Hidrosalpenks - Tüp Tıkanıklığı

Yani zarar verme olmaz Allah’ın izniyle. Eğer zarar verecek gibiyse yani yumurtalığa yapışmışlık durumları oluyormuş bazılarında o zaman tüpü almak yerine bağlantı yerini kapatıyorlarmış. Doktorunla konuşup öncesi veya sonrası yaptır. Tavsiyem şudur. Tüp bebek sürecinde rahim dinlendirme yapılıyor zaten o süreçte eğer yaptırırsan daha da ertelemek zorunda kalmazsın. Çünkü ameliyattan sonra 2 ay bekliyorsun vücudun toparlanması için
Senin kaç embryo donduruldu canm ikiz falan düşünüyomusun doktorm tek embryo sağlıklı olur dedi isteğind göre söledi

Senin kaç embryo donduruldu canm ikiz falan düşünüyomusun doktorm tek embryo sağlıklı olur dedi isteğind göre söledi
Benim 1 tane kaldı zaten onu transfer olucam Şubat gibi inşallah. Eğer tutmazsa Bir dahaki transferim de 2 koydurmayı planlıyorum

Canım birşey daha sorucam ameliayt olmadan önce kasıklarında ağrı ve gaz şikayetlerin varmıydı seninde
Ya benim gaz şikayetim vardı evet ve son zamanlarda kasık ağrım da oluyordu eşime de söylüyordum. Hatta ilişki esnasında yanma da oluyordu ben enfeksiyon ya da mantara yordum ama bu durumda yanma şikayeti de sık oluyormuş. Sen karar verdin mi ne zaman nerde yaptırıyorsun canım

Ya benim gaz şikayetim vardı evet ve son zamanlarda kasık ağrım da oluyordu eşime de söylüyordum. Hatta ilişki esnasında yanma da oluyordu ben enfeksiyon ya da mantara yordum ama bu durumda yanma şikayeti de sık oluyormuş. Sen karar verdin mi ne zaman nerde yaptırıyorsun canım
Bu ay belli olucak doktorum adet bitimi tekrar gelmemi söledi canm sıvı gördü kist yumurtalığmda onun geçmesi için bu ay bekleyelim dedi

Merhaba ben de umut olurum diye yazmak istedim. Ben 3 tüp bebek denedim tutmadı sonrasında hsg çekildim ve sol tüpüm hidrosalpenks ve sağ tüpümde kısmi geçişli çıktı. Oysa ki bana doktorum zaten tüp bebek denemelerimden önce ultrasonda görüp söylemişti hidrosalpenks i ama ben saçma bir kadınlık gururuyla tüpümden olmak istememiştim ve ona rağmen tüp bebek denedim ve 3 denemem de hiç tutmadı. 1.11.2017de laparoskopi oldum sol tüpüm alındı ve aynı anda histereskopi oldum sağ tüpümü açmıştı doktorum. Biraz dinlenip 4.tüp bebeğimi deneyecektim ama 02/06/2018de yani yaklaşık 7 ay sonra tek kalan sağ tüpümle normal yoldan oğluma hamile kalmışım ve oğlum şu an 22 aylık çok şükür 🤲🤲🤲🤲🥰

Merhaba ben de umut olurum diye yazmak istedim. Ben 3 tüp bebek denedim tutmadı sonrasında hsg çekildim ve sol tüpüm hidrosalpenks ve sağ tüpümde kısmi geçişli çıktı. Oysa ki bana doktorum zaten tüp bebek denemelerimden önce ultrasonda görüp söylemişti hidrosalpenks i ama ben saçma bir kadınlık gururuyla tüpümden olmak istememiştim ve ona rağmen tüp bebek denedim ve 3 denemem de hiç tutmadı. 1.11.2017de laparoskopi oldum sol tüpüm alındı ve aynı anda histereskopi oldum sağ tüpümü açmıştı doktorum. Biraz dinlenip 4.tüp bebeğimi deneyecektim ama 02/06/2018de yani yaklaşık 7 ay sonra tek kalan sağ tüpümle normal yoldan oğluma hamile kalmışım ve oğlum şu an 22 aylık çok şükür 🤲🤲🤲🤲🥰
Çok şükür allah bağışlasın canım senin sağ tüpün açılmış bizlerede nasip olur inaşllah

