hpv şüphesi

gabriovna

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2022
3
-5
22
Arkadaslar merhaba genital bolgemde gozle gorulmeyen fakat elimle donunca elime gelen pütürler var alt kisimlarda hpv oldugumdan supheleniyorum doktora gitmeyede korkuyorum hpvde ki sigillerin neye benzedigini pek anlamadim acikcasi gercekten sigil gorunumundeler mi yoksa isilik gibi mi yanitlar misiniz bilgisi olan kisiler lutfen

bence en doğrusu gidip hpv testi yaptırmanız ben de siğil yoktu bile tamamen tesadüf eseri doktorum kontrol için smear yapalım mı dedi ben de kan falan vericem sandım ilk kez o gün öğrendim bunları yapın gitsin nolcak dedim ve ardından yüksek riskli hpv olduğumu öğrendim kolposkopi yaptırdım şimdi 6 ayda bir kontrole gitmek zorundayım en ufak ihtimal varsa bile gidin kontrol ettirin o gün doktorum bana bu testi yapmak istemeseydi ben senelerce bihaber olurdum 🤷🏼‍♀️

bence en doğrusu gidip hpv testi yaptırmanız ben de siğil yoktu bile tamamen tesadüf eseri doktorum kontrol için smear yapalım mı dedi ben de kan falan vericem sandım ilk kez o gün öğrendim bunları yapın gitsin nolcak dedim ve ardından yüksek riskli hpv olduğumu öğrendim kolposkopi yaptırdım şimdi 6 ayda bir kontrole gitmek zorundayım en ufak ihtimal varsa bile gidin kontrol ettirin o gün doktorum bana bu testi yapmak istemeseydi ben senelerce bihaber olurdum 🤷🏼‍♀️merhaba bugun gittim hpvden suphelendigimi soyledim ilk once normal ultrasonla bakti yumurtaliklarima vs sonra alttan muayne ultrasonla bakti hpv ile alakali bisey olmadigini soyledi smear testide verdim fakat sorum şu smear testinde hpv cikiyor mu yoksa hpv testi mi yaptirmam gerekiyor ayiryeten

hpvyi gözle göremez ancak siğil var mı diye bakmıştır evet hpvnin testi ayrıdır ama aynı sürüntüyle verilir smear rahim ağzındaki hücrelerde değişim var mı diye bakılan testtir hpvnin varlığını yokluğunu belirtmez hpv ise bu virüsü barındırıp barındırmadığınızı belirten testtir keşke hpvde bakılmasını isteseydiniz içiniz rahat ederdi iki kez test vermemiş olurdunuz smear kötü gelirse zaten hpv bakılacaktır geçmiş olsun

Merhaba ilk siğilimi geçen hafta perşembe yaktırdım ikinci kez dün çağırdı yakmaya.Bitene kadar çağıracağım dedi. Bu durumla karşılaşanlar kaç seans gitti?Şu an için beni 4 günde bir çağırıyor duruma göre hafta ay olarak kontrol edicem ilk bir ay sıkı kontrol olucağını söyledi.

X