Hiç mı haklılık payım yok ... ?

canım sen bence hediye alma ona bundan sonra ki hatasını anlasın.yani çok kırıcı.beğenmese de güzelce söylesin.rengi güzel değil veya şekli bunu gibi şeyler söyler insan.ama bu şekilde yapması üzücü tabi.sen de boşver takma kafana .alma hediye falan anlasın hatasını .

Herseyin bi adabi vardir begenmemis olabilir degistirmek istersede bunu uygun bir dille sizi kirmadan soyleyebilir Hatta giymiyecek bile olsa begenmis gibi gozukup size tesekkur etmesi gerekir Kusura bakmayin ama tam bir odunmus :mymeka: ben olsam bikere daha dusunurum ilerisi icin. Simdiden sizi boyle kiriyorsa... :eek:klava:

bir daha hediye almazsın olur biter.valla çok açık ve net olarak adam sana zevksiz demiş.ben senin yerinde olsam bir daha asla ama asla ona hediye almayı bırak uzun bir süre sevgimi bile belli etmem.ve herhangi bir konuda fikrimi sorduğunda ben anlamam deyip yaptığı kabalığı kafasına vura vura anlatırdım ona.incelikle ilgili bazı kurallar vardır karşındaki sana ot bile alsa beğenip mutlu olmak gerekir.sevgilin belki kendini çok zevkli sanıp her alınan şeye tenezzül edip almamayı ve beğenmemeyi güzel bir özellik olarak görüyo olabilir ama şunu bilmeliki kabalık konusunda eline su dökecek kimse yok şu yaptığı hareketlerle.böyle insanlar bırak hediyeyi tatlı bir sözü haketmez bence.(kusura bakma biraz sinir lendiğim için içimde ne varsa yazdım)umarım geçici bir kabalık hastalığına yakalanmıştır.....

birincisi mutlaka ne hissettiğini bilsin. İçinden kırgınlık hissetme, mutlaka yüzüne karşı söyle bu hareketinden kırıldım diye. ikincisi de benim hayat felsefem : hissetiğini hissettir yani sen ne hissediyorsan onunda aynı şeyi yaşamasını sağla. çok abartmadan. :teselli:
bazı şeylerde şahsen ben böyle yapsam da, bazı şeylerde yapamıyorum o zaman onun için düşündüğüm şeyleri benim için düşünür diye :)

hediyenin büyüğü küçügü olmaz...ne demek beğenmiyo her defasında değiştiriyorum..
sende bi daha alma ona hediye felan...

Bu konuyu tek tek incelicem arkadaşım:

1--"ne bılımm uzun yazılmıs duygu dolu bır mektup yada kalp kutuda cukulata fln sevmez öle seyler ..."

Romantik ve duygusal değil anlaşılan ...

2--"ve benım sımdıye kdr aldıgım her hedıye degısmıstır mutlaka begenmemıstır sanırım bu da onun ıcın bır seyler yapma ıstegımı azaltıyor..."

Hadi bir olur ,bilemedin iki olur, onda da aldığın giysidir ve üzerine olmamıştır ondan yani, gidilir bi beden büyüğü ya da küçüğü artık neyse onunla değişilir, farklı modele bile ba-kıl-maz...
Bence doğrusu budur ...(karşı taraf açısından diyorum)

3--"ben senın begenmedıgın seyler alıormuyum dedı bana ama aramzıda şöle bır fark var ben begenmesemde kırılmasın dıye begenmıs gıbı yaparımmm..."

cnm sana böyle sorduğunda sen kırmızı cümleyi ona mı söyledin ,yoksa bize mi söylüyosun???Keşke ona söyleseydin ve ilave etseydin;
" benim için önemli olan hediyenin ne olduğu değil, senin benim için düşünüp almandır ."

--------
vesselam yerinde olsam o hatasını anlayana dek bi daha ona ufacık bile olsa hediye almazdım...

Hatta pasta bile almazdım .Bak nasıl yapardım:

" cnm pasta alamadım çünkü senin zevklerine uygun davranamadığım için uygun pastayı seçemedim,kusuruma bakmazsın umarım..."

"cnm ben hediye de alamadım , zevkine uygun olmuyo o da çünkü, beğendiremiyorum,kusuruma bakma olur mu?"

son olarak da ;

" iyiki doğdun cnm !!!Başka kelime kullanamıyorum çünkü şimdi duygusal bi konuşma filan yaparım ama sen onu da beğenmezsin ,bu iki çift sözle idare ediver cnm,kusuruma bakma!!!"

