Evleneceğim kişi hpv

Doktorum, iyi biliyorum.

Hayır değil hanımefendi, 100den fazla hpv türü var, bu mantığınıza göre eldeki hpv genitalle aynı olsaydı elinde siğille taharet alan herkesin genital siğili olması gerekirdi değil mi?
Tamam o zaman neden sanki her cesidine karsi koruyormus gibi hemen asi yaptirin kendinizi garantiye alin diyorsunuz ki? Benim bir jinekologum onerirken, digeri duzenli smear yaptiranlara hic gerek yok diyor

Tamam o zaman neden sanki her cesidine karsi koruyormus gibi hemen asi yaptirin kendinizi garantiye alin diyorsunuz ki? Benim bir jinekologum onerirken, digeri duzenli smear yaptiranlara hic gerek yok diyor
Kanser yapan ve toplumda en yüksek oranda görülenlere karşı koruyucu, en azından. Ama maalesef 9-26 yaş arası yapıldığında koruyuculuğu yüksek, sonrasında düşüyor. Elbette uzmanlık alanı jinekoloji olan meslektaşımdan iyi bildiğimi iddia etmek istemem ama smear yaptıranlarda sadece serviks epitelinde değişiklik var mı diye bakılıyor ekstra hpv dna bakılmazsa. Değişiklik olduktan sonra o stresi yaşadıktan sonra bilemiyorum. Risk almaya gerek yok, 2 kız kardeşim var ikisine de yaptırdım ben

tabi ki hayır.
aslında güzel yol. nişanlısına desin bakalım, iki yıl önce esenler otogarında tuvalete girmiştim, sen öyle deyince ben de test yaptırdım ben de hpv kapmışım diye.
Esenler otogarı daha inandırıcı olur. 🤣

Her çeşidi deği, l kanser yapan en tehlikeli çeşitlere karsi koruyor da oyuzden herkes asi diye yirtiniyor .
Smeari duzenli yaptırsanız ne farkeder ki ?
iki smear arasinda en kotu turunu kapsaniz bir sonraki smear testinde pozitif cikacak zaten .sonra oramdan kazitayim diye defalarca ameliyatlarla ugrasacaksiniz?
Asi yaptirip basinda onlem alip korunmak varken neden bu riski goze alsin insanlar ?

Her çeşidi deği, l kanser yapan en tehlikeli çeşitlere karsi koruyor da oyuzden herkes asi diye yirtiniyor .
Smeari duzenli yaptırsanız ne farkeder ki ?
iki smear arasinda en kotu turunu kapsaniz bir sonraki smear testinde pozitif cikacak zaten .sonra oramdan kazitayim diye defalarca ameliyatlarla ugrasacaksiniz?
Asi yaptirip basinda onlem alip korunmak varken neden bu riski goze alsin insanlar ?
Ben en tehlikeli turlerin hepsine korumuyor seklinde bildigim icin smear ile devam ediyorum ama dediginiz gibiyse mantikli olan yaptirmak tabi ki

Kanser yapan ve toplumda en yüksek oranda görülenlere karşı koruyucu, en azından. Ama maalesef 9-26 yaş arası yapıldığında koruyuculuğu yüksek, sonrasında düşüyor. Elbette uzmanlık alanı jinekoloji olan meslektaşımdan iyi bildiğimi iddia etmek istemem ama smear yaptıranlarda sadece serviks epitelinde değişiklik var mı diye bakılıyor ekstra hpv dna bakılmazsa. Değişiklik olduktan sonra o stresi yaşadıktan sonra bilemiyorum. Risk almaya gerek yok, 2 kız kardeşim var ikisine de yaptırdım ben
Buradaki 9 -26 arasındaki koruyuculuk muhabbeti biyolojik bir koruyuculuktan ve etkiden ziyade sosyoljik bir olay .amerikada cok eskilik 26 yasa kadar yaygin 26 dan sonra yaygin olmadigi icin veriken bir yas araligi .
Yani 28 veya 35 yasinda yaptirdim artik asi bana etki etmez diye bisey yok .26 yasa kadar orada herkes cinsellik yasamis oluyor zaten .
En guzeli cocuk yasta hic cinsellik yasanmadan asiyi yaptirip tedbir almak tabiiki.ama ilerinyaslarda yapilinca koruyuculugu dusuyor diye bisey yok .

