Hidrosalpenks/ hidrosalpinks olup ameliyat olmadan doğal yolla hamile kalanlar

Kızlar bu ay hsg çektirdim ve hidrosalpenks tanısı koydular. Önce içindeki sıvıyı alalım dediler sonrada gebe kalamazsan direkt kisti ve tüpü alırız dediler. Hsg sonucumu aşağı bırakacağım. Bi doktor iki tüp de tıkalı dedi diğeri sol tüp açık dedi ordan gebe kalırsın dedi. Doğal yolla hamile kalsam bile hidrosalpenks yüzünden düşer diye korkuyorum var mı aranızda bu şekilde hamile kalıp sağlıkla kucağına alan? Lütfen yardımcı olun çok bunaldım çok arada kaldım.
tüpten geçip karın boşluğuna dağılmamış hidrosalpinks bu. Cevat bayrak 'ın whatsapp numarasına yolladığınızda yorumluyor hsg nizi bilginiz olsun.

Eklentiler

• Screenshot_20221124-163232_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20221124-163232_WhatsApp.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 330
  • Screenshot_20221124-163237_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20221124-163237_WhatsApp.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 253
soldaki tüpten geçiş olmamış ve serbest dağılmamış, sağ tüpten geçiş olmuş ve serbest dağılmış gibi. Benim gözlemim bu şekilde. soldaki sanki sosis gibi. ama tam da emin olamadım :KK43::110:

HSG Raporunuzda hidrosalpinks falan yazıyor mu ? MR çektirdiyseniz orada da yazar.

Bir de cevat bayrak a atın isterseniz o da yorumluyor.

soldaki tüpten geçiş olmamış ve serbest dağılmamış, sağ tüpten geçiş olmuş ve serbest dağılmış gibi. Benim gözlemim bu şekilde. soldaki sanki sosis gibi. ama tam da emin olamadım :KK43::110:

HSG Raporunuzda hidrosalpinks falan yazıyor mu ? MR çektirdiyseniz orada da yazar.

Tesekkur ederim yorum icin🙏
Cevat hocaya atmistim az once yorumladi rahim normal cok az sislik var operasyona gerek yok hidrosalpinks yok ama eski bi cihazla cekilmis supheniz varsa bana gelin dedi😟
Ben baska sehirdeyim oysaki
Az sislik var ama mudahele gerekmez dedi
Anlamadim valla kafam karisti

Yok raporda hersey normal yaziyor
Birkac doktor daha gordu normal dedi
Tup bebek doktoru ultrasonla bakmaliyiz sivi var mi diye dedi
Ameliyattan cekiniyorum acikcasi

Yok raporda hersey normal yaziyor
Birkac doktor daha gordu normal dedi
Tup bebek doktoru ultrasonla bakmaliyiz sivi var mi diye dedi
Ameliyattan cekiniyorum acikcasi
o zaman devlet hastanesi kadın doğumcusuna gidin ve MR çektirmek istediğinizi söyleyin. ilaçlı MR raporunda net bir şekilde yazıyorlar hidro varmı yokmu belli olur. Böylece aklınızda soru işareti kalmaz hem de hsg özelde çektirip tekrar tekrar para vermemiş olursunuz.
Devlet hastanesi hsg yapıyormu bilmiyorum. yapıyorlarsa tekrar çektirebilirsiniz ya da cevat bayrak veya sonomedteki cihazların olduğu bir yer bulup tekrar çektirebilirsiniz.
çok net anlaşılmıyor filmlerden ben sadece sıvının dağılıp dağılmama durumuna göre yazdım.

Merhaba arkadaşlar bana da sende hidrosalpinks var dendi geçen kimyasal gebelik geçirdim, hidrosalpinks yüzünden mi kimyasal geçerdim acaba?

X