İhanet ve gayrimeşru çocuk. Söylemek mi susmak mı?

Ben bu “karı kocanın arasına girilmez sonra sen kötü olursun’cuları asla anlayamıyorum ve haklı da görmüyorum. Bunları söyleyenler boynuzlanıp bilmemeyi mi tercih ediyorlar acaba? Ben aldatılıyorsam da haberim yoksa bana söylemeli bilenler diye düşünüyorum. Çevrem gerçekten dostsa bana söylemeli. Söylemiyorsa bilin ki onlar benim düşmanım,arkamdan gülüp duruyorlardır kadına bak allahın boynuzlusu diye.

Bana göre siz bunları kadına söylerseniz bu bir iyiliktir. Doğruyu söyleyeceksiniz neticede,iftira da değil.Gayrimeşru çocuğu olan adam utanmamış da siz söylemeye niye utanasınız? Yapmasaymış adam. Doğru birdir ve tektir arkadaşım. Söylemek gerekir. Araya girmiş olmazsınız,adama git karını aldat diyen siz değilsiniz,çocuğu peydahlayan siz değilsiniz, adamı karısından ayıran da siz değilsiniz kendisi ayrılmak istiyor.

Belgeleri elinize alın,kadına verin. En azından bilmesini sağlayın,kapısına bırakın ama bir şey yapın ve bilsin. Kadının kendisi biliyorsa da en basiti başkalarının da bu durumu bildiğine idrak etsin,belki gözü açılır.

Ben daha önce aldatılan iki arkadaşıma söyledim. Biri kocasını o haliyle kabullenip yaşamaya devam etti. Diğeri de hiç olmamış gibi davranıp yine yaşamaya devam etti. Ama ben bir yükten kurtuldum. Söyledim rahatladım. Sonrası kendi bilecekleri iş. Bile bile göz yummak da o ahlaksızlığa çanak tutmak çünkü.
Bu arada adamla kötü olmayı da göze alın. Genelde rezilliği ortaya çıkanlar size bir daha yüz vermezler konuşmazlar. Konuşmasınlar. Doğru olan sizsiniz,onlar yamuk.

Bence de açıkla ama ortamı, psikolojik durumunu, hepsini dikkatlice ayarlayarak açıklayın. Olmazsa kanıtlarıyla birlikte anonim olarak gönderin. Chat gpt ye sordum o da şöyle dedi.
Karşı karşıya olduğun bu karmaşık durumun çeşitli yönlerini ele almak önemli. İşte daha ayrıntılı bir analiz:

### 1. Vicdan ve Ahlaki Sorumluluk

- Vicdanın Rolü: Kadının yaşadığı durumu bilmeye hakkı olduğu düşüncesi vicdanını etkiliyor. Vicdanının bu konuda baskı yapması doğal. Birinin hayatının derin bir gerçeğini öğrenmesi, adil bir yaklaşım gerektirir. Kendi değerlerin ve ahlaki anlayışın, bu bilgiyi paylaşma kararında etkili olacaktır.

- Ahlaki Sorumluluk: Ahlaki açıdan, kadının kocasının ihaneti hakkında bilgi sahibi olup olmaması tartışmalı bir konu olabilir. Eğer bilgi paylaşılırsa, kadının yaşadığı şok ve üzüntü büyük olabilir, ancak bilgilendirilmemesi durumu daha uzun vadede daha büyük bir travmaya yol açabilir.

### 2. Etkiler ve Sonuçlar

- Kısa ve Uzun Vadeli Etkiler: Bu bilgiyi öğrenen kadın, büyük bir travma yaşama riski taşır. Kısa vadede, bu bilgi onun psikolojik sağlığını ve yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Uzun vadede ise, bu tür bir bilgi, kadının kendi hayatını ve gelecekteki ilişkilerini yeniden değerlendirmesine neden olabilir.

- Ailevi ve Sosyal Dinamikler: Bilgiyi paylaşmak, ailenizin ve kadının ailelerinin dinamiklerini bozabilir. Aile içindeki ilişkiler gerilebilir, sosyal çevrenizdeki ilişkiler değişebilir. Kadının böyle bir bilgiye nasıl tepki vereceği de belirsizdir, bu yüzden olası sonuçları iyi düşünmek gerekebilir.