Böylesine böylesi en iyisi olur cnm emin ol...sengözlerimebaksanab

pespembee süpersın yaa :):)
hepınıze yorumlar ıcın tşk edıyorum arkadaslat
sımdı telde konustuk

cok uzgun cok kırıcı davrandım ozur dılerım dedı
senı uzmek ıstemıyorum dedı
calısıyorum ya ondan gıyemem dıye dusundüm dedi
cok para vermıssın ne gerek vardı dedı

senı cok sevıyorum affet bır daha olmıcak fln fln fln....

slm cnm bence sevgiline hediye almak için o kadar yorulma tamam sen içinden geleni yapıyorsun ama sonucunda uzuluyorsun tepki olarak şey diyebilirsin tamam ozaman ikimizde birbirimize özel gunlerde hediye almayalım.bunu dersen hem senin uzuldugunu anlar hemde onun hediyelerini begenmediğin halde senin kabul ettiğini anlyabilir:)yada bunlara hiiiiç gerek yok onu oldugu gibi kabul et.sakince sesini yukseltmeden al karşına haklıyı haksızı aramıyoruz biz burda ama ben biraz kırıldım dersen dikkat et beni kırdın demiyorum:)o şekiled konuşursan belki sevgilin yaptıı hatayı anlayıp yumuşayabilir ondan da anlamazsa :uhm: biraz saygısız sanırım:KK43:

İnsan yedi kat yabancıdan gelen hediyelere bile saygıdan beğenmedim demez,surat asmaz.
Sevgiliye nasıl bir tavır bu anlamadım.
Özür dilemiş ama yap yap özür dile mantığı da hiç hoş değil.
Tatlım,sende o dağa göre kar ol,bundan sonra eskileri düşünüp hareket et bence.

Valla büyük konuşmayayım ama bana öyle yapsın benim ki değil hediye bi çöpü bile layık görmem,günahımı bile vermem..Ben ağustos'ta kazak aldığım halde bile çok memnun olmuştu:))))..Canım bence çok kabaca davranmış o hediye senin içinden geliyo sonuçta ve gördüğüm kadarıyla öğrencisin çok bile almışsın bi converse öğrenciye göre gayet pahalı bir hediye...Sonuçta hediyenin pahalısı ucuzu olmaz içinden ne geliyorsa onu alacaksın ve mırın kırın yapmadan kabullenmek zorunda,beğenmese bile kabalık edip söylenmez...

sağolun yorumlar ıcın hallettık gıbı bu konuyu bundan sonra bende bunnları dıkkate alarak davrancam..

erkek arkadaşınızın tavırları çok hoş değil tabi.ama erkekler bizler kadar ince düşünemeyebiliyorlar.bu onların doğasında yok malesef.
ama sende fazla alınganlık yapıyorsun gibi geldi bana.
yani giyim eşyası kişisel zevklere göre alınır.sırf sen aldın diye beğenmediği bi şeyi giyemezki.değiştirmeye gitmesi çok normal.giyim aşyası,ayakkabı falan alıyorsan buna hazırlıklı olmalı ve sorun yapmamalısın bence.
olabilir,beğenmeyebilir ve değiştirebilir.çok normal.
belkide sen bu kadar olay haline getirdiğin için oda her hediye merasiminde geriliyordur.

aaaa :eek:klava: valla sonuna kadar okumaya sabredemedim yorumları.. nasıl bi düşünce tarzı yaa,beni düşünen beni hatırlayan değer veren bi kız arkadaşım var demiyo da bi de hediyeye laf ediyoo sonuçta sen düşünmüşsün hatırlamışsın ve hediye alarak da gösterdiğin değeri perçinlemişsin, yeri geliyo bi küçücük çiçek bi kuru dal bi güzel söz bile mutlu ederken insanı ve doğumgünlerinde sevdiğinden bi doğumgünün kutlu olsun bile duyamayan öle insanlar varki bu yaptığını okuyunca erkek arkadaşının rahatın,sevilmenin battığını düşünüyorum şımarıklık deilde nedir bu:kızgın:

sağolun arkadaşlar ...
olabilir,beğenmeyebilir ve değiştirebilir.çok normal.tabıkıde normalde bana soyleyıs tarvı ve tavrı cok kırıcı gelmısti..
umarım böle seyler bıdaha yasanmazzz

bidaha hediye almam olur biter
gitsin hediyesini kendi alsin
yada sende o hediye aldigi zaman begenmedigini söyle
bakalam ne yapacak
resmen hödük sevgilin valla
kusura bakma

ay bu sevgiliyken böyleyse.....................

hediye alma en güzeli o :) nereye gidelim de gidin bişeyler için oturun gelin
zaten boşvericeksin hediyeyi o alsın sana kafana taktığın bu mu
erkeklerin bir yanı maalesef hep odunsu yapıcak bişey yok dürtmek lazım o da hepsinde işe yaramıyor

sağolun yorumlar ıcın hallettık gıbı bu konuyu bundan sonra bende bunnları dıkkate alarak davrancam..

Sorun kalmadigina göre üyemizin istegi ile konuyu mesajlasmaya kapatiyorum yerimseniben

X