HPV 16-18 ve Diğerleri Pozitif - Kolposkopi CIN1+Siğil

Herkese merhaba,

Ocak ayında siğillerimi farkedip ketemde hpv testi yaptırdıktan sonra doktora gittim. Smear sonucum asc-us geldi ve hpv testim 16-18 ve diğerleri şeklinde pozitif geldi. Sonrasında hemen kolposkopi yapıldı ve altı parça biyopsi alındı. Biyopsi sonuçlarım CIN 1 geldi.
Ekstra olarak vajina içerisinde siğillerim var onları da yaktırdım ve hala iyileşmelerini bekliyorum.

Doktorum CIN1 için yılda bir kontrol dedi fakat bu bana takip için çok uzun bir süre geldi. Çünkü 16-18 pozitif vakaların daha sık kontrol edilmesi gerekitğini okudum her yerden. Yaşım da genç değil 36 yaşındayım.

Malesef devlet bana doktor atayamadığı için özele gidecek bütçem de kalmadı (ketem testleri sonrası devlet size ulaşıyor fakat üç aya kadar randevu yok şuan istanbulda)

Siğiller için işlem sonrası efudix krem verdi doktorum fakat bunlar yakıcı kremler olduğu için vajina içerisinde kullanmakta çok çekiniyorum. Bu kremlerden kullanan arkadaşlar aranızda var mı? Zarar gören ya da iyileşenler var mı?

Hpv 16-18 pozitif durumda olan ve CIN1 gelen arkadaşlar. Doktorunuz size ne kadar sürede bir takip önerdi ve hangi testleri ne kadar sıklıkta istedi sizlerden? Rica etsem tedavi sürecinizi benimle paylaşabilir misiniz? Özel çok masraflı olduğu için daha fazla doktora gidip görüş alamıyorum. Burada sizden gelen cevaplara göre kontrol sürecimi yönetmeyi düşünüyorum.

16-18 - CIN1 de deflagyn kullanarak negatife dönen arkadaşlarımız var mı? seizce bu ilacı alıp kullanmalı mıyım?

Dönüşlerinizi bekliyorum, psikolojik olarak çok zorlanıyorum şuanda. Allah hepimize sabır ve şifa versin.
Merhaba, ben actigim konularda tedavi sürecimden bahsediyorum göz atabilirsiniz

X