Yöresel Tarif İftar Sofraları

Yöresel Yemekler

En Başarılı bulduğunuz Ramazan Sofrası hangisidir?

• Ankete Katılan
    498
  • Anket Kapalı .
Tavsiyene gerek yoktu:)nerde ne tadar takilacagimi gayet iyi biliyorum.
1 kez yarismaya katilmissin sanirim oylari yarismayi merak etmemen cok normal. Ama bikac ay katilinca insanda aliskanlik olup bakiyor ki emin ol yine en az yazan veya bakan benim. Sasirdigim bi durum oldu. Bunu acikca yazdim. Ayrica farkettiysen nerdeyse cogu masada sarma vardi. Ama kimseye 'sarmalari sen mi yaptin?' denmedi. Demek iddiali yemek yapmakla alakasi var:KK66: benim sarmalarim tabiri caizse kalem gibi olmasa eminim kimsenin dikkatini cekmezdi. Her neyse artik konusmak manasiz. Iyi günler dilerim..
Ootani lütfen yeter artık.. söylediğin laflar nereye gidiyor farkında değilsin galiba. . Ben bu lafından bütün sarma saranlara laf çarptığını hepimizin kötü bir tek senin kalem gibi sardığın sonucunu çıkarıyorum. . Daha fazla kategoriyi baltalamayalım dimi?

Ootani lütfen yeter artık.. söylediğin laflar nereye gidiyor farkında değilsin galiba. . Ben bu lafından bütün sarma saranlara laf çarptığını hepimizin kötü bir tek senin kalem gibi sardığın sonucunu çıkarıyorum. . Daha fazla kategoriyi baltalamayalım dimi?
Ben de yazdıklarından o sonucu çıkardım:olamaz:

Tavsiyene gerek yoktu:)nerde ne tadar takilacagimi gayet iyi biliyorum.
1 kez yarismaya katilmissin sanirim oylari yarismayi merak etmemen cok normal. Ama bikac ay katilinca insanda aliskanlik olup bakiyor ki emin ol yine en az yazan veya bakan benim. Sasirdigim bi durum oldu. Bunu acikca yazdim. Ayrica farkettiysen nerdeyse cogu masada sarma vardi. Ama kimseye 'sarmalari sen mi yaptin?' denmedi. Demek iddiali yemek yapmakla alakasi var:KK66: benim sarmalarim tabiri caizse kalem gibi olmasa eminim kimsenin dikkatini cekmezdi. Her neyse artik konusmak manasiz. Iyi günler dilerim..
evet hep senin sarmalarindan :)) sanada.

Kimsenin emegini kücümsemem... kategoriyi baltalayanlar zaten belliydi en basindan beri. Neden kimsenin sarmasi konusulmadi neden kimseye sen sarmamissin annen teyzen bilmem neyin sarmis denmedi? Niye bitek göze batan ben oldum??Biraz empati yahu...

Bana sarma olsun da farketmez.Ben çok ince sevmiyorum zaten,sadece yaprağı mı yiyeceğiz,özellikle etli olursa kalın sarma daha iyi oluyor.
Ben zaten zeytinyağlı hiç sevmem :KK53:
Karadenizliyim ben etli karalahana sarmasına ihanet etmem :KK70: onunda en iyi hali gelişi güzel sarılmış hali bence :)

O kadar ki halime bağlı.Bayramda sardıklarım kalem gibiydi misafir önüne çıkacak diye.Ama çoğu zaman amaaan deyip acele acele sarıyorum.Benim oğlan çok sevdiği için kol kadar da sarsam afiyetle yer.:KK70:
amaan diyerek yemek yapilmaz, askini sevgini katacaksin.. kalin sarilmis etli olaydi da yiyeydim. emzikli kadinim ben, canim çekti bak. kacayim ben burdan.

Kimsenin emegini kücümsemem... kategoriyi baltalayanlar zaten belliydi en basindan beri. Neden kimsenin sarmasi konusulmadi neden kimseye sen sarmamissin annen teyzen bilmem neyin sarmis denmedi? Niye bitek göze batan ben oldum??Biraz empati yahu...
Evet çünkü sen en mükemmelisin arkadaşım. Çekemiyorlar seniii :)

amaan diyerek yemek yapilmaz, askini sevgini katacaksin.. kalin sarilmis etli olaydi da yiyeydim. emzikli kadinim ben, canim çekti bak. kacayim ben burdan.
Sevgimi hep katıyorum zaten ,yemek yapmayı seviyorum.Ama sen de bilirsin küçük çocuk olunca fazla uğraşılmıyor eskisi kadar.Bir an önce sarma işlemini bitirmek istiyorsun.Yoksa seninle beraber sarmaya çalışmak isteyen ,iç harcını çiğ çiğ yemek isteyen ,dakika başı kaldıran çocuk oluyor.:KK48:Denasım bimde vardı alsan olmaz mı,evdeki gibi olmaz ama.

Yazdıkların başkalarının emeğini küçümsediğin sonucu çıkıyor.. ben üstüme alındım açıkcası ve alındım.. bitek benim sarmalarım kalem gibi dersen diğerleri kötü anlamını herkes çıkarır.. sana yapıldığını düşündüğün haksızlığı şu an sen Emira SY Emira SY e yapıyorsun. . Birinci olan o.. bu tartışmalara son verilmesi lazım artık..

Yazdıkların başkalarının emeğini küçümsediğin sonucu çıkıyor.. ben üstüme alındım açıkcası ve alındım.. bitek benim sarmalarım kalem gibi dersen diğerleri kötü anlamını herkes çıkarır.. sana yapıldığını düşündüğün haksızlığı şu an sen Emira SY Emira SY e yapıyorsun. . Birinci olan o.. bu tartışmalara son verilmesi lazım artık..
Hipo boşuna parmaklarını yorma arkadaşım, aynı şey kendilerine yapılsaydı. Herşeye susup , hııı yönetim açıklama yaptı diyip çeker giderlerdi.

Millete kendi söylediklerini şuan kendileri yapıyorlar.

Şu duruma düşmektense burdan çekip giderdim daha iyi..

Hipo boşuna parmaklarını yorma arkadaşım, aynı şey kendilerine yapılsaydı. Herşeye susup , hııı yönetim açıklama yaptı diyip çeker giderlerdi.

Millete kendi söylediklerini şuan kendileri yapıyorlar.

Şu duruma düşmektense burdan çekip giderdim daha iyi..
Hayır ben baştan beri karışmak istemedim. . Ama sarma saranlardan ve yarışmaya katılanlardan biri benim. . Her ne kdr 9 oy alsamda ben sarmalarımın ve masamın güzel olduğunu düşünüyorum. . Ve yazılan mesajı üstüme alındım ve üzüldüm.. bu kategori den daha fazla bu şekilde tartışma olmasını da istemiyorum. .

Başka sarmalar da vardı ama o sarmalar gözümüzün içine sokulmamıştı,bütün dikkat sarmaya verilmemişti.Ya uzak çekimdi diğerleri ,ya da masanın uzağında .Tamam kendin de sarabilirsin ama belki su böreği değil de konun sarma olsaydı böyle göze batmazdı belki de.Tamam günlerdir sen de yıprandın ,biz de ,burada bırakalım.Annen de ,başkası da yardım etse de etmese de,becerikli kızsın vesselam.Allah sahibine bağışlasın...

X