. O yüzden şişip şişip oturuyoruz.

Empati yapin siz olsaniz dost bildiginz insanlar sizin bu denli kandirildiginizi bilip sussa ne hissederdiniz? Ben soylerdim netimdir cunku, kaybedecegim kaypak insanlar umrumda olmaz. Ama siz aileyle kötü olmak istemiyorum diyorsaniz açin bi gecici mail gonderin deilleri bitsin, onuda yapamiyorsaniz delillerin çiktisi alin kadina postalayin. Ama lütfen susmayin bir kez daha iyiler kaybetmesin. Bırakin kötüler bedel ödesin kadin yasal hakkini sonuna kadar alsin...
Ben bu “karı kocanın arasına girilmez sonra sen kötü olursun’cuları asla anlayamıyorum ve haklı da görmüyorum. Bunları söyleyenler boynuzlanıp bilmemeyi mi tercih ediyorlar acaba? Ben aldatılıyorsam da haberim yoksa bana söylemeli bilenler diye düşünüyorum. Çevrem gerçekten dostsa bana söylemeli. Söylemiyorsa bilin ki onlar benim düşmanım,arkamdan gülüp duruyorlardır kadına bak allahın boynuzlusu diye.
Bana göre siz bunları kadına söylerseniz bu bir iyiliktir. Doğruyu söyleyeceksiniz neticede,iftira da değil.Gayrimeşru çocuğu olan adam utanmamış da siz söylemeye niye utanasınız? Yapmasaymış adam. Doğru birdir ve tektir arkadaşım. Söylemek gerekir. Araya girmiş olmazsınız,adama git karını aldat diyen siz değilsiniz,çocuğu peydahlayan siz değilsiniz, adamı karısından ayıran da siz değilsiniz kendisi ayrılmak istiyor.

Belgeleri elinize alın,kadına verin. En azından bilmesini sağlayın,kapısına bırakın ama bir şey yapın ve bilsin. Kadının kendisi biliyorsa da en basiti başkalarının da bu durumu bildiğine idrak etsin,belki gözü açılır.

Ben daha önce aldatılan iki arkadaşıma söyledim. Biri kocasını o haliyle kabullenip yaşamaya devam etti. Diğeri de hiç olmamış gibi davranıp yine yaşamaya devam etti. Ama ben bir yükten kurtuldum. Söyledim rahatladım. Sonrası kendi bilecekleri iş. Bile bile göz yummak da o ahlaksızlığa çanak tutmak çünkü.
Bu arada adamla kötü olmayı da göze alın. Genelde rezilliği ortaya çıkanlar size bir daha yüz vermezler konuşmazlar. Konuşmasınlar. Doğru olan sizsiniz,onlar yamuk.
Hanımlar ben ihanet konusunda çok netim. Kimsenin de gözünün yaşına bakmam. Başıma gelse bilmek isterim. Saklayanı silerim. Söyleyene değil kendi önümdeki adama suç bulurum. Çok haklısınız. Ancak ben kendi gözümle, çok detay vermek istemiyorum bir 1. derece yakınımın, işi gücü mesleği parası olan tek başına ayakta durabilen bir kadının, kocasının metresle cinsel içerikli mesajlarını okuduğu halde boşanmadığını gördüm. Kocasının türlü türlü rezilliklerini üçkağıtlarını kanıtlarıyla bildiği gördüğü halde kocam da kocam dediğini gördüm. Üç kuruş etmez kocasını, öz çocuğuna ve arkasında duran ailesine tercih ettiğini gördüm. Bir de üstüne biz suçlu olduk iyi mi? Ve bu ekonomik bağımsızlığı olan bir kadın ve bu ikinci evliliğiydi düşünün. O yüzden bu konudaki abla ne yaparsa yapsın ben şaşırmam. Ben netim ama insanlar her zaman net olmayabiliyor.

Keza annemin yine hemen hemen aynı sebeple 25 yıllık dostluğu bitti. Aile dostu olduğumuz bir karı koca vardı. Her konularını, tartışmalarını, kavgalarını benimkilere anlatırlardı. Saatlerce ama. Akıl isterlerdi güya. Kadın ayrı anlatırdı adam ayrı, bizi barıştırın diye ağlarlardı. 14-15 yaşlarındayım okuldan gelirdim yine aynı mesele bayardım artık.. Ağlama duvarı gibiydi ev. En sonunda bir gün yine böyle bir mevzuda annem kendisine anlatılanlara istinaden adama eleştirel bir şey söyledi. Adam bir anda hopladı “siz bizim özelimize karışamazsınız!” diye. 😄 Sonra oklar anneme döndü bir şekilde. Karı koca bunlar barıştı suçlu annem oldu. Sanki onlar anlatmamış da annem evlerine girip dinlemiş gibi saçma bir durum oldu. Ondan sonra da koptular zaten.

