Hpv 16 18

Bende de tıp 16 18 ve yüksek riskli 2 tür daha var. Kolposkopide cin 1 2 görüldüğü için leep önerildi. Daha yeni evliyim çocuk yok. Prof jineko onkologa gidiyorum bu sorulara bi cevap vermedi tekrarlayabilir zaten bulaşmış leepten 6 hafta sonra aynı şekilde devam et falan dedi. Leepten sonra tekrar bulaş olur ve bi kaç yılda yine cin 2 olursam ne olacak. Çünkü zaten bi kaç yılda cin 2 oldum. Ne bileyim başka yerlerde de görülürse ne yapacam. Çok maddiyatim yok açıkçası doktor doktor gezemem. Ilcede oturuyorum merkeze gitmek bile zor. Siz neler yapıyorsunuz? Çok fazla şey okudum. Çok dayanıksızım nasıl devam edeceğimi bilmiyorum. Dusuncelerimde milyon tane hpv sorusu ile yaşamaya çalışıyorum. Kimse beni anlamıyor. Ömür boyu bununla yaşayacağım ya 40 50 yaşında geri gelirse o zaman ne olacak? ya başka yerlerde kalırsa? Bu arada polikistik over sendromu da var ve yaşımda 31. Çaresiz hissediyorum. Yardım edebilecek olan var mi

Aşı olun leepten sonra tekrarlama riskini azaltıyor

Bende de var polikistik ve henüz benim de cocugum yok.
Cin 1 mi cıktınız 2 mi? Ben 1 cıktı. Leep yapılmıyor zaten cin1de, kolposkopi olalı henüz 3 ay olmadı, 3 ay dolunca tekrat gidip test yaptıracagım bu süreçte saglıgıma dikkat etmeye calısıyorum acıkcası kendimce. Zaten spor yapıyordum devam ediyorum, sigara kullanmıyorum, 2 asıyı da oldum eşim de oldu, korunarak birlikte oluyoruz, kan verdim eksik olan vitaminleri kullandım, tekrar baktıracagım şimdi, propolis kullanıyorum.
Ve acıkcası takmamaya calısıyorum, tekrarlayacagını da düsünmüyorum sen leep oldun diyelim cerrahi sınırlar temiz geldi, neden tekrarlasın ki

Biz 1. Doz olduk ben 4 lü oldum çok üzgünüm eşim 9 lu ikinci dozu 9 lu olayım mı dedim bir Dr gerek yok diğeri tabii dedi o konu bile muamma var.. Ben 31 yaş hpv riskli türler ve rahim ağzında yara olduğu için bir bölge cin 1-2 ama leep önerdi. Sonra eşimle birbirimize tekrar bulaştıricaz yine kapicam diye korkuyorum iki yılda cin2 oldum leepten sonra yine bulaş yine cin 1 2 vs gelecek tekrarlayacak geçmeyecek diye çok korkuyorum.Rahim ağzı kanseri en öldürücü 2. Kansermiş bunları yaşayanlara bakıyorum. Çok çaresiz hissediyorum acıkcası. Kafamda milyon tane soru.. maddi imkanlar vs vs.. ne yapmalıyım kime gideyim çok üzülüyorum işte ne spor ne bi şey hiç bir şey yapacak enerjide kalmadı

Benm daha 3. Aşıya vakit gelmedi hepsini olacagım insallah.
Bak söyle düşün bence şimdi bu var artık hayatımızda bununla baş etmeyi de öğrenmemiz gerekiyor, böyle üzülmek de bu durumu geçirmiyor ki.
Şimdi siğil yapan yoksa eğer doktor prezervatifin koruyucu olabileceğini Söyledi. Siz bu bahsettiğiniz dönemde korundunuz mu?
Bir de 3. Aşıdan sonra ben bebek denemeye başlayacagım. Dr sorun yok dedi.
Aynı durumdayız ben de 31 yasındayım, pkosum, cocugum yok.
Ama kanser evresine gelene dek zaten sürekli kontrollere gidiyoruz.