Ben en tehlikeli turlerin hepsine korumuyor seklinde bildigim icin smear ile devam ediyorum ama dediginiz gibiyse mantikli olan yaptirmak tabi ki
Valla yuzlerce cesit var hepsine karsi degil yarisina karsi korusa yaptirmayacak misiniz ?
İnternette yuzdeleri ve hangilerine karsi kordugu yaziyor .hic bir asida yuzde yuz korumaz bu arada her bikimsel seyin bilimsel bir oranda sapmasi vardir .ama boyle bir korunma imkani varken bastan tedbir almamak cok sacma .

bile kafi kanderli olan degil sadece sigil yapan bulasti diyelim her ay sigil kazitmakla ve kansere donmesin diye kaygilanmakla mi ugrsacaksiniz ? Yaltirin asiyi gecin korudugu kadarina korusun en azindan .

Ben universiteye giderken bu asiyi yaptırmak icin aile hekime sormustum bana ne gerek var demisti .cunku bazi insanlar herkes bu asiyi yaptirirsa daha rahat cinsellik yasayacak toplumun ahlaki bozulacak gibi sacma fikirleri var .ben tabi kendi kafami kullanip arastirdim ve asimi yaptırdım .bu yuzden twittwrda insanlar asi ucretsiz olsun diye kendini yirtiyor .tum dunyada ucretsiz sadece turkiye haric .

Buradaki 9 -26 arasındaki koruyuculuk muhabbeti biyolojik bir koruyuculuktan ve etkiden ziyade sosyoljik bir olay .amerikada cok eskilik 26 yasa kadar yaygin 26 dan sonra yaygin olmadigi icin veriken bir yas araligi .
Yani 28 veya 35 yasinda yaptirdim artik asi bana etki etmez diye bisey yok .26 yasa kadar orada herkes cinsellik yasamis oluyor zaten .
En guzeli cocuk yasta hic cinsellik yasanmadan asiyi yaptirip tedbir almak tabiiki.ama ilerinyaslarda yapilinca koruyuculugu dusuyor diye bisey yok .
Bu aşı zorunlu olsa en iyisi, mesela gel de benim anneme anlat bunu, arkadaşımın annesi hemşire o bile sıcak bakmıyor ne alaka cinsellik yaşamayacaksınız ki zaten evlenmeden tek eşli biriyle evlenin diyor
Yani annelerin gözü kapalı üzgünüm belki yeni nesil anneler böyle değildir

Bu aşı zorunlu olsa en iyisi, mesela gel de benim anneme anlat bunu, arkadaşımın annesi hemşire o bile sıcak bakmıyor ne alaka cinsellik yaşamayacaksınız ki zaten evlenmeden tek eşli biriyle evlenin diyor
Aşı olunca mikrop kapıcan sanıyorlar heralde. 🤣 Adamın tek eşli olduğunu ne bilicez işte, kocasından kapan var bu b.ku, evlenmeden rahat sevişir bişeyden korkmazsınız diye istemiyolar bence, dinlemeyin.

Onlara kötü haberim var zaten sevişiyorum aşı olsam daha iyi 😂🤣😂
Tek eşli adam bulun diyolar fkfkfkkf adamların alnında yazıyordu. Söylemese ne bileceksin, konudaki adamı siğil basmasa söylemeyecekti işte, sanki adamların sözü ayet hey Allahım.

Banada bir benzerinj annem soylemisti ama ben yaptirdim.bu laflarini savmak icinde ulke ne idugu belirsiz insan dolu biri kolimdan cekip tecavuz etse bana bulustirsa ne yapacagim basima gelene mi uzulecegim bide yillarca icimdan kanser kazitacagima mi uzuleyim dedim .
Ayni sekilde ilerde esim sadakatsiz olursa beni aldatip bulastirirsa ne yaoacagim dedim ve yaptirdim.hemsiresi doktoru malesef farketmiyor .bana baya baya bir doktor ne gerek var hepsine karsi korumuyor dedi .e korudugu kadari kar degil mi dedim .cevap yok 😂bazi seyler de herkes kendi kafasini kullanacak .her koyun kendi bacagindan asiliyor .

X