İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

Ben de bundan sonra paylaşabildiğim kadar iğneli epilasyon bilgisi paylaşacağım ki insanlar yanlışa yönelmesin.

Özge hanım merhaba
Bende yeni başladım çene bolgeme ilk gün 3 saat geçtikten sonra yüzümü yikamak zorunda kaldım abdest aldığım için günde 5kere falan yıkamak zorundayım. Azda olsa kabuklar vardı ama banyodan sonra düşmüş bişey olurmu? Birde günlük bakım rutininizi paylaşırsanız çok memmun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba, bende çene bölgemdeki kıllanmadan çok rahatsızım. Ankara'da bildiğiniz güvenilir bir yer var mı? Çok zor durumdayım

İki nedenden dolayı banyo yapmanız sakıncalıdır epialsyondan sonra...
1- epilasyon bölgeleri cilt içinde açık yara şeklinde olduğu için su değdiği zaman enfeksiyon oluşabilir. Musluk suyu bildiğiniz gibi çok sağlıklı değil.
2- Kabuk oluşumu için gerekn süreci bozarsınız yıkanınca. o materyali su koparır. iyileşme süreci sağlıksız tamamlanır.

Birşey olur mu sorusuna cevap veremeyeceğim. Ama yanlış hareket ettiniz diyebilirim sadece. bir daha yapmayın.

Peki ne zaman yaptirdin ve sonuc aldin mi?? Tuysuz musun?? Sadece leke birak tdi diye uzulme bende kil daha berbat. Lekeyi gizlersin makyaj ile ama tuyu asla.

Peki ne zaman yaptirdin ve sonuc aldin mi?? Tuysuz musun?? Sadece leke birak tdi diye uzulme bende kil daha berbat. Lekeyi gizlersin makyaj ile ama tuyu asla.

Yaptıralı çok oldu. 3 sene gibi ama tek bir yerde yaptırmadım.
Daha göbeğimde biraz var ama korkuyorum devam etmeye. koltuk altım tertemiz, kollarımda da biraz kaldı. Bacağa dokunduramadım hiç.
Bence kılın çözümü var ama yaranın çözümü %100 yok. o yüzden lekeyi kıla tercih ederim demeyin lütfen sizin de yanıklarınız oluşssa allah korusun çok kötü olurdu insanın psikolojisini bozuyor benim gibi sabaha akşam tüm hobilerinizi bırakıp bu işi okursunuz.

Bi de bazı lekeler 1 sene sonra ortaya çıktı, dudak üstü mesela. araştırdım, eğer kıl etkili öldürülemezse orada yara dokusu oluşuyormuş ve birike birike leke bırakıyor.

Son düzenleme:
Birsey olup olmayacagini bilmiyorum acikcasi hani hassasiyetinizi cildinizi bilemem ama isin sirri kabuklar dis guc olmadan kendi kuruyup dusecek benim uzmanim siki siki bunu tembihledi
Yaptirdiktan sonraki iki gun yuzumu yikamadim islak pamukla goz burun lazer yapilmayan bolgeyi sildim ben.okuduysaniz ben yogun calisilan kisilerdenim onun getirisi olarak ben eve gelince buzu torbaya torbayida havluya sarip biraz tutuyordum ama asla yuzum islanmiyordu.Talk pudrasi kullandim zararli falan diolar ama kullandim acikcasi aksatmadim.disari cikarkende sikistirilmis tenime uygun kozmetik pudra kullandim baska bir sey kullanmadim
Yogun calisilan kisilerin hep kabugu vardir cunku bir bolge duserken baska bir bolgede yine calismaya bagli olur. Yani bende hep mini mini kabuk oldu
Yuzume dis guc uygulayacak giyiceklerden kacindim siki bogazli kazak gibi (ocakta baslamistim ben)
Banyoyu buharli olacak sekilde sicak yapmadim sert havlu ovalama yapmadim burnum haric peeling kullanmadim.Yaz kis +50 yagsiz gunes koruyucu surdum
Yaz geldiginde haziranda artik 6 ay olmustu ve bayagi sonuc almistim 3 ay gitmedim sadece iki defa cok inatci 3,5 tuy icin gittim takribi 5 er dakikalik islem incelerden cok uzayanlari kestim (kalinlasma vs yapmadi kestim diye uzmanimda kesebilirsin demisti ) 3 ay cildi dinlenmeye aldim denizede gittim ama gunesten korundum eylulde kalanlara yeniden basladim.Cok sukur bir sikintim olmadi ama bayagi kabuklu gezdim korursaniz bir sikinti olmuyor ama korumazda kabugu kendiniz dusururseniz kirmizi benek gibi oluyor kazaya giden bir kac kabugumdan biliyorum ama sukur beyaza yada koyuya donmedi

