Evleneceğim kişi hpv

Banada bir benzerinj annem soylemisti ama ben yaptirdim.bu laflarini savmak icinde ulke ne idugu belirsiz insan dolu biri kolimdan cekip tecavuz etse bana bulustirsa ne yapacagim basima gelene mi uzulecegim bide yillarca icimdan kanser kazitacagima mi uzuleyim dedim .
Ayni sekilde ilerde esim sadakatsiz olursa beni aldatip bulastirirsa ne yaoacagim dedim ve yaptirdim.hemsiresi doktoru malesef farketmiyor .bana baya baya bir doktor ne gerek var hepsine karsi korumuyor dedi .e korudugu kadari kar degil mi dedim .cevap yok 😂bazi seyler de herkes kendi kafasini kullanacak .her koyun kendi bacagindan asiliyor .
Amaç belli işte güya evlenmeden sevişmesin diye yapıyorlar, benim çocuğum olursa gözlerimi tüm dünyaya kapatıp ama benim çocuğum yapmaz demek yerine insan olduğunu ve istekleri olabilceğini düşünürüm
Git ortalıklıkta herkesle seviş demem belli bir yaştan sonra belki 20 yaşında sevdiği
Güvendiği biriyle bunları yaşamasınun normal olduğunu kabul ederdim

Buradaki 9 -26 arasındaki koruyuculuk muhabbeti biyolojik bir koruyuculuktan ve etkiden ziyade sosyoljik bir olay .amerikada cok eskilik 26 yasa kadar yaygin 26 dan sonra yaygin olmadigi icin veriken bir yas araligi .
Yani 28 veya 35 yasinda yaptirdim artik asi bana etki etmez diye bisey yok .26 yasa kadar orada herkes cinsellik yasamis oluyor zaten .
En guzeli cocuk yasta hic cinsellik yasanmadan asiyi yaptirip tedbir almak tabiiki.ama ilerinyaslarda yapilinca koruyuculugu dusuyor diye bisey yok .
Tabii ki etki etmez diye bir şey yok ama aşı ruhsat çalışmalarında dahi koruyuculuk 25 yaş altında %99 iken 25-45 yaş arası %91 civarında. Yani cinsel hayatın başlamasıyla ilişkili elbette ama bu yaş gruplarında yapılmış çalışmalara ithafen söylemiştim, yaptırmayın diye değil tabii ki herkes yaptırsa keşke

Merhaba arkadaşlar, bir gün öncesi nişanlım bana hpv 6 olduğunu ve tedavi gördüğünü söyledi şok oldum elim ayağım boşaldı birden. Kendisi 2 ay önce öğrenmiş ve bana bunu yeni söylüyor gerçekten çok sinirli ve üzgünüm söylediği gibi hemen aşımızı yaptıralım dedi. Çalıştığı yerde çok fazla yabancı inşaat işçileri var ortak alanlardan bulaştığını söyledi (daha önce bir ilişki yaşamadı 6yıldır birlikteyiz). Ki inanıyorum sorun yok bu konuda. Benim üzüldüğüm kısım bana öğrendiği gibi söylemediği çünkü ona göre hemen aşıları erkenden olurdum. Öğrendiğim gün gittik 1.doz aşı (gardasil 9)olduk. Daha önce bir birliktelik yaşamadık düğünümüze 2aydan daha az bir zaman kaldı düğünden vazgeçmeyi bile düşündüm çünkü çok üzüldüm bana hemen söylememesine. O günün gelmesinden bana bulaşmasından çok korkuyorum, ilk ilişkim olacak. Genital hastalıklardan çok korkan ve aşırı derece de dikkat eden biriyim dışarda bile asla wc kullanmam. Genital bölgesinde siğil varmış 2aydır yakma işlemi oluyormuş doktoru ile konuştum kötü bir durumda değilmiş ilişki olursa buluşma olamaz ama demiyor doktor.Evlendikten sonra onun tedavisi bitene kadar birlikte olmamalı mıyım sizce? çünkü ihtimaller varken nasıl balayında rahat olabilirim ya da ilk ilişkimde kendimi nasıl rahat hissebilirim bilmiyorum. Çok üzgünüm bir yorum yapabilirseniz sevinirim.
Uzgunum sevgiliniz sizi aldatmis hpvnin tuvaletten havludan bulasacagina dair yeterli bir kanit yok dolayisiyla doktorlarin buyuk bir orani hpvnin tuvalet ya da havlulardan gecme ihtimalinin olmadigi konusundan hemfikirler. Size tavsiyem hem sizi aldattigi hem de size yalan soyledigi icin ayrilmaniz gecmis olsun.

