HPV 16_ KORKUYORUM

Ben de tüm arkadaşları zorla aşıya götürdüm ve hpv test yaptırdım)) aşırı şeker karbonhidrat yiyordum hepsini kestim takviye vitaminler ve marketten kefir aldım... insanoğlu işte sağlığı tehlikeye girmeden adam olmuyor. Belki de bize bir uyarıydi. Belki yaradan bizi seviyor ve kendimizi kontrol altına almamızı istedim. Bu arada memografi yaptırdım, 15 gündür sonuç bekliyorum o da geriyor beni ... insana yapılacak şey değil vallahi 15 gün nedir !!! Eşimin umru da bile değil bekleme sürecim. Allah kimseye muhtaç etmesin... sağlıklı günler dilerim... test sonuçlarımızi yazalım lütfen

Merhaba, 18e karşı korumayacağını nereden çıkardınız? Aşı pozitif olanları geçirmiyor ya da şöyle söyleyeyim geçirdiğine dair bir bilimsel çalışma yok ama ilerlemesini önlediğini söylüyor birçok doktor. Negatife döndükten sonra 18e karşı koruma oluyor sadece kapmadan önceki kadar korumayabilir belki. Ki zaten yaşı geç aşı olanları düşünürseniz onlarında koruma oranı daha düşüyor hiçbir şey için %100 korur demiyor doktorlar o yüzden sağlıklı beslenip kendinize cok iyi bakın hanımlar

İlerlemesini önlediğini ben de duydum ama ay inşallah 18e karşı da korur beni negatif olduktan sonra. Tabii kapmadan önceki gibi koruyamaz ama dediğiniz gibiyse çok sevinirim buna. Çünkü bu virüsü kapınca aşı olmadan antikor üretmiyor vücudumuz. Evet şeker, paketli gıdalar ve gluteni tamamen kestim zaten habire sebze, et, yeşil çay, takviyeler, ev yapımı yoğurt vs elimden geleni yapıyorum , inşallah hepimiz böyle böyle atacağız bu illeti bedenimizden. Çok kol geziyor bu virüs ya kapmayan yok gibi bir şey.

Kesinlikle katılıyorum Allah bizi bir silkeledi kendimize gelelim diye ben de böyle düşünüyorum. Bu hastalık bittikten sonra hepimiz daha farklı bakacağız hayata eminim. Ahhh o sonuç beklemeler ahhh , misal arkadaşlarla buluşuyorum ama bir an dalıyorum böyle acaba sonuçlar nasıl olacak diye, kafa hemen oraya gidiyor. Patoloji, onkoloji vs bu isimleri kendimle aynı cümlede düşünemezdim bile ama başa gelen çekiliyor. Amin Allah tez zamanda bizi çekip çıkarsın bu beladan, en kötüsü bu olsun bir daha patolojiye onkologlara uğratmasın bizi. Mamografiniz de diğer testleriniz de tertemiz çıkacak inşallah. Hayırlı haberlerinizi bekliyorum. Ben de sonucum çıkınca buradan yazacağım.

Evet dediğim gibi ben bunu çok araştırdım yabancı kaynaklarda da öyle söylüyor. Açıkcası ben aşının iyileştirici etkisi olduğunuda düşünmüyor değilim çünkü dikkat ettiğim bi nokta uzun süredir pozitif olanlar aşıdan bir süre sonra negatif olduklarını yazmışlar tabi kimse aşıdan kaynaklı olup olmadığından emin olamıyor ama ben aşının etkisi olduğunu düşünüyorum. Keşke kapmadan önce aşısını olsaymışız ama napalım insan tecrübe etmeden önce tedbir almak istemiyor malesef. Sizin yaşınız kaç 9lu aşıyı mı olmuştunuz

Ben 34 yaşımdayım Nisan ayında öğrendim hpv kaptığımı, Ocak ayında 9lu Türkiye’ye gelmiş zaten ben de 9luyu tercih ettim. Evet evet aşı olduktan sonra negatif olmak bence de tesadüf değil, bize de şifa olsun inşallah. Ben Hpv’yi sadece siğil yapar diye biliyordum. Kanserin diğer türleri bulaşıcı olmadığı için bir virüsün kanser yapabileceği asla aklıma gelmezdi. Hele ki aşısının olması? Bilseydik kapmadan önce ne yapar eder hepimiz yaptırırdık eminim. Ne kadar bilinçsizmişiz diyorum yani tabii bunda sadece biz suçlu değiliz. HPV halka yeterince anlatılmıyor , bilinmiyor ve aşı ücretsiz değil ülkemizde. Ve de evlenmeden önce istenen testlerden biri değil. Bu yüzden çok tehlikeli aslında ve bu yüzden de bu kadar yaygın.

