Jinekoloji Hiv olma ihtimalim var mi ??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hiv e ait herhangi bir belirtim yok içimde aslında şüphe de yok ama şeytan vesvese veriyor

hiv e ait herhangi bir belirtim yok içimde aslında şüphe de yok ama şeytan vesvese veriyor
Anksiyete bozukluğu nedeni ile tedavi olmadan önce diş tedavisinden hiv kaptıysam diye düşünüp gidip test yaptırdım. Özel de yaptırın test sonucu her hangi yerde görünmüyor. Korkunun ecele faydası yok testden kaöınmayın. Ayrıca hpv pozitif çıktınız diye niye hiv olasınız. Korkmayın negatif çıkacaktır yaptırın test kafanız rahat etsin

Cinsel ilişkiden işte

Korunduklarım da oldu korunmadıklarim da ateş vücutta yara dalandan olmadi hiç ama işte ama test yaptırırsam pozitif çıkarsa o her yerde artık gözükür evlenirken falan oyuzden de cekınıyorum

Ama ondan geçti

Kolposkopik biyopsi yapıldı test sonucunu bekliyorum hpv den korkum yok atlatırım ama hiv bulaştiysa o sıkıntı. Kimden bulaşti nasıl ne zaman bulaşti bilmiyorum
Hem kimden gectigini biliyor hem bilmiyorsunuz, evlenmeme sorun olur mu diyorsunuz sonra ama ondan gecti diyorsunuz.

Dalga mi geçiyorsunuz?

Korunduklarım da oldu korunmadıklarim da ateş vücutta yara dalandan olmadi hiç ama işte ama test yaptırırsam pozitif çıkarsa o her yerde artık gözükür evlenirken falan oyuzden de cekınıyorum

benim iş yerim her yıl düzenli sağlık taramasında hiv bakıyor. bunun sebebi damgalamak değil, bir virüs var ise bilinmesi sağlık açısından. ben yaptırıyorum, evlenirken de göründü. doktorum bana aaa HIV testi yaptırmışsın tüh sen evlenemezsin demedi, böyle kaygılarla yaşanmaz. kayıt işinden korkuyorsanız özel laboratuvarlarda verebilirsiniz onlar sağlık sistemine işlenmiyor. mutlaka yaptırın. HIV oldugunuz icin değil, kafanızın rahatlaması için, yoksa rahatlamazsınız. sevgiler.

İkisi farklı virüsler. Bir hastalığa yakalandığımızda diğer tüm hastalıklar aynı anda mı geliyor? Ayrıca şüpheniz varsa tabiki test yaptırın, sizin sağlığınız söz konusu. Evlilikten önce sağlığınızı düşünmelisiniz her normal insan gibi. Ek olarak, eğer evlenmeyi düşündüğünüz kişiden geçtiyse (ki öyle demişsiniz) ve bir süredir ilişkiniz varsa ona nasıl geçtiğini de sorgulayın evlenmeden önce. Çok geçmiş olsun

Ama pozitif çıkarsa ( düşük ihtimal de olsa ) ben bununla asla yaşayamam
Gidip test verin 3-6 ay sonrada tekrarlayın testi. Evlenirsem çıkar demişsiniz ama zaten evlenmeden kan testinde bakılıyor, bunun saklanması imkansız yani. Belediyenin istediği bulaşıcı hastalık testlerinde var

Ben cinsel ilişki yaşamadığım halde bunun korkusunu yaşadım.

Hayır evlenmeme engel olur mu diye hani
Hıv evlenmenize engel olmaz,ancak evlilik için danışmanlık almanızı gerektirir.Eş adayına da söylemeniz gerekir tabii, o da kabul ederse evlenirsiniz. Bu şekilde evlenen gördüm.

Kimsenin beni kabul edip etmemwsine ihtiyacım yok ayrıca ya ben kendim için sağlıgım için endişeliyim yoksa beni kabul etse nolur onlar etmese nolur allah askına zaten erkeklerden dolayı bunlar basımıza geliyo

Erkeklerden dolayı gelmiyor. Kişilerin tedbirsizliğinden dolayı geliyor. Kadın veya erkek.

İnşallah yoktur ama varsa da bir an once tedaviye başlamış olursunuz. Hpv tedavisi uygulaniyormu? Cok gecmis olsun bu arada.

Sağlık tarama testinde çıkar, evleneceğiniz kişiye bildirilir. Devam etmek ya da işi bitirmek ona kalır.

Hiv biraz daha düşük ihtimal ya
Hp çok yaygın üstelik belirti vermeyebiliyor ama hiv mutlaka belirti verirdi
Stres yapma

Zaten evlenmeden önce testler yapılıyor yani saklama gibi imkanınız yok planınız buysa ama korku sebebiniz baskaysa bilmiyorum .

Bi zahmet evlenmek yerine tedavi olursunuz hani en azından, şüpheniz varsa yaptırın. Milletin sağlığı ile oynamayın.

Kardeş niye korunmuyorsun? Bu kadar cahil misin? Yıl 2024 istediğin kişiyle sex yapabilirsin ama korun bir zahmet.
Test yaptır inşallah negatif çıkar da bir daha sakın korunmadan yapma
Valla kanka ne desen haklısın zaten korunduklarimda oldu korunmadıklarimda cogu da korumayı kabul etmıyor beni linclemeyin ama birkaçi ani gelişti ben yani hepsi sağlıklı gözüküyordu bende saglıklıyım ama işte neden içime kurt düştü bilmiyorum hpv kaptıktam sonra zaten tövbe ettim kimseyle yapmıyorum yapsam da korunurum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…