Nolur kızlar bu kadar saf olmayın. Hpv yüksek riskli pozitif çıktığımdan beri İngilizce makaleleri okuyup hocaları dinliyorum.

Yok Tuvalet havlu yok efendim tabak çanak çömlek burdan bulaşma ihtimali o kadar düşük ki nasıl düşük olduğunu anlatamam. Senin adam hem yalancı hem uçkuruna sahip çıkamayan pis birisi.

Ben onun doktoru dışında kendi şehrimdeki doktora gittim tek başıma konuşmak için hatta kişi benim tanıdığım yani beni düşünen aile dostumuz karşı tarafla bir alakası yok. Bunun sadece aldatılma durumundan oluşabilceğini emin olun açıkca söylerdi beni korumak için. Doktorun konuşmalarına göre buraya yazdım yani herkes kafasına göre bir yorum yapıyor bu konı hakkında çok bilgiye sahiplermiş gibi küçümseyici laflar yazıyor. Uzmanların lafına bakmamı söylüyor ben de aynı şekilde bir uzmanın söylediğini yazdım. Salak değilim eminin olun aptal aşık hiç değilim. Ama bir insanı bu kadar kolay yargılamak kötülemek bana göre değil burda 2günlük tandığım bir insan yok karşımda. Ve karşı tarafın ne kadar perişan halde olduğunu ben görüyorum. Burda herkes aldatılma olayına yorumlar yazmış ben burda aldatılmayla ilgili bir yorum da bulunulması için paylaşım yapmadım. HASTALIK hakkında bilgi almak için yazdım. Bir sürü insan evlendikten sonra böyle sıkıntılar yaşıyor bana en azından açıkca söyledi bu durumu saklayıp bir şey olmamış gibi yapabilirdi art niyetli olsa saklayabilirdi. Hemen korunmam için aşı yaptırmaya götürdü. Sadece öğrendiği ilk anda söylemediği için kızgınım. Ona da kendisi durumu kabullenemediği şok yaşadığı için anda söyleyebildiğini dile getirdi.
Hanımlar ne uğraşıyorsunuz
Aldatılan kendisi kabullenmeyem kendisi
Kardeşlik, kız kardeşlik, güçlü kadın, kadın dayanışması vs ayaklarını bırakmak lazım artık.
Şimdi ayrılsalar o adam başka bir kız bulacak. Hpb olduğunu söylemeyecek ve kızın başını yakacak belki de.
Hazır kabullenen biri var.
Ne diye ayıktırıyorsunuz?

Kardeşlik, kız kardeşlik, güçlü kadın, kadın dayanışması vs ayaklarını bırakmak lazım artık.
Şimdi ayrılsalar o adam başka bir kız bulacak. Hpb olduğunu söylemeyecek ve kızın başını yakacak belki de.
Ayıkmıyo zaten merak etme. 🤣

Hem aldatilmis hemde kandirilmissiniz resmen vazgecmeyin diye bunca zaman saklamis sizde ben ona inaniyorum falan diyosunuz ne hakla boyle bir seyi saklayip sizinle evlilik yoluna girer

Evet bende artik böyle dusunuyorum bazilari aynen böyle devam etmeli karsi taraf toplumda basibos kalmamali :KK70:

Ya canım benim inşaat işçisiyle ortak kullanım alanından bulaştı nasıl bir açıklama bu adam gay mi bu illet hastalık cinsel yolla bulaşıyor bikere bunu bi kabul et olurmu. Eğer inşaat işçisiyle ortak alandan bulaştığına inanıyosan 6 yıldır berabersiniz sana nasıl bulaşmadı peki cinsel ilişki olmadı belki ama hiçmi öpüşmediniz eelini orasına götürmedi yada aynı çatalı kaşığı kullanmayınız mı koskocaman 6 yıl Allah aşkına bu kadar saf olmayın ya adam bi bok yemiş sonra siğilleri görünce gidip tedaviye başlamış bile sen ayakta uyuyosun.
Bence sıkıştır belki ayrı olduğunuz bi ara böyle bişey yaptı kızmicam de ne bileyim
Ama böyle bi adamla bile isteye de evlenirsende seninki mermiye kafa atmak olur.
Genede sen bilirsin 👏

Bence toplu alanda taharet almakda tehlikeli. Klozeti düşünün, herkesin vücut sıvısının değdiği musluktan özel bolgenize şu fışkırtıyorsunuz. Her gün temizlense gün içinde bile risk. Gerek yok bence bu riske. Erkekler ayakta işer, erkek için risk değil bu. Kadınları kastediyorum.

