içimden atamıyorum!

nightelf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
455
1
buradaki çoğu kişi gibi benimde derdim görümcem!bir ara kısmen bahsetmiştim görümcemlerle (3 tanedir) aramda geçenleri.aradan baya bi zaman geçti ama ben hala aklımdan atamıyorum.ben geçtiğimiz yaz evlendim.eşimle 6 senelik bir beraberliğimiz vardı ve bu süre içerisinde ailesinide tanıyodum artık baya.6 sene içerisinde (2 sene nişanlılık) ufak tefek şeyler dışında ailesiyle aramızda hiç bir sorun olmadı.taki nikaha kadar!nikah sabahı en büyük ablasına (çok saygı duyardım kendisine) tel ettim,gelin alma olayını sordum o da aileme söylenmek üzere bana "sen onlara selam söyle.gelin alma falan yok,o eski adet" dedi! benim sigortalar attı sabah sabah,bir de nikahım var.ya tamam zaman yetersizliğinden dolayı gelin alma olmayabilirdi ama ben zaten söyleyiş şekline takıldım,adam gibi söylesene bunu.benim aileninde tansiyonu çıktı tabi böyle bir üsluba ve onları görmezden gelişlerine.sonra eşim ve ablası bizi kuaföre götürmek için geldiler,arkadaşlarımda vardı onların yanında " arabaya nasıl sığıcaz gibisinden "bir söylenmeler falan.ben daha önceden gidip kuaförü görmüştüm,pek iyi bir yer değildi,çok masraf olmasın diye (bir de kıymet bilselerdi) tamam dedim fena değildi saç yapışı.kayınvalidem bana daha önce "makyaj malzemeleri avrupadan gelmiş,ilk defa senin için açılacak" demişti.gidip görünce bunun aslı olmadığını anladık,saf değildik ama nikah günü makyaj yapımına sıra gelince gördüm ki makyaj malzemesi denen bir şey yok! ordan burdan bulup buluşturup bişeyler yapmaya çalıştık.kızada dedim,o da "ne avrupası ablacım gittim kızılaydan aldım geldim" diyor!ya ben masraf olasın diya nelere katlandım,onlar bi düğün parası döküp kına yaptılar.iyi niyet böyle sömürülür.daha kuaföre tembihlenmesini istediğim şeyleri tembihlememişler,bana söyledik dediler.ablamlara araba gönderip alacaklardı,görümcem "araba falan yok,taksiye binin ben parasını vereyim" demiş!bak küstaha :kızgın: yengemde "taksiye bindikten sonra parasını bende veririm "demiş.yani bana vaadettikleri hiç bişeyi nikah günü yapmadılar,kendi istediklerini yapmaya çalıştılar,hüküm kurmaya çalıştılar.bende sinir oldum,nikahtan sonra anlattım olanları.görümce hanım "ben normal selam söyledim ne var "demiş,inkar etmiş falan.ben konuşmadım ,"onlar daha büyüyecek "demiş,sanki ben hatalıymışım gibi.o da güya.çünkü biraraya geldiklerinda kim var kim yoksa herkesi bana karşı doldurmuş,kayınvalidemler bana geldiklerinde burnumdan getirdiler,herkeste bana karşı bir kin bir kin...küçük görümcem hiç birşey demedi diyor,ama maaşallah ablamın saçına varana kadar herşeyi biliyolar yanımızda olmamalarına rağmen!eşim açmış tel sormuş bu kinin sebebini,sizi iyi doldumuşlar demiş,benim hiçde sandıkları gibi biri olmadığımı söylemiş,benim hakkımda kötü bir şey söylendiğini duymak istemiyorum falan demiş vs. ..o kadar fedekarlık,incelik hiç gözlerine gözükmüyor tabi,bir kalemde bitirmişler beni.eşime tamam yapmıcaz söylemicez demişler.bu beni bir süre idare ettirdi ama yine aklımda ben çıkıp karşılarına konuşamadığım için.tatsızlık olmasın diyede kendimi tuttum biraz.birazda küçük görümce aradı,tatsızlık olmasın konuşun dedi.ablasını savunmayıda ihmal etmedi tabi.onunla konuşmazsan bizde konuşmayız gibisinden bişeyler dedi,şimdi onlarada sinir oluyorum hatırladıkça:kızgın: ama ben çıkıp büyük görümcenin karşısına herşeyi dökmek istiyorum,bu mu olgunluk demek istiyorum,milleti doldurmak,arkadan konuşmak mı?vs. . ama aradan çok zaman geçti(3-4 ay kadar).ne yapacağımı bilmiyorum. konu çok uzadı ama 2 haftadır unutmak için uğraşıyorum,aklımdan çıkacak diye bekliyorum ama olmuyor.atamayıncada sizinle paylaşmak istedim. bu haksızlık beni yiyip bitirecek,ben konuşmadığım için kendilerini haklı görüyolar çünkü hala,kabalıklarını yaptıklarını görmüyorum zannediyolar...offfff :nazar::1no2:

