Histereskopi yaptıranlar Yardımcısıdır olabilir mi

belki2903

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2022
539
533
Kızlar merhaba bende şu an tüp bebek tedavisi görüyorum. Doktor yumurtaları kontrol ettiği zaman rahim içinde ya keseye benzer ya da kanama tarzı bi şey gördüğünü söyledi. Beta testi verdik gebelik yoktu. Histereskopiyle bakıcaz dedi yumurtalarım toplandı geçen ay bu cumartesi günü muayenem var duruma göre de beş gün sonra transfer olacak. Burada okuduğum şeylere göre Histereskopi olan kişiye 2 ay rahim dinlendirme veriliyormuş sizde böyle bir şey yaşadınız mı ben hemen transferimin gerçekleşmesini istiyorum Yardımcı olabilir misiniz deneyimleri olanlar

Ben histereskopi oldum. Bir kere regl oldum. 2.reglde iğlenelere başlayacaktım. Yani 2 regl sonra olacaktı transfer ama hamile kaldım 2. Regli olmadım.

Ben histereskopi oldum. Bir kere regl oldum. 2.reglde iğlenelere başlayacaktım. Yani 2 regl sonra olacaktı transfer ama hamile kaldım 2. Regli olmadım.
Peki Histereskopi olma nedenin tüp bebek dolayısıyla mı yoksa normal kontrolünde mi oldun

Bbeni anlatmışsın histeroskopi oldum 2 regl bekliyorum şuan

Yapışıklık için Histereskopi olmuştum bir kez adet oldum ikinci de tüp bebek tedavisine başlandı.

zaten histereskopiden 10/15 gün sonra ilk adeti yaşadım o ara başlamak için çok erken mecburen ikinci adeti bekliyoruz.İlk tüp bebek kimyasal gebelikle sonuçlandı pozitifi gördükten sonra düştü. O düşük tel sonra hiç adet olmadım tekrar gebe kalmışım kendiliğinden. Bu kez de düzensiz kese ve lekelenmeler vardı progesteron da düşüktü 5 küsürlerdeydi ilaç kullanmadan önce doktorda ilacı pek tavsiye etmedi zaten düşecekse sağlıksızsa düşsün diye düşmedi 6 + 1 iken kalp atımı gördü doktor tektaş şeklinde görünüyordu ama bir hafta sonra gittiğimizde kalp atımını duyamadı.İğneyle sonlandırmak istedi ben istemedim çünkü yaşım ileri rezervim az iğneden sonra çok beklemem gerekecek de kürtajı o yapmak istemedi hem gene beklemem gerekecekti hem de yapışıklık ameliyatı olmuştum zaten tekrar yapışma riski vardı bu nedenle Histereskopi yöntemiyle sonlandırdık geçen hafta. Biraz uzun anlattım ama ben bu süreçte çok araştırdım okudum şu anda da buna ihtiyacı olan insanlar varsa okuyabilsin istiyorum.bir hafta sonra kontrolüm var benim de kafamda sorular var inşallah o zaman soracağım doktora mesela ilk yumurtlama ne zaman olur ne zaman gebe kalmak doğru bir tarih olur gibi beklemeli miyim bilmiyorum.

pinkheartt pinkheartt histeroskopi konusunda pek çok başlıkta seni gördüğüm için yazmak istedim:)
ben de nisanda ilk transferimi oldum , pgtli 5. gün 5aa idi ve tutunma olmadı.
doktor değiştirdim
yeni doktor ile mayısta yumurta topladık ve pgtye gitti
2 ay rahim dinlendirme yapıldı bu ay reglin 3. günü transfer hazırlıgına başladık ve 5. günü histeroskopi oldu. histeroskopi önemli çünkü rahim filminde ya da ultrasonda görünmeyen şeyler görünüyo , ayrıca rahim yıkanıyo ve canlanıyo bu da tutunmayı kolaylastırıyo dedi doktorum. nitekim oyle oldu polip varmış alındı mesela:) transfer ilaçlarına devam edıyorum bu ay 17 temmuz gibi transfer olanlanıyor. rahimde yapışıklık ya da miyom alımı gibi büyük işlemler yoksa histeroskopiyle aynı ay transfer yapılıyor canım. umarım hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız , sevgiler

pinkheartt pinkheartt histeroskopi konusunda pek çok başlıkta seni gördüğüm için yazmak istedim:)
ben de nisanda ilk transferimi oldum , pgtli 5. gün 5aa idi ve tutunma olmadı.
doktor değiştirdim
yeni doktor ile mayısta yumurta topladık ve pgtye gitti
2 ay rahim dinlendirme yapıldı bu ay reglin 3. günü transfer hazırlıgına başladık ve 5. günü histeroskopi oldu. histeroskopi önemli çünkü rahim filminde ya da ultrasonda görünmeyen şeyler görünüyo , ayrıca rahim yıkanıyo ve canlanıyo bu da tutunmayı kolaylastırıyo dedi doktorum. nitekim oyle oldu polip varmış alındı mesela:) transfer ilaçlarına devam edıyorum bu ay 17 temmuz gibi transfer olanlanıyor. rahimde yapışıklık ya da miyom alımı gibi büyük işlemler yoksa histeroskopiyle aynı ay transfer yapılıyor canım. umarım hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız , sevgiler
Çok teşekkür ederim sürecinizi anlattığınız için bu konuda fikir sahibi olmak benim için çok önemliydi bir kaç arkadaş daha yardımcı oldular bende histeroskopiyi yaptırmaya karar verdim faydası olucağını düşünüyorum umarım sizde bu defa bebeğinize kavuşursunuz☺️

Çok teşekkür ederim sürecinizi anlattığınız için bu konuda fikir sahibi olmak benim için çok önemliydi bir kaç arkadaş daha yardımcı oldular bende histeroskopiyi yaptırmaya karar verdim faydası olucağını düşünüyorum umarım sizde bu defa bebeğinize kavuşursunuz☺️
histeroskopinin faydalı olacağına inanıyorum ben de :) umarım bu defa pozitifi görüp sağlıkla dünyaya getiririz bebeklerimizi
histeroskopi de oldukça rahat geçti , genel anestezi ile yapıldı yaklaşık yarım saat sürdü, akabinde ağrı acı kanama vs yaşamadım , içiniz rahat olsun

histeroskopinin faydalı olacağına inanıyorum ben de :) umarım bu defa pozitifi görüp sağlıkla dünyaya getiririz bebeklerimizi
histeroskopi de oldukça rahat geçti , genel anestezi ile yapıldı yaklaşık yarım saat sürdü, akabinde ağrı acı kanama vs yaşamadım , içiniz rahat olsun
Ah bana nasıl iyi geldi bu mesajlarınız çok teşekkür ederim çok ☺️

Merhaba histeroskopi sonrası transferde hamile kaldınız mı
Merhaba mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Histeroskopi sonrası transferde test sonucum pozitif çıktı ama 10 gün sonra kese görmeye gittiğimizde keseyi göremedik. Kan testi yaptı doktor gebelik hormonum sıfırlanmıştı. Sonrasında tekrar yumurta toplama yapıp genetik test ile ayıklama yaptık. Şuan hamileyim.

X