Hormon değerleri lütfen bakarmisiniz

Kadriyetaycurr

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2024
165
26
28
Kızlar 1 ay önce hormon tahlili yaptım fsh 14.1 Amh 0.23 e2 28.5 lh 3.6 prolaktin 9.6 çıkmıştı neyse doktor başka yere yonlerdirdi bende o ara Saraçoğlundan duyduklarimi yaptım incir havuç kürü aslan pençesi hayıt tohumu bal polen arı sütü 23 gün sonra tekrar test verdim fsh 19 olmuş prolaktin 23 olmuş lh 7 olmuş e2 düşmüş dengeler hepten bozulmuş biri yazmıştı incir havuç fsh tükseltiyor diyor doğru napsam böyle olup düzelen oldumu yoksa erken menepozmu lütfen bilgi verin 5 inde randevum var kafam 1 ton

Birden çok şey denemişsin ve dengeyi iyice bozmuşsun, incir prolaktini de yükseltiyor diye biliyorum ki zaten yükselmiş o da. Doktorun tedavisini bekle bence bitkisel kürleri kafaya göre yapmak olumsuz etki edebiliyo böyle

bana bir urolog arkadasimiz (aile dostu) sakin incir kullanma demisti. Incir fsh‘yi yükseltir! Lütfen kullanmayin.

normalde de fsh yüksek, amh düsük görünüyor. yani erken menapoza benziyor. benim fsh 9.31 olduğu halde doktorum bir an önce gebe kalmaya çalış cünkü zaman gectikce sansın azalacak demisti. ben 9.31 ile hamile kaldım ama benim amh 9.69du.

ben de bu kürleri falan denemek istemistim. sadece hayıtı denedim ve o ay hiç yumurtlama olmadı. doktoruma söylediğimde kızdı bana. asla kullanmamamı söyledi. zaten hormonları dengeleyecek takviyeleri ben sana söylerim dedi. ben hamile kaldığım ay tavuk eti ve süt ürünlerini komple kestim. akdeniz diyeti yaptım. hormonları biraz olsun dengeler.

3. Kanı verdiğimde hicbirsey kullanamdim fsh 13.4 e düşmüş amh 0.29 estradiol 50 olmuş tu şimdi gidicem bakim ne dicek tavuk eti niye cnm ben çok severim :/

Hormon değerleriniz zaten iyi değilmiş. İyi olmayan hormon değerleriniz için de üstelik bitkisel tedavi yapıp hepten bozmuşsunuz. Bitkisel tedavisi kafaya göre yapılmaz. Nokta atışı tedavi olması lazım. Gerçek sorunu tespit edip ona göre tedavi yapılır. Bozuk olan vücut sistemi hepten bozulur. Böyle durumlarda kesinlikle doktor kontrolünde hareket edilmeli. O dediğiniz kürleri erkekler kullanır genelde. Çünkü onların kadınlık hormonu vs yok. Güç kuvvet verici şeyler. Onlar da spermleri için kullanır. Çok yanlış tedavi yöntemi. Menopoz demeniz için esteadiol hormon değeriniz kaç ? Önemli olan o. Hemen bırakın kürü. Dr a gidin. Sonuç alırsınız

Bunlardan sonra tekrar kan verdim fsh 13.4 e düştü Amh 0.29 estradiol 18 den 50 ye çıktı hormon tedavisi diyor doktor ama onunda kanseri arttırdığı söyleniyor

3. Kanı verdiğimde hicbirsey kullanamdim fsh 13.4 e düşmüş amh 0.29 estradiol 50 olmuş tu şimdi gidicem bakim ne dicek tavuk eti niye cnm ben çok severim :/
ben de çok seviyorum ama hormonları etkiliyor büyük ihtimalle market tavukları hormonla büyütüldüğü için bilemiyorum tam sebebini. ben gebe kalana kadar hiç yemedim. hamile kalınca tekrar yemeye başladım ama.