Son durumun nedir ?

Öncelikle mesajınız için çok teşekkür ediyorum, çok iyi geldi bu durumu yaşamışbir arkadaşa o kadar ihtiyacim var ki. Yok korunmuyorduk simdide onun zorluğunu yaşıyoruz anlatamıyorum ama prezervatif ile zorlanıyoruz. İlçedeki tek hastanede ben de sağlık alanında çalışıyorum oraya gidemem ve merkez uzak zaten tıp alaninda kötü bir ildeyim. Yakın büyük ilde profa gittim çok pahalı. Çok çaresizim yeni evliyiz bir sürü borç eşim benden soğur diye korkuyorum bende zaten istek falan kalmadı çok sıkıştım terapi alıyorum ama anlamıyorum ne yapmam gerektiğini anlamadım.

Anlıyorum sizi bence cok pahalı bi süreç bu. Her seyi cok pahalı takviyeleri bile.
İlk 2 ay falan biz birlikte dahi olamadık ikimiz de çok isteksizdik. Cok normal, senin de suan isteksiz olman cok normal. Bu bi süreç, kendimize de anlayışlı olmamızı gerektiren bi süreç bence.
Zorlama kendini bi süre beraber olmaya dair, elbette zaman içinde istek gelecektir zaten terapi alıyormuşsun. Ama doktor bize aşılarınız bitene dek korunmasız birlikte olmayın dedi. O kısım önemli bence ayrıca eşim de takviye kullanıyor vitamin.
Bir de eşin senden neden soğusun bu karşılıklı bi süreç, herkes birbirine sürekli ilişkide bulaş yaptı sonuçta, belki o sana bulaştırdı. Bilemiyoruz. İyi günde kötü günde hem :))))

Çok teşekkür ediyorum inşallah iyi olursunuz ben çok karamsarım iyileşemeyeceğim diye korkuyorum. Eşimde de siğil var ben o yüzden çok rahatsızım bende de çıkacak diye çok korkuyorum. Eşim kriyo yaptiriyo ama para yok koter yaptiramiyoruz 3. Seans oldu daha ancak biraz geriledi. Onki jinekolog Profa danıştık ilişki mevzusunu "Bulaşan bulaşmış korunmaya falan gerek yok" dedi. Şok oldum ama ne yapabilirim ki.. eşime nette gördüklerimi söylüyorum o da prof öyle dedi ya diyor. Deniyoruz yine de ama benim için ama ikimizde prezervatifi başaramadık. Bir de farklı ülke için dil çalışıyorduk benim artık hiç çabalayasim yok o hayalleri için devam ediyo haklı ama ben ne yapayım terapide bi işe yaramıyor maalesef. Ne yapabilirim başka hiç bir fikrim yok. Tüm dünya alt üst. 6 haftalık düşük yaptım bi daha olur mu ne olur diye düşünürken yapayalnız kaldım kendi ailemd üzülüyorum bensiz ne yapacaklar boşanırsam ben onlarsız ne yapıcam. Eşimin morali bozulmasın zor bi mesleği var diye güçlü durayım diyorum ama çaresiz ve yalnız hissediyorum işte.. çok sagolun tekrar biraz olsun iyi geldi ama kafamda milyon soru kendimi berbat ve çaresiz hissediyorum işte.

niye bu kadar korkuyosunuz anlamadım hangi tipi taşıyorsunuz anlatın bakalım hele

niye bu kadar korkuyosunuz anlamadım hangi tipi taşıyorsunuz anlatın bakalım hele
(