Merhaba
Öncelikle hidrosalpenk ve tüp tıkanıklığının farkından bahsederek yaşadıklarımı yazmak bu konuda rahatsızlığı olan varsa yardımcı olmak için bu konuyu açtım bu konuda yazılar var ama ben araştırırken yetersiz gelmişti tabiki bu yazımı okurken şunu unutmayın ki herkesin bünyesi farklı ve yazdıklarım sizi olumsuz etkilemesin sizde aynı şekilde seyredecek diye birşey yok sadece yardımcı olmak için yazıyorum
Benim adet başlangıcımdan beri şu an 26 yaşındayım hep adetim sancılı olurdu ama 4 yıl önce adetim bittikten yaklaşık 1 hafta sonra başlayan Aşırı kasık ağrılarım olmaya başladı ve 5 gün civarı sürüyodu kasık ağrısı ve ağrı sonraSı 1 hafta Boyunca su gibi kahverengi akıntı geliyodu ve hep ped kullanmak zorunda kalıyodum çünkü adet kanamasından daha sulu ve daha çok geliyodu günlük ped bile işe yaramıyodu bu süreç 4 yıldır sürüyo hep aynı zamanda adetim bittikten 1 hafta sonra kadık ağrısı ve sonra akıntı döngü hep buydu ve 1,5 sene önce bana hidrosalpenks teşhisi konuldu ve tüplerin alınması gerekebilir dediler ilerlemiş olduğu için benim sol tüpümdeki direk ultrasonda göründü sonra dediler ki gençsin dene çocuk yapmayı O zamanlar amacım çocuk değildi aslında o adet sonrası böbrek taşı düşürüyormuş gibi olan ağrı ve hep ped takmam gereken akıntıydı şikayetim ama onları dinledim bekledim sonra hsg istendi benden 6 ay sonra tekrar gittiğimde hsgyi çektirdim çok ağrılı bişey evet ama benim birazdan bahsedeceğim olaydan dolayı çok ağrılı geçmiş olabilir o ilk çektirdiğim filmde açık çıktı tüplerim ama benim karın ağrılarım arttı adet bitiminden 1 hafta sonra civarı başlayan ağrım hep hap içiyodum adet dönemimde sonrasında ağrı kesicilerle yaşıyodum sonra tüpler açık dediler ama ben tekrar gittim ağrım ve akıntım geçmemişti mr çektiler 2 tüpüm tıkalı çıktı bu sefer içi sıvı dolu yani hidrosalpenks sonra ben tekrar hsg çektirdim Başka merkezde bu sefer ondada Mrdaki gibi iki tüpüm tıkalı ve içi sıvı dolu yani içinin sıvı dolu olması demek artık tüp işlevini iltihaptan dolayı kaybetmiş demek tüp sadece tıkalı olsa açılma şansı var galiba açılanlar olmuş ama o tüpte sıvı birikmesi olmuşsa o tüp bidaha işe yaramıyor çünkü tüpün içindeki kısım iltihaptan dolayı işlevini yitiriyormuş . Bana ameliyat dediler sonra Bursada çok iyi bir doktor olduğunu duydum evet bütün doktorlar iyi ama tecrube diye birşey var her meslekte olduğu gibi Gürkan uncuya gittim ve iyiki ona gitmişim ameliyatımı geçen hafta yaptı ve doktor dedi ki bu acılara nasıl dayandın bütün bağırsaklarım birbirine yapışmış bugün ameliyatın videosunu izledim gerçekten tüplerin yumurtalıkların herşeyin üzerine bişey yapışmıştı ve çok zorlu bi ameliyat olmuş bağırsağımı kesmeden ayırmak için çok uğraşmış ve tüplerimide almış iyiki bu konuda çok tecrübeli birine gitmişim dedim kamerada içimi gördüğümde, size tavsiyem her hidrosalpenks benim kadar ağır olmuyor çok nadir belki bu kadar yapışıklığı olan ama Bu rahatsızlığı olan varsa hiç vakit kaybetmeyin ve hiç korkmayın tüp alınması bi kadın için psikolojik olarak zordur belki ama sonuçta tüp bebek şansınız var ve o tüplerle asla hamile kalınamaz içimi gördüğümde anladım eğer hidrosalpenks varken tüp bebek yaparsanızda ordan gelen akıntı embriyoyu öldürüyo çünkü enfeksiyonlu bi sıvı ameliyatınızı olun ve lütfen tecrübeli birine gidin ameliyat çok basit falan diyolar ama herkesinki basit olmuyor ve doktorlar bunu görmedikleri için tahmin edemiyorlar yapışıklık derecesini, yumurtanıza zarar verirler falan keşke dememek için çokta basit görmeyin bu rahatsızlığı ama korkmayında ameliyattan sonra 1 hafta yatıyosunuz ve sadece ameliyat yerleriniz acıyo kasıklarınızda çok bi ağrı olmuyor. Yazdıklarım çok ağır vaka sayılıyor sanırım herkesin böyle olamaz demek istediğim ve bu kadar açık yazmamın amacı bu hastalığın başka tedavisi yok bitkisel tedavi falan gerçekten imkansız o yüzden hiç ertelemeyin korkupta tüpleriniz alıncak diye üzülüpte hiç bir yere varamazsınız ve yukarda bahsettiğim gibiyse içiniz bunu bilemezsiniz o yüzden tecrübeli biri şart umarım bu konuda yardımcı olabilmişimdir.
herkese sağlıklı bir ömür diliyorum.
Merhaba ameliyatı nerede kime oldunuz

Canım benim bı tane kaybim var kürtaj oldum ondan sonra hiç kasık ağrılarım geçmedi dokturma gittim rahimde veya yumurtaliklarimda sorun görmedi hatta yumurta takibi yaptı oda iyi en son rahim filmi dedi smdi onu cektrcem sağ kasigim çok ağrıyor benim tikalimi acaba bundan mu ağrı oluyor ve bnde de enfeksiyn çok oluyor
Pardon konu eski ama merak ettim hsg de ne çıktı acaba temiz miydi

Peki hamile kalabildin mi? Ya ben çektirdim temiz çıktı ama sol kasığım ağrımaya başladı arada gaz sancısı mı diyorum bazen doktorum önermiyor rahim filmini korkmana gerek tok diyor ben yaptığım kürtajı biliyorum diyor
2 sene sonra kaldım canım yeni hamileyim şuan 2 aylık rabbim nasip etsin istiyen herkese.

X