Hidrosalpenks/ hidrosalpinks olup ameliyat olmadan doğal yolla hamile kalanlar

ecevekedileri

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2015
798
915
29
Kızlar bu ay hsg çektirdim ve hidrosalpenks tanısı koydular. Önce içindeki sıvıyı alalım dediler sonrada gebe kalamazsan direkt kisti ve tüpü alırız dediler. Hsg sonucumu aşağı bırakacağım. Bi doktor iki tüp de tıkalı dedi diğeri sol tüp açık dedi ordan gebe kalırsın dedi. Doğal yolla hamile kalsam bile hidrosalpenks yüzünden düşer diye korkuyorum var mı aranızda bu şekilde hamile kalıp sağlıkla kucağına alan? Lütfen yardımcı olun çok bunaldım çok arada kaldım.

Eklentiler

• 79A26B6F-82B8-496A-8311-FAC66EB18EC6.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 553
  • 9BB9D4E0-6239-4DE5-AB3E-AA08DAB811B6.jpeg
    101,2 KB · Görüntüleme: 371
  • E58F50C7-DE3D-4066-8F75-29E17E97D960.jpeg
    92,4 KB · Görüntüleme: 387
Merhabalar bende 3yil önce hidrosalpenks amelyati oldum..benimde bir tupumde vardı hafif hidrosalpenks ve diğer tupumde açıktı bir yıl doğal denedim,uygulamadigim yöntem kalmadı aşılama bile denemedim olmadı..karar alıp laparaskopi oldum ve maalesef hidrosalpenks olan tulum tamamen alındı (baya ilerlemiş) ve iyi olan tupumde maalesef tıkanmış ve onda da hidrosalpenks başlamış onunda rahimle bağlantısı kesildi..çok şükür şu anda tüp bebek ile 11 haftalık hamileyim..yaşın kaç bilmiyorum ama hidrosalpenks olduğu sürece doğal veya tedavi ile kalsanda bebeği o sıvı oldurebiliyor..zaten hidrosalpenksten kurtulmadan aşılama ve tüp bebek tavsiye etmem boşuna paraların gider..ayrıca laparaskopi esnasında ne durumda olduğu kesin anlaşılıyor bana gerek gorulmemisti laparaskopiye ama bir açınca bak neler çıktı..sana tavsiyem her neye karar verirsen çok bekleme ben bir yıl bekledim ve diğer iyi tupumude kaybettim..

Merhabalar bu durum herhangi bir belirti veriyor mu? Yoksa tamamen filmde mi anlasiliyor?

Merhabalar bu durum herhangi bir belirti veriyor mu? Yoksa tamamen filmde mi anlasiliyor?
Bende hiçbir belirti vermedi..her yıl rutin kontrolumu olan biriyum korunmayı bıraktığım andan itibaren her ay gibi Dr kontrole gittim (doğal deniyordum tabiiki) korunmayı biraktintan 6ay sonra olmuyor diye hsg cektirdim (Dr erken olduğunu söylemesine rağmen ben istediğim için çektirdim) o zaman hafif hidrosalpenks görüntüsü vardı bir tupumde..Dr engel değil dedi doğal denemeye devam dedi diğer tüpün açık dedi..bu şekilde bir yıl denedim,herşeyi denedim aşılama bile yaptırdım ve bir yıl uğraş sonunda laparaskopi olmaya karar verdim en azından tanısal laparoskopi olsun bir sorun varsa halledilsin dedim.. laparaskopi histereskopide aynı anda yapıldı ve ben tek tupumde sorun olduğunu alınırsa alınsın bir tanesi sağlam diye girdiğim amelyattan,iki tupumude kaybederek çıktım..çok kötü zor zamanlardi..çok büyük travma oldu benim için,keşke beklemeseydim o kadar ama kaç Dr gorustuysem gerek olmadığını söyledi (heralde bir yılda kotulesip diğer tupumude kaybettim)..sonrasında tüp bebek uğraşları 3 yıldır tedaviler 4defa tedavi 6defa transfer ilk kez bebeğim benimle çok şükür çok zor yıpratıcı zamanlar Allah kucağına almayı nasip etsin hepsini unutmak istiyorum..ama benim düşüncem şüpheli bir durum bile görünüyorsa hsgde laparaskopi olun mutlaka.. hidrosalpenks sıvısı bebeği öldürüyor..çok şükür benim rahimde bir sorun yoktu ama uzun uğraşlar sonunda oldu tüp bebekte nasip kısmet...

