Yöresel Tarif İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En Başarılı bulduğunuz Ramazan Sofrası hangisidir?

• Ankete Katılan
    498
  • Anket Kapalı .
:KK36::KK36:

images (45).jpg

Merhaba,
Sizinkinde sorun göremedim. Olay şu masa başka akşama ait olursa sorun. Hepsi aynı anda görünmesi teknik olarak ço kzor örnek tatlı hemen masaya mı konuyor ? Veya ilk çorba konuyor ama ana yemek olmayabiliyor. O arkadaşta masa da hiç biri maalesef yoktu. Evet o akşama hazırlanmış ama en azından 1 çorbalı foto koysaydı sonra tatlılı vs vs vs

yercekimli karanfil yercekimli karanfil in konusunu kapatip tasimissinizda. baska bir uyeye yazdiginiz mesajınizda gayet net aciklamissiniz nelerin sorun olacagini. sizde soylemissiniz ayni anda teknik olarak zor diye. hazirlamis olduğu tatlisi sicak yenen bir tatlı, onun disinda masasinda hersey var...ki künefenin tarifi acikca yaziyor. ve kunefeyi cektigi fotografta yanda pecetesi var altta siyah masa ortusu. yani iftar sofrasindayken cekmis.
boyle yokuşa surmenin geregi nedir?

yercekimli karanfil yercekimli karanfil in konusunu kapatip tasimissinizda. baska bir uyeye yazdiginiz mesajınizda gayet net aciklamissiniz nelerin sorun olacagini. sizde soylemissiniz ayni anda teknik olarak zor diye. hazirlamis olduğu tatlisi sicak yenen bir tatlı, onun disinda masasinda hersey var...ki künefenin tarifi acikca yaziyor. ve kunefeyi cektigi fotografta yanda pecetesi var altta siyah masa ortusu. yani iftar sofrasindayken cekmis.
boyle yokuşa surmenin geregi nedir?

Başka bir üyenin benim tatlım yemek masasında değil ayrıca sunum yapılıyor tatlıyı ayrı koysam olur mu sorusuna maalesef aynı masada görünmeli diye cevap vermişiz. Üye de dün gece bana ulaştı bana böyle dediniz ama bu konuda söylediğiniz gibi değil diyince böyle bir karar aldık. Başlıkta kullandığı 3 ürün masada olmalı. Künefe sıcak yenen tatlı ama pişirmeden 1 kare yemekler ile masaya koyabilirdi. Ayrıca masada ki diğer tatlının tarifini güncelleyin devam etsin dedik. Yokuş nerede burada ? Sizin sorularınızı özelden tek tek cevaplarken bu çıkışınızda asla iyi niyet görmüyorum. Yarışmaya katılanlar kendi haklarını savunamayacak halde değil izin verinde kendileri sorsun.

Başka bir üyenin benim tatlım yemek masasında değil ayrıca sunum yapılıyor tatlıyı ayrı koysam olur mu sorusuna maalesef aynı masada görünmeli diye cevap vermişiz. Üye de dün gece bana ulaştı bana böyle dediniz ama bu konuda söylediğiniz gibi değil diyince böyle bir karar aldık. Başlıkta kullandığı 3 ürün masada olmalı. Künefe sıcak yenen tatlı ama pişirmeden 1 kare yemekler ile masaya koyabilirdi. Ayrıca masada ki diğer tatlının tarifini güncelleyin devam etsin dedik. Yokuş nerede burada ? Sizin sorularınızı özelden tek tek cevaplarken bu çıkışınızda asla iyi niyet görmüyorum. Yarışmaya katılanlar kendi haklarını savunamayacak halde değil izin verinde kendileri sorsun.
Kazen Bey ben haklarini savunamicak durumda vs diye birsey belirtmedim bu sebeple de yazmadım. rica ederim carpitmayin. iyi niyet görmüyorum derken kötü niyet nerde anlamadim? ozel mesaj atmayip genele yazdığım icin mi, ozellikle yapmadim. mesajinizi alintilamam gerekiyordu buraya yazdim.. ben aklima takilan soruyu sordum bu kadar. sizde aciklamissiniz tesekkurler.

Hayir tarifimi guncellemeyi düşünmüyorum. Dolayısıyla devam etmiyorum.

