İçinden çıkılmaz ikilem

köprü kurmaya tabi ki çalışıyorum fakat inatlarını kıramıyorum. Teşekkürler yardımcı olmaya çalışmadığınız için...
rica ederim görevim. fakat şu da var yorumlarda fazlaca atanma konusuna takılmışsınız. ben adamın yerinde olsam atandığım için kabul gördüğüm bir aileyi istemem. sadece memur olduğum için beni kabul ettiler derim. belki atanırsa bu kez o sizi istemeyecek nereden biliyorsunuz? atandığı an 5-6 yıllık sevgililerini bırakan çok insan tanıyorum

Söyledim, daha öncede kpss’ye girdi ama ataması olmadı. Annem onu bahane ediyor. Hani girmişti atanacaktı, atansaydı atanırdı vs. Aileme hep açık olmaya çalışıyorum fakat dinlemiyorlar hiç. İş olursa yaşayabileceğimizi söyledim, şu an orada çalıştığı için orayı düşündüğümüzü söyledim ama nafile... Bir tanısalar değişeceğini düşünüyorum. Ama inat durumundalar. Emri vakiden de hiç hoşlanmazlar, ters tepecekmiş gibi geliyor ne yapsam.

İnsanoğlu çiğ süt emmiş derdi eski bir arkadaşım. Bunu yapacağını öngörmesem de bu hayatta hiç bir şeyin garantisi yok her şey olabilir. Benim için sorun değil, sorun olsa bu yola çıkmazdım zaten. Ailem makam mevkiiye takmış durumda. Zaten benim de anlam veremediğim bu.

Reactions: 000
Resmen kendi ailemi gördüm.Aynı benim annemin uykuları kaçardı. Kimseyi layık göremeye göremeye (aynı sebeplerden) milleti hor göre göre... şimdi 36 yaşındayım ben soğudum evlilikten. Şimdi evlenmicen mi diye yiyorlar insanı. Mücadele edin derim bu fikre alışmaları için ailenize biraz zaman verin. Zamanla kafalarında ölçüp tartıp bir tanımak isterler belki. Hemen ısrarcı olmayın.

Asla ısrar etmiyorum, zaman onların olsun. Sadece önyargı ile yaklaşıp bir tanışmak bile istememeleri zoruma gidiyor. Bana ya da kararlarıma bu kadar mı güvenmiyorlar diye düşünüp üzülmekle kalıyorum sadece.

Aslında güvenmemek değil, hayat tecrübeleri var saygı duyuyorum da. Ama bir hata bile yapılacaksa, yapılmalı ve öğrenilmeli hayat belli bir yaştan sonra. Hep korumacı, hep en iyi olanın onlar tarafından sunulması iyi olmuyor.

Peki senin kendince sevmediğin seyler var mi? Mesela ben de emrivaki sevmem ama önceden haber verip anneciğim biz su zaman geliyoruz sizinle.tanismayi erkek arkadaşım cok.istiyor diyebilirsin yani emrivaki degil bu, ne zaman musaitsiniz bana gün verin diyeceksin
Hic kabul.etmeyiz derlerse o zaman kizinizi kaybedeceksiniz bu inat yüzünden ayrica bana saygı duymuyorsunuz diyerek ufak bir tavır alsan belki kizimizi üzdük diye düşünebilirler
Ara bulucu olarak tanıdıkları da koyabilirsin araya, rest cekince nasilsa kizimiz bizi kirmaz dedigimizi yapar diye düşünüyor olabilirler

zaten ayrılacaksın, bitti diye rest çektiler bende aramayın beni o zaman bu kararı ben vereceğim dedim. Araya babam girdi öyle köprüleri atmak olmaz ama yüzümüzü de yere eğdirme diye. Şu zaman geliyoruz demek de aynı şey onlar için. Bir kaç gündür konuşurken kısa cevaplar veriyorum, ağlamaktan sesim kısıldı zaten. Onlarda farkında ama hiç bir adım yok. En doğrusunu onlar bilir, bu karar da ortak verilir. Düşünceleri ne yazık ki bu.

Kesinlikle... ben de o fikirdeyim. Pamuklara sarılan evlat bir zorlukla karşılaştığında daha çok dağılıyor sonra

aile.icinde elbette kararlar ortak verilir ama bu mesela ortak bütçe ile ev alınır ya da toplu bir sey yapılır oturulup konuşulur.
Ailenin ortak karar alinir düşüncesi biz karar aliriz sen uyarsin yoksa bizi ailen sayma. Bu bile sana saygısızlık, o zaman ailene diyeceksin ki gelin bağımsız biri daha gelsin hepimizi dinlesin ona göre ortak karar alalim bu benim hayatim ve hayatım hakkindaki kararları bana bırakmıyorsaniz zaten bana saygı duymuyorsunuzdur
Yani saygı da karşılıklıdır.
Onlar rest cekecek sen geri adim atacaksın ama sen rest cekemeyeceksin!
Yukarıda bir arkadaş da yazmış peki ben hic evlenemesem cocugum olmasa ben mutsuz olsam daha mi iyi? Yarın bir gun torun isteyeceksiniz ben sevmediğim bir insandan çocuk istemem diye söyle ya da hic konusma birak onlar arasin hastayim de yataklara düştüm umrunuzda olmuyor de ne biliyim üzüldüm durumuna

Ailenizi çok ayıpladım.
Bir kere sevgiliniz on lisans mezunu.. yüksek öğrenim görmüş. Özelde çalışıyor. Mesleği var. Çalışkan diyorsunuz. Size kıymet veriyormuş. Seviyormuş.