Nereden bilgi edindiniz böyle hpv bağışıklığınızı yüksek tutarsanız vucüdunuzdan atacağınız bir virüs ancak eşinizin tedavisi şart yoksa da tabi ki tekrardan birbirinize bulaştırırsınız ben de 2 buçuk senelik evliyim eşimde siğiller vardı gittik hpv 16 ve 53 yaktırdık hepsini ben de gittim siğil yoktu ben de 16 ve 53 çıktı ben de de ben iki doktorun takip hastasıyım ve ikisi de 30 yaşın altındaysan bağışıklığını güçlü tutarsan özellikle sigara tütün ürünü kullanmazsan sporunu yapar sağlıklı beslenirsen vucüdundan atacaksın dediler benim cin 1 oldu şuanda ve ayrıca iki doktorumda d vitamini folik asit ve b12 düşükse mutlaka kan testini yaptırıp takviye vitamin kullan normal değerlerine erişmezse vucudun geç atar dedi bu virüsü ve benim bu üçü de düşük d vitamini kullanıyorum ve tüm vitaminleri kapsayan bi takviye günde 1 büyük kupa yeşilçay içiyorum sabah kalktığımda hakiki sulandırılmış sirekili su ve gece yatmadan 3 kaşık ev yoğurduna 1 tatlı kaşığı çörek otu ayrıca eşim ve ben 3 dozluk aşımızı olduk eşim ilk 1 buçuk sene hiç önemsemedim ben sadece ahcc diye bi ilaç vardı onu doktorum tavsiye içti 6 ay kullandım ama sigara desen var yediğim içtiğim düzensiz vitaminlerim de düşük takviye de kullanmadım yani ilk bu kadar araştırmadım ben ve sonuç 16 duruyordu 53 mutasyona uğrayıp düşük riskliye çevirmiş ama eşim negatif olmuş ve ben eşimin negatif olduğunu da görünce bi hırs geldi bana araştırmalarım bu yönde ve şuanda spor yapmıyorum ama dikkat ediyorum diğer şeylere yani sana diyeceğim o ki eşin de mutlaka siğili varsa yaktırmalı yoksa da siğil olmayan tipler var en kötüleri mesela 16 ben onu taşıyorum yani siğili olmamasına da güvenme hpv yi onunda varsa vucüdundan atması lazım yoksa sen de ki de geçmez ondaki de tabi ki birbirinize bulaştırır durursunuz yani sana tavsiyem eşini al ve doktora gitmekle başla ve mutlaka bulaşmış olsa da 3 dozunuzu olun tarih aralıkları var dozların onları takip edip sonra kan testi verin ve hangi vitamin düşükse takviye kullanın d vitamini özellikle çok önemli sigara içiyorsanız bırakın bak özellikle bunu söylüyolar sigara içtikçe vucuda tutunuyor virüs diyolar ve mutlaka ikinizde negatif olana kadar prezervatif kullanın bol meyve sebze organik varsa bu bir süreç kim söyledi ömür boyu kalacak diye allah aşkına çoğu insan da var farketmeden gelip geçiyor negatif oluyor bak ömür boyu kalanda var o nasıl biliyor musun hem yaşı itibariyle bağışıklığı düşük olan sigara alkol içen meyve sebze yemeyen sağlıklı beslesnmeyen düşük d vitamini düşük folik asit ve b12 yle hayatına devam eden ve özellikle hpv si geçmemiş eşle ilişkiye devam etmek bak bu çok öenmli evliysen eşinde varsa da ilk ikiniz aşınızı olacaksınız sonra her ilişkide korunacaksınız bu bir süreç ya hiçbir şey yapmayıp bekleyeceksin çok uzun bir süre ya da sağlıklı olan herşeyi yapıp hpv yi tarihe bırakacaksın ve eğer olumlu şeyleri yaparsan 6 ayda 1 sen ve eşin hpv dna testi ve smear kolposkopi olacaksın baktın ikiside ikinizde negatifsiniz zaten 1 senelik kontrole çağırıyolar sonra belki çağırmazlar bile diyorum ya her şey sizin elinizde

