Hi bir ey yaayamadan yalanyorum

KirazS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2009
71
0
Bana bir akıl verin yol gösterin teselli edin allah aşkına, 1986 doğumluyum ve hala okuyorum iş yok güç yok yaşıtlarım okullarını bitirdi iş güç sahibi oldu evlendi. Allahım diyorum neden ben herşeye geç kalıyorum.
Lise de bir yer kazandım hazırlık zorunluydu 1 yıl kaybettim ordan.
Lise bitti üniversiteyi kazanamadım 1 yıl dershaneye gittim oldu 2 yıllık kayıp, dedim bi hayır vardır.
Sonra kazandım üniversiteyi hazırlık sınavını geçemedim ettimi 3 yıllık kayıp. Hala okuyorum hala okuyorum bıktım ve bir yılım daha var.
ısyan etmek istemiyorum üniversiteyi kazanamasam ne yapcaktım ki diyorum teselli etmeye çalışıyorum kendimi olmuyor. Saçlarım beyazlıyor utanıyorum, yaşımı söylemekten utanıyorum. Kendi yaşıtlarım işlerine gidipte benim hala okula gitmemden utanıyorum.
Okadar bıktım ki herşeyden, okadar bakımsız geziyorum ki aynlara bile bakamıyorum artık. Yanlışla kendimi gördüğüm aynadan kaçıyorum, gözler kıpkırmızı, saçlar dağınık, üste öylesine birşeyler geçirilmiş. Psikolojim altüst oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
kimse ile kıayslama kendini,herkesin kendine göre bir hayatı var canım..önemli olan bir kaç yıllık geç kalmışlığın değil,bundan sonraki hayatında ne yaptığın nasıl olduğun,mutlu olup olmayacağındır..yani eğitimine ayırdığın vakti kayıp olarak görme,hem daha gepegençsin..bunu 26na,27 ne gelince anlıcaksın(örneğin..)..ben 28 yaşındayım örneğin,burdan bakınca o yaşlara dönüp eğitimimi farklı alanda yapmayı o kadar çok isterdimki..sakın böyle şeylere takılma..yaşın daha küçücük yaa...hatta sana inanmıyorum,yapma bunu hayatım,topla kendini,süslen püslen,hayat bundan sonra başlayacak..okul bitince san daha çok hayat sevinci ve güç lazım..şimdi en kolay zamanların,takma bunları...öptm senia.s.

hayatımmm bız kullar nankorusss hıcbırseye sukur etmıyoruss suan aldıgımız nefese bıleee yerı gelınce okadr ıhtıyacımız olucakkkı sımdııı alabıldıgımız kadar alıyoruzz ama bunun hakkını veren sukrumuzuu ALLAH A ıletmıyoruzzzz suan oldugun yasınaaa zamanı gelınce cok arasınn okudugun yılarını cok arasınnn ama ıs ısten gecer bosver yasa hayatını evlenıpde ne halt yıycennnnn okuluın gusel yıllarını tyadını cıkarrr kac kess o nlarına donebılcenkııııı amam ALLAH a sıgın emın ol senın kalbıne gore verıcektır uzme kendınıııı kımseyle kendını bır tutmaaa herkess ozeldırrrrr sende oyleeee hayt yasamaya degerr unutmaaaa senın yerınde olup unvsterı kazanmak ısteyen kac kısı vr bılıyomusun?

abartıyorsun diyorum
en azından kazanmıssın yasında çok degıl daha 23 yasındasın
sukr et
lıse bıtırıp dırekt ewlendirselerdi daha mı ıyı

ohooo kirazcım hayat bi hedef tahtası değil ki...
şunları şunları yapınca hedefe varmış olucam ve hayat ondan sonra başlıcak diye düşünme...
benim hayatımın en güzel yılları öğrencilikte geçti, okulu bitirdiğim 3 yıl oldu, şansım yaver gitti, hemen çalışmaya başladım
3 yıldır çalışıyorum ama 3 yıl nasıl geçti hiçbişey anlamadım, keşke öğrenciyken daha fazla kıymetini bilseydim dedim...
aslında benim dediğim de yanlış
hayat işte 60 yaşında anneme sorsan o bile hiç yaşamamış gibiyim der
hayat 20lere hadi bilemedim 25lere kadar yokuş yukarı gidiyo ama ondan sonrası yokuş aşağı...

kıymetini bil canım, hem 86lısın büyük de değilsin, elindeki malzemelerle mutlu olmayı öğrenmeye çalış canım
benden sana küçük abla tavsiyesi....
hep elinde olmayanla kendimizi mutsuz ediyoruz... bırak hayat bu, hiçbirimizin niyelere keşkelere "tüh" lere ayıracak vakti yok, her nasılsa yaşa o hayatı, en güzel şekilde değerlendir...

