Hpv sonucum pozitif, bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Merhabalar. 33 yaşında bekâr bir kadınım, çok eşli değilim. En son 10 ay önce ilişkim varken cinsel hayatım da aktif olarak vardı. İlişkiye başlarken ona Hpv taşıyıcısı mısın gibi bir soru da sormadım.. ondan önce de hayatımda sürekli birileri olmadı. Yani benim tahminim hpvyi en son ilişkimden kaptığım yönünde. Benim şikayetlerim pelvik ağrı, ilişki sırasında ağrı şeklindeydi. Akıntım zaten her zaman vardı, ama onunla olduğum süreçte akıntının rengi ve kokusu değişmişti. Öncesinde vajinal kültür testi yaptırdım sonuç negatifti. Aylar sonra pelvik ağrılarım tekrarlayınca hastaneye gittim ve hpv/smear yaptırmak istediğimi söyledim.
Bir sorun çıkacağından emindim zaten nitekim de öyle oldu.
Sonuçlarım şöyle:
Epitelyal hücre anormalliği mevcuttur.
Skuamöz hücre atipisi izlenmektedir.
Sitolojik tanı: Ascus
Hpv genotiplerinde Tip 16, 18, 45 negatif
31, 33, 35, 39, 51, 52, 56, 58 59, 66, 68 bunların içinden en az biri pozitif bulunmuştur yazıyor.
İnternette bilgi kirliliği mevcut. Benim kafamı karıştıran ascus çıkması ve epitelyal hücre anormalliği..
perşembe gününe jinekoloji onkoloji doktoruna sonuç göstermek için randevu aldım. Bugün itibariyle probiyotik ağırlıklı besleneceğim, yeşil çay, polen gibi bağışıklık güçlendirici takviyeler alacağım. Benim sürecimi yaşayanlardan bilgi almak istiyorum. Forumda Ahhc diye bir şey gördüm hemen siparişini verip başlayayım mı? Gerçekten çok korkuyorum.. Hepimize geçmiş olsun diyorum.
Merhaba çok geçmiş olsun saha önce açtığım konuları detaylı okuyabilirsiniz bende smearda ascus geldi kolposkopide cin 1 2 3 gelmişti şikayetlerim pelvik ağrı sürekli akıntıydı ve en son ilişki sonrası kanama yaşadım leep operasyonu oldum sınırlar temiz geldi aşımı oldum ahcc kullandım 6 ay bağışıklığımı güçlü tuttum ve hpv negatife döndü leep olduktan sonra hamile kaldım sorunsuz bi gebelik yaşadım ve şuan kızım bir yaşında

X