Çok geçmiş olsun. Bende de 2 yıl önce hpv 56/59/66 türü pozitif gelmişti. Ama smear negatif gelmişti. Jinekoloji onkolojiye yönlendirildim. Hoca kolposkopi yaptı. Biyopsi aldı sonuç cin1 geldi. Hoca sonuca sevindi çok iyi dedi virüs vücuttan genelde 1 yılda atılıyor dedi. Normalde 6 ay ama sen 1 yıl sonra gel sonuçları tekrarlayalım dedi. Eşimle ilişkiyi sorduk normal yaşamınıza devam edin dedi. Bende geçen sene şubat ayında smear ve hpv testi verdim ikiside negatif geldi. Hoca 1 sene sonra testi tekrarlayalım dedi. Ben bu sefer ketemde hpv baktırdım yeni o da negatif geldi. Belki size biraz olsun umut olur diye yazmak istedim.

Merhaba, eşinizin tedavisi şart demişsiniz ama erkekte siğil yoksa test yapmıyorlarmış bu durumda onda varmı veya negatife döndümü nereden bileceğiz.

Merhaba, eşinizin tedavisi şart demişsiniz ama erkekte siğil yoksa test yapmıyorlarmış bu durumda onda varmı veya negatife döndümü nereden bileceğiz.
Merhaba,

Erkek penis iç kısmının uç kısmında sürüntü testi alınıyor. Benim eşimde yaktırdıktan sonra 6 ay sonra gittik tertmeizdi özel bölgesi uçtan sürüntü aldı zaten ben de de siğil yok ki nasıl rahim ağzından sürüntü tetsi alınıyorsa erkeklerde de penis ucundan sürüntü allınıyor

Ama işte siğil vardı yaktırtıktan sonra almışlar ya sürüntü testini, siğil olmadan gidince test yapmıyorlar diye okuyorum hep, devlette yani.

Siğil olmadan erkekten sürüntü almıyorlar, devleti geçtim özel hastanede ( Medicana / İzmir ) bile almadılar, sende hpv belirtisi yok diye.
Ben hpv ye şuan ki erkek arkadaşımla tanışmadan önce yakalanmıştım, zaten bu hastalık başıma gelince paranoya ve korku haline geldi herşey ve erkek arkadaşma sende de hpv olup olmadığını öğrenmemiz lazım diye ona da baskı yapmaya başladım, sonuçta onun da benden önce ilişkileri olmuştu, bekar adam nihayetinde.
Sonrasında erkek arkadaşımın özel hastanede ki üroloji doktorundan rica da bulunduk, siz sürüntüyü lütfen alın biz numuneyi özel bir laboratuvara götürüp testimizi yaptıralım diye, dr da o şekilde olur dedi ve süreç o şekilde ilerliyor, erkek arkadaşımın özel sağlık sigortası da hpv testini karşılamadığından, şuan için testi vermedik beklemedeyiz, yakın zamanda ücret karşılığında yaptıracağız bakalım o da 5.000 tl civarındaydı 2 hafta önce sorduğumuzda.

** Bu süreçte 2 doz aşımı da oldum, en azından içim daha rahat şuan için.

Son düzenleme:
Ama işte siğil vardı yaktırtıktan sonra almışlar ya sürüntü testini, siğil olmadan gidince test yapmıyorlar diye okuyorum hep, devlette yani.
yaktırdıkdan sonra hemen test yaptırmadık 6 ay sonra yakılma izi bile kalmamıştı ayrıca yakılsa dahi siğil olan noktalardan almıyor uç kısmı oluyor ya ordan sıvı alıyolar

Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan bir youtube videosunda; (47.36 dakika itibari ile video da erkek için açıklamasını dinleyebilirsiniz )

erkekte hpv tespitinin nasıl yapılması gerektiğini açıklıyor, erkekte gözle görülmeyen siğil varsa peniskopi işlemi yapılması gerekiyor der.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…