Yöresel Tarif İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En Başarılı bulduğunuz Ramazan Sofrası hangisidir?

• Ankete Katılan
    498
  • Anket Kapalı .
Bence verilen bjnca emegin hatrina katilan herkes şampiyon sayılır :KK68: ayrica ben ilk katildigimda sondan üçüncü, ikinci katildigimda sondan dördüncü oldum ama bak üçüncüde turnayi gozunden vurdum :KK70:
O zaman üçüncü ye kesin katılmalıyım :-)

Yine karar vermekte zorlanan ben ...

Kiminde masa düzeni , özen ...sunum beni cezbediyor ... kiminde öyle bir tek tarif var ki beni can evimden vuruyor ..

Katılan herkesin eline emeğine sağlık ...

Daha önce sıklıkla bu yarışmalara katılmış biri olarak ; burada yarışmanın çok zevkli olduğunu ama çokta hırslanıp keyfin önüne geçmesinin gereksiz olduğunu (bende hırslanırdım kendimden biliyorum :confused:) hatırlatmak istedim niçinse ...

Herkes emek vermiş bir şekilde , bize de sofralara bakıp bakıp hangisini seçsem derdi kalmış ? şu 3 tarif arasında gidip geldimmm ...gidip geldimmmm .... sanırım benim 1.lerim 3 ü de :KK9:

Sebzeli Mercimek Çorbası, Beyti Sarma, Dondurmalı İrmik Helvası -Sinangil irmik sponsorluğunda
Mantı Çorbası-Tavuk Şiş-Cevizli Kadayıf-Şenpiliç Sponsorluğunda

Yayla Çorbası-İçli Köfte-Şekerpare-Tat Bakliyat Sponsorluğunda

Oyum ,

@88prenses22 ın sofrasına gitti ... tekrar ellerine emeğine sağlık.
çok teşekkür ederim:KK200::KK200::KK36::KK36::KK36:

Verilen emeklere üzülüyorum ramazan sofralarına yakışmayan şeyler ve sonucları:KK43:
Bir tek benim emeğe üzülmüyorsun onu anladık. Künefe de künefe:işsiz:

İlk Ootaninin emeğine laf edenleri görmemişim gibi çek panpa. Olay zaten burdan patlak verdi ama olsun onu görmüyoruz.

Neyse oyumu 88prenses22 88prenses22 den yana kullandım. Masası her bakımdan şahane:KK200:

Bir tek benim emeğe üzülmüyorsun onu anladık. Künefe de künefe:işsiz:

İlk Ootaninin emeğine laf edenleri görmemişim gibi çek panpa. Olay zaten burdan patlak verdi ama olsun onu görmüyoruz.

Neyse oyumu 88prenses22 88prenses22 den yana kullandım. Masası her bakımdan şahane:KK200:
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.. tartışmalara asla dahil olmam olmam da.. coconun yarışmaya dahili sorgulanırken sizin masa da benzer bir örnek teşkil ettiği için göstermek istedim ama göre' ne.. yazılarımı tam okursanız niyetimi anlarsınız...

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.. tartışmalara asla dahil olmam olmam da.. coconun yarışmaya dahili sorgulanırken sizin masa da benzer bir örnek teşkil ettiği için göstermek istedim ama göre' ne.. yazılarımı tam okursanız niyetimi anlarsınız...
Tabiki canim hic olmuyorsun amacim uzum yemek degil bagci dovmek ya sen soylemistin hem de ben banliyken. Surekli kunefe masada yok diyen de sendin.

Buradan bakinca her sey oyle guzel görünüyor ki cam gibi caammm.

Neye sinir oluyorum biliyor musun? Ya ramazana yakismayan bla bla diye baslayan mesajlari asil bu huzursuzlugu cikaranlarin pur i pak gibi beğenmesine. Buralar hep onlarin mali diye zaar.

Ayrica neresi benzer? Banliyken 2 uyelik alip gelip milletin emegine laf mi soylemisim sen yapmadin mi demeye getirmisim. Gelip bana diskalifiye mi oldun demisler? Bi aciklayin da bilelim.

Ya da nasil bu kadar oy alir aklim almiyor mu demisim gecen kategoride. Piii derunumda neler var:KK8:

Ayrica neresi benzer? Banliyken 2 uyelik alip gelip milletin emegine laf mi soylemisim sen yapmadin mi demeye getirmisim. Gelip bana diskalifiye mi oldun demisler? Bi aciklayin da bilelim.

Ya da nasil bu kadar oy alir aklim almiyor mu demisim gecen kategoride. Piii derunumda neler var:KK8:
Bak "pampa", yönetim gerekli açıklamayı yeterince yaptı sana burada özet geçemeyecem.. diyorsun ki kimse bana bir şey demesin ama öyle bir dünya yok maalesef...
siz ootani menüsünde tartsiirken de söyledim coco da tartışırken de:"Ramazan sofralarına yakışmıyor.. " fikrim de zikrim de belli..
Haydi selametle, sevgiyle huzurla kal...

Tabiki canim hic olmuyorsun amacim uzum yemek degil bagci dovmek ya sen soylemistin hem de ben banliyken. Surekli kunefe masada yok diyen de sendin.

Buradan bakinca her sey oyle guzel görünüyor ki cam gibi caammm.

Neye sinir oluyorum biliyor musun? Ya ramazana yakismayan bla bla diye baslayan mesajlari asil bu huzursuzlugu cikaranlarin pur i pak gibi beğenmesine. Buralar hep onlarin mali diye zaar.
Evet gördüğüm şeyi söyledim pardon gormediğim şeyi...

X