İçinden çıkılmaz ikilem

Tabi Adana’da yaşamak gibi bir zorunluluğumuz yok ama işi orda olunca orada şekillenmiştik
Konu sahibi bence şekillenmesin, hatta eş kişisinin ailesi çok iyi de olsa şunu unutmayın ki anne babanızın tek çocuğu var. Yarım öbür gün eş ailesi evinizde olacak sürekli. Çocuğunuza belki kaynananız bakacak ilerde huyunu tanıyınca belki bunu istemeyeceksiniz. Aileniz rahatlıkla gelemeyecek mesafeden. Allah korusun onlara birşey olsa koşa koşa gidemeyeceksiniz. Sevgiliniz işini büyükşehirlerde rahatlıkla devam ettirebilir. Bu hikayede beni tek rahatsız eden Adana da yaşama fikri. Bence biraz başka şeyleri geçin buna odaklanın

Bu tarz sorunlar yaşayan insanlar biliyorum. Genelde şöyle oluyor. Kız veya erkek istediği kişiyle ailesinin rızası olmadan evlenip çocuk yaptığında aile torunlarının da etkisiyle yumusuyor. Barış sağlanıyor. Ama sizin ailenizin huyunu suyunu bilmediğim için kesin boyle olur diyemem . Çok zor bir durum . Bir erkek için aileyi silmeyi doğru bulmuyorum ama ailenin de herşeye karışmasını ,sizin yetişkin bir birey olduğunuzu kabul etmemesini de doğru bulmuyorum . Ailenize kendi dengim biriyle evlensem ama hergun beni dovse, şiddet görsem, parasını kumar gibi kötü alışkanlıklara harcasa ,ailesi beni ezse, mutsuz olsam daha mı iyi olurdu gibi olası durumları onlara asilayin. Kafalarında canlandirsinlar. Belki o zaman herşeyin denklik olmadığını anlayabilirler. ( Denklik demekteki kastım da hani memur olsun vs diyorlarmisya o yüzden denklik diyorum )

Benım ailemde memur degıl diye çok fazla yokus yaptı. Eşim o zaman çokta kazanmıyordu evlendık 3 yıl içinde iyi bir geliri var artk ama özel sektör zor. Ha diye evlenmeyi düşğnmüyorsanız sınava çalısıp atanabılmeyi denesin. Hem aileninizindr gönlü olur hem evlılık hayatında eşiniz de rahat olur. Eşim özelde oldugu için çok yoğun ve yorucu çalısıyor. Yemekten sonra uyuyakalıyor ve çogunlukla kendımı yalnız hissediyrm. Tek pişmanlıgım biraz daha bekleseydımde atansaydı dıyorum

Anlıyorum, onu da denedim. Ya diyorum boşansam mutsuz olsam ne olacak? O zaman biz doğru tercih yaptık ama olmadı napalım dermişiz..

İkinizde haklısınız. Ama sanırım ben anneye daha hak verdim. Tek kızım olsa ve o da uzak bir şehire kayınailenin yanına gitse içim çok huzursuz olurdu. Bir de tek sorun memurluk değil kültür farkı da var. Anneniz bunun bir sorun olacağını önceden görüyor olabilir. Sevgi her yolu açmıyor ne yazık ki. Sizi de anlıyorum seviyorsunuz ama ben bu durumda olsam ailemden yana olurum. Onlara rest çekip ben evlenicem demeyi de doğru bulmuyorum

İkna etmek gibi bi mecburiyetiniz yok. Anlamsız tepkiler sanırsın ki kadın pazarliyo çocuk. Anne babanızın görevi bu aşamadan sonra size saygı duymak.

Evliliği iki yıl sonraya düşünüyoruz hayırlısı ile. O da istiyor atanmayı, keşke atansa en azından tayinimiz olur gideriz istediğimiz yere. Olsun, ne güzel kavuşmuşsunuz. Darısı başıma

vazgeçebilir miydiniz hemen?