Son düzenleme:
Kafani takma güzelim.
Bosveeer.
Izmir bergamalinin dedigi gibi, esin seni sahiplenmis ya. Önemli olanda bu.
Sen esinle aranizin iyi olmasina bak, laf getirme.
Kimseninde birseyine karisma.
Ama cok fazla üstüne gelirlerse cek resti!!
¨3 kurusluk insanlarin agiz kokularini cekmek icin evlenmiyoruz, SEVDIGIMIZ, SAYDIGIMIZ, KENDIMIZE VE AILEMIZE LAIK GÖRDÜGÜMÜZ icin evleniyoruz..
Bunu bilmeyen degersizlere cevap vererek kendi degerini alcaltma.
Salla gitsin hepsini Allaha havale et.

bence en kisa zamanda git konus görümcenle...
yüz göz olma tabi...
ama eger konusmazsan bu hep icinde kalacak sen daha üzeceksin kendini...
esinide yanina al git adam gibi konussun...

aynen yaşadıklarını yaşadım
nikah çıkışı gelin arabasında görümcemle el kol sataşmaşı yaşadım
onların yüzünden sinirden gerdege giremedim

şimdi beddua ediyorum baharın evlenecek allah on katını versin
bu görümceler kendilerini çok önemli sanıyorlar
daha 20 günlük evliyim aynen aklımdan çıkmıyor
allahdan bir daha görüşmücem
ama aklından atmak kolay deil
eşine her baktıgında hatırlıyorsan olayları daha da zor olur

,

eşimdi şimdi yanımda ama bu aşamaya gelene kadar onunlada az kavga etmedim,hatta tokat bile yedim.ben normalde böyle birşeyi kaldırabilecek birisi değilim,bende restimi çektim ve eşimde gerçekleri gördü çok pişman oldu.yüz göz olmak istemiyorum.konu açılmadıkça benim konuyu tekrar açmam biraz tuhaf kaçar ve yine ben suçlu olurum biliyorum.ama kafamdan atamıyorum bu pişkince davranışlarını hepsinin. şuan arayıp konuşmuyorum kimseyle kimsede beni armıyor,biraraya gelince idare ediyoruz işte..hepsi birlik olmuş,bir mahkeme kurmuşlar ve kararlarını vermişler,mübarekler! küçük görümceme "ben abla kardeş gibi olmayı çok isterdim " diyorum o bana "e tabi biz sen istedikten sonra aramıza alırız seni "diyor.bu nedir ya aranıza almak ne demek.ben samimi,içten bir ilişkiden bahsediyorum.bu saate kadar aranıza almadıysanız bundan sonra benim sizin aranıza girmek için hiçbir çabam olmaz zaten!:kızgın: unutmaya çalışıyorum,takmamaya çalışıyorum ama olmuyor işte.tek sorunum bu değilki zaten daha nelerle uğraşıyorum...

ne güzel eşin sana sahip cıkmış anlıyorum seni hakimiyet kurmaya calışıyorlar üzerinde bence hiç konuşup muhattap bile olma üzerinden zaman geçmiş yüz yüze gelirsen mesafeni korursun bence eşiniz gereken sözleri söylemiş

böyle insanlarla uğraşmak ne kadar zor yaaa...
napsan yaranamazsın...
bence seviyeli bi şekilde konuş...ama aradaki mesafeyi koru...
yoksa yakında eşinle de arana girer bu konu...
ne diye müdahale ederler başkalarının hayatına anlamış değilim....
kendi de ele güne karışınca görür...
sen eşinle aranı iyi tutmaya bak...
onlar yüzünden aran bozulmasın...
allah kolaylık versin ne diyeyim, elle uğraşmak zor
......:1no2:

YanliŞ yapiyorsunuz arkadaŞlar onlar bızım her zaman hayatimizda olucak bende ayni olaylari yaŞadim unutmadim sÜreklı dıle getırdım ama yanliŞ yapmiŞim bıraz polıtık olalim sevmıyorsak bıle eŞımısın hatrina bu kadarina deĞer en azindan eŞın senın yaninda benım eŞımde yanimda olmadi

aynen yaşadıklarını yaşadım
nikah çıkışı gelin arabasında görümcemle el kol sataşmaşı yaşadım
onların yüzünden sinirden gerdege giremedim

şimdi beddua ediyorum baharın evlenecek allah on katını versin
bu görümceler kendilerini çok önemli sanıyorlar
daha 20 günlük evliyim aynen aklımdan çıkmıyor
allahdan bir daha görüşmücem
ama aklından atmak kolay deil
eşine her baktıgında hatırlıyorsan olayları daha da zor olur

,[/nasıl yeni el kol sataşması anlamadımkafamçokkarıştı

bencede en iyisi boşvermek,hiç takma,
allah görüo herkesi hepsini sen merak etme
onların başına da gelir yarın bir gün aynısı
sen kocanla mutlu olmaya bak
sevgilerimle

YanliŞ yapiyorsunuz arkadaŞlar onlar bİzİm her zaman hayatimizda olucak bende ayni olaylari yaŞadim unutmadim sÜreklİ dİle getİrdİm ama yanliŞ yapmiŞim bİraz polİtİk olalim sevmİyorsak bİle eŞİmİsİn hatrina bu kadarina deĞer en azindan eŞİn senİn yaninda benİm eŞİmde yanimda olmadi

doğru söylüyorsunuz ama onlar ne kadar benim hayatımda iseler ben de artık onların haytında o kadr varım.benim dikkat ettiğim gibi onlarında dikkat etmesi gerekir davranışlarına.büyükler olarak dahada dikkat etmeleri gerekir diye düşünüyorum.görümcemler bile annem yaşında nerdeyse.benden 2 yaş büyük gelini var onunda!onlar yapar ben susayım eşimin hatrına diye bişey olmaz,en azından ben yapamam,kimseye bu kadar kendimi ezdirmem.bu olaylarda olgunluğu yapan ben oldum zaten,onlar yaptı onlar arkamdan konuştu ben haklı olmama rağmen hiç yüzyüze konuşup olayı büyütmedim.ama pişkinliğe verip,olayları öyle güzel kendi taraflarına döndürüyorlarki,yapmadığınız şeyleri yapmış gibi gösterip,abartıp abartıp sizi öyle bir kötü gelin konumuna sokuyorlarki ağzınız açık kalıyo :1shok: herşey profesyonelce,ağzınızı açsanız suçlu durumuna düşüyorsunuz.işte bunların yaptığı stres günlük yaşamınıza yansıyor ve eşinizle bile yersiz yersiz aranız açılabiliyor.normalde çabuk unutan ve kafamı çabuk dağıtan biriyim.ama benim herkesle olan 6 yıllık huzurumu bozunca ve diğer görümcemlerle ,kayınvalidemlerle iyi giden ilişkilerimi bozunca insanın unutmak şansı bile kalmıyor.benim hayatımda kalıcı bir hasar bıraktığı için bu kadar kızgınım,gelip geçiçi bir tartışmayı bende zaten çoktan unutmuştum...

üç cadı görümce.....belli ki artık istenmeyen gelin olmuşsun...........

bundan sonra "aranız düzelir,merak etme herşey yoluna girer" demek hayalperestlik olur.....

yapacağın en önemli şey 3 görümcenin kocanı şişirip aklını çelmesini önlemek olacaktır.bir nevi soğuk savaş.

kocanı etkilemezlerse çok da tın...herşey dörtduvar arasında güzelse hayat güzeldir.gerginliği eve yansıtma...kocanı kendine daha sıkı bağla...

görümcenler beyin yıkamaya bayılır.işte o zaman asıl problemler o zaman başlar.....