### 3. Durumu Ele Alış Şeklin

- Dolaylı Yöntemler: Bilgiyi doğrudan paylaşmak yerine dolaylı bir yaklaşım benimsemek, kadının kendi araştırmasını yapmasını teşvik edebilir. Örneğin, kadının şüphelerini uyandıracak ipuçları veya kaynaklar sunarak, kendi araştırmasını yapmasını teşvik edebilirsin. Bu, bilginin direkt olarak senin tarafından iletilmesini engeller ve kadının durumu kendi kararlarına göre değerlendirmesine olanak tanır.

- Doğrudan İletişim: Eğer bilgiyi doğrudan paylaşmaya karar verirsen, bunu yaparken dikkatli ve nazik bir şekilde yaklaşmalısın. Bu, kadının travmatik bir tecrübe yaşamasını en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, bu tür bir konuşma için uygun bir zaman ve ortam seçmek, daha az acı verici bir deneyim sağlayabilir.

### 4. Gizliliğin Korunması

- Anonim veya Dolaylı Bilgilendirme: Bilgiyi dolaylı veya anonim yollarla iletmek, genellikle daha az riskli olabilir. Bu, bilgiyi doğrudan seninle ilişkilendirilmeden paylaşmanı sağlar. Ancak, bu yaklaşımın da kendi riskleri ve sınırlamaları olabilir, çünkü bilgiyi doğru ve etkili bir şekilde iletmek zor olabilir.

### 5. Ailevi Dinamikler ve Kişisel İlişkiler

- Ailenin Tepkileri: Ailenden gelen tepkileri dikkate almak önemlidir. Ailenin bu durumu nasıl değerlendireceği ve olası sonuçlara nasıl yaklaşacağı senin için önemli olabilir. Ailenin bu durumu anlaması ve seninle bu konuda açık bir şekilde konuşması, kararını daha sağlıklı bir şekilde vermene yardımcı olabilir.

- Kişisel İlişkiler: Kadının kocası ile olan ilişkilerinizi ve bu bilginin ailenizin ilişkileri üzerindeki olası etkilerini düşünmek önemlidir. Kadınla olan yakın ilişkinizi koruyabilmek için, bu bilgiyi nasıl ileteceğiniz konusunda dikkatli bir plan yapmanız gerekebilir.

Sonuç olarak, bu tür bir durumda karar verirken, hem duygusal hem de pratik etkileri dikkatlice değerlendirmek önemlidir. Kadının iyiliğini gözetirken, ailenizin ve kendi duygusal sağlığını da koruman gerekecektir. Bu karar, kişisel değerler, vicdan ve pratik sonuçlara dayanarak verilmelidir.

Selamlar herkese. Çok arada kaldığım bir konu var fikir almaya geldim hanımlar. Biraz uzun olacak okursanız çok sevinirim. Şimdi benim bir tanıdığım var. 20 yıldan fazladır evli, çocukları üniversite okuyor. Ev hanımı çalışmıyor, mesleği de yok. Bir süredir eşiyle ayrılık sürecinde. Eşinin kendi işi var. Yurtdışında da işler yapıyor, ticaret gibi düşünebilirsiniz.

Ben başta anlaşmazlık, sevgi saygının bitmesi gibi bir sebepten ayrılmak istediklerini sanıyordum. Ayrılığı isteyen kocası bu arada. Kadın da mutlu bir evliliğinin olduğunu söylemiyor ama yıllardır böyle gidiyorduk diyor. Sonra ben öğrendim ki adamın iş yaptığı ülkelerden birinde belki 10 yıldır beraber olduğu metresi ve 6 yaşında gayrimeşru bir çocuğu varmış. Bunu nereden nasıl öğrendiğimi söylemeyeyim, şüphe veya iftira değil gayet somut kanıtlar var elimde. Keza adamın tüm ailesi ve arkadaşları bu durumu biliyor. Senelerdir bilenler varmış kadının gözünün içine baka baka kandırmışlar.