Nedir bu devlet memuru devlet memuru ile evlenmeli takıntısı yahu..
Sizi çok bilinçli gördüm.. aklı başındasınız.
Kendi kararınızı verin. Önce güzel güzel konuşun. Saygı duydukları aile büyügü varsa devreye sokun. Olmuyorsa rest çekin. Öyle konuştuklarına bakmayın. Blöf.. tek kızlarısınız; sizden vazgeçemezler.

Bizim memlekette de bunun tersi oldu.
Öğretmen bir adam vardı. Üniversitede başka bölümden düzgün bir kızla anlaşmış. Kıyamet koptu. Yok sen nasıl onunla evlenirsin diye..sanki kız başka bölüm mezunu olduğu için suç işledi.!

Rest çekti evlendi. Kabul ettiler. Ama adam hiç karıştırmadı. Şimdi çocukları var mutlular. Ama kızın çok ahini aldılar. Kalbini kırdılar yazık..

Ben bunu arada çocuğu öğretmen ailelerde ve çocuğu doktor olmuş ailelerde çok görüyorum. Illa ya meslekdas olacak ya da akademisyen vs olacak.
Bana bu düşünce çok antipatik geliyor.

Adam çalışkansa ve düzgün ahlaklı biriyse, size saygısı; sadakati; sevgisi varsa elemeyin. Evlenin.
Sonra mazallah öğretmen bulursunuz ama nasıl bir evliliğiniz olur Allah bilir..

Mutluluklar..

Son düzenleme:
İkna etmeyin, babanı alır giderim bizi gömersin vs vs gibi tehditlerine kulak asmayın. Sırf istediğiniz kişi ile evlendiniz diye sizinle bir daha hiç görüşmemeyi göze alıyorlarsa görüşmesinler. Onların tercihi, onların sorunu bu. İkna etmesi gereken kişi siz değilsiniz, siz karar veren tarafsınız, bırakın onlar sizi evlenmemeye ikna etmeye çalışan taraf olsun. Kararınızı vermişseniz boşverin. Ki bence klasik evlilikten vazgeçirmeye çalışan anne baba blöfü bunlar, kulak asmayıp kararlı durduğunuzda yok olacaklar.

Aynı şeyleri söylüyorum. Biz hep senin yanında olduk hep senin istediğin oldu cümleleri başlıyor. Onlar yaşın küçük, unutursun, atlatırsın millet ne doktorları ne avukatları bırakıyor düşüncesindeler. Aşk üniversitede olurmuş, ondan sonra aşk olmuyormuş. Öyle çaresiz hissediyorum ki kendimi, anlatamam...

Ya aslında bence bu kadar açıklama yapmayın ailenize. İkna çabasına girmeyip net olursanız daha kolay olur diye düşünüyorum.

Evet fakat elin oğlu dediğimiz kişi de hayatımı sürdürmek istediğim kişi. Ne ailemden geçebilirim ne de hayatımı adayacağım elin oğlundan. Kırmak asla istemiyorum
Genç arkadaşım sen, sen ol hayatını kimseye adama.
Kimseyi, kendinden çok sevip düşünme.
Sonra çok pişman olursun.
Bundan vareste olabilecek tek kişi evlattır
bana göre.
Evlat için bile fedakarlık yapmak başka bir şey tüm hayatını ona adamak başka bir şey.
İkinci şıkkı hiç kimse için doğru bulmuyorum.
Bu muhatabınız için de büyük bir yük.
Kimse karşıma geçip 'ben tüm hayatımı sana adadım' desin istemem kendi adıma.

Çok teşekkür ediyorum. Mutluluğun, sevginin kolay bulunmadığını biliyorum bu hayatta. Bulunca da sahip çıkmalı, ilişkide de aynı şekilde. Ne bu ilişkiyi bulurum başka birinde, ne de o’nu. Ne kadar blöf olsa da evlat olarak sizi çok yaralıyor bu. Dediğiniz gibi bu öğretmen ve doktor ailelerinde görülüyor. Sanıyorum çok eskilerden beri saygın meslek olarak görülmesinden. Halbuki her meslek kendine göre özel ve saygın. O işi yapan biri olmasa eksik kalır toplum. Ben insanları asla memleketiyle, mesleğiyle, giyinişi ile yargılayan bir insan değilim. Bunun ayrı şehirlerde tek yaşamama bağlayıp her kültürden insanı tanımama bağlıyorum. Onlar ise doğma büyüme hep Zonguldakta kalmışlar, aynı kültür, aynı insanlar. Endişelerini, isteklerini tabi ki anlıyorum bir evlat olarak sadece anlaşılmayı bekliyorum. Zaman çözer inşallah.

Olay bitmiş olsa kız buraya yazar mı ?

Siz ilişkinizden ve adamdan eminseniz annenizin blöfüne karşılık "tamam siz bilirsiniz silin beni ben bu adamla evleneceğim"deyin... alkolik değil sabıkalı değil ... evlat silmek o kadar değil,siz bakın önünüze ama tekrar diyorum adamdan eminseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…