Hpv16+ cin1 ve Cin2 lütfen yardım

asasasas17

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2024
12
0
43
Merhaba. Benzer durum yaşayan var mı ve bana yol gösterecek var mi diye burdayım. Ağustosta keteme kontrole gitmiştim.hpv16 + sin diye sonuç çıktı. Hemen bir kadın doğum doktoruna gidip kolposkopi yapıldı ve düşük dereceli intraepitelyal lezyon ,LSIL Cin 1 ve yüksek dereceli skuamöz intraepitelyal lezyon , HSIL ,cin2 diye sonuç çıktı. Ameliyat dediler , istanbul Göktepe şehir hastanesine gittim. Ancak bende ağustos tan beri sırt ağrısı ve ara ara baş ağrısı da oluyor , özellikle sabahları. Doktora bunu sorduğumda bu hastalıkla alakası yok , kaşıklar olması normal olurdu dedi. Şimdi salı gününe Süleyman Engin Akman a randevu aldım bir de ona danisicam. Bir ayda 2.5 kg da verdim. Bunlar stresten midir , böyle birey yaşayan var mı? Ameliyatı devlette mı olayım. Lütfen akıl verin
Bir de hpwash kullanıyorum. Bir kapsül 500mg ama bir yerlerde günlük 3000 mg almak gerekiyor diyebokudum. 6 kapsül içmem lazım. Böyle kullanan var mı?

Merhaba çok geçmiş olsun bende hpv16 devlette 1 ay önce konizasyon ameliyatı oldum şükür cerrahi sınırlar temi geldi.
Bahsettiğiniz hpwash duymadım bu iş biraz para tuzağına dönmüş piyasada ürün çok ben hep araştırıyorum genelde Dr lar tavsiye bile etmiyor gideceğiniz Dr iyi bir Dr inşallah herşey güzel olacak

Peki sizde bedende ağrı falan var mıydı? Bir de kolposkopi sonucu neydi? İçimi rahatlatmak için soruyorum.

Peki sizde bedende ağrı falan var mıydı? Bir de kolposkopi sonucu neydi? İçimi rahatlatmak için soruyorum.
Bacaklarım çok ağrıdı benim .kolposkopi sonucum konum belirterek yüksek dereceli serviks üzeri saat 12 hizası gibi yazıyordu 4 noktadan alınmıştı hepsinde cin2 hsıl çıkmıştı

Devlet hastanesinde mi oldunuz ben uyuşturmayı sormadım ama bayıltmıyorlar dedi sırayı veren
Özelde yaptirmistim ama tam uyutmuyorlar ,sadece o bolgeyi uyusturuyorlar . Ama hicbisey hissetmiyor degilsiniz ya da bana korkudan oyle geldi. Orasi hafif konu acikcasi ,sonuclari guzel gelsin

Özelde yaptirmistim ama tam uyutmuyorlar ,sadece o bolgeyi uyusturuyorlar . Ama hicbisey hissetmiyor degilsiniz ya da bana korkudan oyle geldi. Orasi hafif konu acikcasi ,sonuclari guzel gelsin
Lokal anestezi yapıyorlar mı bilmiyorum o konuda bişey demediler. Ama uyutulmuyor dedi araştırma hastanesinde. Daha da 2 hafta var randevuya bir de 3 haftada sonuç çıkacak çok yıpranacağım o 5 hafta boyunca çok korkuyorum. Son gittiğim doktor önemli görünüyor dedi. İlk gittiğim 3 ay önceki doktor önemli bişey yok dedi smear yaptı hpv yaptır dedi smear o ara çıktı sadece enfeksiyon vardı. Anlayamadım 3 ay önce gittiğim doktor mu anlayamadı önemliydide yoksa dünkü stajyer doktor mu abarttı bilmiyorum

Sonuc gelmeden panik yapma. Aynisini bende yaptim ,kendimde olmayacak rahatsizliklar turettim. Hala surecim bitmedi panik halindeyim ama ben yeniden kolposkopi yaptiricam. Rahim icinde bir yerden de parca alinmasi lazimmis yapilmamis. Geride bulastirdigi yerde bir sey var mi diye bakilacak. Sonrasinda gerekirse leep yapilacak denildi. Su an beklemedeyim. Surec sıkıntili ama gecer diyorlar. Bir de son gittigim iki doktor da ahcc kullanimina gerek yok dediler. Stresten uzak dur ,iyi uyu denildi. Kolaylikla sagligimiza kavusuruz umarim

Çok korkuyorum cuma günü araştırma hastanesindeki stajyer doktor çok korkuttu iyi görünmüyor dedi. Bende fazla soru sorunca benden iyi bişey duymak istiyorsun ama duyamayacaksın çünkü iyi görünmüyor dedi. Şuan çok kötüyüm cinleri geçtim artık kötü olan hastalığa mı yakalandım bu kadar konuşma yaptığına göre. Dilim de varmıyor o hastalığı ağzıma almaya ama çok moralim bozuk

Ayni korkuyu ben de yasadim ama bunun sigil olanlari daha iyiymis diye duydum. Muhtemelen goruntusunden korkmus karamsar biri. Benim de hala sonuclarim tam cikmadi ama doktor stresten uzak durman sart dedi. Olmayan hastaligi bile dusunce ile uretebiliriz. Sakin olun ,umarim bisey olmayacaktir. Ben de 4 5 hafta ben de cok kotu gunler yasadim. Kendinize bunu yapmayin ,hepsinin cozumu var.

O kadar çok emin konuştu ki artık bende kendime bunu alıştırmaya çalışıyorum. Sizdede mi rahim ağzında yara vardı. Kolposkopi oldunuz mu

O kadar çok emin konuştu ki artık bende kendime bunu alıştırmaya çalışıyorum. Sizdede mi rahim ağzında yara vardı. Kolposkopi oldunuz mu
Yara yok bende. Ben rutin kontrol olurken hpv16 + denildi. Herhangi bir belirtim yoktu. Kolposkopi yapildi. Ama yapilan kolposkopi de ecc diye bir sey varmis o yapilmamis. Onun da temiz cikmasi icin dua ediyorum. Sonrasinda ameliyat olucam sanirim. Cin 2 ciktigi icin . Sakin olun bence ,sonuc beklemek cok stresli bir sey. Ama bir cok tedavi yolu var. Ben sonuc beklerken cok stres yasayip bir cok sey buldum ama su an sanki ameliyat ile çözülüp bitecek diye umuyorum.

Allah hepimize şifa versin güzel haberler duyarız İnşallah. Sağlıktan önemli bişey yokmuş meğerse

Çok geçmiş olsun semear sonucunuz ne idi??

Ben yaşamadım ama 21 senesinde anneme ayni tanilar konfu ki anneme ameliyata girerken rahim agzi knseri tanisiyla girdi ameliyattan cikinca temizledik kanser degilmis dediler. Biz sevinicimizden kim ne yanlis teshis fln umrumuzda olmadi.

Ben yaşamadım ama 21 senesinde anneme ayni tanilar konfu ki anneme ameliyata girerken rahim agzi knseri tanisiyla girdi ameliyattan cikinca temizledik kanser degilmis dediler. Biz sevinicimizden kim ne yanlis teshis fln umrumuzda olmadi.
Aaa valla çok şaşırdım gerçekten yanlış teşhisi kolposkopide mi koydular. Doktorlarada güvenilmiyor artık bunun için doktor doktor geziyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…