Şifa olacağına inanıyorum ben 9lusunu olmakla iyi yapmışsınız. Evet türkiyede bunu bilenlerin sayısı çok az. Herkeste var neredeyse ve insanlar bunun farkında bile değiller. Sizinde dediğiniz gibi bizim suçumuz değil anlatılmıyor bunlar. Ben bir de Ahccyi çok araştırdım fiyatı bana çok pahalı geldi ve yabancı kaynaklarda para tuzağı olduğuna dair de şeyler okudum. Kesin olarak çözüm olacağını bilsem alırdım ama kullanıpta aynı kalanlarda olmuş. Sizin bu konuda bi bilginiz var mı takviye vitamin tarzı şeyler kullanıyor musunuz

Spora başlayın.... imunex tarzı ilaçlar... propolis vs kullanin... geçecek... biraz sabır

Bilmukabele inşallah ben de bu süreyi kısaltmak adına çabalıyorum. Yani cinsellik en büyük tabu zaten ülkemizde ve kadının hayatı kadının sağlığı daha çok etkilenirken bu virüsten, okullarda ders niteliğinde zorunlu olarak detaylı olarak bu hastalıklar işlenmeli artık. Ben ahcc kullanıyorum bir site var hpvlilerin olduğu, yazıştığı vs orada da üyeliğim var oradan okudum ben de birçok şeyi. Evet bununla alakalı bir laboratuvar çalışması yapılmış Texas'ta. Doktorlar 3e ayrılıyor bu konuda. 1.si faydası olmaz diyenler alakası yok diyenler, 2.si kullan diyenler 3.sü ahcc'yi hiç duymayanlar :)) takviye olarak ahcc yanında çok yüklenmemek adına günlere bölerek bir gün propolis damla, ertesi gün imutor kompleks, 3. Gün de çörekotu yağı alıyorum hepsini aynı gün alıp bünyeyi yormak da başka sıkıntılar yaratabilir; ama ahcc her gün içiyorum. Yeşil çay tüketiyorum günde 2 kupa. Şekeri ve gluteni hayatımdan çıkardım. Şeker bozulmuş hücreleri besliyor bende cin1 var maalesef. Ev yapımı yoğurt yiyorum, kefir içiyorum arada. Ahcc'yi 3 aydır alıyorum 3 ay daha kullanırım baktım değişiklik yok, diğer takviyelerle devam ederim zaten. Şimdi şöyle bizim bu bütün yediğimiz içtiğimiz kana karışıyor ama bu hpv virüsü kana karışmıyor; yani bölgesel bağışıklığa ne kadar katkısı olur bilemem. Ben deflagyn kullanıyorum aynı zamanda. İlk şişem bitmek üzere.

Son düzenleme:
Az önce Murat Gültekin hocanın bir yorumuna denk geldim, mesela tip 18e sahipken aşı olduk diyelim. Negatif olduktan sonra yüzde 60-85 oranında tip 18'in nüksetmesini önlüyormuş aşı. Youtube'da videosu var. Burada söylüyor 24. Dakikadan itibaren

Ben de bekliyorum smear sonucumu , yarın 1 hafta olacak ama eli kulağında. Benzer şeyleri yaşıyoruz, çok çok iyi anlıyorum sizi bu yüzden.
Merhaba benim sonuclar halen çıkmadı. Sizden bir haber var mı. Bu arada ben memografi de yaptırdım 21 gün oldu onun da raporu yok. Arkadaşıma gösterdim kendisi genel cerrah, kistlerin var dedi sadece. Beklemek yordu....

Merhaba benim sonuclar halen çıkmadı. Sizden bir haber var mı. Bu arada ben memografi de yaptırdım 21 gün oldu onun da raporu yok. Arkadaşıma gösterdim kendisi genel cerrah, kistlerin var dedi sadece. Beklemek yordu....
Doktorum 10 günü bulur demişti bana; yarın doluyor 10 gün, her an haber gelebilir. Kistler iyi huylu olarak çoğu kadında oluyor ilaçla vs kayboluyor ya da yağ bezesi olabilir vs iyi düşünelim.

Doktorum 10 günü bulur demişti bana; yarın doluyor 10 gün, her an haber gelebilir. Kistler iyi huylu olarak çoğu kadında oluyor ilaçla vs kayboluyor ya da yağ bezesi olabilir vs iyi düşünelim.
Hadi bakalım inşallah benim tam 14 gün doldu bugün biyopside , memografi ise 2q gün oldu . Allah bunları bildikleri gibi yapsın... resmen beni hasta ettiler.. inan beklemekten bir oldum... keşke özele gitseydim belki daha erken olurdu... iyi düşünelim de işte ara ara bir kalbim sıkışıyor ;(

Merhaba. 33 yaşındayım kolposkopi biyopsi CIN 1 geldi. Dr um kriyoterapi yapalım dedi. Diğer dr bekleyelim dedi. Deneyimleyen vsr mıdır
Kriyoterapi dondurma işlemi oluyor sanırım , ben de cin1'im deflagyn kullanıyorum. Kriyo yaptıranlar için hpvliyiz.com'u ziyaret edebilirsiniz orada deneyimleyenler çok.

Kriyoterapi dondurma işlemi oluyor sanırım , ben de cin1'im deflagyn kullanıyorum. Kriyo yaptıranlar için hpvliyiz.com'u ziyaret edebilirsiniz orada deneyimleyenler çok.
Okudum orayı, ayrı başlık da açtım ama dönüş olmadı. Genelde kriyo yaptıranlar siğillerine yapılmış. Cin 1 e rahim ağzına değil. Farklı dr görüşleri nedeni ile işin içinden çıkamadım.

Geçmiş olsun ben de 9 AÜ önce smear testi yaptırdım ve problem yoktu tesadüfen sağlık ocağında yapılan hpv pozitif 16 çıktı. Ne alkol ne sigara kullanmam hatta deodorant bile kullanmam ama sizin gibi kanser olabilir miyim diye çok tedirginim. 37 yaşındayım. Pazartesi günü bakacaklar. Umarım kanser değilimdir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…