çünkü bigün de diceksin ki, keşke o zamanlarımı ahlarla vahlarla geçirmeseydim.... a.s

Cevaplarınız için teşekkür ederim bunları kendime bende söylüyorum ama olmuyo kendime söz geçiremiyorum benim yerimde olmak isteyen insanlarda vardır belki diyorum ama şu kalınkafam anlamıyo, sürekli bunalımlardayım, yaşlanıyorum, uzun süredir birisiyle aramızda mesafeler var yüzünü göremiyorum 4 yıldır çalışıyor evlenmek için benim okulumu bekliyoruz, herşeye geç başladığım için bir koşuşturma halinde yaşıyorum. O bitsin, sonra şu bitsin, bıktım. Benimde işim olsun istiyorum artık. Sizce çok mu şey istiyorum.

33 yaşındayım.ailem istedi diye makina ressamı oldum ve şu an kendim istediğim için giyimle ilgili eğitim alıyorum yani bende öğrenciyim,geç kalmış hissetmiyorum çok şükür mutluyum

Bana bir akıl verin yol gösterin teselli edin allah aşkına, 1986 doğumluyum ve hala okuyorum iş yok güç yok yaşıtlarım okullarını bitirdi iş güç sahibi oldu evlendi. Allahım diyorum neden ben herşeye geç kalıyorum.
Lise de bir yer kazandım hazırlık zorunluydu 1 yıl kaybettim ordan.
Lise bitti üniversiteyi kazanamadım 1 yıl dershaneye gittim oldu 2 yıllık kayıp, dedim bi hayır vardır.
Sonra kazandım üniversiteyi hazırlık sınavını geçemedim ettimi 3 yıllık kayıp. Hala okuyorum hala okuyorum bıktım ve bir yılım daha var.
İsyan etmek istemiyorum üniversiteyi kazanamasam ne yapcaktım ki diyorum teselli etmeye çalışıyorum kendimi olmuyor. Saçlarım beyazlıyor utanıyorum, yaşımı söylemekten utanıyorum. Kendi yaşıtlarım işlerine gidipte benim hala okula gitmemden utanıyorum.
Okadar bıktım ki herşeyden, okadar bakımsız geziyorum ki aynlara bile bakamıyorum artık. Yanlışla kendimi gördüğüm aynadan kaçıyorum, gözler kıpkırmızı, saçlar dağınık, üste öylesine birşeyler geçirilmiş. Psikolojim altüst oldu.
valla sekerim bendede 3 yıllık kayıp var.. bende 86 dogumluyum hala okuyorum.. ama kendimi yaşlı hissetmiyorum.. sende kendine gel hayatım.. 86lıyız yas olmus 22-23 diye yaşlı mı olucaz.. enerjini yükselt.. ailen okumana yardımcı oluyosa takma şimdi kafana bunlarıı.. 18 yasıma yeni girmiş gibiyim. yıllar geciyo ama ben hala aynıyım.. hemen makyajını yapıosun yarın güzelce giyiniyosun.. saclarıda tarayıp savuruyosun.. ne bu böyle çökmüş gibi konuşmalar... daha genciz güzeliz.. millet artık 30unda evlenip couluk cocuga karısıyo kendini yasıtlarınla kıyaslama lütfen hem unutma yanlız degiilsin..Şeniz

ayyy yapma canım ya en güzel yıllar ve yaşlar ben 27 yaşındayım evliyim bir çocuğum var.ama ablam daha bekar ve 30 yaşında o bile böyle şeyler düşünmüyor. vallahi senin yazdıklarını o okusa bunalıma girerdi sanırım. boşver hayatını yaşa.çok güzel bir yaştasın.Allah ömür verdiyse hayat o kadar uzunki herşeyi yapacak vaktin olacak.kayıp yıllarıda sakın öyle düşünme tecrübe olarak düşün...ben hep öyle yaparım.ve diğerlerinin yaşayamayıp benim yaşadığım şeyler varsa kendimi şanslı hissederim.ve her zaman haline şükret.bence şanslısınki üni.okuyorsun.umarım bir an önce olumsuz düşüncelerden kurtulursun.:1hug:

sıkılıyorum mıkılıyorum de de yaşlanıyorum deme allah aşkına.. çok sıkılıyorsan eğer ve okulla beraber idare edebilirm dersen bi işe gir çalış.. yarı zamanlı olsun, hem okul bitmeden tecrüben olur hem de iki kuruş para kazanırsın.. iş bulamazsan staj yap.. illa sadece okula yönelmek zorunda diilsin ki..

senin yerinde olmak isteyen bi cok kisi var bunu bilmelisin...zaten önemli olanda bir kadının maddi gücünü eline alabilmesi...okuyosun ne mutlu sana! bir kac yıl nedir ki?? bence sahip oldugun seylerin degerini bil okulunu bitir ve hayata atıl derim ama bütün bunlardan önce pozitif olmalısınhihoyyyt işe gülümseyerek basla yolun acık olsunyerimseniben

senin ruhun yaslıymıs arkadasım kusura bakma daha 23 sün dur bakalım bi dur noluyo millet kaç sene okuyo doktorası yüksek lisansı sen kalkmıs nediyosun dertsizsin sanırım dert arıyosun kendine dikis atacaksan hayata teğel atma sağlam dikis atki tutunabilesin hopp silkelen bi kendine gel ne kayıp yıllar var insanların hayatında ama yılmadan usanmadan tutunuyolar hayata....

