hymeneoplasti dusunenler buraya

ccanim yirtik her yerden olmuyo eger baska bi yerden yirtildiysa ve orda kanama gerceklesmezse kanaman olmuyo iste yani bi dahaki sefere o yirtilan yerden esneme yaparak giriyo benim anladigim boyle ama doktorunda kendin tirnaginla ciz demesi garip ve tehlikeli geldi ama belki o da son care mecbur kalirsan yap demistir

bide o anki psikolojiyle cok zor yanii ins oyle biseye gerek kalmaz... yaaa ben anlamiyorum her doktor baska bisey yapiyo baska bisey soyluyoo kime inanicaz sasirdim ama sunu anladimki bu kalicinin adi kalici yaniii eger imjani olan varsa gecici olan yontemi yaptirsin hic boyle strese girmesin zaten kalici olanlarda sonunda gidip gecici yaptirmak zorunda kalmiyomu???

bende öyle düşünüyorum canım ama kimisi şanslı oluyo 6 ay önce yaptırınca bi sorun olmuyo geçici yaptırmak isteyen görücü usulü olmalı sevgi olursa olmuyo sürekli haber vermek zorunda kalıyorsun

arkadaşlar evet haklısınız her doktor başka bişey soluyo ne yapıcağımızı bizde şaşırıyoruz. ama benim doktorumun dediği %1 ihtimal boyle bi yola gir dedi. zaten soylediğim nokta iç kısım değil kızlık zarına kadar uzanan kısım değil hemen ön taraf tırnağınla çiz dediği yer. içeri girmeden yani. ben aklınızda bulunsun belki sizede yardımcı olur diye anlattım. umarım bende boyle bi yola girmek zorunda kalmam. Allah hepimizin yardımcı olsun...

mlk20 canım bende şişli med de akın beye yaptırıcam, bilgi verebilir misin canım rica etsem...akın ey seni operasyondan sonra kontrole çağırdı mı yada düğünden bi kaç gün önce gel dedi mi?

mrb canım ben yaptırdıkdan 1 ay sonra kotrole çagırdı akın bey herşeyin yolunda oldugunu söyledi dikişlerimin tutdugunu falan ve ben yinede 4 ayda bi gidiyoum her ihtimale karşı bide dügününe yakın tekrar gelirsin demişti şuan herşey yolunda ama bide şişli medde yaptırıp sonuç alan bize yazarsa dahada çok sevincem

mlk20 çok sağol canımm....şişlimede yaptıran çıksa inan içim dahada rahat olacak .... şimdi ben para biriktirmiştim 1400 kadar, sonra bu töre olan yerlerdeki kızlara yapılan genel anestezi yöntemi varmış onu yaptırayım dedim, fiyatını sordum 2500 müş , sil baştan yine para biriktirmeye başladım ha deyincede birikiyor, şüphe çekmeden bişeyler yapmaya çalışıyorum zaten aldığım maaş belli(((.... her geçen gün kafam netleşeceğine daha da karışıyor....şimdi ben bursada bi prof. a mail atıp sordum onun da bana yazdığı cevabı kopy paste yapıcam..onun üzerne yorum yapalım bari...gerçekten kafam allak bullak....(ilk ben yazdım maili onuda belirteyim....

mail kopyam;

doktorun yazdığı......
Daha önce hiç ilişkide bulunmamış kadınlarda da ilişki sonrası kızlık zarı elastik olduğu için yırtılmaz ve kanama olmaz. Bir dokunun elastik olup olmadığı şekli değil yapısına dokusuna bağlıdır. Doku elastikiyeti farklı bir durumdur. kızlık zarı esnek olması farklı bir durumdur. Yani operasyonda dokular kaynamış olsa bile kanamama ihtimali vardır. Fakat kalıcı tamirlerde flep çevirirken vajen girişi de biraz daraltıldığı için bu kanama olmama bugüne kadar hiç görmediğimiz bir durumdur. Şunu da unutmayın ki kimse size %100 garanti veremez. Küçük de olsa bir risk olduğu söylenecektir. Sonuç binde bir bile risk almak istemiyorum diyorsanız geçici yöntem öneririm. Düğününüzden 3-5 gün öncesinde çok kısa bir sürede sorununuzu çözebiliriz. Endişe etminiz gereksizdir. Fakat eğer ilişki zamanlamasında bulunmayacaksanız kalıcı yöntem yapalım.
SAygılarımla
Prof. Dr........