Ben ve ailem aşağı yukarı 1 ay önce öğrendik ve şok olduk. O zamandan beri de ne yapmamız gerektiği konusunda deli gibi düşünüp duruyoruz. Burada şöyle bir detay vereyim. Kadının kocası ile benim ailem arasında akrabalık durumu var, yani biz aslında erkek tarafıyız ama ben kendimi bildim bileli hep eşiyle (kadınla) yakın olmuşuzdur. Çok samimi, dürüst, bize iyiliği dokunmuş bir abladır. Çok da severiz ve sürekli görüşüyoruz.

Ben burada böyle bir konu okusam karışma sen kötü olursun (tecrübelerime dayanarak) derim. Karısı zaten biliyordur derim. Kocama iftira atıyorlar der derim. Ama şimdi iki arada bir derede kalmış durumdayım.

Dediğim gibi abla çok sık görüştüğümüz, çok yakın olduğumuz, bize çok güvenen biri. Kadını sittin sene sülalece kandırmışlar. Vicdanım susmaya asla el vermiyor ben de kandırılmasına ortak olmuş oluyorum. Söylesem hayatının travmasını yaşayacak. İftira attığımı düşünmez kanıtlarım o önemli değil. Hısım akrabayla arayı bozmuş olacağım (bu benim için önemli değil ama ailem önemsiyor).

Öte yandan ailem, olur da barışırlarsa bizden olmasın diyor. Ara bozan oluruz diyor. Ya barışsalar bile nereye kadar sürer ki bu. Hani sadece metres olsa bırakır gelir diyeceğim de bir de ortada çocuk var. Şimdi çıkmazsa çocuk 20 yaşına gelince çıkar, o zaman çıkmazsa adam ölünce çıkar. Kadın eninde sonunda öğrenecek bunu. O zaman bize de diyecek ben sizi aile bildim siz beni kandırmışsınız diye. Ben onun yerinde olsam bilmek isterdim. Susup saklayanlarla da bir daha asla görüşmezdim. Sakladıkça bu işin karmasından da korkuyorum.

Diyeceksiniz madem elinde somut kanıt var, karısı nasıl bulamıyor bu kanıtları? Ben olayı ve metresin adını öğrendikten sonra ufak bir stalk yaptım ve her şey ortaya çıktı. Sosyal medyada fotoğraflar, dökümanlar.. Hatta adamın yurtdışındaki şirketinin yarısına ortakmış bu kadın. Hepsinin ekran görüntüsünü aldım. Ama metres kadının adını bilmeden bunları bulması mümkün değil.

Ablayla en son dün konuştum. Eşi gitgelli haldeymiş. Bir boşanalım diyormuş, ertesi gün hiçbir aksiyon almayıp böyle sürdürmeye çalışıyormuş (ayrı yaşıyorlar şu an). Abla da bir sonuca bağlanmasını istiyor tabii ki, ya adam gibi evine dönsün ya da boşanalım diyor. Hiçbir maddi tutarı yok. Boşanırsam evi isterim, tazminat isterim, ömür boyu nafaka isterim diyor (boşanmak isteyen kocası olduğu için - ihanetten haberi yok). Kocasının ailesi o sensiz yapamaz boşansanız da en sonunda yine sana gelir diyormuş (ihaneti biliyorlar o kadar da yüzsüzler).

Ben dün açık açık söyleyemesem de kulağına su kaçırmaya çalıştım. 50 yaşında adam niye durduk yere boşanmaya kalkar dedim. Çocuklarınızı büyütmüşsünüz ununu eleyip eleğini asmış. Bu adamın planı ne dedim. Hatta direk 3. kişi olmasın? dedim. Yok mümkün değil diyor. Asla ihtimal bile vermiyor. Adam nasıl uyutmuşsa, zaten öyle bir şeyi yapacak zamanı yoktu diyor. Adam aldatmayı bırak çocuk bile peydahlamış halbuki. Yurtdışındaki şirketini sordum, irdeledim. Yok yine hiçbir şeyden şüphelenmedi. Kendisi direk söylemedi ama konuşmalarından barışma umudu olduğunu da fark ettim.

