Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen bu gidişle bir odayı komple kütüphaneye çevirirsin, normal standartlarda bi kitaplık kesmez seni😅
Çok yok dağıtıyorum 500tane falan var sanırım. Sığmıyor zaten. Biraz oğlumun odasına koydum. Neyse ki şu an bir şey demiyor :KK70:

Selamlarr🥰💜
C Calcifer O göl ne kadar güzelmiş öyle😍 Benim olsun muuu😀

sudem34 sudem34 Dua ederiz tabiki inşallah Allah'ım en doğru zamanda sağlıkla nasip etsin🌸

Günaydın 🌸
Kac gündür kitap okuyamıyorum bitiremedim henuz ikisini, ara ara böyle dönemler oluyo bende yokmu bunun bi çözümü 🥺
Çözümü bence üzerine gitmemek:) Ben de kaç gündür elime kitap alamıyorum biraz mola verdim:)

Selamlarr🥰💜

sudem34 sudem34 Dua ederiz tabiki inşallah Allah'ım en doğru zamanda sağlıkla nasip etsin🌸

Çözümü bence üzerine gitmemek:) Ben de kaç gündür elime kitap alamıyorum biraz mola verdim:)
Başkent Dakar’da yer alan Cap-Vert yarımadasının kuzeyi boyunca uzanan Retba Gölü, dünyaca ünlü seyahat dergileriyle bilinirlik kazanan harika bir göl… Göl suyunun pembe oluşu ise görenleri kendine hayran bırakan muhteşem bir özelliği.

Bu gölün pembe olasının nedeni ise içerisinde yer alan Dunaliella Salina isimli bir su yosunu. Suyun rengini pembeye çeviren bu yosun aynı zamanda gölün yüksek oranda tuz içermesinin de sebebiymiş

Başkent Dakar’da yer alan Cap-Vert yarımadasının kuzeyi boyunca uzanan Retba Gölü, dünyaca ünlü seyahat dergileriyle bilinirlik kazanan harika bir göl… Göl suyunun pembe oluşu ise görenleri kendine hayran bırakan muhteşem bir özelliği.

Bu gölün pembe olasının nedeni ise içerisinde yer alan Dunaliella Salina isimli bir su yosunu. Suyun rengini pembeye çeviren bu yosun aynı zamanda gölün yüksek oranda tuz içermesinin de sebebiymiş
Bunu senin olsun açıklaması olarak kabul ediyorum😍😀

Kitaplardan mi dersin kukriş
Benimki öyle olmuş galiba canım,bir günde bitirdim başladığımı.
Ramazan bizi biraz etkiledi kendi adıma o yüzden kitap değişikliğine gittim sayfa sayısı daha az olanları okuyayım ,bu ay da öyle olsun ☺️

Son düzenleme:
Tamam canım😍

Çok güzel olur 😍ben bitirmek üzereyim Kırmızı Saçlı Kadın I bunda da yine gözler böyle okudum ,şaşkınlık merak👀
Bunu duyduğuma sevindim. Çünkü Orhan Pamukun diğer kitaplarina nazaran bu kitap bana çok çok yavan geldi, gerçi daha yarısindayim.Okumayıp bırakmayi düşünüyodum ama sen açılacak güzel diyorsan devam edeyim

Canimm geçmiş olsun . Üzülme Allah hayirli sağlıklı bir bebek verir ins. Bende çok zor hamile kaldim.bi buçuk sene uğraştım.hic hamile kalamamisdim.en azından hamile kalabiliyorsun. Bu açıdan düşün. Strese girme 😍
Sağol canım Allah razı olsun.
Hayırlısı olsun ne diyeyim başka.
Selamlarr🥰💜

Amin Levaiz inşallah.
Allah razı olsun.

Eskiler daha çok yoruluyorlardi bence. Ne bizim gibi dikkat edebiliyorlardi ne de hamileyim diye naz yapabiliyorlardi. Üçer beşer doğurmuşlar. Bu konudaki komplo teorilerine inanıyorum ben. Bilinçli olarak insanlar kısırlaştırılıyor. Filmini de yapmışlardı. Film dünyada kimsenin doğal yolla hamile kalmamasını işliyor. Önce filmini çekiyorlar sonra gerçek hayata geçiriyorlar. Bizim çocuklarımız ne yaşayacaklar kim bilir

Benim iki kimyasal, bir düşük bir de 12 haftalıkken bir kaybim var 🙁 doktorun biri bağışıklık sistemimin esimden gelenleri mikrop olarak algılayıp vücuttan atıyor olabileceğini söyledi ama ben sağlıklı bir gebeliğim olduğu için inanmamıştım. Şimdi haklı galiba diyorum çünkü şimdiye kadar hep doğal yolla hamile kaldım. Gebelik oluşuyor devamı gelmiyor
O konuda haklısın.

Ama eskilerin de çok kaybı olmuş.
Doğup ölen , düşen gırla yani.
Doğru düzgün korunma yok.Adet döngusu takibi yok.Dogum kontrolü yok Doğan doğuyor ,giden gidiyor.Annemin bir sürü mesela.Ama 6 tane da sağlıklı yaşayan var.
Ablamlar maşallah 3 ünde de hiç yok.

Kızın ilk gebelikten mi?
Allah evlatlarımızi korusun.