Merhaba Hocam;

daha önce muayenehanenizide aramıştım hymenoplasti konusunda bilgi sahibi olmak için. Telefona cevap veren hanımefendi bana düğün tarihi belliyse genellikle geçici yöntemi önerdiğinizi ve %100 garantili bir yöntem olduğunu söylemişti, flepyönteminde ise %90 lık bir garanti verilebileceğini söyledi bana, kızık zarının yan doku damarlarıyla beslendiğinide belirterek detaylı ve bilgilendirici bir açıklama yaptı, kalıcı yöntemden sonra 40 gün bitiminde tekrar kontrole gelmem gerektiğini söyledi, o zaman tutup tutmadığına bakılıyormuş sanırım. Hocam 40 gün sonunda eğer dokular kaynamışsa tutmuşsa kanama olup olmayacağı kesin olarak söylenebilir mi? yoksa dokular tutsa bile kanamama olasılığı var mı? düğünüm ağustosda ayında olacak ve çok endişeliyim hocam, birde buna ilaveten aşırı korkularım var. mailime cevap verirseniz çok sevineceğim. şimdiden teşekkürler

işte kızlar mail cevabım...:18:

kızlar tek korkum düğün yaklaşırken akıl sağlığımı yitirmek...böylece şişlimed yerine bakırköye yol almış olurum büyük ihtimalle.... benim şimdiye kadar okuduklarım ve mailden yola çıkarak, kafamda oluşan düşünceler

1)kanamama olasılığı fleptede var, o yüzden düğünden önce çağırıp 1-2 dikiş daha atılıyor. yaniflepe güvenip evlensek artık bilmiyorum sonu ne olur...geçici yapıyorlar yani

2) flepten bahsederken birleştirilen parçalar denip duruluyor, flep vajina duvarından dokunun kaldırılarak zar oluşturulması değilmiydi... öyleyse hangi parçadan bahsediliyor???parça nedir...neyin parçaları(

3) birleştirilen parça tarafından yırtılırsa doku esnemesi olur kanama olmaz, önemli olan birleşme olmayan yerden yırtılmasıysa bu nasıl sağlanacak ki?

4)eninde snunda düğün öncesi gideceksek ne diye flep yaptırıyoruz biz? geçici yaptıralım o zaman...nede olsa düğünden beş gün önce çağırarak geçici yapılmış oluyor....

5) birdaha hiç kontrole gelemeyecek kızlara yapılan operasyonda vajinanın içinde köprüye benzer bişey var resimlerde baktım bu nedir...madem tek çözümse tekrar niye kontrole çağırılıyor....

işte tüm bu sorular tek tek beyin hücrelerime işledi...hiç bi düzenim kalmadı artık......

birde kızlar son olark tavsiye verirseniz sevinicem eninde sonunda kontrole çağırıyorlar artık, belli oldu...bursada flep yaptırmam daha mı iyi olur sizce en azından kontrole gidip gelirim...kafam durdu karar veremiyorummmm....

canim oncelikle bu kadar detayli paylasarak cok iyi bisey yapmisin bunlar hepimizin kafasinda olan sorunlar bende 9 ay oldu yaptirali ama bu dertten kurtulamadim hala sonuc olarak bicok doktor dugunden once cagiriyo bu bi gercek bende adanada bi doktora mail attim kontrole cagirdiysa doktor o flep basarisiz demektir dedi iyice allak bullak oldum mesela suan yarin dugunum olsa ben iliskiye girmem cunku kanayacagini sanmiyorum bu durumda ne anladik kalicidan yanii kalici demek istenildigi zaman iliskiye girildiginde kanama olmasi icindir yoksa gecici yaptirirdik! napicagimi bende bilmiyorum yaptidigim icin o kadar pismanimki cunku bi kez yapilinca bidaha yapilmasi cok daha zor kas yapiyim derken goz cikardim sanirim