Derdim hediye değil aynı günde bu kadar yemek yapılamaz diyen çok"becerikli"üyelere cevap vermekti.Konumda hic eksilmeyen ziyaretçilerden de anlaşılacağı üzere amacima ulaştım

Son düzenleme:
Heh gel gel ben de nerede kaldi diyordum.

Ama bak sana ilk kez katiliyorum amac üzüm yemek değil bagciyi dovmek ama bendeki amac degil :temizlik:

Derdim hediye değil aynı günde bu kadar yemek yapılamaz diyen çok"becerikli"üyelere cevap vermekti.Konumda hic eksilmeyen ziyaretçilerden de anlaşılacağı üzere amacima ulaştım
Banlıyken cevap yazıyorsunuz diye kızıyorsunuz ama cevap hakkı doğuyor,kimbilir ne zaman geleceksin sabredemedim.
Üstteki mesajını okuyunca nasıl kızmayıp güldüysem aynen alttaki mesajında da gülümsedim.:KK48:
Zaten baştan beri amacın belliydi. Bu mesajlar delili.:ıslık:Bana bu kadar değer verdiğini bilmiyordum.:KK45:Bizler için çekimdi falan yoruldun bayağı.Yarışma için yapılan yemekle ,normal zamanda yapılan yemek aynı derecede mi oluyor anlamış oldun biraz.Katımayacağım desen de emek çektin ,emeğinin boşuna gitmesi nasıl bir his anlamış oldun:KK69: .Ama yiğidi öldür hakkını yeme yorumlarını beğenmesem de mutfakta iyisin.Beğenmediğim noktalar oldu ama tatlı miniğin hatırına yazmadım.
Benim o mesajı ne amaçla yazdığımı bilen biliyor ve benim becerikli olup olmadığımı tüm KK biliyor :rapci:,1.olamasam da genelde 2.yim .Enler yarışmasında aday gösterilmem,bu kategorilerde onlarca kişinin sen de katılsana hep iddialısın demelerinden (kendi tayfam değil)tamamen anlaşılıyor.:KK76:

Verilen cevaptan da anlaşılacağı üzere amaç üzüm yemek degil bagciyi dövmekmiş gerçekten... görmüş olduk..

Onun yarismaya katilma gibi bir niyeti ya da katildiktan sonra bir iddiasi yoktu zaten, "tevafuk" oldu.. o yuzden ortada bir uzum ya da bekci yok.. neyse seytanin bacagini kirmis oldu bundan sonra kimsenin meydan okumasina izin vermeden kendisi sergiler marifetlerini..

Karanfil, sofraya degil kunefeye uzuldum ama tatli kategorisinde yeniden yarisirsin bebek <3

Son haftalarda burada yaşanan olaylara hiç karışmak istemedim, burası benim tariflere bakıp oyumu verdiğim, bir iki tatlı sohbet yapıp çekildiğim bir alan çünkü ama kusura bakmayın veya kusura bakın birkaç çift laf etmeden geçemeyeceğim artık, sizler ne dersem bir tarafa çekeceksiniz fakat baştan belirteyim diyeceklerim baştan beridir suları taşırıp taşırıp ortalığın sel götürmesine neden olan herkese.

Bir üye yarışmaya katıldı, şüphe duydunuz şüphelerinizi yönetime taşımak yerine buralarda yazıp olmadık nahoş olaylara sebep oldunuz, oysa sitenin her alanında olduğu gibi burada da deniyor ki yönetime gidin.
Yarışmacıyla konuşuldu, yönetim açıklama yaptığı halde devam ettiniz, bu sefer olayın boyutu değişti başka bölümlerdeki hıncınızı buraya yansıttınız.

Tartıştığınız kategori iftar sofraları da ne kadar ironik oldu, birbirinizden hoşlanmıyorsunuz amenna ama mübarek ayda bari nefsinize hakim olaydınız da birbirinize olan öfkenize hakim olaydınız, hadi onu yapamadınız yarışmaya katılan insanların modunu düşürmeseydiniz, eminim yazıları okudukça keyifleri kaçmıştır oysa burada maksat eğlenmek, yarışırken bir yandan da keyif almak.

Şahsen yarışmaya katılan veya bildirimler sonucu bölüme gelip okuyan, yorumcu olarak katılan ve tatsız olaylara şahit olan herkesten özür dilerim.
Umarım bundan sonra hoş sohbetler okur keyif alırız.

