Hiçbir alakam yokken İfadeye çağırıldım

Hem avukat, hem de iyi bir uzman bulmaya çalışın. Bilişim alanında yetkin birinin görüşü (rapor) dosyaya faydalı olabilir. Soruşturma davaya dönüşürse lazım olur. En azından siz böyle birşeyi nasıl mümkün olabileceğini de öğrenmiş olursunuz

Konudan bağımsız; Waaoovv gencecik Hakim..
Maşallah
Dilerim Her daim çocukların, hayvanların, gerçekten suçu olmayanların haklarının savunulduğu davalarda onların korunduğu kararlar verirsiniz..

Sigrid konu sadece hukukculardan yardim alinmak icin mi acilmis...milyon tane konu aciliyor burda..ornekle gunluk hayatta da biri basim agriyor diyor guneste mi kaldin, regl donemimi, streslimisin gibi yorum aliyor..burda biri cocugumun atesi diyor kimisi aman ihmal etme doktor diyor kimisi soguk uygula kimisi 38i ates kabul etmezler gitme diyor..biri bosan biri katlan diyor..burda insanlar biseyler soruyor birileride kendince mantigina uyani yaziyor...simdi bu arkadas icinde bulundugu durumu yazdi bende bence bise cikmayacagini bunuda ibanin daha etkili delil olacagini dusundugum icin yazdim..burda hukukcu bi arkadas tane tane dusundugumun yanlis oldugunu nedenini yazdi okey dedim yanlis olabilir.. sen galiba ayse parayi fatmanin hesabina yollattiysa hadi diye bakiyorsun benim iban yorumuma.. gercekten isleyis bu mu o ibandan o para nereye gitti nerden cekildi kimin hesabinda, ayse ile fatma arasinda bag var mi yok mu bulunamiyor mu zannediyorsun? Evet ihmal edilmeyecek danisilacak bir mevzuymus ben kendimce yorumladim bu seni hic baglamiyor konu sahibi bana danisan olarak gelmedi begenmeyebilirsin katilmiyorum yanlis dersin ama sen bana gevsek gevsek dememelisin hatta kimseye dememelisin bunun terbiyesini oturup sana ben verecek degilim eminim ihtiyacin da yoktur..baska bi hukukcu arkadas ip adresinden nasil olabilecegini ihtimalleri suan cok rahat sucsuz birinin ip adresine girildiyse bunun cozulebildigini yazdi demek istedigim bunun otesi degildi...belkide inanmak istedigim gunahi olmayan bi insan hic bisey yapmadigi halde bu kadar kolay ceza almaz ya adalet cozer bunu..bana bi ton sucsuz yere ceza alan insanda sayabilirsin simdi ama benim neye inanmak istedigim gercekten seni ilgilendirmiyor yineliyorum bence bise olmayacagini soyledim diye o kelimeyi bana soylememelisin umarim anlayabilirsin.

Peki ben şimdi dün ifademi verdim, avukatı ne zaman devreye sokmam gerekir? Uyaptan takip ediyorum dava dosyası görünmüyor, olay mahkemeye taşınırsa mı avukat gerekir
savcılık dosyaları Uyap vatandaş portal sisteminde gözükmez. bu dosya 2 veya 3 yil surer belki (tum suphelilerin tespit edilmesi uzun surebilir çünkü) o süreçte kendinizi paralasaniz dosyayı uyap vatandaş portaldan gorme sansiniz yok. bir avukata danisirsaniz ve vekalet verirseniz o sizin adınıza takip eder veya yakinsaniz sizde gidip dosyanın bir örneğini savcılık kaleminden temin edebilirsiniz. ha ne kadar anlar nasıl çözüm bulursunuz onu bilemem ama yöntem basit usulüyle bu.

Eşiminde 14 yıl önce (askerlik parası için) açtığı banka hesabını kapatmamış hiç kontrol etmekte aklına gelmemiş.
2 3 yıl önce oldu olay.

Bir üniversite öğretim görevlisini dolandırmışlar ama parayı yaklaşık 5 6 ayrı hesaptan hesaba aktarmışlar, eşiminde hesabını kullanmışlar. Gidip önce karakola ifade verdi 6 ay sonra filan mahkeme oldu oraya gidip ifade verdi.

