Hiçbir alakam yokken İfadeye çağırıldım

Şikayeti sizin yapmadığınızı nasıl ispatladınız peki merak ettim. Nasıl bir delil götürmek yeterli geldi

Evliyim. Telefonum ve hattım kendi üzerime. Ev interneti eşim üzerine

Şikayeti sizin yapmadığınızı nasıl ispatladınız peki merak ettim. Nasıl bir delil götürmek yeterli geldi
İnanın çok anımsamıyorum, çoklu kullanım olduğu ortaya çıkınca binadaki herkesi tek tek ifadeye çağırdılar. Ordaki ispat nasıl oldu bilemiyorum. Sonra konu eşime ortak internet kullanımı olarak döndü. Araya adli tatil girdi, sonra bu dosyaya bakan savcı başka ile tayin olmuş vs derken dosya kapandı. Belki zaman aşımı vs gibi bir durumdur. Benim de çocuğumun çok küçük olduğu türlü sıkıntılarla boğuştuğum bir dönemdi. Daha çok olayın sonucuna odaklandığım için ara detaylar biraz kayıp.

Anladım çok geçmiş olsun eski zaman da olsa. Var ya şu teknolojiyi güvenip kullanıyoruz da hiç akıl işi değil

Anladım çok geçmiş olsun eski zaman da olsa. Var ya şu teknolojiyi güvenip kullanıyoruz da hiç akıl işi değil
Çok teşekkür ederim. Eşim hala der o savcının beni itin g.tüne soktuğunu asla unutamam diye Bir hayli rezil etmiş öğretmen adamsın nasıl böyle bir hataya düşersin vs vs diyerek. Neyse ki ceza falan almadan geçti gitti.

Çünkü mobil veriden olmuş
Allah Allah. Gerçekten Allah korusun neler oluyor ya. Aslında IP adresinden ziyade sizin telefonunuzdan girilmiş gözüküyor doğru mu anladım ? Eğer öyleyse sizin internet geçmişinizden o saatte o siteye girmediğinizi belgelemek işi kolaylaştırabilir mi ?

Evet benim de anladığım kadarıyla öyle. İp adresinden telefon numaram bulunmuş oradan da hattın bana ait olduğu.

Çünkü mobil veriden olmuş

Ben sorularımın çoğuna sizden yanıt bulamadığım için net bi şey diyemiyorum. Fakat mobil veriden kaynaklanmıyor olabilir.

1. Online pazar yerinde gerçekleşmiş bir satış ise pazar yeri, bir IP adresi olarak sizin de kullandığınız bir adresi vermiş olabilir.
Açıklamak gerekirse, Türkiye'de internet kullanıcılarının çoğu dinamik IP kullanmaktadır ve bu da adresi sayısının kısıtlı olmasından ötürü internete giren her bir modem arasında adreslerin rotasyona uğradığı anlamına gelir. Sizden önce dolandırıcının kullanmış olduğu adres size denk gelmiş olabilir. Evet, maalesef bu noktada pek usulüne uygun adres tespiti yapılamadığından siz kısa çöpü çekmiş gibi oluyorsunuz.
2. Kamuya internet sağlayan zincir kahveciler, hava limanları gibi ortamlarda ortak internete bağlanmak, gerçekten üstünüze bomba bağlayıp pimi çekmek gibi çünkü IP adresiniz ortak. Maalesef sizin Starbucks interneti kullanıp kahve içtiğiniz sırada aynı mekanda birisi internet üzerinden illegal aktiviteler içerisinde olabilir. Aynı adresten girdiğiniz için bu suça siz de adınızı altın harflerle yazdırabilirsiniz.

Bir amme hizmeti olarak söylemek isterim:
1. Wi-fi şifrenizi kimse ile paylaşmayın.
2. Şifrelerinizi en az 16 karakter olacak şekilde büyük harf, küçük harf, sayı ve noktalama işaretlerinden oluşacak şekilde belirleyin.(Mümkünse daha da uzun olsun şifreler)
3. Telefonunuzda hotspotu açık bırakmayın ve onun da şifresini tahmin edilemez kombinasyonlarla meydana getirin.
4. Kamusal alanda bulunan internet hzmetlerinden (örneğin, Starbucks, hava limanı, cafeler, AVM) yararlanmayın.

Bir de şuna açıklık getireyim insanlar beni avukat da kendine müvekkil arıyor sanmasın. Ben hakimim. Dolayısıyla halkın avukata danışma alışkanlığının kazanıp kazanmamasının bana en ufak katkısı yok. Ama direkt görüyorum yani yazık şimdiye kadar avukatsız açıp dava kazanabilen çok az insan gördüm. Direkt usülden red yiyor çoğu kişi. Veyahut ceza alıyor ki benim alanım ceza. Yine de halkımız kendi bilir tabi

Ama şifre istiyor o durumda. Nasıl girebildiler ki. Oğlumun tabletine internet paylaşıyorum bazen, şifre girdim ben mobil veri paylaşımında tablete.
Ben hic anlamıyordum arkadasım uyardı bir gün sifresiz girise acıkmıs.O ayarı degistirdi ve acık bırakma,internetinden farklı islemler yapılabilir diye uyarmıstı.Nereden ayar yaptıgını da bilmiyorum belki o sekilde olmus olabilir diye düsündüm.

Peki ben şimdi dün ifademi verdim, avukatı ne zaman devreye sokmam gerekir? Uyaptan takip ediyorum dava dosyası görünmüyor, olay mahkemeye taşınırsa mı avukat gerekir

Peki ben şimdi dün ifademi verdim, avukatı ne zaman devreye sokmam gerekir? Uyaptan takip ediyorum dava dosyası görünmüyor, olay mahkemeye taşınırsa mı avukat gerekir
Şu an gidip bir avukattan danışmanlık alın. Olayı anlatın. İnanın danışma ücreti 1.000-2000 lira bir şey.
Daha sonra dava açılırsa mutlaka ama mutlaka hiçbir şekilde aksini düşünmeden Direkt bir avukatla anlaşın. Asla kendi başınıza yürütmeyin süreci. Şu an ortada dava olmadığı için vekalet verilecek bir durum yok.
Ama danışmanlık alırsanız belki ek ifade verdirecek veyahut aklımızdaki her soruyu cevaplayacak

Uyaptan hergün takip etmenize de gerek yok çünkü zaten iki türlü de tebligat gelir size. Dava açılacak veya açılmayacak diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…