Hpv oldum

eks123

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
5
1
32
Merhaba,
15 yasimdan beri suren bir iliskim var 13 yildirda evliyiz. Hpv testim pozitif cikti , anlam
Veremiyorum esim beni aldatti demekmi oluyor
Benimde tek beraberligim esimle oldu kafam cok karisik moralim sifir internette okuduklarimdan dolayi daha da kotuyum.. ne yapmaliyim yardim

Maalesef evet, eşiniz aldatmış görünüyor

Başka yerden kapmış olabilirsiniz. Tamamen cinsellikle alakalı bir durum değil. Araştırırsanız göreceksiniz. Doktorunuza danışın bence.

Genellikle cinsel yolla bulaşıyor aslında ama han hamam gibi toplu kullanım yerlerinden bulasabiliyor. Siz son zamanlarda farklı bir şey yaptınız mı?

%99 cinsel temasla bulaşıyor. yani büyük ihtimalle esinizin farklı bir birlikteliği oldu. havuz, havlu, wc gibi yerlerden bulaş riski çok çok çoook düsük ihtimal. tedavinizi olun, aksatmayın. esiniz de tabii ki. Allah sifa versin

Genellikle cinsel yolla bulaşıyor aslında ama han hamam gibi toplu kullanım yerlerinden bulasabiliyor. Siz son zamanlarda farklı bir şey yaptınız mı?
2017 de dogum sonra testim negatifti sonrasinda 2022 yili itibari pozitif hep son zamanlardada farkli bisey olmadi bilemiyorum

Evet2022 yilindan beri en son mayis ayinda yaptirdim yine pozitifti
Ben bu virusun normal birsey oldugunu saniyordum doktorum korkacak bisey olmadigini soyledigi icin fazlada arastirma yapmamistim
Ama su son gunlerde cok fazla onume cikti ve arastirmaya basladim.. sonuc husran

Galiba turleri var hpv 15 20 35 gibi sayilari salladim ama ona bagli diyordur doktor korkacak bisey yok diye

2017 de dogum sonra testim negatifti sonrasinda 2022 yili itibari pozitif hep son zamanlardada farkli bisey olmadi bilemiyorum
Allah Allah.. aynı virüsten bahsetmiyor muyuz? Benim bildiğim hpv virusu kadında da erkekte de Allah korusun kanser vb.bircok hastalik riskini barindirmiyor mu? Sağlık ocaklarında bangır bangır bedava aşıları yapılıyor hatta. Çok detayını da bilmiyorum benim aklıma hpv diyince direkt bu geldi ama yanlış yönlendirmeyeyim. Sizi de korkutmak istemem tabii ki. hpv diyince bir sürü konu başlığı var belki farklı bir şeyden dolayı doktor sorun yok demiştir

Galiba turleri var hpv 15 20 35 gibi sayilari salladim ama ona bagli diyordur doktor korkacak bisey yok diye
Tam aksine aslinda test sonucuna baktigimda yuksek riskli hpv pozitif 16 ve 18 haricinde

Eklentiler

• IMG_8082.jpeg
    65,5 KB · Görüntüleme: 43
Öncelikle geçmiş olsun evet maalesef farklı bir cinsel virliktelik gibi duruyor. Ama yine de bir uzmana danışın. Bazen enteresan şeyler yüzünden de başımıza gelebiliyor. Smear testlerinizi 3 ayda bir yapturun yılda 1 hpv testi yaptırın sizde varsa eşimizde de vardır onu da aşılayın. Sigara içmeyin sağlıklı beslenin spor yapın (Gardasil 9lu aşı 3 kere aynısından olun 0-2-6. Aylarda olsun aşılanma süreniz) ısıde hpv hücresel bozulma varsa doktorlaea sorun ama iyi gelebilir. AHCC psikolojik de olabilir bilmiyorum ama bağışıklık yükseltmek için hiç fena fikir değil alabilirsiniz. Vajinal ozon tedavileri var onlar da iyi gelebilir. Bir kolposkopi olun derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…