twistciğim sanırım bu flep garantili yöntem değil, ursada bi kaç doktora daha sordum kesinlikle geçici yaptırın diyorlar...benimde düğünüm ramazan bayramından 4 gün sonra...yani tüm doktorların tatili birleştirip muayenehanelerind eolmadığı günler(( şimdi ben 2500 tl verip genel anestezi yaptırırsam...bide üzerine yine düğüne yakın gitmek zorunda kalırsam maddi ve manevi yıkılırım..yani benim şuan verebileceğim maksimum para bu.... hadi para işini hallettim diyelim öyle sıksık idecek zamanım yok..dışarı çıktığımda bile eve griş saatim belli..ortadan kaybolmam söz konusu bile değil...

canımı sıkan madem flep riskli yani kanamaması muhtemel ne diye yapıyorlar ya..herşey para için mi( insanların hayatı söz konusu...önce garanti deyip sonra düğünden önce gel demek...nedir yaaa(((

şimdi napacağız biz...çok çaresizim....her ne kadar genel anestezi yaptırayım kutulayım desemde yinede bursada flep olmak daha mantıklı en azından kontrole gidebilirim diye düşünüyorum...ya şu ameliyatları bi olup kurtulamadık...düğün gecesine kadar çekeceğiz yaaaa(((çok moralim bozuk

canim bence flep yaptirma cunku bunu benim doktorumda dahil para icin yapiyo bence cunku flep daha pahali ve kalici diye kandiriluyoruz ... genel anastezili yontemde dugunden once gitmene gerek yok diye biliyorum ben sadece operasyomdan sonra doktor bi kez gormek istiyo dugunden bi hafta once gitmene gerek kalmiyo diye biliyorum bence akin beyle gorus iyice ogren bakalim... ben sanirim gecici yaptiricam flepten umudu kestim yaptirdim ama kanamicagina eminim ustelik riske atamam ama bi ihtimal bu genel anastwzili olanida yaptirmayi dusunuyorum yaaa off iyice cikilmaz bi durum oldu

merabalr bnde sizn gbiymm ... ama be evllk içn dgl vzdnm ve ailem içn bunu yptrmak istyrm ve kalıcı olanndan yaptrmk istiorm ne zmn evlencegm belli dgl suan üni okuyrm haytmda cok zor anlr yasama sebep olyr her an aklıma gelyr bçyle nir yntm oldgnu ögrnce arstrmaya basldm .. kONYA DA bunu yapablen dktrlar vr mı ltfen yrdmcı oluuuuunn

kızlar ben daha önce muayene için gitmiştim ılk oncelıkle bakırköyde burcu hanıma gtmıstım bana saat 4 yonunde yırtık var demıstı çentık demıstı ama anotomık olarak bakıresın demıstı kanama konusunda garantı veremem dıkım yapalım demıstı snra ben baska doktora daha gıttım o da bakıresın dedı rapor bıle yazdı fakat kızlık zarı tıpımı sordgmda soylemedı o bılınemez dedı ben sımdı hangısıne ınanacagımı sasırdım bır doktora daha gtmek ıstyrm ıstda avrupa yakasında bıldgınız ozel bır yer var mı

canım ellerine sağlık paylaştığın için çok saol ama geçici çok zor yaa ben yaptıramam offf :18: ama okadar kalıcı yaptırıp son kontrole gitmeden kanayan var bizde onlardan biri olabiliriz inşallah

elanurcum işte bana böyle cevap verdi doktor açıkça yazmış sebeplerini anlatmış.. ben sabah internette gezinirken hindistandan dr. prabhash ın sitesini gördüm...adam ne kadar güzel başarılı operasyonlar yapmış, yada sadece başarılı olanlarıda koymuş olabilir....ben bir de türkiyedeki sitelere bakıyorum, hepsinde aynı resimler var. o zaman o operasyonları kimler yaptı..kimin resimleri onlar bu arada ben sanki türkiyede işimi bitirdim de şmdi gözü hindistana diktim birde dr. parabrash a yazayım bi mail ... birde o anlatsın off offf...aslında ben adım gibi eminim jinekologlarda bu yazdıklarımızı takip ediyorlar çünkü enine boyuna tartışılan tek yer burası, bi keresinde bana sekreter bayan forumlarda takip edin olumlu sonuç alanlar var demişti....madem takip ediliyor niye bişy yazmıyorlar....hepimiz aynı şeyleri merak ediyoruz.... ben bu genel anestezi yöntemi için akın beyle görüşemiyorum şişli med de ne zaman arasam meşgul((( görüştürmüyorlar mı yoksa beni yaaaa....babam bi yerlere gitse yurt dışı gibi hemen istanbulda alıcam soluğu sırf bilgi alıp sormak için..... inşallah canım yaptıran tüm arkadaşlar iyi sonuç alır tek temennim bu..Dua ediyorum hepimiz için...