doğru söylüyorsunuz ama onlar ne kadar benim hayatımda iseler ben de artık onların haytında o kadr varım.benim dikkat ettiğim gibi onlarında dikkat etmesi gerekir davranışlarına.büyükler olarak dahada dikkat etmeleri gerekir diye düşünüyorum.görümcemler bile annem yaşında nerdeyse.benden 2 yaş büyük gelini var onunda!onlar yapar ben susayım eşimin hatrına diye bişey olmaz,en azından ben yapamam,kimseye bu kadar kendimi ezdirmem.bu olaylarda olgunluğu yapan ben oldum zaten,onlar yaptı onlar arkamdan konuştu ben haklı olmama rağmen hiç yüzyüze konuşup olayı büyütmedim.ama pişkinliğe verip,olayları öyle güzel kendi taraflarına döndürüyorlarki,yapmadığınız şeyleri yapmış gibi gösterip,abartıp abartıp sizi öyle bir kötü gelin konumuna sokuyorlarki ağzınız açık kalıyo :1shok: herşey profesyonelce,ağzınızı açsanız suçlu durumuna düşüyorsunuz.işte bunların yaptığı stres günlük yaşamınıza yansıyor ve eşinizle bile yersiz yersiz aranız açılabiliyor.normalde çabuk unutan ve kafamı çabuk dağıtan biriyim.ama benim herkesle olan 6 yıllık huzurumu bozunca ve diğer görümcemlerle ,kayınvalidemlerle iyi giden ilişkilerimi bozunca insanın unutmak şansı bile kalmıyor.benim hayatımda kalıcı bir hasar bıraktığı için bu kadar kızgınım,gelip geçiçi bir tartışmayı bende zaten çoktan unutmuştum...

CANIM KENDİNE YAPIYORSUN VE EŞİNİDE ÜZÜYORSUN (ben öyle yaptım)YOKSA BEN ÇOK KAFAMA TAKAN BİR İNSAN AMA KENDİME YAPTIM.ONLARLA KAFANI DOLDURMA YA BOŞVER İNAN BANA NE KADAR AZ KONUŞURSAN O KADAR İYİ:1hug:

Benimde eşimin ailesiyle düğün sırasında zoruma giden çok şey oldu. Ben ve ailem nekadar aman evlenmek kolay değil herşey masraf deyip zorluk olmasın diye nerdeyse hiç bişe yaptırmadık sadece zorunda oldukları şeyi yaptılar düğünü oda nasıl oldu anlatamam rezalet düğün cd sinde kendimizi seyrettikte eşim kimseye gösterme bu cdyi çünkü rezil olmuşuz dedi gerçekten ailem çok anlayışlı davrandı burda şimdi anlatmak istemiyorum ama ailelerimiz birbirleriyle görüşmüyorlar bende kırgın olduğum için aramıyorum onlar ararsa mecburi konuşuyorum okadar

ve kafayada takma ben geceleri uyuyamazdım söyledikleri yaptıkları aklıma geldikçe eşimede anlatmazdım olanları 3-4 ay düşün düşün bende yüzleşmek istedim ama yapamadım zaten başka şehirdeyim iyikide öyle bir durum olmadı yoksa ömür boyu bu olnlar ne onların aklından ne senin aklından çıkar kötü sen olursun bu benim düşüncem unutamadığını biliyorum anlıyorum boşver yoksa olan sana olur.

esin seni tutmus bu cok güzel bi durum
bence konus görümcenle,sana karsi ne alip vermedikleri var bi döksünler karinlarindaki kurtlari
sonrasinda tavrini koyarsin
ve bence bastan yüzlerini görmek daha iyi
cünkü sonradan olunca cok daha fazla hayalkirikligi oluyor
mesafenide koy,böylesi inan daha iyi

hayalkırıklığı oldu zaten,büyük görümcemi sadece nişanda görmüştüm ama diğerleriyle aramız iyiydi 6 sene boyunca.büyük görümceyide çok anlayışlı,iyi biri olarak tanımıştım meğer hepsi göz boyamaymış.herkesi doldurdu,şuan zaten herkesle politik bir ilişkimiz var.küçük görümcemin falan eşimin aklına girmeye çalışacağını sanmıyorum ama eşim onlarla konuşmadan önce kayınpder,k.valide arayıp,tel.una msj atıp beni kötülemeye çalışıyorlardı.o böyle yaptı,o şöyle dedi.. halbuki o kadar komik şeylerki şuçlamaya çalıştıkları şeyler.anneme, babama, ablama bile laf geldi. kendimle konuşup kafamdan atmaya çalışıyorum,zamana bırakmaya çalışıyorum.elbet herkesin bir sırası vardır!..

X