Gururlu kadındır bu arada. Öğrense dönüp bir kere bakmaz kocam da kocam diyeceğini sanmıyorum. Ama tecrübelerimden bu konuda emin olunmaması gerektiğini de biliyorum. Anlayacağınız aklım ve vicdanım arasında kalmış haldeyim.
Kesinlikle söyle aptal yerine konulmuş hepsi vicdansız bari sizde aptal yerine koymayın söyleyin kadına o iğrenç adama dersini versin donuna kadar alsın çoçuklarının rızkı sonuçta

Kadın gerçekten bilmiyor olabilir şüphelendiği bir şey olmamışsa ihtimal vermemiştir. Ben olsam da söylerdim. Boşanıp boşanmayacağı kendisine kalmış. Biliyor da saklıyorsa bile kendine kalmış. Ama bilmiyorsa bilmek hakkı bence. Bunun öyle iki kişi arasında biz karışmayalımı kalmamış.

CocoParisien CocoParisien yalniz sunu eklemem gerek, benim yasim kucuktu, evli degildim, cocuklarim da yoktu ama uzun ve ailesinin tamamının beni tanidigi ciddi bir iliskiydi.

Yani universiteli cocugu olan bir ev hanimi baska bir sekilde degerlendirebilir.

Ama bosanilacaksa ve kadin calismiyorsa dimdizlak kalmamasi icin bu tarz bilgilere ihtiyaci var.

Normalde böyle şeylere karışmam, ama belliki adam hiç bir bedel ödemeden kurtulma peşinde. Bu yüzden ben direkt kadına söyler ve bütün kanıtları verirdim. Ortada çok büyük ve uzun süre bir ihanet söz konusu. Maddi olarakta kadınının ihanete uğramasını istemiyorsanız söyleyin. Hatta hiç beklemeyin. Çünkü adamın yaptığı her şey yanına kâr kalma ihtimali var.

Kocasının ailesi o sensiz yapamaz boşansanız da en sonunda yine sana gelir diyormuş (ihaneti biliyorlar o kadar da yüzsüzler
Adamın ailesi acaba kadın boşanacaksa da umutlu kalsın, belki de barışırız düşüncesiyle maddi anlamda bir şey talep etmesin diye mi düşünüyor… adam yurtdışında o kadar uzun mu kalıyor ya, akıl erdiremiyorum ben bu tür ilişkilere

Aç bir tane mail adresi, oradan kadının telefonuna hepsini gönder ne varsa. Kendi adını vs yazma.

Ben olsam bu şekilde ulaştırırdım. Hatta yabancı whatsapp numarası alırdım 100 liraya oradan her şeeeyiii gönderirdim.
Benim de ailem de böyle bir olay var bu kadar çetrefilli değil gerçekten yeni bir WhatsAp yabancı numara alınıyor mu.. isim belli olmuyor mu merak ediyorum

Yeni öğreniyormuş gibi plan yapardım. Boşansalar adamın serveti ne kadar diye yurt dışı şirketini soruşturur gibi yapardım. Ortağı şu kadınmış derdim. Kadını stalklayacak kıvama getirtirdim. Kadın kendi didiklerse zaten gerisi ortaya çıkar. Siz deşifre değil kendisi etmiş olur. Kabak başınıza da patlamaz.

Yazdığınıza göre bu boşanma her türlü olacak gibi. En azından boşanırken kazıklanmamış olur.

Selamlar herkese. Çok arada kaldığım bir konu var fikir almaya geldim hanımlar. Biraz uzun olacak okursanız çok sevinirim. Şimdi benim bir tanıdığım var. 20 yıldan fazladır evli, çocukları üniversite okuyor. Ev hanımı çalışmıyor, mesleği de yok. Bir süredir eşiyle ayrılık sürecinde. Eşinin kendi işi var. Yurtdışında da işler yapıyor, ticaret gibi düşünebilirsiniz.

Ben başta anlaşmazlık, sevgi saygının bitmesi gibi bir sebepten ayrılmak istediklerini sanıyordum. Ayrılığı isteyen kocası bu arada. Kadın da mutlu bir evliliğinin olduğunu söylemiyor ama yıllardır böyle gidiyorduk diyor. Sonra ben öğrendim ki adamın iş yaptığı ülkelerden birinde belki 10 yıldır beraber olduğu metresi ve 6 yaşında gayrimeşru bir çocuğu varmış. Bunu nereden nasıl öğrendiğimi söylemeyeyim, şüphe veya iftira değil gayet somut kanıtlar var elimde. Keza adamın tüm ailesi ve arkadaşları bu durumu biliyor. Senelerdir bilenler varmış kadının gözünün içine baka baka kandırmışlar.

