Hpv 16 18

umarım sonuçlarınız umduğunuzdan da iyi gelir. Biliyorum insan kafada çok şey kuruyor kötü hissediyor ve stres yapıyoruz. dua edeceğim bizler için :)
Evet bence de cok stresli bi süreç ama hoca çok rahattı, sakinleştird beni. Gecicek dyerek.
Şimdi sana hpv genotpi yaptılar mı hangisi varmış

Evet bence de cok stresli bi süreç ama hoca çok rahattı, sakinleştird beni. Gecicek dyerek.
Şimdi sana hpv genotpi yaptılar mı hangisi varmış
merhaba
ben de smear temiz ama hpv 52 59 ve 73 tipleri çıktı.
kolposkopi yapılacak 1 ay sonraya randevu buldum devlette
özelde çok pahalı olur diye düşündüm. doktorum da 1 aylık süreçte ilerlemenin olmayacağını söyledi
kolposkopiye gelecek olursak. illaki biyopsi yapılıyor mu yoksa gerekli görüldüğünde mi yapılıyor?

Sanırım gerekli görüldüğünde yapılıyor ama genelde de yapılıyor galiba

peki acıyor mu? ya da devlette anestezi yapılıyor mu?
Ben özelde yaptırdım hiç acımadı merak etme ama anestezi verdiler. Devleti bilmiyorum. Ama korkma mikroskop gibi bir seyle bakıyorlar parca alıyorlar cok acımaz bence

Korkma korkma. Kanama oluyor bende de oluyor halen az az o sorun olacak bir sey değil. Acımıyor, seninki de acımaz umarım. Benim de smearım negatifti kolposkopiden patoloji sonuçları henüz gelmedi ama hoca durum kötü değil dedi. Umarım dediği gibi olur. Sen de korkma biliyorum cok gergin bi süreç ama atlatıcaz insallahğ

insallah :))) iyi olacağız elbette insallah canim yanmaz dua et bana

Ailen biliyor mu? Erkek arkadasın var mı?
Bilmyorum yalnız olman daha üzmesin seni
ailem bilmiyor
erkek arkadasim değil de uzun zamandır görüştüğüm ve hpv pozitif i bana haber veren kisi, sevdiğim kisi, bencil biri cıktı
gunun sonunda yine yalnızım :)
ama hastaneye götürecek bir arkadaş bulurum iste eğer bu tarz işlemlerde refakatçi gerekiyorsa :))))

Bence yakın bi arkadasınla gidersen psikolojik olarak destek olur. Ama genel anlamda refakatçi gerekli değildi. Hangi şehirdesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…