Onun yarismaya katilma gibi bir niyeti ya da katildiktan sonra bir iddiasi yoktu zaten, "tevafuk" oldu.. o yuzden ortada bir uzum ya da bekci yok.. neyse seytanin bacagini kirmis oldu bundan sonra kimsenin meydan okumasina izin vermeden kendisi sergiler marifetlerini..

Karanfil, sofraya degil kunefeye uzuldum ama tatli kategorisinde yeniden yarisirsin bebek <3
Ya şaka mısın, burada ondan 10 kat güzel künefe gösterebilirim, ama sofrası guzeldi

Kendimi kac gündür tutuyorum ama artik dayanamadim.kız sen ve tayfan daha düne kadar "kk dan atılanlar bu sebepten atilmadi mi?? Yönetim açıklama yaptığı halde durmamislar" gibi savunmaya tartismaya girmiyor muydunuz?? Kendinle cok fazla celisiyorsun karanfilcik. Evet amacinizin,özellikle senin amacinin bağcı dövmek olduğunu herkes anladi zaten burda.işin içine kendi emeğin girince,bi haksızlık olduğunu düşününce nasil da aslan kesiliyorsunuz ama !! :))

Ayrica sabahtan bu yana gelip baskalari savunuyor seni.noldu kizzzz korktun mu???korkma kimse senin kadar cirkef bi insan degil şu platformda.iyi niyetli insanlarla dolu burasi.belki sende bu yuzden korktun.kendinle celistigin icin korktun.insanlara zarar verdiğin icin sabrini zorladigin icin korktun.ayrica ve ayrica şunu da belirtmeden gecemiycem, bizi yönetime karşı gelmekle itham edip ,şu konulara daldigin gunden beri israrla "kkdan atilanlar bu sebeple atilmadi mi??vay efendim şöyle böyle olmadi mi??" papağan gibi tekrarladin durdunn.ortada bir sorgu varsa oda senin yaptigindir.gelip bizi ordu halinde yuklenmekle sucladiniz sen ve tayfan...bdv de konu açıp,bütün uyelere gaz verip bi üyeyi ve konularini tabiri caizse linc etmeye çalıştınız ordu halinde halbuki.bu kadarda celismeyin yahuu.gelip burda bize ahkam kesecek yüzün kalmamasina ragmen ısrarla debeleniyorsun.neyin cirpinisi bu guzelim,neyin hinci,neyin kuyruk acısı..ustünden aylar gecmesine ragmen temcit pilavi gibi ısıtıp ısıtıp yönetimin önüne suruyorsun olayları.. hala bi yönetimi sorgulama pesindesin.o kadar ağrına gitti madem,sende defolup gitseydin neden döndün?? Sana dön diye yalvaran olmamisti halbuki..Onlarin icinde sende vardin halbuki... olmadi maalesef,soylediklerin birbirini tutmadı,altını dolduramadin...3 hayir la ugurluyoruz seni :KK70:

Haa Ama seni takdir ediyorumm bir konuda..nasil basardiysan yaninda sana deli gibi yaranmaya çalışan bi üye var.senin dokuntulerini topluyor nede olsa.birazdan oda damlar buraya.adını telaffuz etmeme gerek yok.burdaki 3 5 üyeye sığınıp gündemde kalmaya calismak icin yagcilikta sınır tanimayan bi uye kendisi alti üstü.kendine örnek alacagin insanlar "yaa nogglacaaggdiii b.k mu akacaagggddiii" gibi mahalleye agziyla konusan insanlar olmasin bence canim benim.dilersen sana örnek alabilecegin baska insanlar gosterebilirim.benden sana bir hayat tecrubesi..birilerine yaranmaya calisarak asla bir yere gelemezsin.kendin ol,kendin bir yerlere gelmeye calis.benim senden umudum hala var basarabilirisn inaniyorum :super:

Hanımlar artık uzatmayalım lütfen..
Bölümümüz çok güzel ve güzel dostluklar arkadaşlar kurup eğleniyoruz..Bu mübarek günde tadımızı daha fazla kaçırmayalım.Anlaşıldığı üzere bu konu hiç bitmeyecek uzayıp gidecek...
Kapımız dostça gelen herkese açık .:KK52:
Boşver nevroş sen, bugün akşama arkadaşlarım gelecekmiş, 2 saate ne yapabilirim :ruh::ruh:

X