Yöresel Tarif İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En Başarılı bulduğunuz Ramazan Sofrası hangisidir?

• Ankete Katılan
    498
  • Anket Kapalı .
Mantat ne ?:KK64:
Aynen ben de bal,reçel ,yağ kırk yıl yemesem aklıma gelmez.:KK45:
Kahretsinki hamur işini seviyorum ,daha doğrusu ailecek seviyoruz :olamaz:
Domatesi ben de çok severim ,sen diğer sofralara baksan onlarda da yoktu fazla domates ,ama çilek portakal hepimizde vardı nerdeyse ,süslü olacak ya masamız :KK70:

Mantar güzel mantarlı seyler yapıyorum ben:) hamur işiyle aram yok, annem de bilmez zaten; en son kek diye tuzlu bir şey yedirince bize , o maceramız da kapandı:)) vallahi arkadaşlarım domates alıyorlar ben evlerine gidince :)) o kadar arıyorum o mereti düşün. Roka ve kavun karpuz vs seviyorum ben de, ama mevsimi değil her zaman.

Bu arada bu masalar ne :)) herkes doktormuş yahu:)) ben kırk yıl düşünsem yapamam o masaları; sunumlar ayrı güzel, yemekler ayrı:) allahtan çoğunuz evlısınız bekar havuzunda değil kimse, yoksa işimiz yaştı :pppp

Şakam bir yana cidden çok begendım herşeyi, kızların ellerine sağlık. Sen katılmadın mı yarışmaya bu sefer?

Mantar güzel mantarlı seyler yapıyorum ben:) hamur işiyle aram yok, annem de bilmez zaten; en son kek diye tuzlu bir şey yedirince bize , o maceramız da kapandı:)) vallahi arkadaşlarım domates alıyorlar ben evlerine gidince :)) o kadar arıyorum o mereti düşün. Roka ve kavun karpuz vs seviyorum ben de, ama mevsimi değil her zaman.

Bu arada bu masalar ne :)) herkes doktormuş yahu:)) ben kırk yıl düşünsem yapamam o masaları; sunumlar ayrı güzel, yemekler ayrı:) allahtan çoğunuz evlısınız bekar havuzunda değil kimse, yoksa işimiz yaştı :pppp

Şakam bir yana cidden çok begendım herşeyi, kızların ellerine sağlık. Sen katılmadın mı yarışmaya bu sefer?
Yazdıklarından senin de becerikli olduğun anlaşılıyor.Bak burdan sorayım sen çok yapıyorsan biliyorsun o zaman .Mantar için limon da kullansam kararıyor,kararmasın diye ne yapayım?:KK45:
Roka ,karpuz sevilmez mi?:kk77:
Bu kategoride yoğundum biraz katılamadım,iyi ki de katılmamışım :ıslık:

Yazdıklarından senin de becerikli olduğun anlaşılıyor.Bak burdan sorayım sen çok yapıyorsan biliyorsun o zaman .Mantar için limon da kullansam kararıyor,kararmasın diye ne yapayım?:KK45:
Roka ,karpuz sevilmez mi?:kk77:
Bu kategoride yoğundum biraz katılamadım,iyi ki de katılmamışım :ıslık:

yapaçagın başka şey yok, zaten limona koymuşsun. Sen pişirirken rengi gidiyor diyorsun değil mi :) ama o normal, kararması demek, mantarın oksidize olması demek, bunu engellemek ıcın yapacağın tek şey mantarı pısırene kadar yıkamamak, kesmemek, vs, pişirecegın zaman yıkayıp kes, lımonlu suya koy ama her halükarda yine rengi koyulaşıyır pişerken çünkü normali o:))

öyle olmuş ... tek tek kontrol ettim diyorum hiç bir Ip çakışması vs yok. O kadar kısa sürede modem kapatıp açıp sonra giriş yapmak mümkün değil.

ek olarak size haksızlık yapıldığında sizi savundum bence birinciliğe de siz gölge düşürmeyin. Belki birileri olanları izledi bir ders vermek istedi .... Şimdide aaaa amma şaşırdılar diye gülüyorlardır.

Denas14__ Denas14__ buyrun mesaj. Ayrıca ben size sorayım gerçekten ders verilecek napmışım ben
gereksiz alınganlık yapmissiniz. buldum mesaji. size soylememis ki genele konusmus. hani cokca olayli oldugu icin bu katagori. ders vermek derken hepimize yani bu topikteki herkese'yi kastetmis. yani ben oyle anladim. dalga gecmek ters kose yapmak maksatli burayi sessiz takip edip son dk yi bekleyen uyeler vardir belki. ustunuze alinacak birsey yok.

