HSG RABİM FİLMİ ÇEKİM TECRÜBESİ OLANLAR BANA DESTEK VEREBİLİR Mİ

dasist

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2022
47
9
26
Merhabalar yarın hsg çektireceğim anestezili ve anestezisiz çekim için henüz karar veremedim anestezi olmadan çektirenler benimle tecrübelerini paylaşabilir mi

Ben de Fatih Hekimoğlu ‘da çektirdim geçen ay hiç acı ağrı olmadı. Çok kasılırım ve korkuyla gittim ama anesteziye gerek dahi yok. Anlamadım bile. 2 hafta önce de bebek haberi aldım.

Ben de Fatih Hekimoğlu ‘da çektirdim geçen ay hiç acı ağrı olmadı. Çok kasılırım ve korkuyla gittim ama anesteziye gerek dahi yok. Anlamadım bile. 2 hafta önce de bebek haberi aldım.
Ay çok sevindim siz neden çekilmiştiniz biraz bahsedebilir misiniz bana da ümit olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Ay çok sevindim siz neden çekilmiştiniz biraz bahsedebilir misiniz bana da ümit olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah
Pcos hastasıyım 25 kg verdim insülin direncimi kontrol altına alınca kist oluşumu durdu ama bebek olmuyordu. Klomen kullandım kist yaptı. Bir sonraki ay düşmüş kist dedi doktorum rahim filmi önerdi ben de biraz erteledim. O sırada yine olmadı. Kasım ayında tüm kan ve hormon değerlerime baktırdım D vitaminim çok düşüktü B’ler de iyi değildi takviye almaya başladım. Ve arı sütü bal polen karışımı yedim. Her gün hayıt tohumu çayı içtim. Rahim filminde de temiz açık çıktı bir milimlik öne eğrilik dedi doktor. Rahim filminde verilen sıvı tüpleri uyarırmış bu sebeple tıkanıklık yoksa bebek olma olasılığı yükselirmiş. O şekilde de oldu Allah’ın izniyle.

Cidden hamilemisiniz bize 1 hafta ara dedi antibiyotik kullandım ibş benimde gebeliğim sizin gibi olur tüpleriö açık çıktı şükür uvalasyon gününü zor yakaladım bilmiyorum sonuç ne olur 23ünü bekliyorum regl günüm dua edin banada

Merhabalar yarın hsg çektireceğim anestezili ve anestezisiz çekim için henüz karar veremedim anestezi olmadan çektirenler benimle tecrübelerini paylaşabilir mi
Bende sonomedi başarılı olarak duydum arkadaşımdan. Eğer gerek kalırsa düşündüğüm yer orası… sıfır acı diye söylemişti

Cidden hamileyim Ben Salı çekilmiştim zaten o sıra antibiyotik kullanıyordum cumaya kadar ilişki olmasın dedi olmadı da zaten yumurtlama günüm 12-13 sonrası falandı. Eski cihazların radyasyonu çok oluyormuş Hekimoğlu’da yeni makine var bu sebeple de sıfır acı ve çok az radyasyon veriyormuş. Eskiden hsg olan ay izin verilmiyormuş ilişkiye devlet hastanelerinde falan. Artık teknoloji ilerlemiş. Umarım en hayırlı zamanda en iyi şekilde bebeğiniz olur. Ben sağlıklı mıyım diye çekilmek istemiştim en çok eğer bi sorun olmayıp gebe de kalmasaydım hayırlı zamanı bekliyor derdim. Herkese herşey aynı etkiyi yapmıyor mesela klomen kullanıp gebe kalanları okuduğumda çok heyecanlanmıştım bende kist yapmıştı.

Sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin ALLAH banada dua edin hamilelerin duası olurmuş bende yeni çekildim vakti var velki bilmiyorum verimli günleri değerlendik doktor ilaç verdi yumurtalık çalıştırıyo galiba göğüslerim çok ağrıyo folik var içinde inş faydasını görürüm