Biz bu tecrübelerden sonra tövbe ettik birine bir şey demeye… Diyeceksiniz karşıdakinin ne yaptığı önemli değil sen doğru bildiğini yap. Ama asıl kötü olan insan gözlerinde iyi olup da, kötülüğü gösteren kötü olunca insan kendini enayi gibi hissediyor. Yukarıda da yazdım ben kötü olsam da takılmam. Umursamam yani. Ama annem için aynı şeyi diyemiyorum illa ki yüzyüze gelecek.

Normal şartlarda hiç karışmazdım. Çünkü onlar iyi anlatan kötü olur genelde. Kimse gerçekle karşılaşmak istemez. Ama zaten boşanacaklarsa( kadınla konuşup netleşirdim) ozaman herşeyi anlatırdım ki eli güçlü olsun.
adam boşanma davası açacak olursa söylerim ben. öyle kadını dımdızlak ortada bırakmasın diye.
yüklü nafaka alabilsin diye.
Yeni öğreniyormuş gibi plan yapardım. Boşansalar adamın serveti ne kadar diye yurt dışı şirketini soruşturur gibi yapardım. Ortağı şu kadınmış derdim. Kadını stalklayacak kıvama getirtirdim. Kadın kendi didiklerse zaten gerisi ortaya çıkar. Siz deşifre değil kendisi etmiş olur. Kabak başınıza da patlamaz.
Ailece konuşup en son şu kararı verdik. Yukarıda yazdım aslı çıkarsa adam veya adamın ailesi söyleyecek. Ben ihtimal vermiyorum o ayrı. Bu arada açılmış bir boşanma davası yok. Orası yanlış anlaşılmış sanırım. Zaten şu an adli tatil var. Boşanacakları kesinlik kazanmış değil.

Eğer bu durumu kendileri itiraf etmezlerse, ben diyeceğim ki, adamın adı Ahmet olsun “Ahmet abi Y isimli bir kadınla ortak kurmuş şirketi. Senin bundan haberin var mıydı? Kadını tanıyor musun?” Sonra da çıkarıp döküman sayfasını göstereceğim. Aldatmadan çocuktan bahsetmeyeceğim. Bunu nereden buldun derse Ahmet abinin ismini G**gle'a yazdım bu çıktı diyeceğim.

Zaten ben böyle söyleyince kadının ismini öğrenmiş olacak. Ben her şeyi isimden bulmuştum arama motoruna sosyal medyaya yazarak. Öğrenmek isterse araştırıp öğrenebilir. En azından bana araştır diyebilir veya kocasına kim bu kadın da sen bununla 10 sene önce şirket kurdun nereden tanıyorsun diyebilir. Bu kadar söylemeye didiklemezse de demek ki öğrenmek istemiyor derim.

En mantıklısının bu olduğuna karar verdik. Gelişmeler olduğunda yine burayı güncellerim.

Ben sizin yerinize değil de aldatılan kadının yerine koydum kendimi, ben bilmek isterdim. Korktuğum şeylerden biri de budur hayatta, kesinlikle bilmem gereken bir şeyleri insanların benden saklaması.
İnanın ben de karmadan çok korkuyorum. Asla istemem benden saklanmasını.

*Çok fazla mesaj alıntıladım. Düzenleyeyim derken bazıları sapıttı. Üye isimleri yanlış olabilir kusura bakmayın.

Bende böyle düşünüyorum ama çok garip kadınlarda var maalesef. Bizim bi komşu ne zaman annesinin evine gitse kocası eve kadın getiriyordu. Mahalledeki kadınlar söylediler kocan sen yokken eve birini getiriyor diye kadın kıyameti kopardı. Benim kocamda gözünüz var, bizim mutluluğumuzu kıskandınız, yuvamı yikamazsiniz filan neler neler dedi. Asla toz kondurmadı kocasına, mahalleyi birbirine kattı. O dönem annem iyiki biz karışmadık demişti hatta. Söyleyenler söylediğine bin pişman oldu çünkü.
O kadar buna benzer insan gördüm ki.. ☹️ Üstte uzun uzun yazdım.

Eğer boşanma aşamasına gelir de dava açılırsa söyleyin ki tazminat icin eli kuvvetlensin . Yok eğer iki ileri bir geri bu evlilik sürmeye devam ederse sakın bulaşmayın sizlik bir durum yok .

X