Ben sağlık ocağına gittim ve bugün gerekli bilgileri aldım. Buluşma riski ilişki olursa ve korunmazsak var ama aşıyı hemen yaptırdığım için (bana bulaşmadan önce aşıyı yaptırdımbir ilişkimiz yoktu) bulaşma riski düşük bir düzeyde ama tedavi sürene kadar dikkali olmam gerektiğini dile getirdi

bu rahatsızlığın ne kadar yaygınlaştığını güzellik salonlarından bile bulaştığını umarım biliyorsunuzdur. Doktorlar bu şekilde söylüyor
Sağlık ocağı değil iyi bir jinekoloji onkoloji doktoruna gidip ondan bilgi almanız gerekirdi. Benim doktorum cinsel ilişki dışında buluşmaz demişti. Ayrıca madem nişanlınızın ilişkisi olmadı bunu sizden neden bu zamana kadar gizledi.

Merhaba arkadaşlar, bir gün öncesi nişanlım bana hpv 6 olduğunu ve tedavi gördüğünü söyledi şok oldum elim ayağım boşaldı birden. Kendisi 2 ay önce öğrenmiş ve bana bunu yeni söylüyor gerçekten çok sinirli ve üzgünüm söylediği gibi hemen aşımızı yaptıralım dedi. Çalıştığı yerde çok fazla yabancı inşaat işçileri var ortak alanlardan bulaştığını söyledi (daha önce bir ilişki yaşamadı 6yıldır birlikteyiz). Ki inanıyorum sorun yok bu konuda. Benim üzüldüğüm kısım bana öğrendiği gibi söylemediği çünkü ona göre hemen aşıları erkenden olurdum. Öğrendiğim gün gittik 1.doz aşı (gardasil 9)olduk. Daha önce bir birliktelik yaşamadık düğünümüze 2aydan daha az bir zaman kaldı düğünden vazgeçmeyi bile düşündüm çünkü çok üzüldüm bana hemen söylememesine. O günün gelmesinden bana bulaşmasından çok korkuyorum, ilk ilişkim olacak. Genital hastalıklardan çok korkan ve aşırı derece de dikkat eden biriyim dışarda bile asla wc kullanmam. Genital bölgesinde siğil varmış 2aydır yakma işlemi oluyormuş doktoru ile konuştum kötü bir durumda değilmiş ilişki olursa buluşma olamaz ama demiyor doktor.Evlendikten sonra onun tedavisi bitene kadar birlikte olmamalı mıyım sizce? çünkü ihtimaller varken nasıl balayında rahat olabilirim ya da ilk ilişkimde kendimi nasıl rahat hissebilirim bilmiyorum. Çok üzgünüm bir yorum yapabilirseniz sevinirim.
Allah akıl fikir versin sana , ne diyeyim ...

Sağlık ocağı değil iyi bir jinekoloji onkoloji doktoruna gidip ondan bilgi almanız gerekirdi. Benim doktorum cinsel ilişki dışında buluşmaz demişti. Ayrıca madem nişanlınızın ilişkisi olmadı bunu sizden neden bu zamana kadar gizledi.
boşverin inanmak istemiyor, bal gibi de biliyor yalan olduğunu. saklamak bile başlı başına şerefsizlik o ayrı da. Maazallah başka koca bulamaz falan, kaçırmasın

Bence toplu alanda taharet almakda tehlikeli. Klozeti düşünün, herkesin vücut sıvısının değdiği musluktan özel bolgenize şu fışkırtıyorsunuz. Her gün temizlense gün içinde bile risk. Gerek yok bence bu riske. Erkekler ayakta işer, erkek için risk değil bu. Kadınları kastediyorum.
Ay şaka gibisiniz gerçekten.
Bu hastalık sadece CİNSEL YOLLA bulaşan TUVALETTEN, BANYODAN BULAŞAN bir hastalık değil bunu öğrenin en başında.

X