Olayın en başından itibaren profesyonel olarak ilerledi yani avukatla.
İspat etmesi çok zor böyle durumlarda ufacık bir heyecan yapıp yanlış kelime kurarsanız kendinizi zan altında bırakabilirsiniz.

Evet bunun terbiyesini siz bana veremezsiniz. Siz kendinizi tam olarak ne sandınız ki burada herhangi bir üyeye herhangi bir konuda terbiye vereceğinizi sandınız?
Yaptığınız açıklama çok talihsiz olmuş gerçekten

Aaaa çok ilginç. Eşinizin adına olan bir hesaptan eşinizin emri olmadan para nasıl çıkmış? Buna bir açıklama geldi mi?

Aaaa çok ilginç. Eşinizin adına olan bir hesaptan eşinizin emri olmadan para nasıl çıkmış? Buna bir açıklama geldi mi?
Hayır mantıklı bir açıklama yapılmadı yani hesap bilgilerini alıp nasıl tutturmuşlar transferlerde bilemiyorum.

Birde kişiler aynı ilde de değil Türkiyede farklı illerde olduğu için mahkeme süreci uzadı.
Hatta bankanın avukatıyla da o süreçte iletişim kurmaya çalıştılar.

Kısacası bize ders oldu kullanmadığımız hesapları kapatıyoruz.

Ben üzmek istemem ama bankaların bilgi güvenliğini biraz incelemiştim ve dolayısıyla iki seçenek var:
1. Bankanın sisteminin bir zaafiyeti
2. Banka çalışanının organize bir suça iştiraki

Dolayısıyla size açıklama yapılmama sebebi, bankaya karşı bir dava açma ihtimalini önlemek olabilir.
Umarım sıkıntısız atlatmışsınızdır.

Evet evet süreci geçirdik ama konu sahibine dediğim gibi sağdan soldan bilgilerle değilde, avukatla görüşüp ilerledi, eşim vekalet verdi o süreçte pandemi vardı hatta, inşallah konu sahibi de destek alır.

Ben suan sizi gordum zaten benim terbiye verecek halim yok eminim ihtiyacin da yok dedigim bi yerde..alinti yapip veremezsiniz kendinizi ne sandiniz ki terbiye vereceksiniz dediginize gore sizin algilariniz kapali.. ben zaten benden terbiye alamayacaginizi soylemisim enteresan bi kafa yapiniz var galiba kaostan besleniyorsunuz.. uzgunum o kadar uzun mesaja olmaz dedigim noktayi olur gibi iki cumleyle yorumlamaniz benim icin bu konusma bitti siz devam edebilirsiniz

Wi-Fi şifremi kimseyle paylaşmadım telefon ip adresi ile olmuş
Telefonunuzu 2.el mi aldiniz veya yurtdisindan mi getirttiniz? Bir sekilde telefonunuzun ip'si kopyalanmis olabilir. En iyisi bir avukatla sureci yurutmeniz, basinizi cok agritacak noktalara gidebilir bu konu egecell hanimin dedigi gibi, kendisi hakim yani konuda fikrini dinlemeniz gereken tek kisi aslinda :)

Ama sahibinden de sizin numaranız kayıtlı olabilmesi için onay SMS gerekiyor o kodu girmeden nasıl olabiliyor bu? Birde ilan konulacağı zaman sahibindene e devlet onayı istiyor. Aklım almadı beynim yandı olabilir mi bu kadar basit bir sekilde böyle birşey? Şoklar içindeyim.

IP kopyalama diye bi şey söz konusu değil.

Imei miydi kopyalanan? Ben onla karistirdim sanirim.

IMEI kopyalanıyor. IP'yi internete bağlandığınız da size bir kapı numarası gibi verdiklerini düşünün. Of rezalet anlattım ama gerçekten numaralardan oluşan bir adres ve kabaca tasvir etmek gerekirse düzensiz aralıklarla bu adres değişiyor.

Anladim. Hazir bileni bulmusken sorayım o halde wifi paylasimiyla basimiza nasil derde sokuyoruz? Ip duzensiz araliklarla degisip sabit birsey degilse yani anlatamadim pek, bu isin mantığını bilmediğim icin soruyorum.

2.soru :)
Hotspot paylasimi yaptigimizda baglanan cihaz bizim ip'mizi mi kullanmis oluyor?

(Türkçe kan ağlıyor su an)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…