Anladim neyse ugraslariniz sonuc vermis cok sukur:) Psikolojisini de tahmin edebiliyorum..Peki birsey sorucam daha önce hic hatirladiginiz genital enfeksiyon hikayeniz var mi? Boyle kotu kokulu akinti sonucu antibiyotik kullandiginiz?

Anladim neyse ugraslariniz sonuc vermis cok sukur:) Psikolojisini de tahmin edebiliyorum..Peki birsey sorucam daha önce hic hatirladiginiz genital enfeksiyon hikayeniz var mi? Boyle kotu kokulu akinti sonucu antibiyotik kullandiginiz?
Genital enfeksiyon hiç hatırlamıyorum geçirdiğini eskiden yani olsaydım hatırlardim.cunku en ufak bir şeyde Dr giden biriyim ben..yada farkında olmadan gecirdiysem bilemiyorum.. hidrosalpenkssi öğrendikten sonra beklediğim o bir yıl içerisinde geçirdim vajinit ve ilaç kullandık eşim ve ben..ama öncesinde hiç hatırlamıyorum birçok kişi sordu bunu..geçirmiş olduğum başka bir ameliyatta olmadı..sanırım kandida yol aciyormus hidrosalpenkse öyle birşey demişti operasyonu yapan Dr..

Ya ben de oyle oldugumu saniyodum.. Hiç belirti vermiyodu ya da ben anlamadim bilemiyorum. Kanimda sedim yuksek cikiyodu bi turlu nedenini bulamadik. Sonra kotu kokulu bi akintiyi farkettim yine doktora gittim bu sefer bakteri cikti antibiyotik verdi. Simdi ondan dolayi korkuyorum bi sorun yaratmis midir diye

Benim tüp bebek tedavilerinde hormonel olarak vajina kültüründe bakteri çıkıyordu,ph degisiyordu ama hormoneldi birsuru vajinal ve hormelonel ilaç kullanıyordum onlar için vajinal probiyotigin çok faydasını gördüm ben..ama bu durum için birşey diyemiyorum yani sende de hidrosalpenks var mı?ne zaman cekildin rahim filmini

Hmm hormonel olarak da o bölgede degisiklik oluyor demek..Ben de bi ara vajiflora kullandim sanki iyi etki etti..Ben film cektirmedim henuz yeni denemelere basladim ama 2 sene önce üreaplazma cikmisti o da tüplere zarar verdi mi diye merak ediyorum eger 6 ay icinde olmazsa tup bebek dusunucem glba..

Çok korktum şimdi… özel sigorta yaptırdım orada hsg çekerler bi daha inşallah… sonra da ameliyatı yaparlar mı ki sigorta kapsamında. Sen nerde yaptırdın ücretli mi yaptılar kaça yaptılar

Benim tavsiyem inşallah gerek kalmaz ama tüp bebek yaptırmadan önce film çektir..gerçekten tüp bebek çok zorlayıcı bir mücadele ve Dr piyasası sırf maddiyata dayalı..en başından yapılması gerekenleri maalesef en sonda söylüyorlar ki sen kaç defa denemiş yıpranmış oluyorsun..belki aşılama veya daha hafif tedavilerle olur..bazen hafif tıkalı tüpler rahim filmi çekilirken açılıyor ve doğal hamilelik oluşuyor..dilerim tüm kalbimle yorulmadan yipranmadan doğal hamile kalırsın

Evet haklisiniz gercekten guvenilecek doktor bulmak maddiyata bakmayan doktor bulmak cok zor( Ben olmazsa bi sure deneme sonrasi rahim filmi cektirmeyi dusunuyorum..Siz de ne enfeksiyonu olmustu? Bakteri olarak ne çıkmıştı?

