HPV- Kanser korkusu - Yalnızlık

eşimle önceki ilşkilerimizde sıkıntı var arkadaşlar, o kısım biraz karışık :KK43: nasıl bulaştığının vs farkındayım, zamanındaki cahilliklerim diyeyim. Bu konunun farkındayım uyarılsrınız için teşkkür ederim 🙏
Bendede en riskli türleri mevcut, ve hafif risklileride. Siğiller yakıldı tedavi edildi 6 ay önce, cin1 olduğu içinde doktor sadece takip edicez dedi. Keşke dinlemeseymişim ve bi doktora daha gitseymişim, hızla ilerlemiş.
Şimdi yarın ki sonucu beklemekten başka yapcak bişeyim yok.

Lütfen kontrolleriniz aksatmayın, söear çok yanıltıcı olabiliyo, hpv testi baktırın arkadaşlar.

Destek mesajlarınız içinde hepinize çok teşekkür ederim 🥺
Hiç korkmayın keşke öğrenir öğrenmez aşı yaptırsaydınız ben burda bir yazı okudum bir arkadaş cin3 ten negatife kadar sadece vitaminlerle dönmüştü. Bağışıklığınıza dikkat edin c-d-beta glukan vitaminleri kullanın

Merhaba, bende 3 hafta önce makat bölgemde 2-3 sivilce farkettim, yani en azından sivilce olduğunu sandım, 26 haftalık gebeyim, karnım büyüdüğü için temizlenmekte zorlanıyorum ondan oldu sanırım diye düşündüm, 3 hafta kendime çok dikkat ettim ve çoğalmaya başladığını farkettim, bugün dermatologa gittim, hpv den şüphelendi siğil olduğunu söyledi ve kadın doğuma yönlendirdi, kadın doğum da 30 yaş altı olduğum için hpv bakamayacaklarini söyledi, gebe olduğum için ilaç da vermediler, ben napicam şimdi, benim gibi olan var mı, gebelikte böyle bir durumla karşılaşan ? Ya da bana önerileriniz varsa çok mutlu olurum

Merhaba, bende 3 hafta önce makat bölgemde 2-3 sivilce farkettim, yani en azından sivilce olduğunu sandım, 26 haftalık gebeyim, karnım büyüdüğü için temizlenmekte zorlanıyorum ondan oldu sanırım diye düşündüm, 3 hafta kendime çok dikkat ettim ve çoğalmaya başladığını farkettim, bugün dermatologa gittim, hpv den şüphelendi siğil olduğunu söyledi ve kadın doğuma yönlendirdi, kadın doğum da 30 yaş altı olduğum için hpv bakamayacaklarini söyledi, gebe olduğum için ilaç da vermediler, ben napicam şimdi, benim gibi olan var mı, gebelikte böyle bir durumla karşılaşan ? Ya da bana önerileriniz varsa çok mutlu olurum
Hpv bakmamak ne demek ya hamilelikte. Ben hamilelikte kolposkopi bile oldum. Kendi kendinizin avukatı olun, hpv testi smear gibi bir işlem, gelişmiş ülkelerde anne sağlığı bebek sağlığından önde geldiği için rutin yapılır hamileyken zaten. Israrcı olun.

Arkadaşlar, gerçekten kafayı yemek üzereyim nolur bu konuda bilgisi olan yazsın, regl oldum, yarın leep işlemim var. Ne doktor içime sindi nede adetliyken olmak. Neden doktor içime sinmedi derseniz, muayenehanede leep yapıyor, anestezist gelcek merak etme dedi ama sizce bu doğru bişeymi? Ve regl oldum diyorum, önemli değil diyo.
Zaten cin 3 üm, zaten canım burnumda, leep in güzel yapılması çok önemli, kendimi riskemi atıyorum, doktora güvenmelimiyim? Acele etöeyip başka doktordan fikir almalımıyım? Biliyosunuz ilk doktorum teihiste gecikti, ikinci görüş alayım dedim ve gerçk durumumu öğrendim. Şimdi doğru yerdemiyim ben :KK43:((