Ben ve ailem aşağı yukarı 1 ay önce öğrendik ve şok olduk. O zamandan beri de ne yapmamız gerektiği konusunda deli gibi düşünüp duruyoruz. Burada şöyle bir detay vereyim. Kadının kocası ile benim ailem arasında akrabalık durumu var, yani biz aslında erkek tarafıyız ama ben kendimi bildim bileli hep eşiyle (kadınla) yakın olmuşuzdur. Çok samimi, dürüst, bize iyiliği dokunmuş bir abladır. Çok da severiz ve sürekli görüşüyoruz.

Ben burada böyle bir konu okusam karışma sen kötü olursun (tecrübelerime dayanarak) derim. Karısı zaten biliyordur derim. Kocama iftira atıyorlar der derim. Ama şimdi iki arada bir derede kalmış durumdayım.

Dediğim gibi abla çok sık görüştüğümüz, çok yakın olduğumuz, bize çok güvenen biri. Kadını sittin sene sülalece kandırmışlar. Vicdanım susmaya asla el vermiyor ben de kandırılmasına ortak olmuş oluyorum. Söylesem hayatının travmasını yaşayacak. İftira attığımı düşünmez kanıtlarım o önemli değil. Hısım akrabayla arayı bozmuş olacağım (bu benim için önemli değil ama ailem önemsiyor).

Öte yandan ailem, olur da barışırlarsa bizden olmasın diyor. Ara bozan oluruz diyor. Ya barışsalar bile nereye kadar sürer ki bu. Hani sadece metres olsa bırakır gelir diyeceğim de bir de ortada çocuk var. Şimdi çıkmazsa çocuk 20 yaşına gelince çıkar, o zaman çıkmazsa adam ölünce çıkar. Kadın eninde sonunda öğrenecek bunu. O zaman bize de diyecek ben sizi aile bildim siz beni kandırmışsınız diye. Ben onun yerinde olsam bilmek isterdim. Susup saklayanlarla da bir daha asla görüşmezdim. Sakladıkça bu işin karmasından da korkuyorum.

Diyeceksiniz madem elinde somut kanıt var, karısı nasıl bulamıyor bu kanıtları? Ben olayı ve metresin adını öğrendikten sonra ufak bir stalk yaptım ve her şey ortaya çıktı. Sosyal medyada fotoğraflar, dökümanlar.. Hatta adamın yurtdışındaki şirketinin yarısına ortakmış bu kadın. Hepsinin ekran görüntüsünü aldım. Ama metres kadının adını bilmeden bunları bulması mümkün değil.

Ablayla en son dün konuştum. Eşi gitgelli haldeymiş. Bir boşanalım diyormuş, ertesi gün hiçbir aksiyon almayıp böyle sürdürmeye çalışıyormuş (ayrı yaşıyorlar şu an). Abla da bir sonuca bağlanmasını istiyor tabii ki, ya adam gibi evine dönsün ya da boşanalım diyor. Hiçbir maddi tutarı yok. Boşanırsam evi isterim, tazminat isterim, ömür boyu nafaka isterim diyor (boşanmak isteyen kocası olduğu için - ihanetten haberi yok). Kocasının ailesi o sensiz yapamaz boşansanız da en sonunda yine sana gelir diyormuş (ihaneti biliyorlar o kadar da yüzsüzler).

Ben dün açık açık söyleyemesem de kulağına su kaçırmaya çalıştım. 50 yaşında adam niye durduk yere boşanmaya kalkar dedim. Çocuklarınızı büyütmüşsünüz ununu eleyip eleğini asmış. Bu adamın planı ne dedim. Hatta direk 3. kişi olmasın? dedim. Yok mümkün değil diyor. Asla ihtimal bile vermiyor. Adam nasıl uyutmuşsa, zaten öyle bir şeyi yapacak zamanı yoktu diyor. Adam aldatmayı bırak çocuk bile peydahlamış halbuki. Yurtdışındaki şirketini sordum, irdeledim. Yok yine hiçbir şeyden şüphelenmedi. Kendisi direk söylemedi ama konuşmalarından barışma umudu olduğunu da fark ettim.