Çok korktum şimdi… özel sigorta yaptırdım orada hsg çekerler bi daha inşallah… sonra da ameliyatı yaparlar mı ki sigorta kapsamında. Sen nerde yaptırdın ücretli mi yaptılar kaça yaptılar
Ben 5yil.once hsg çekildim..ben yurt dışında yaşıyorum o zaman için yalnis hatırlamiyorsam galiba 300€ odemistim özelde yaptırdım..ameliyatımı istanbukla oldum özelde Florence nightingale Gayrettepede tam COVID baslamisti karantinaya giriyorduk ben amelyati oldum hemen döndüm evime..tam net hatırlamıyorum ama galiba 2000-2500€ tutmuştu o zamanlar (şimdi herşey heryerde uçuk fiyat)...Tr deki sigorta kapsamlarini hiç bilmiyorum neyi kapsıyor neyi kapsamıyor..benim yabancı vatandaşlığım var..istersen bir sor araştır ama sen rahim filmi cekildiysen tekrar cekilmene gerek yok 5yil.gecerliligi var onun boşuna para verme..

Yanlış çıkmıştır ümidiyle çekineyim diyorum. İnşallah sigorta kapsar ameliyatı falan o kadar çok anne olmak istiyorum ki genç kızken bile rüyalarımda görürdüm şimdi bu olanlar beni iyice strese sokuyor. Tüp bebek için maddi imkanım bile yok işin kötü yanı bu. Şimdi bi de iki tüpe de sıçrarsa ne olacak diye düşünmeye başladım. Bu ay adet olmayı bekliyorum. İnşallah Allah yüzüme Güler de işler yolunda gider. Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun bana

Çok iyi anlıyorum seni..benim tahminim elindeki hsg ile hidrosalpenks varsa onda heyet raporu alabilirsin çok rahat tüp bebek ilaclari için..devlette de amelyat yapılır diye düşünüyorum..ama amleyat olmadan tüp bebek denemen iyi sonuç vermez bu benim düşüncem çünkü o sıvı rahime akıyor ve öldürüyor embriyoyu..ama ameliyatını olursan zaten raporunla da tüp bebek ilaclari ve tedavi için devletten yararlanabilirsin..yurt dışında bu şekilde işler ama süreç uzadığı için ben devlete gitmedim burada özel denedim sürekli ve gerçekten maddi çok zorlayıcı manevi kısmını zaten tahmin edersin.. inşallah gerek kalmaz hicbirseye..ama diğer tüpün açıksa aşılama denemeni tavsiye ederim en azindan birşey denemiş olursun amleyat onceside...tekrar hsg para vereceğine aşılamayı dene derim çünkü yalnis olduğunu sanmam eğer hidro gorunduyse hiç yanlis çıktığını görmedim..

Bugün gittiğim doç.Dr bana ultrasonla da baktım bu hisrosalpenks değil dedi. Yumurtlama vakti çekmişker etrafını boyamış kist gibi çıkmış ama şu an yok yedi. Hisrosalpenks olsa boğum boğum olur ve ultrasonla görünürdü yok öyle bi şey dedi şaşkınım çok

Her doktor farklı bir şey söylüyor, siz ihmal etmeyin hsg çektirin. Bende birçok doktora gittim. Bir sürü sıkıntı yaşadım. Doktorların ihmalleri sonucu farkedemedigim hidrosalpenksten kaynaklı 2 düşük yaptım. Tüpüm ağır hasar almış enfeksiyondan, almak zorunda kaldı doktor. Yani en ufak bir şüpheniz varsa hsg çektirin derim. Hem kafanız rahat olur, hem de varsa bir sorun vakit geçmeden öğrenirsiniz.

Zaten hsg sonucuma bakarak yok dedi. Anlamıyorum işte biri var diyor biri yok diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…