Ha sunuda soyleyeyim fiyat falan soran olabiliyor arkadaslar ben epilasyona 2013 ocakta baslayip 2014 martta bittirdim (yazin 3 ay gitmedim ) biyik bolgeme yaptirmadim yuz haric vucuduma yaptirmadim fiyat suan nedir makine degismismidir vs bilmiyorum
Evet sonuc aldim bin sukur yaram berem izim olmadi uzmanim iyiydi kasap cikmadi :)bende iyi bir ogrenciydim yogun kilim oldugu icin surec bana sikintiliydi cok yogun olmayana bu kadar sikinti olmayabilir
Guneste buyutecle baktiginiz tuyleriniz icin gereksiz kaprisle baslanacak is degil onuda ayrica belirteyim sevgiler

Anlamadim simdi...leke ciktu ama dudak ustunde felan kil felan yok demi? Sadece leke var? Ayrica yanik lekesi nasil bi yil sonra cikiyo anlamadim biraz korkutucu :/ Ama bana sadece sunu soyle...yaptirdigim yerler 3 yil oldu ve geri cikmadilar de. Bari rahatlayim. Senin ust dudak ne kadar seansda bitti ve leke veya yanik ne zaman oldu??

Bi yil 2 ay surdu yani...peki neyi yaptirdin?? Yazini pek anlamadim. Biyik yaptirmadim yuz haric vucut yaptirmadim dedin de.. Tam bilemedim neyi yaptirdin.

Benim cilt
Cok hasas. Iplik ada felan sivilce yapiyo cenemde. Ama igneli epilosyon kabuk yapiyomus peki ne surede geciyo?:/ ve kac yil
Oldu tuysuzz olmann? Sence benim cilt hasas oldugu icin tehlikeli mi

Bi yil 2 ay surdu yani...peki neyi yaptirdin?? Yazini pek anlamadim. Biyik yaptirmadim yuz haric vucut yaptirmadim dedin de.. Tam bilemedim neyi yaptirdin.
1 yil cunku yazin 3 ay gitmedim cildimi dinlendirdim biyik haric yuzun her alanina yaptirdim cene ceneden adem elmasina kadar sakal olmus killar kafani yukari kaldirdiginda gordugun cene alti favoriler kasin bitisiyle sacin arasinda kalan ust sakak biyik haric kalan tum yuze yaptirdim onceki mesajimi okursan lazerden kaynakli yuzde tum tuylerin uyanmasina iliskin sikintim vardi benim bildigin her biri kalinlasmis sakal kivaminda yuzumun her yeri killanmisti lazeri biyigima tutturmamistim ignelidede dokundurmadim
Ayrica vucudumu daha once lazer yaptirmistim beyaz ten siyah kil oldugu icin igneliye gerek kalmadi

Son düzenleme:
Benim cilt
Cok hasas. Iplik ada felan sivilce yapiyo cenemde. Ama igneli epilosyon kabuk yapiyomus peki ne surede geciyo?:/ ve kac yil
Oldu tuysuzz olmann? Sence benim cilt hasas oldugu icin tehlikeli mi

2014 marttan beri tuysuzum denebilir benimde cildim hassas bazi noktalarda sivilce yapti cene boyun ama bu gorunen degilde yani goruntude bise yok acisini hissedip sikinca deriden iltihap cikan degisik bir seydi sonrasi sivilce kizarikligi gibi cabuk geciyor kabuk icin bise soyleyemem herkesin cildi toparlamasi farklidir kabuklar ayni anda olusup ayni anda dokulmuyor kimi 7 gun kimi 15 gun ancak deneme atisi yaptirip 3,5 adet gozlemleyerek fikir sahibi olursunuz
2,5 yil gecmis tam tamina kac gun surdu soyleme sansim yok biyiga bulasmayin ama illa bulasicam diyorsanizda siz bilirsiniz lekeye cok musait ki zaten ha biyikli ha biyiksiz ama koyu lekeli cok fark olmuyor lekede biyik gibi duruyor onuda belirteyim

Ben ust dudak tarafini ada ile almaya devam ederim benim
Sorunum cene. Cimbiz ve iplik faydasiz. Fazla geliyolar bide kalinlasiyolar. O yuzden igne epilosyon dusunuyorum. Laser yapmak istemiyorum tiras olmak istemedigim icin. Simdi de leken korkuyom yaa :/ igne bence en son carem. Cimbizla alirim ama iki aldim mi 5-6 yeni cikiyo sorunum o iste. Hormonlarima baktiricam ama ne yazziki cikanlar hep cikicak...o yuzden gercek hayata yapanlarin fikirlerlerini bilmek istiyom.

