Evleneceğim kişi hpv

Merhaba arkadaşlar, bir gün öncesi nişanlım bana hpv 6 olduğunu ve tedavi gördüğünü söyledi şok oldum elim ayağım boşaldı birden. Kendisi 2 ay önce öğrenmiş ve bana bunu yeni söylüyor gerçekten çok sinirli ve üzgünüm söylediği gibi hemen aşımızı yaptıralım dedi. Çalıştığı yerde çok fazla yabancı inşaat işçileri var ortak alanlardan bulaştığını söyledi (daha önce bir ilişki yaşamadı 6yıldır birlikteyiz). Ki inanıyorum sorun yok bu konuda. Benim üzüldüğüm kısım bana öğrendiği gibi söylemediği çünkü ona göre hemen aşıları erkenden olurdum. Öğrendiğim gün gittik 1.doz aşı (gardasil 9)olduk. Daha önce bir birliktelik yaşamadık düğünümüze 2aydan daha az bir zaman kaldı düğünden vazgeçmeyi bile düşündüm çünkü çok üzüldüm bana hemen söylememesine. O günün gelmesinden bana bulaşmasından çok korkuyorum, ilk ilişkim olacak. Genital hastalıklardan çok korkan ve aşırı derece de dikkat eden biriyim dışarda bile asla wc kullanmam. Genital bölgesinde siğil varmış 2aydır yakma işlemi oluyormuş doktoru ile konuştum kötü bir durumda değilmiş ilişki olursa buluşma olamaz ama demiyor doktor.Evlendikten sonra onun tedavisi bitene kadar birlikte olmamalı mıyım sizce? çünkü ihtimaller varken nasıl balayında rahat olabilirim ya da ilk ilişkimde kendimi nasıl rahat hissebilirim bilmiyorum. Çok üzgünüm bir yorum yapabilirseniz sevinirim.
Yalan soyluyor sizi aldatmis, hpv insaatta yalisan yabanci iscilerden bulasmaz

Evet bulaşma ihtimali var dediğiniz gibi o yüzden ilişkiden önce aşı olmayı önerdi doktor bende hemen aşımı oldum hatta nişanlımda öyle tedavi bitene kadar bu tarz şeye dikkat edeceğim. Ondaki tipi kanser yapmıyor ama ciddiye alınması gereken bir konu.
3 doz aşı olduktan sonra hala pozitif çıkanlar var. Felaket tellalı gibi yazıyorum ama aklınızda bulunsun diye. İnşallah sorunsuz geçer süreç

Bir de neden durduk yere aşı olacaksınız onu anlamadım. Bazen bile bile lades diyenlere hayret ediyorum. Emin ol ki evlense de yine yapacak bir defa o yola alistiysa malesef

Ex kişisi de telefonunda travesti araması gördüğümde inşaatta bekçi aramıştır telefonumdan demişti. Olan günahsız bekçinin üstüne atılmıştı. İnşaatta çalışanların genel taktiği bu sanırım 😂😂😂😂😂
Ne inşaatmış arkadaş.

Bir de neden durduk yere aşı olacaksınız onu anlamadım. Bazen bile bile lades diyenlere hayret ediyorum. Emin ol ki evlense de yine yapacak bir defa o yola alistiysa malesef
Aşı olsun bence ya hatta burdan tüm kadınlara sesleneyim, bakınız kimseye güven yok, hpv serviks kanseri yapabilen bir virüs. Aşılarınızı olun, 9-25 arası kız evladı olanlar da onlara yaptırsın lütfen 🙏

Aşı olsun bence ya hatta burdan tüm kadınlara sesleneyim, bakınız kimseye güven yok, hpv serviks kanseri yapabilen bir virüs. Aşılarınızı olun, 9-25 arası kız evladı olanlar da onlara yaptırsın lütfen 🙏
Asilar tum hpv turlerine karsi koruyucu degil biliyorsunuz degil mi?

Asilar tum hpv turlerine karsi koruyucu degil biliyorsunuz degil mi?
Doktorum, iyi biliyorum.
Elde kolda cikanlarda ayni hanımefendi genital bolgede olunca risk oluşturuyorlar hepsi bu
Hayır değil hanımefendi, 100den fazla hpv türü var, bu mantığınıza göre eldeki hpv genitalle aynı olsaydı elinde siğille taharet alan herkesin genital siğili olması gerekirdi değil mi?

X