Bir anne olarak tabi ki istekleriniz normaldir, peki onun istekleri?
Hayatımızdaki her insana “o kişi” ile bakamıyoruz ne yazık ki. Siz kuzunuzun arkasında olun, Allah size bağışlasın

Çocuğunun ayağına pranga olan aileleri anlayamıyorum hak veremiyorum. Siz bir evlat olarak şimdiye dek ailenizi üzmemiş emeklerinin karşılığını vermiş okumuş atanmış meslek sahibi olmuşsunuz. Çok duyuyorum görüyorum aile ne emekler veriyor çocuğu okusun meslek sahibi olsun dye ama evlatlar ne ailenin ne emeklerinin kıymetini biliyor. E siz de bundan sonra kendi hayatınızı kurmak isteyeceksiniz en doğal hakkınız. Tüm tek çocuklar ailesinin yanında mı yaşamalı, tek çocuk olmayı siz mi seçtiniz? Yalnızlık ailenize zor gelecekse iki üç çocuk yapsalardı. Ayrıca birkaç üyenin dediği gibi ailenizi ikna etmeye çalışmayın siz durumdan haberdar etmişsiniz zaten. Bundan sonrası onların bileceği iş. Erkek arkadaşınıza da bunları yansıtıp ilişkinizi yıpratmayın memur olmazsan ailem zor ikna olur gibi baskı kurmayın üstünde. Bir tek memurlar mı ev geçindiriyor canım. Benzer olaylar yaşadım ailem ilişkimi zora soktu yıprattı erkek arkadaşıma da yansıttım ve ayrıldık şimdi herkes hayatına devam ediyor ben içimdeki kırgınlıkla yaşamaya çalışıyorum

Esin memur olsa nolacak? Insan olamadiktan sonra... Elbette denklik önemli diye düşünüyorum ama bu diplomayla olmaz ki, özelde çalışan, lise mezunu olup bir cok üniversite mezununa taş çıkartacak insanlar tanıyorum.
Senbu kişiyle mutluysan, ailene siz ailemsiniz o da sevdigim insan diyerek oturup konusarak cozebilirsiniz. Şayet uzlasmak istemiyorlarsa sebeplerini sorun, karakterine göre taniyip yorum yapmaları gerektiğini söyle. Onlar sana rest çekiyorsa, sen de onlara de ki bu sekilde devam ederseniz beni kaybedersiniz ben sizi kirmak istemiyorum ama siz bana saygı duymuyorsunuz. Tek evlatlarini kaybetmek istemezler diye düşünüyorum.

Evliliği iki yıl sonraya düşünüyoruz hayırlısı ile. O da istiyor atanmayı, keşke atansa en azından tayinimiz olur gideriz istediğimiz yere. Olsun, ne güzel kavuşmuşsunuz. Darısı başıma
Ooo vaktiniz varmıs olur inşallah çalıssın bol bol. Çocugumuz var eşim baktı olmuyor zaman ayırmıyor ailesine. Bu yoğunlukta kpss ye çalısıyor. Çalısmaya çalıısyor daha doğrusu. Zamanınız varken imkanları güzelleştirin. Kavusmak güzel ama daha iyi kosullarda daha guzel olacaktır

ben bir kaç günde çok etkilendim, sizi düşünemiyorum. Allah yardımcınız olsun

Sevgiliniz KPSS ye çalışıp atanmayı istiyormuş memur olursa ailenizin önyargısı kırılır gibi, okulunu da dört yıllığa tamamlasın açıköğretim vs, bir anda ikna olmalarını beklemeyin kararlı durun. Sevdiğiniz insandan eminseniz vazgeçmeyin benim gördüğüm aileler bir yerden sonra ikna oluyorlar sadece sabır

Ona uğraşacağız artık, inşallah atanır

Atandığında bana da çözülecekmiş gibi geliyor ama hayırlısı tabi her şeyin. Açıköğretimde var kaydı. İnşallah ikna olurlar

ben bir kaç günde çok etkilendim, sizi düşünemiyorum. Allah yardımcınız olsun
Amin aklı başında doğruyu yanlışı ayırt edebilen meslek sahibi kızsın. Gerçekten seni düşünerek karşı çıksalardı önceden bir tanımış görmüş olmaları gerekirdi hiç tanımadan böyle bir rest çekmeleri bile ailenin ne kadar haksız olduğunu gösteriyor. Aşk kolay bulunmuyor İlişkini ailenin egosuna harcatma

hep söyledim, sadece tanıyın bir görün. Tanıştıktan sonra nasıl istemiyoruz diyecekmiş babam. Seviyemiz daha bu ne yazık ki... Direneceğiz, inşallah sonu güzel olur.

Ee zaten adam kpssye hazirlaniyormus
Bunu dedin mi ailene?
Şimdi arkadaslarin yorumlarini da okudum hakli yorumlar var ailen de belki illa eş memleketinde yaşama fikrine karşı çıkıyor olabilir ama baska bir yer de olabilir demissin ailenle paylastin mi?
Bir de tanisinca belki sevecekler neden hemen istemiyoruz deriz diye düşünüyorlar? Önyargılı olmasalar keske...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…