Hsg çekilirken Anesteziye Gerek Varmi

herkeste ayni olmuyor canim...benim cok canim yandi ve cok kanamam oldu ve cikista bayildim...sedyeye koyup iceri geri tasimislar!!!!bence isini sansa birakma simdiki aklim olsa anestezi isterdim ben!!!

Arkadaşlar kasılmadan dolayı tıkalı çıktığında sorumluluğu alacak olan var mı?
Ben ilk filmimi çekilirken ne acı duyacağımı biliyordum, ne de kendimi kasacağımı.
Hatta daha önce çekilen eltim de aralık kapıdan seyretmiş hayran kalmıştı soğukkkanlılığıma .Hiç bağırmamış ve zorluk çıkarmamış olmam, sonucu etkilemedi yani.
İnsan ne zaman kasılır bilemediğine göre anestezisiz çektirmesi için ikna etmeye çalışmayın insanları lütfen. :1no2:
Ben önce anestezisiz çektirdim tek tüpüm tıkalı çıktı sonra anestezili çektirdim meğersem hiç sorunum yokmuş.
Yaşadığım bu ve ben diyorum ki riske atmamak için anestezili çektirmek isteyen çektirsin .
Keşke daha önce benim de bu konuyla alakalı bir bilgim olsaydı ,keşke birileri beni uyarsaydı anestezili çektirirdim. a.s

sana kesinlikle katiliyorum canim...bende ilk cektirdigimde aci cekicegimi ummadigim icin hic kendimi kasmamistim ama cok aci cektim masa kan icindeydi kalktigimda benim....

arkadaşlar ben yazılanlardan şunu anladımki bu iş tamamen bünye meselesi.herkişi farklı bişi söyliyo.ben kendimi biliyorum mutlaka kasacağım kendimi hiç böle sıkıntılara girmeme gerek kalmadığına karar verdim. anestezili olmak en hayırlısı galiba. daha önce hiç anestezi almadım inşallah bi zararı olmaz bana.anesteziden zarar gören varmı aranızda?bide merak ediyorum rahim filminden sonra hamile kalan varmı aranızda.(doğal yoldan yani)?hepinize çok teşekkür ederim.

canim anesteziden zarar gormezsin korkma..ama rahim filminden sonra hamile kalani duydum..cunku ilaci iceriye basincli bir sekilde verdikleri icin tuplerde cok hafif bir tikaniklik varsa aciliyormus....

ben dün çektiktirdim rahim filmini bence anesteziye gerek yok çok az ağrın oluyor bende çok endişeliydim geceleri uyku uyamadım korkumdan ama korkulacak bir durum yokmuş dr umda çok nazikti çok iyi davrandı beni sakinleştirdi sakın korkmayın .

bende cektrcem arkadaslar bı sorum var bu nun cektrmeden hıcbısy bellı olmazmı faydalı bıseymı yanı duydumkı oesnada verılen ılac kapalı olan tuplaerıde acıyormus cok korkuyorum

bende cektrcem arkadaslar bı sorum var bu nun cektrmeden hıcbısy bellı olmazmı faydalı bıseymı yanı duydumkı oesnada verılen ılac kapalı olan tuplaerıde acıyormus cok korkuyorum

rahim filmi esnasında tüplerde hafif tıkanıklık varsa basınçla bunlar açılabiliyor ama eğer tüplerde kapanıklılık yapışıklık gibi şeyler varsa bu zaten rahim filminde ortaya çıkıyor ve bunun için laporoskopi,histereskopi gibi ameliyat yöntemleriyle tüpler açılıyor ,kistler varsa alınıyor ve dediğim gibi bunlar ancak rahim filminde belli oluyor,ben 1 ay önce çektirdim filmimi ve çok korkmuştum,anestezi almadan çektirdim,çok fazla ağrı,acı hissetmedim,doktorumda sağolsun çok iyiydi,hiç bir şey anlamadım çekilirken hafif bir karın ağrısı hissettim gaz sancısına benzer bir ağrıydı ama arkadaşların dediği gibi herkesin ağrı eşiği farklıdır,istersen anestezili de çektirebilirsin.a.s.

bende iki ay önce çektirdim.çok korkuyordum ama dr anestezi önermedi.biraz canım yandı ama çok abartılacak bişey değil zaten biz kadınlar ne acılar yaşıyoruz.adet sancısının yoğun hali gibi.çok şükür temiz çıktı.allah yardımcınız olsun.biraz cesaret.birde çeken kişinin uzman olması önemli bence iş onda bitiyor.

bende çektirdim hemde o kadar korkuyodumki...sonra
bumuydu dedim tam tamına 7 dakika sürdü inanki..
anestezisiz çektirdim hemde.....

gerçekten mı ya bende çarşamba günü çektiricem de biraz tedirginim dediniz gibiyse iyi ozmaan çabucak gecicek desenıze ıcıme su serpıldı ck saolun :1rolleyes:

gerçekten mı ya bende çarşamba günü çektiricem de biraz tedirginim dediniz gibiyse iyi ozmaan çabucak gecicek desenıze ıcıme su serpıldı ck saolun :1rolleyes:

bende çektirdim rahim filmi.öncesinde herkes acılı bir işlem dedi korkmuştum açıkçası ama anesteziden daha çok korkuyorum o yüzden anesteziyi hiç düşünmemiştim bile.normal muayene kadar kısa sürüyor ve bence çok kolay bir işlem.bence bu kişilerin ağrı eşiğiylede alakalı.eğer adet sancısı çeken birisi yaptırıryorsa ona çok çok daha kolay olur.zaten o acıyı bildiği için....

Kızlar bende önümüzdeki ay adet olduktan ve bittikten sonra Rahim flimi çektiricem .Daha dr görüşmedim bakalım ama benı kararımdan dr bile caydıramaz.Çokk korkuyorum kesınlıkle aneztezisiz çektiremem herhalde.Yanlız ben anestezi almaktan bile korkuyorum o derece.Başka bir sitede okudum birisi yazmış narkozdan ayılmak 1 saati bulmuş.Ama ben başka bir yerde okumuştuım 15 dk.da narkozun etkisinden ayılmışş.Arkadaşlar aneztezili çektirenler varsa yardımcı olurmuuu çok merak ediyorum aklımdan çıkmaz oldu kabusum rahim flimi..Narkoz verilirken bayılma esnasıznda ve ayılma esnası nasıl oluyor o derece kokuyom :1no2::a015:

Kızlar bende önümüzdeki ay adet olduktan ve bittikten sonra Rahim flimi çektiricem .Daha dr görüşmedim bakalım ama benı kararımdan dr bile caydıramaz.Çokk korkuyorum kesınlıkle aneztezisiz çektiremem herhalde.Yanlız ben anestezi almaktan bile korkuyorum o derece.Başka bir sitede okudum birisi yazmış narkozdan ayılmak 1 saati bulmuş.Ama ben başka bir yerde okumuştuım 15 dk.da narkozun etkisinden ayılmışş.Arkadaşlar aneztezili çektirenler varsa yardımcı olurmuuu çok merak ediyorum aklımdan çıkmaz oldu kabusum rahim flimi..Narkoz verilirken bayılma esnasıznda ve ayılma esnası nasıl oluyor o derece kokuyom :1no2::a015:

:1ninca::1ninca:Kızlar yardımcı olucak yokmuuuu :nazar:

X