Gururlu kadındır bu arada. Öğrense dönüp bir kere bakmaz kocam da kocam diyeceğini sanmıyorum. Ama tecrübelerimden bu konuda emin olunmaması gerektiğini de biliyorum. Anlayacağınız aklım ve vicdanım arasında kalmış haldeyim.
Bence hiç karışmayın. Suçlu siz olursunuz .

Zor bir durumun içindesiniz hem siz hem de aldatılan hanımefendi. Allah yardımcınız olsun, kolaylıkla atlatırsınız inşallah.
Ama ben olsam fena patlatırdım. Vicdanım uyutmazdı beni. Çünkü bahsettiğiniz kadar sevdiğim değer verdiğim birini düşününce böyle kandırılması bana bile dokunurdu. Adamın mahvolması için elimden geleni yapardım. Belki aranızdan yuva yıkmaya çalışıyor diyecekler ama desinler. Doğru tektir.

Ben bu “karı kocanın arasına girilmez sonra sen kötü olursun’cuları asla anlayamıyorum ve haklı da görmüyorum. Bunları söyleyenler boynuzlanıp bilmemeyi mi tercih ediyorlar acaba? Ben aldatılıyorsam da haberim yoksa bana söylemeli bilenler diye düşünüyorum. Çevrem gerçekten dostsa bana söylemeli. Söylemiyorsa bilin ki onlar benim düşmanım,arkamdan gülüp duruyorlardır kadına bak allahın boynuzlusu diye.

Bana göre siz bunları kadına söylerseniz bu bir iyiliktir. Doğruyu söyleyeceksiniz neticede,iftira da değil.Gayrimeşru çocuğu olan adam utanmamış da siz söylemeye niye utanasınız? Yapmasaymış adam. Doğru birdir ve tektir arkadaşım. Söylemek gerekir. Araya girmiş olmazsınız,adama git karını aldat diyen siz değilsiniz,çocuğu peydahlayan siz değilsiniz, adamı karısından ayıran da siz değilsiniz kendisi ayrılmak istiyor.

Belgeleri elinize alın,kadına verin. En azından bilmesini sağlayın,kapısına bırakın ama bir şey yapın ve bilsin. Kadının kendisi biliyorsa da en basiti başkalarının da bu durumu bildiğine idrak etsin,belki gözü açılır.

Ben daha önce aldatılan iki arkadaşıma söyledim. Biri kocasını o haliyle kabullenip yaşamaya devam etti. Diğeri de hiç olmamış gibi davranıp yine yaşamaya devam etti. Ama ben bir yükten kurtuldum. Söyledim rahatladım. Sonrası kendi bilecekleri iş. Bile bile göz yummak da o ahlaksızlığa çanak tutmak çünkü.
Bu arada adamla kötü olmayı da göze alın. Genelde rezilliği ortaya çıkanlar size bir daha yüz vermezler konuşmazlar. Konuşmasınlar. Doğru olan sizsiniz,onlar yamuk.
Konuşmasınlar gerçekten çok dert degil. Evli olduğu kadını senelerce aptal yerine koyan biri benim hayatımda olsun istemem zaten.

Kadın aldatıldığını biliyor veya bilmiyor, siz biliyorsunuz, kadının bilmediği varsayımıyla giderek kesinlikle söylemelisiniz. Bırakın kim kime küserse küssün. Belkide biliyor ama elinde kanıt vs yok. Sizin ona sunacağınız deliller kadına cesaret için umut ışığı bile olabilir…

Ben bu durumda olsaydım öğrenmek isterdim , hiç adını falan söylemeden bilinmeyen bir numaradan elinizdeki kanıtları yollaayıp ismimi açıklayamam ama bu şekilde kandırılmana gönlüm razı olmadı şeklinde açıklama yapabilirsiniz, WhatsApp dan atın delilleri ama sizi bilmesin...

Çocukları düşman başına denilecek türdenmiş. Büyük çocuğu hatta babasının tarafına bile çekilebilirmiş konu sahibi yukarıda yazmış. Kadıncağızın çocukları da hayırsız :KK43:
O zaman kesinlikle bu kadına deliller ulaştırılmalı , bosanırken iyi bir tazminat alır ve de kimse onu suçlayamaz

X