Bunlardan sonra tekrar kan verdim fsh 13.4 e düştü Amh 0.29 estradiol 18 den 50 ye çıktı hormon tedavisi diyor doktor ama onunda kanseri arttırdığı söyleniyor
Hemen hormon tedavisine girmeyin. Ciddi bir şey hormon. Estradiol 45'i geçti mi menopoz etkisi demek. Protein ağırlıklı beslenin. Kapalı gıdalardan uzak durun. Ekstra hiç bir şey yemeyin içmeyin. Tetikleyici şeyler yemeyin. Bakın ben hormonlarım için sağlıklı gelse bile onları tetikleyecek hiçbir şey yemiyorum. Her seyin aşırısı zarar.

Bu kötü oldu benim için ama tavuklarda östrojen var diyorlar benimde östrojen düşük aslında doktora sorim ozaman tavuk yiyebilirmiyim diye

Estradiol örtrojen diye biliyorum ben 30 un altına düşerse menepoz diye biliyorum

Estradiol örtrojen diye biliyorum ben 30 un altına düşerse menepoz diye biliyorum
Yani siz siz olun aman aman sakın sakın bitkisel tedavileri kafaya göre kullanmayın. Çok önemli ok. Bitkiler çok faydalı ok. Ama gerçek tespit yapılmalı. Asıl sorun ne? Bir de hepsi birden uygulanmaz. Belli dozlar da belli aralıklarda uygulanir. Uzun vadede etki eder. Bizzat kullandım fayda gördüm. Ama doz ve ne için kullandığınız önemli. Yukarı da bir arkadaş Akdeniz üsulu beslenin demiş. Katılıyorum. Vücuda yüklenmeden toksinler arındırılmalı.

Akdeniz usulü nasıl oluyor cnm sebze ağırlıklı sanırım bu aralar öyle yapıyorum ama şimdi kafam karıştı estradiol ben yüksek olursa iyi diye biliyorum ki zaten ateş basmam azaldı estradiol yükselince

İncir havuç kürünü, Amh yani yumurtalık rezervi az olan kadın yapamaz.
Ben yazdım bi kaç kere.
Rezervin zaten az değerler zaten yüksek sen boş yere tüketiyorsun.

Cok guzel bitkisel takviyeler yapmislar vitaminlerle birlikte kullan. Yumurtanın kalitesini arttır.

Hayıt otunu bırak asla kullanma, östrojen taklidi yapıyor. Gecen hafta doktordaydim hayıt suyunu devamlı kullanan hastası benden önceki sıradaydı göğüs kanseri olmuş.
Hayıt cok sac döker.
Testere disli aslan pencesini de bırak.

A,c,d,e, b12 dhea hormonu yumurta kalitesini arttırır.
Kanlandırman lazım yumurtalık ve rahmini kan degerlerine baktır, yürüyüş yap mutlaka her gün 1 saat.

Poleni de bırak oda östrojeni cok arttırıyor.

Senin amacin hormonlari dengelemek ve yumurtalik kalitesi arttirmak. Bitkisel seylerle hepsini ayri ayri ziplatma sakın.

Yok cnm bıraktım zaten ama benim östrojende düşüktü 18 di çok sıcak basıyordu şimdi basmiyor iyiyim 50 olmuş 30 altinda olmasına menepoz diyorlar ama neye göre değiştiğini bilmiyorum bu değerlerin Saraçoğlu demişti incir kürünü amh düşük olanlar kullansın diye ondan kullanmıştım bıraktım ama valla inatla diyorum vitamin degelerime bakın diye bakmiyor doktorlar onla alakası yok diyorlar

Aynen demek istediğim buydu.

Bakın demekle bakmazlar. Ağrım var , tansiyonum düşüyor. Magnezyum mu düşük ya da demir mi eksik. Ben gebelik düşünüyorum. Vitamin değerlerimi merak ediyorum de bak ikiletmiyorlar. Gebelik deyince hemen kana gönderir.

Östrojen taklidi yapan bir bitki ile östrojeni arttırıyorsun.
Bunun oluşturduğu sorunu ileride çekersin içme asla içme.
Kendin baktır devlette değerlerine.
Kan değerleri çok önemli.

Çok güzel bitkisel takviyeler yapmışlar, icinde hem bitkisel takviye hem de vitaminler var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…