Goree Adası

Eki Görüntüle 3052570

Retba Gölü

Eki Görüntüle 3052572

Başkent Dakar

Eki Görüntüle 3052574

Djoudj Kuş Barınağı

Eki Görüntüle 3052575

Saloum Delta Milli Park

Eki Görüntüle 3052576

Senegal​

Batı Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri olan Senegal, toplamda 14 ayrı bölgeden meydana gelmekle birlikte kuzeyinde Moritanya, güneyinde Gine ve doğusunda ise Mali ile sınırlarını paylaşmaktadır. Nüfus bakımından Senegal’in en kalabalık şehri olan Dakar aynı zamanda ülkenin başkenti olma unvanına sahiptir. Diğer önemli şehirleri Thies, M’Bour, Rufisque, Saint Louis, Kaolack, Touba ve Ziguinchor olan Senegal’in batısında Atlas Okyanusu yer alır.
Resmi dil her ne kadar Fransızca olsa da Soninke, Arapça, Wolof, Noon, Jola, Pulaar ve Mandinka yerel dilleri de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ülke nüfusunun %90’dan fazlası Müslümanlardan oluşmakla birlikte kalan kısmın büyük bir bölümü de Katolik Hıristiyanlardan meydana gelir. Tarih öncesi çağlarda ilk yerleşimin başladığı Senegal’in bilinen ilk sakinleri ise Takruriler olmuştur. Geçmişten bugüne Fransızlar, Portekizliler, İngilizler ve daha pek çok ülkenin egemenliği altına giren Senegal, 4 Nisan 1960 tarihinde bağımsızlığını ilan etti.
Genelinde tropikal iklimin etkilerinin görüldüğü Senegal’i ziyaret etmek için en uygun dönem, kasım, aralık, ocak ve şubat aylarıdır. Temmuz – eylül arasında yağışların görüldüğü Senegal’, aslında yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Senegal’in başkenti Dakar’a Türkiye’den direkt uçuşlar bulunduğu için hava yoluyla rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaklaşık 7 saatlik uçak yolculuğu ile Senegal’in başkenti Dakar’a gidebilirsiniz. Ülke ekonomisinin temelini tarımın oluşturduğu Senegal, Batı Afrika ülkeleri arasında sınai gelişmişlik düzeyi açısından 2. sırada gelmektedir. Tarımdan sonra en çok gelir elde edilen sektör ise turizmdir.
BM En Az Gelişmiş Ülkeler Listesi’nde yer alan Senegal özellikle son 10 yılda büyük bir ekonomik büyüme kaydetmiştir. Ülkenin başlıca doğal kayakları ise fosfat ve demirdir. Mutfağının temel unsuru balık ve deniz ürünleri olduğu Senegal’de en çok tüketilen lezzetlerden biri thieboudienne adındaki kızarmış balıktır. Ayrıca limon sosu, kuru soğan, ızgara tavuk veya balık ile hazırlanan yassa au poulet ve pirinçle yapılan yemekleri de kesinlikle tatmanızı öneriyoruz.

Yılın her döneminde çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği Senegal’in en ünlü etkinliği ise Abene şehrinde aralık ayında düzenlenen ve 10 gün süren davul çalma gösterisidir. Bağımsızlığın ilan edildiği 4 Nisan’da da şenliklerin olduğu ülkede bu süreçte okullar 2 hafta kapalı kalır. Her iki senede bir mayıs ayında gerçekleşen Dakar Bienali (Dak’Art Biennale) süresince Afrika ülkelerinin en ünlü sanatçıları bir araya gelir. Her yıl mayıs ayında düzenlenen St. Louis Caz Festivali ise Afrika’nın en büyük caz festivali olma unvanına sahip. Her bütçeye uygun hediyelik eşya bulabileceğiniz Senegal’de en çok da cam altı sanatı ve kumla yapılan resimlerle karşılaşacaksınız. Resmi adıyla Senegal Cumhuriyeti yüzlerce kilometrelik plajları, haliçleri, savanaları ve çölleri ile ünlenmiş bir ülke. Yemyeşil ormanları, hindistancevizi palmiye bahçeleri, begonvilleri, tertemiz sahilleri ve dahası ile ziyaretçilerine kusursuz bir tatil vadediyor.

Günaydın güzellikler :süslü:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
@UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
X xnobodyx
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
Herkese selammm🥰❤️

Selamlar
Nur topu gibi bir dış gebeliğim var 😔
Betam 1780 lerde ama bozulmuş bir gebelik.
İlaç tedavisi oldum.😔
Vücudum tedaviye cevap verir inşallah.
Tedaviye cevap vermesi için sizlerden dua istiyorum 😔

Dualarınıza talibim ınsallah dua edin.
Sağlıgima kavuşayim.

@Mrsay canım ayni döneme denk geldik.
Bir an önce sağlığına kavuşursun inşallah canım 😔

Benimki öyle olmuş galiba canım,bir günde bitirdim başladığımı.
Ramazan bizi biraz etkiledi kendi adıma o yüzden kitap değişikliğine gittim sayfa sayısı daha az olanları okuyayım ,bu ay da öyle olsun ☺️
Anladim canm bakacağım bende oyle yaparjm belki 😊

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X