once doktora gidin derim sonradan olusan killanmada hormonal bir sikinti olabilir onun disinda tek cozum igneli su anda onuda 3,5 deneme atisi yaptirip biraz bekleyerek karar vermeniz mantikli olacaktir cene diger noktalara gore daha cabuk iylesiyor zaten azsa yayginlik yoksa misal 15.20 kilsa cokta takilmayin cabuk biter

Size tessekur ediyorum bana her seferinde geri cvp verdiginiz icin. arastirma mi henuz bitirmedim ama biraz rahatladim. Sagol

Size tessekur ediyorum bana her seferinde geri cvp verdiginiz icin. arastirma mi henuz bitirmedim ama biraz rahatladim. Sagol
Rica ederim ayni yollardan bende gectim gunlerce buralarda yazilanlari okudum reklamim diye bas bas bagirani vardi bir uzmana takilip uzmani her forumda oven cok utopik bir defada bitti diyen kendi hatasini uzman yapti diyen,aslinda guzellik uzmani olup buraya girip birini kotuleyen falan her cesit var guvenemiyorsun insanin gercekten yaptirmis kisilerin deneyimine cok ihtiyaci oluyor.İnsallah en kisa surede olumlu sonuclar alir rahatlarsin

Özge hanım, ben bu forumları baya okudum dün falan. Bizim çok büyük bir hatanız var forum kullanıcıları olarak. Organize olup bizi mağdur edenleri şikayet etmeniz lazım. 30tlye iğne satanları şikayet etmemiz lazım. Vergi de ödemiyorlar tüm para cebe var mı böyle birşey? fiş kesiyor mu epialsyondan sonra mesela? çakallık yapacaklarsa biz de çakal olucaz. Bugün bizi yakarlar yarın diğerlerini. Denetlemesi çok sert olmak zorunda bu işin.

Bakın bir video paylaşmak istiyorum, bunu yapma nedenim de şu. Vücuda flash yapmaktan korkuyor millet. O kadar şey okudum ki, bende de mesela beyaz lekeler oluştu dudak üstünde, omzumda biraz, bu videodaki uzman manual blend tekniği ile kılı yavaşça ısıtıyor deriyi yakmayacak şekilde, dolayısı ile beyaz leke kalmıyor. Flashte kıl kökü patlatılacak şekilde ısı veriyor bir defada, ha flash kötü değil ama bu ayarın yapılacak bölge var yapılmayacak bölge var, cilt tipi var kaldıracak kaldırmayacak işte problem de bu yüzden oluşuyor. Yaparken deri kabarıklığı olmuyor gördüğünüz gibi, sıkıntısız bir şey olmalı epilasyon. Acıdan kıvranılacak birşey haline dönüştüyürolar sonra burada ağlıyoruz birbirimize

Kıllara nasıl çalışacağını senelerdir öğrenemeyen uzmanlar da ders çıkarır bu videodan belki. Gittikleri kursta sabah akşam çay içmekten dedikodu yapmaktan başka birşey öğrenemeyen çok ki bu kadar kişide yara olmuş.

Aynı zamanda 2 el tekniği de çok önemli ki, nişantaşındaki bazı epialsyoncular bir elinde çay ile diğer elinde çalan telefonla epilasyon yapmayı seviyorlar malumunuz.

Son düzenleme:
Akım kaç olmalı sizce arkadaşlar?

Merhaba.
Benim bilgim çok olmasına rağmen bu iş ile uğraşmadığım için bu konuda birşey söylemem imkansız ki aynı soruyu buradaki rastgele bir kişiye sormak da yanlış olur. Yaptırana dahil sormamanız lazım, her kişiye her cilde her kıla aynı akım ve aynı ayar yapılmamalı. Bunu bence yabancı forumlarda sorun, yapılacak bölgeyi kıl kalınlığını ve cilt türünü söyleyin ona göre bilgi alın. Burada bir kişinin memnun kaldığı ayar diğer kişiye uymaz. Bu yukarıdaki videoda da zaten ingilizce anlıyotsanız diyor ki, kılın hangi aşamada olduğuna göre farklı süre iğne kılda kalmalı. Çıkan sorunlar da zaten bu nedenlerden çıkıyor, bu forumda demiş 3 kişi memnun kalıyor birinden ama bir kişide lekeler oluşuyor kalıcı. bunun nedeni bu işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…