İftira ve kavga

Akraba olmanız her konuda güvenip samimi olmanızı gerektirmez. Benim annemin cenazesine kuzenim gelmedi sözde inanmadığı covidi bahane ederek. Ve çok ani kaybettik annemi iki gün içinde bıraktı bizi..3 yıldır onu düşünmediğim an yok. Kuzenimle görüşüyordum herşeye rağmen çünkü onun da akıl sağlığı pek yerinde değil OKB hastası. Şimdi kestim görüşmeyi çok mutluyum. Ne gerek var haset insanlarını kahrını çekmeye. Uzak durmak en iyisi

Senin annen baban nerde ? Bi de 20 li yaşlar için ne kadar ergen meseleler bunlar

Ben sebebini soyleyim, siz muhtemelen istediginiz ve onun kazandigindan cok daha iyi bir bolumde okuyorsunuz, o anasinin balı piremsesi aylarca kesin surayi burayi kazanacak gozuyle bakildiktan sonra sacma sapan bir yer kazandi, haliyle anasi hayal kirikligindan kendisi de salakligindan oturu kizginlar su an hayata, hırsınıda sizden cikariyorlar iste.

Bazı insanlar böyledir, karakterden noksan kalmışlardır. Size tek kelime açıklama yapmayı bile lutfetmezler ancak sizin onları başınızda taşımanızı isterler. İyi bir yer kazansaydı da böyle olacaktı bence. Ayrıca sanmayın ki onların evinde huzur var. Anne kız , abla kardeş birbirlerinin canına okuyordur. Size bunları söyleyen ailesine melek olamaz, mümkün değil. Ailecek görüşmeyin, konuşmayın. Düşmanınızı uzakta aramamayı öğrendiniz bu sayede. İyi geceler.

başınız sağolsun

evet haklısınız ama dediğim gibi çok sevdiğim beraber büyüdüğüm insanlardı çok değer verirdim bana böyle yapmaları aklıma gelmezdi

teşekkür ederim yorumunuz için evet düşmanı uzakta aramamak lazımmış gerçekten psikolojimi çökerttiler

evet haklısınız ama dediğim gibi çok sevdiğim beraber büyüdüğüm insanlardı çok değer verirdim bana böyle yapmaları aklıma gelmezdi
Bedavaya mukemmel bir ders aldin iste. Hem de toksik akrabalarin bir kismindan kurtulmus oldun. Olay herkesin icinde yasandigi icin kimse elestiremez barismazsan.

Siz onlarla her şeyinizi paylaşıp değer verdikçe onlar içten içe kudurmuş. Bizim kız daha iyisini yapar demişler e o da yapamamış belli ki. Sanki sebebi sizmissiniz gibi sizden daha çok nefret etmişler. Böyle insanların yaptıklarında neden aranmaz kıskanç olan insan gözünün üstünde kaşın var diye de kıskanır :) sizin yapacağınız tek şey hayatınızı yaşamak madem aynı yerde oturuyorsunuz onları yok sayıp kudurtmaya devam edin

Bundan sonra gelsin, bazı yakın akrabalar evlerini, eşlerini, gelirlerini, eşyalarını ve çocuklarını kıyaslar, muhtemelen teyzeniz içten içe annenizle bir yarış halinde.
Belki direkt annenize diş geçiremeyeceğinden ki böyleleri yarış halinde oldukları kişiye açık açık söyleyemezler çocuklar üzerinden yürürler, teyzeniz olması sebebiyle de onu ne yaparsa yapsın alttan alacağınızı bildiği için sizi istediği gibi ezebileceğini düşünmüş sizin üzerinizden yürümüş, kuzenleriniz anneleri yüzünden değişmiş, sizle kıyaslamıştır, ondan daha iyi bir okulu daha iyi bir bölümü kazanmalısın, ondan daha iyi kariyerin olmalı gibi doldurmuştur, sizin hiç farkında olmadığınız bu gizli rekabet uzun yıllardır vardır da şimdilerde kızın istediği okulu ve bölümü tutturamamasıyla patlak vermiştir.

Onlara uymayın, görüşmeyin, okulunuza ve hayatınıza odaklanın, başarılı olmak en güzel cevaptır başka söze gerek bırakmaz.

Ya siz sinikmisiniz? Ne demek beni evinden kovuyordu yinede gidiyordum hakaretler ediyorlari yinede ozurdiliyodum.kim pardon kendisi? Ben arkamdan dedikodumu yaptigini ogrendigim kuzenimle bekarken ayni binadaydim kendisini bildigin merdivenlerden asagi attim. İsteyen linclesin benim umrumda olmaz. Kimse kimseye iftira atamaz.daha dun iş amacli tanistigim benden yasca iki yas kucuk genc bir cocuk gulerek iş bitiminin aksaminda ya abla sen cevvalsin hakkini aslaa kimsseye birakmassin dedi. Ben gayet gurur duydum. Birinin bana sinik ezik demesinden iyidir. Kendinize gelin bir guzel ortaligi atese verin. Teyzenizde dahil. Osmanli tokadini sırasıyla vura vura gecin.size bunlari yapan aileye. Bakin bunlar duzgun konusmaktan anlamaz mesela sizi anlamamislar. O yuzden siz kendinize gelin bence.bir olay daha olursa sesinizin cikmasi lazim.

duyduklarım az geldiğinden değil bu nefretin kaynağını anlayamıyorum
Kıskançlık,ne sebeple bilemem fakat sadece kıskançlık. Zamanında aynı seyleri yaşadık, biz mutluluklarını paylasırken onların gözümüze sokmaya calısmalarını, kıskandıgımızı düşünmelerini, oysa bizim bunu bile anlamayacak kadar saf olusumuzu dün gibi hatırlıyorum. Uzak dur, arada kendine Felak Nas süresi oku, aynı bina hemde Allahım cekilmez

Sevgisiz insanlarmış.İnsanları olduğu gibi kabul edin ve uzak durun.

Görüşme aşağı inme, annene de şöyle almasın eve onları. Zaten kızıma şunu diyen kimseyi almam evime ben. Ağzına ederim onun . Ha çok istiyorsa insin kendi görsün bacısını evinde. Babanla da konuş annenle de. Manyakları bak.

Haketmişsinizm.sizi sevmiyorlarlar yapışmışsınız hala

esasinda sizi evinden kovarcasına söylediği sözler aldigi tavırlar yeterliymiş uzaklaşmanız icin. neyse ki geç de olsa tamamen gercek yüzlerini görmüş oldunuz.
bazi akrabalar boyleler iste maalesef, bizler saflıkla iyilikle yaklaşıyoruz ama karsiliginda kotuluk hasetlikle muamele goruyoruz.bir de yabancı olsa bırakır ardına gidersin ama bunlarla düğünde cenazede yüz yüze bakmak gerekiyor maalesef ki , bu yüzden de iki kere zor. keske boyle salak saçma nedenlerden hiç problemler yasanmasa... siz de artık takmayın, üzülmeyin, asla degmezler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…