Bugün çekildim anestezi istemedim ama baya bağrış çağırış oldu benim hsg çekimim dayanamayacağım sandım sol tüpüm tıkalıydı bi kaç sefer daha ilaç verip açtılar. Acı eşiğiniz düşükse anestezili çekilmenizi öneririm acı işlem bitince bitiyor fakat o 15,20 saniyeye dayanmak mesele

hayırlısı olsun sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi kaç kiloya düştünüz merak ettim kilo vermenizde etkili olmuş bence sadece rahim filmi değildir

hayırlısı olsun sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi kaç kiloya düştünüz merak ettim kilo vermenizde etkili olmuş bence sadece rahim filmi değildir
Tabii o da çok önemli 1 yıl sürdü yavaş bile verdim. Normalde daha gençken çok daha hızlı zayıflardım. Pandemide iş çığrından çıktı. Boyum 1.75 110’u gördüm tartılmadığım zamanlar belki daha da fazla olduğuma inanıyorum. 85’le hamile kaldım. En yakın arkadaşım diyetisyen onunla ilk üç ayı kilo vererek geçirmeye çalışıcam ilerki aylarda zorluk yaşamayayım diye çünkü astım hastasıyım. Yerleşme kanamam var pek fazla hareket edemiyorum şu sıra o sebeple şekerimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum. Zaten ilk 3 ay ekstra almamız kalori max 100-200 kaloriymiş. Biz psikolojik olarak maalesef gebe kalır kalmaz ne yesem diye düşüyoruz. Arkadaşım da şuan 1 ay önde hamile glütensiz besleniyor mesela inanılmaz rahatlatıyormuş.

evet gebelik şekeri çıkmaması için önemli bende klomen kullanıyorum ama kadın doğum uzmanım kilo vereceksin diyor yoksa gebelik şekeri çıkar diyor bende 1.68 boy 88 kiloyum 10 kilo falan vermem gerekli bence bu yüzden de gebe kalamıyoruz evet çok kilolu olup gebelik elde edenler var ama herkeste durumlar farklı robot değiliz sonuçta

Ben kilo verme sürecinde günde en az 1 saat yüzdüm. 22 yaşımda 80 kg’yken yağ oranım daha yüksekti ve daha kilolu görünüyordum ama şuan 85 olmama rağmen o halimden daha zayıf duruyorum. Kısa süredr zayıflamak için bence en önemli spor yüzme. İnanılmaz işe yarıyor.

birde şunu merak ettim tüplerde tıkanıklık var falan dedi mi doktorunuz bende hsg çekildim ve bu ay kendiniz deneyin dedi doktor yumurtlama 4 gün önce oldu değerlendirdik ama tüplerim tıkalı falan değildi yalnız çekilirken acı hissettim bazıları acısız bi işlem diyor ama bende öyle olmadı hemde 1 saat önce parol içmiştim

Ben acı hissediliyorsa ufakta olsa bir yapışıklık olduğunu duydum. Bana açık dendi hiç acı hissetmedim zaten filmden de anlaşılıyor açık olduğu sıvı dağılıyor benimkisinde.

Ben acı hissediliyorsa ufakta olsa bir yapışıklık olduğunu duydum. Bana açık dendi hiç acı hissetmedim zaten filmden de anlaşılıyor açık olduğu sıvı dağılıyor benimkisinde.
benimkisinde de dağılıyor ama acı hissettim yani böyle adet sancısının maksimum halini hissettim karnımda

benimkisinde de dağılıyor ama acı hissettim yani böyle adet sancısının maksimum halini hissettim karnımda
Belki çektirdiğiniz yerdeki cihazla alakalıdır. Acı eşiğim düşük olmasına rağmen ki regl ağrılarım da kuvvetli olurdu bittiğini dahi anlamadım.

kızlar merhabalar ben de kendı tecrubemı yazmak ıstedım. bugun izmit konrad goruntuleme merkezınde yaptırdım ekıp cok guleryuzlu asırı!! ortam da temızdı. zaten doktorum lutfıye unlu enfes bı hekımdır. cok rahat ettım. ben anestezi ile yaptırdım. sızın de anestezı yaptırarak yaptırmanızı onerırım. 7-8 saat gectı hala acıyor acıkcası. korkunc degıl ama az da sayılmaz agrım. yaptırdıgınız gune program yapmamanızı onerırım. bundan sonrakı surecı sımdılık bılmıyorum. ben kadın dogum konusunda takıntılı biriyim izmitte sayısız hekıme gıttım bugune kadar. son duragım OP. DR LÜTFİYE ÜNLÜ'yü tek geçerim. güleryüzü,bilgisi,ilgisi, tecrübesi ile ve de hastane degil gayet konforlu muayenehane ortamında mis gibi tedavi olmak buyuk sans gercekten! arayısı olanlar cıkıp cıkıp gitsinler... gozu kapalı onerırımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…