Son düzenleme:
m,inikperim

o doktorun sitesine girdim az once nasıl degişk seyler var ya bizim doktorların sitesi ndede yapmacık canlı olmayan resmler.
sen nerden buldun bu siteyi ama bize bi faydası yok biz turkıyedklere bakalım

canım bende bunu düşünüyorum özkan bey bana ısrarla son kontrole gerek yok diyo eğer bi risk görse gel demezmi sonuçta hayati bi risk bu kendide söylüyor bunu :26: senin imkanın varsa antebe gel arkadaşım ben güveniyorum ya ne biliym güvenmek zorundayım

gercekten yurtdisinda bu operasyonlar daha basarili oluyo bence... burdaki doktorlarin cogu dugunden onceki kontrole guvenip bu kadar emin konusuyo eger gidemezsen ve kanama olmazsada ben sana gel demistim der hesapta sormazsin hem hayatin gider hemde paran umurunda diil ki doktorun ... burcu hanim herkese ayni islemi yapiyo yani kisinin durumuna gore diil ama akin bey bana daha guven verdi en azindan baska alternatifleide var keske en basta ona gitseydim yada hic yaptirmasaydim diyorum...kizlar bence oturdugunuz yere yakin bi yerde olun bu operasyonu mesela ben ist oldum ama ist bana uzak dugunden once gidemicem o yuzden adanada bi doktora gidip orda tekrar 2000 tl verip gecici olucam heralde cunku baska sansim yok

twist sen daha tecrubelsn canm. benm smdi dugun falan yok. napim sence yaptırıp kurtuyam diorum.bana 1.5 saatlık mesafede olan bir doktr var yaptrsammı bilemedim.

o yabancı doktorun sitesini ziyaret edeblrsnzz gerçkten cok ayrıntılı ve basarılı ama bize bir faydası yok ne yazıkki oraya gidemeyecğimize göre

gotthic canım ben o hindistanlı doktoru youtube den buldum...youtube a hymenoplasty yazdım dr. prabhash videosu çıktı açamadım üye olmak gerekiyordu...bende adamın adını yazdım google a o şeklde çıktı..ya ne kadar güzel dimi....gerçeğinden ayırt edilmiyo...adam video bile koymuş çok başarılı bencede.

keşke imkanım olsa antepe gelebilsem ama hiç mümkün değil...bursaya çok uzak(((((birde bursadaki hava limanı çok faal değil...ankaraya aktarmalı yapmam gerekiyor..nerden baksam 1 günümü alcak..zaten hava limanı şehir merkezine 50 dk. uzaklıkta((ayın 10 unda maaşımı alcam...o zaman bursadaki doktordan randevu alıp gene gidicem...yüzyüze görüşmeye eğer genel anestezi yapıyorsa...adet dönemimden sonra gidip olucam en azından bursa merkezdeyim bende sıksık kontrole giderim her ay uğrayabilirim...güven vermezse..o zamanda bir yolunu bulup gidicem istanbula..kısmetse martta yaptırmış olucam..benim adetimde düzensiz 50 günlük periyotlarla oluyor ama önce olmamı sağlıcak hap falan alıcam..daha adet günümüde bilmiyorum yani...... marttta yaptırayım ağustosa zaten 5-6 ay kalmış oluyor.... nişanlımda arka planda beni gerim gerim germeye devam ediyor..ilk gece hayaliyle yaşıyor adam...o duyguyla besleniyor...ne biçim iş tarih yaklaştıkça yatıup kalkıp hayallerinden bahsediyor...korkuyorum bende(((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…