Hiçbir şey hatırlamadığım sınava girmeli miyim

Deenniizz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2023
2.528
7.860
Merhaba canım kadınlar fikirlerinize ihtiyacım var
15 yıllık öğretmenim ama bu mesleğe doydum açıkçası. istemeyerek mecburen yazmıştım fakat gerçekten iyi bir öğretmen oldum ve harika şeyler yaptım alanımda

fakat hem potansiyelimi farklı bir alanda kullanabileceğim düşüncesi, hem psikoloji alanında çalışmak istemem,hem öğretmenliğin emeklilik yaşının yüksek olması ve enerjinin bir süre sonra yetmeyeceği düşüncesi hem de bu meslekte artık doyuma ulaşmış olmak ve heyecanlanmamak nedeniyle yıllardır aklımda olan bir şey yaptım ve üniversite sınavına başvurdum.

Gelgelelim bu yıl yeni doğan ve şu an 8 aylık olan bir bebek hem 3.5 yaşında aşırı zor başka bir çocuk hem ev sorumluluğu(eşim çok çok yoğun çalıştığı için tüm yük bende) kitap açmışlığım yok

üniversiteye çok iyi bir puanla girdim vs ama 15 yıllık öğretmenim ve 20 yıldır bu konuları görmüyorum. bu durum beni gerdi

Bir de o kadar yorgunum ki kalkıp sınava girecek enerjim yok nasıl okuyacaksın diyorum. özel üniversite de seçeneklerim arasında ama hem çalışma hayatı hem çocuklar nasıl olacak diye hiç bulaşma diyorum

kafam karışık. şimdi haftasonu sınava gireyim mi
napayım
bana mantıklı zihin açan yorumlar lazım
yerimde olsanız napardınız
vaktim varken param ve imkanım yoktu
şimdi imkanım var vaktim ve enerjim yok.
bana bir el atın
ne yapmalıyım
yorumlarınızı bekliyorum
şimdiden teşekkür ederim

Tabiki de girmelisin sınava, baraj kalktı zaten en kötü puan bile hiç girmemekten iyidir, kaybedecek bir şeyiniz yok sonuçta.
evet kaybedecek bir şeyim yok aslında
ama başlasam bile okuyabilir miyim ki
bi de bir zamanlar yapmak için can attığım bi şeyi
şu an neden yapacak enerjiyi bulamıyorum ki

Baraj kalkmasının konu sahibine ne katkısı olacak? Kontenjan denen bir şey var.
özel üniversite de seçeneklerim arasında
ama o kadar puan alabilir miyim gerçi çok düşük puanla alıyor özeller ama okuyabilir miyim bilemiyorum

E zaten paranı odemissin, kaydını olmuşsun. Gitmemen için bir sebep yok ki.
En azından deneyim kazanmış olursun, bir sonraki sene tekrar da girsen sana faydası olur . Süreyi mi yettiremedin, heyecn mi yaptın, nerede zaman kaybettin. Sonradan onun üzerine gidersin. Ya da bakarsın istediğin bölüm için 50 soru gerekiyorsa sen hiç çalışmadan 40 yapmissindir,bu sana motivasyon olur gelecek sene için. 'calissam kesin yaparım' modunda olursun
Yani şu sınava girmenin sana en ufak zararı yok. Yorgunum demişsin, en azından sınav bahanesiyle tüm gece eşin cocuklarla ilgilenir. Buna yorgunsun da sabahın kör saatinde uyanıp mizmizlanan çocuk da yoracak seni, sanki dinlenecegin bır opsiyon var

Ben girerdim. Lise bittikten 11 yıl sonra girmiştim. Ygs vardı o zaman. 400 bilmem kaç puan almıştım. O kadar da rahat bir sınavdı. İkinci sınavda yabancı dile girmiştim. Boün istiyordum, tutmadı. Çalışsam kazanırdım.

Çok iyi bildiğim konuları unutmuşum. Kendi alanımı rahat yaptım. Sosyalde mantık yürüttüm. Felsefe bilmediğim halde kelime kökenine bakarak ve mantık yürüterek soruları çözmüştüm. 11 yıl önce girseydim bu kadar rahat çözemezdim.

En kötüsünden ÖSYM'nin verdiği kalemlik için girin

Evet gir. Çap, kurumiçi yatay geçiş gibi şeyleri değerlendirirsin belki.

ay çok yaşa baya güldüm. doğru söze ne denir
sanki sabah sınava girmesem dinlenicem
çok mantıklı

Başvurmuşsunuz, girin bence. Ama sınava başvuracağım 2 küçük çocukla ders çalışıp başka bölüm okuyacağım deseniz gerek yok derdim. Tabi hayaliniz olan bir meslek içinse olabilir.

Gir, kervan yolda düzülür sen yola çıkmaya niyetlenmişsin devamı gelir. Olmadığı yerde bırakırsın. Bence çok iyi gelir kafa dağıtmaya bile yarar başka şeyler öğrenmek güzel oluyor.

hımm bu tüyoları da cebime koyayım

Sınava girin elbette,ben de seneye girmek istiyorum ,bu yıl aklıma düştü hatta benim de evde çocuğa ait tüm sorumluluk bende,yoğun bir işim ve çok çok sevdiğim bir mesleğim de var ama bunlar sınava girmeye engel değil ki. Çalışmaya ben de vakit bulamayacağım muhtemelen ama denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum

Başvurmuşsunuz, girin bence. Ama sınava başvuracağım 2 küçük çocukla ders çalışıp başka bölüm okuyacağım deseniz gerek yok derdim. Tabi hayaliniz olan bir meslek içinse olabilir.
önceden hayalimdi de şu an yorgunluktan hayal kuramıyorum buraya bile bebe emerken giriyorum

doğru kaybedecek bir şey yok

Gir, kervan yolda düzülür sen yola çıkmaya niyetlenmişsin devamı gelir. Olmadığı yerde bırakırsın. Bence çok iyi gelir kafa dağıtmaya bile yarar başka şeyler öğrenmek güzel oluyor.
bu da doğru baktım olmadı en azından denedim derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…