Ya hayır bence iyice karıştı. Tek eşli derken aslında klasik evlilik biçiminin daha iyi olduğunu söyledi bir umut. Yani erkeğin de kadının da ilk iliskisinin evlilikle olduğu. Ve tekrar evlilikle devam ettiği.
Sonra ben yorum yaptım. Çünkü ben eşimden de çok emindim ama sonuç pozitif çıksa eşime inanmayacaktim. Ya benden önce ya benimle beraber ilişkisi oldu diye dusunecektim. Yada çok çok düşük ihtimalle lazer diyecektim ki bunu demezdim çünkü bununla ilgili konu açmıştım kesin cinsel yolla bulaşıyor dendi.
Ben de bir umuttura yorum yaptım. Tek eşlilik evet daha iyi. Daha doğrusu ben de üstü kapalı yazmış oldum ama aslında bende şunu demek istedim. Aslında bu tarz toplumsal veya dini kurallar bir sebepten konuyor ya. Haklilarmis onu demek istedim. Gece yemek bırakılmaz çin gelir derler açıklaması saçma olsa da aslında oluşan küf ve bakteriler falan çok zararlı mesela. Gibi gibi . Olayın özünde cinsel birlikteliğin evlilik yoluyla olmasının mantıklı olduğu var.
Tabi linç korkusundan kimse açık açık diyememis tek eşlilik iyi diye yazmisiz.
Diğer kişi de dedi ki ben tek esliyim zaten dedi. Olayı yanlış anladı. Olay zaten sadece kadının tek eşli olması değil. Herkesin tek eşli olması.

Sonra benim yorumumla bir umutturun yorumumu karıştırmışlar falan olay kibre dönmüş.

Kibir falan yok. Veya öyle bir hava verdiyse de ben kendim adıma özür dilerim. Herkes herkesi aldatabilir farklı ilişkiler yaşayabilir. Herkesin başına herşey gelir buna katılıyorum. Zaten mevzu herkesin bu konuda dikkat etmesi gerektiği.
Sizin bağışıklık sistemlerinizde sıkıntı var bence.ben yıllardır çok eşliyim. Hatta günde 3,4 kişiye kadar ilişkiye girdiğim oluyor.öyle ki vajinam tahriş oluyor artık.herşeyim de tertemiz çıkar.siz bu hastalıkları evli barklı halinizle nasıl buluyorsunuz şaşırıp kalıyorum valla.sakınan göze mi çöp batıyor anlamadım ki.benim aklımdan geçmez hastalık kaparmıştım bilmem ne.bence o yüzden.aldatılanlarınız da paralı askerlerle aldatılıyor söyleyeyim.sen ben gibi kadınlardan kime ne hastalık geçsin.

Son düzenleme:
Sizin bağışıklık sistemlerinizde sıkıntı var bence.ben yıllardır çok eşliyim. Hatta günde 3,4 kişiye kadar ilişkiye girdiğim oluyor.öyle ki vajinam tahriş oluyor artık.herşeyim de tertemiz çıkar.siz bu hastalıkları evli barklı halinizle nasıl buluyorsunuz şaşırıp kalıyorum valla.sakınan göze mi çöp batıyor anlamadım ki.benim aklımdan geçmez hastalık kaparmıştım bilmem ne.bence o yüzden.aldatılanlarınız da paralı askerlerle aldatılıyor söyleyeyim.sen ben gibi kadınlardan kime ne hastalık geçsin.
Süpersin meleğim makinasın

Hpv bakmamak ne demek ya hamilelikte. Ben hamilelikte kolposkopi bile oldum. Kendi kendinizin avukatı olun, hpv testi smear gibi bir işlem, gelişmiş ülkelerde anne sağlığı bebek sağlığından önde geldiği için rutin yapılır hamileyken zaten. Israrcı olun.
Devlet hastaneleri bir kılıf buluyor bakmıyor bende özelde yaptırdım

Doğumdan sonra aşı vurdururlar vajinada siğil varsa sezeryan doğum yaptırırlar sakin ol ve başka doktora daha git lütfen devlet hastaneleri çok önemsemiyor açıkçası özel daha ilgili bu konularda

X