Ayrıca 260 mesajıda okudum olaylar coşmuş yine bu kategorinin bu kadar olaylı geçmesi çok üzücü kimseyi de tanımıyorum yakınen
Hak hukukmuş ama neyin hakkı kendimiz pişirip kendimiZ yedik siteye yüklemek mi hak asıl hak kalp kırmakla oldu kalp kırmak kabe yıkmak gibidir yakışmadı bu güzel ayda bakın kazen abi herkesin gönlü olsun mutlu olsun katılan üyeler diye insiyatif göstermiş herkese hediye gönderecekmiş kim kimin gönlünü düşünüyor bu zamanda inşallah fazla ara verilmez yarışmaya burası bizim eğlence kaynağımız kurana yönetene teşekkür edip saygı duyacakken bu olaylar olmadı lütfen artık yaşanmasın bunlar huzurumuz kaçmasın

Emira SY Emira SY çok sevindim canım.. hayırlı olsun.. hakediyordun :sampiyon:

Emira SY Emira SY canım tebrik ediyorum :sampiyon:
Kazanmana çok mutlu oldum:KK200:

Emira SY Emira SY tebrik ederim bu arada :KK66:

Emira SY Emira SY Canım ben senin hak ettigini düşünüyorum.
Tebrik ederim.:KK19:

Emira SY Emira SY cok sevindim canım benim hayırlı uğurlu olsun :KK36:
Bu arada ogretmenmissin ayrıca sevindim meslektaşım :KK5:

Emeğe saygi... Emira SY Emira SY tebrikler:KK73::KK73::KK73::sampiyon:

1. yi tebrik ediyorum.
ama bu mevzular dönmüş yapmayın böyle şeyler gerek yok.

Emira SY Emira SY cim canım bu arada tebrik ederim Sofrani görür görmez vurulmustim :)

Tebrik eden arkadaslara gece teşekkür edemedim çok heyecanlıydim ellerim titriyordu :oops: hepinize çokkkk teşekkür ederim canlarım:KK200: simdi sayfalara geri dönüp alıntı yaptım inşallah kimseyi atlamamisimdir:KK68:

Denas14__ Denas14__ sen beni ne kadar taniyorsunki asiri hirslisin diyebiliyorsun? Hirsli olsam 1 yarismaya katilip aylar sonra mi(7-8 ay kadar bilmiyorum) 2.yarismaya katilirim?toplam yarisma sayim 6..insan iddalı sofra kurunca hirsli mi oluyor? Emin ol cok cok basit seyler yapsam kimse bana hirslisin demezdi. Benim suclanmamin nedeni bu kategoridede oldugu gibi yasim kücük oldugu halde iddiali yemekler yapmak. Ama iddiali olunmakla hirs yapmak tamamen ayri seyler.. normal hayattada basit yemekler yapan biri olmadığım icin yarismada elbetteki en sik en agir yemekleri yapacam.

Denas14__ Denas14__ sen beni ne kadar taniyorsunki asiri hirslisin diyebiliyorsun? Hirsli olsam 1 yarismaya katilip aylar sonra mi(7-8 ay kadar bilmiyorum) 2.yarismaya katilirim?toplam yarisma sayim 6..insan iddalı sofra kurunca hirsli mi oluyor? Emin ol cok cok basit seyler yapsam kimse bana hirslisin demezdi. Benim suclanmamin nedeni bu kategoridede oldugu gibi yasim kücük oldugu halde iddiali yemekler yapmak. Ama iddiali olunmakla hirs yapmak tamamen ayri seyler.. normal hayattada basit yemekler yapan biri olmadığım icin yarismada elbetteki en sik en agir yemekleri yapacam.
neyse burda yazmak istemiyorum. gecmiste de suanda da gorduklerim karşısında yazdim onlari.. iddiali yemek yapmakla alakasi yok söylediklerimin. yemek yapmayi seven, maharetli insan yaptiklarini pekala yapabilir. yasin kucuk mutfak tecruben az yardim almis yada almamissindir o senin inisiyatifinde..
insanların oylarini sayacak kadar, surekli altinda bisiler aricak kadar takinti yapma burayi sana buyuk tavsiyesi olsun..

X