Aile Planlaması hiç bir yöntem kesin çözüm değilmi yani :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Slmserra

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2018
190
172
Çocuk istemiyorum ama korunma yöntemlerinin hiç biri net kesin değil ee şimdi ne yapmalı kendim korunsam eşim korunmıcak o korunsa içim rahat değil kafamda deli sorular bu konuda benim kadar kesin asla istemiyorum artık diyen araştırıp rahatlayan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Biz 4 yıl prezervatif yoluyla korunduk bence gayet iyi koruma sağlıyor neden kendi vücüt dengeni bozacaksın ki bırak eşin korunsun en güzeli

Tuplerini baglat.

5.5 yıldır prezervatifle hiç kaza yaşamadık. Sadece çocuk istediğimizde kullanmadık..

Daha geçen ay doktora danıştım başka bir yöntem için "tabi ki en güvenlisi prezervatif, ondan sonra spiral, sonra doğum kontrol hapı gelir" dedi..

Siz korunurken eşinizin korunmamasını neden dert ettiniz anlamadım.

Madem hiç çocuk istemiyorsunuz kendinizi kısırlaştıramayacağınıza göre siz hap kullanın, eşiniz prezervatif kullansın. Çifte güvenlik olur..

ilaç tedavisi gördüğüm için bi sure hamile kalmamam gerekiyordu spirali tercih ettim aklımda hic şüphe olmadı sadece normal spiral çok kanama ve ağrı yapıyor doğumdan sonraki tercihim hormonlu olanını kullanmak olucak doktorunla görüş mutlaka

kesinlikle istemiyorsaniz tupleri baglatmak sanirim en iyi yöntem olur sizin icin ama onun icinde sanirim birkac kriter vardi olmasi gerek ama emin degilim.

Ayrıca son gittiğim doktor aylık iğneleri önermediğini söyledi.
Hem güvenlik hem de sağlık açısından. Onu da not düşeyim..

Öncelikle bir kadın doğum hekimiyle görüşüp doğum kontrol yöntemleri ve doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olun lütfen. Bu arada yıllık kontrolünüzü de yaptırmış olursunuz. En iyi yöntemi doktorunuz belirler.

Bunları yaptıktan sonra çift yöntem tercih edebilirsiniz. Böylece garantiye almış olursunuz.

Yoktan var eden Allah olduğu için, siz istediğiniz yöntemi deneyin, nefes alacak bir evladınız olacaksa, o dünyaya gelecektir.

Ancak etkili olan korunma yöntemlerini şöyle söyleyebilirim
- Spiral - eğer ilerde çocuk düşünme ihtimaliniz varsa, hormonlu veya hormonsuz doktorunuza danışarak bunu kullanabilirsiniz. Koruması gayet iyi, bünyenizin vereceği tepkiye ve etkisine göre 7 yıl koruma sağlar. Spiraline göre doktorunuz zaten ne kadar süre ile koruduğunu anlatır, ayrıca hamile kalmak istediğiniz zaman bunu çıkarttırıyorsunuz, takması da çıkartması da basit bir işlemden ibarettir. Uzamana taktırmakta fayda var.

- yumurtalıkları bağlatmak - asla çocuğum olmasın, işim olmaz benim bebek büyütmekle, eşiminde bu anlamda herhangi bir ısrarı olmaz derseniz, kesin çözümlerden bir tanesi, ancak ameliyat içeriklidir. Artık bu ameliyatın da mikroskopi ile yapıldığını duydum. Araştırın isterseniz.

Prezervatif ve hap ile korunmayı ben şahsen tavsiye etmiyorum özellikle çocuk istemeyenlere, çünkü prezervatif ile hamile kalınıp, doğum kontrol hapları ile hamile kalındığına da şahit olmuşluğum vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…