canım sen böle hissediyorsan bizim ölmemiz gerekir herhalde ben 2005 mezunuyum 2007de formasyon aldım 2 senedir iş bulamıyorum, benimle mezun olanların çoğu iş buldu çalışıyor, evlenme konusuna gelince 3,5 senelik ilişkim bitti 2 ay önce ben 26 yaşındayım bu yaşta ne işim nede sevdiğim biri var yaniii.Şimdi sen kendini tabi yaşıtlarınla karşılaştırıyorsun ama o üniversiteyi hiç kazanamayanlar var emin ol ve bence şimdiden iş staj başvurularına başla yazını baş geçirme derim.bu kriz şartlarında iş bulmak çok zor :1shok:

yapma nolur... elinde neler var bir iyice bak ve haline şükret...

lütfen yanlış anlama... çünkü durumunu çok abartmışsın ; madem farkındasın senin yerinde olmak isteyen bir sürü insan olduğunun o zaman bunları kendine dert etmemeyi de öğrenmelisin... tek başına yapamıyorsan yardım almalısın... uzman bir yardım almalısın...

çünkü senin durumun hayatta ne istediğine karar vermişlik hali değil ; elindekilerle mutlu olmamak hatta mutlu olamamak için çabalamak hali...

şükretmeyi bilmeli ve kendine dert aramamalı insan..
dua et,şükret allah sana üniv.kazanmayı nasip etmiş..ya kazanamasaydın..
insanlar 50 yaşında bile üniv.okuyorlar...22 yaş çok geç bir yaş mı acaba
başlığı ilk okuduğumda 40 yaşına gelmiş evlenememiş,güzel bir işe sahip olamamış insan
profili çizildi gözümde..heralde dedim böyle birşey okuyacağım..ama yazdıklarını okuyunca şaştım doğrusu...hayata bu kadar hızlı atılma isteği niye
öğrenciliğin ve elindekilerin kıymetini bil ve şükret sana lütfedilenlere..
bende okulu geçen sene bitirdim ama bir 4 sene daha olsa okurdum diyorum şuanda...
çünkü emin ol ilerde bugünleri arıcaksın..hoşçakal

yapma nolur... elinde neler var bir iyice bak ve haline şükret...

lütfen yanlış anlama... çünkü durumunu çok abartmışsın ; madem farkındasın senin yerinde olmak isteyen bir sürü insan olduğunun o zaman bunları kendine dert etmemeyi de öğrenmelisin... tek başına yapamıyorsan yardım almalısın... uzman bir yardım almalısın...

çünkü senin durumun hayatta ne istediğine karar vermişlik hali değil ; elindekilerle mutlu olmamak hatta mutlu olamamak için çabalamak hali...
alkisalkisalkis

canım sen böle hissediyorsan bizim ölmemiz gerekir herhalde ben 2005 mezunuyum 2007de formasyon aldım 2 senedir iş bulamıyorum, benimle mezun olanların çoğu iş buldu çalışıyor, evlenme konusuna gelince 3,5 senelik ilişkim bitti 2 ay önce ben 26 yaşındayım bu yaşta ne işim nede sevdiğim biri var yaniii.Şimdi sen kendini tabi yaşıtlarınla karşılaştırıyorsun ama o üniversiteyi hiç kazanamayanlar var emin ol ve bence şimdiden iş staj başvurularına başla yazını baş geçirme derim.bu kriz şartlarında iş bulmak çok zor :1shok:

bana yüksek bir yer göster kuşum... gel beraber atlayalım ...
yaş 28 ... 2 yıllık ilişkim bitti... işim var ama bir sürü de borcum var ... -tatlicadiarzu-

daha 23 yaşındasın okumak kadar güzel bişiy mi var. oh ne güzel işte.. okul bitip iş bulamayıp gezsen daha çok sıkılıcan. tıp okuyanlar ne yapsıun senelerce okuyorlar.

sorun bence kendini fiziksel açıdan beğenmemen.
saçoımı beyazladı git boyat. vitrinlere bak renkli şıkır şıkır birşeyler al tak takıştır süslen gez.

ileride çok ararsın bu günleri.. öğrencilik gerçerkten çok güzel.

Dedikleriniz de haklısınız yardım da aldım bir yıl boyunca ama maddi durumum el vermediği için bırakmak zorunda kaldım, tek derdim bu değil bu söylediklerim şu an gün yüzüne çıkanlar, herkesin derdi var biliyorum, herkes neler neler yaşıyor, ben bu günlere nasıl geldim, ailem neler çekti annem neler çekti elbette biliyorum.

"Abartıyosun" diyosunuz, bu söylediklerinizi bende düşünüyorum ama şu beynime söz geçiremiyorum ki, başka türlü düşündürtemiyorum bunu ne yapcam bilmiyorum.

bence bu kadar takılma tatlım daha 23 yaşındasın 23 neki 1 sene daha okulun varmış 24 fazla deilki sen abartıosun bence.. anladığım kadarıyla moralin bozuk psikolojik destek alsan..

X