Heyecanı Yenmek İçin ?

yosunyesilii222

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
628
353
31
Kızlar merhaba haftasonu direksiyon sınavım var tecrübelerinizi paylaşır mısınız ben çok heyecanlıyım özellikle kurulu görünce bir hata yapıcakmışımda hemen inicekmişcesine elim ayağım titriyor ilk sınavda kurul üyeleri çok sıcakkanlı anlayışlı insanlardı ama malesef ben çok heyecan yaptım elim ayağım titreyince indim arabadan mesela derslerde çok şükür iyiyim herşey mükemmel denemez bazen çok çok nadir sinyalini unuturum ya da ışıklarda yeşil ışık yanınca tak diye geçemiyorum ayağımı debriyajdan çok yavas kaldırıyorum stop ettircem diye korkuyorum bazende bir bakıyorum hop geçmişim vitesi 2 ye almışım bile beni çalıştıran hocam sakin bir beyefendi stres yapmadıkça geçeceğimi söylüyor bazen bir bakıyorum hoca beni derste hiç uyarmıyor herseyi yapıyorum öbür günü söylenyior şunu şöyle bunu böyle yap diye çok hızlı yani hızlı dediğim tak tak yapamıyorum hemen :/ Son 2 ders görüp sınava gireceğim... Allahın izniyle buraya geçtim yazmak nasip olur. Sizce sakinleştirici bir hap ya da şurup kullanmalı mıyım sınava kadar ?

Sürekli yanlıs yapar mıyım tedirginliği var. Mesela trafiktede kendi kendime ya ben neyi yanlıs yaptım birşey mi oldu dedim hocam dedi kızım birşey yapmadın devam et falan dedi 🙄
Bende direksiyon sınavı gecesi sabaha kadar uyumamıştım. Gözlerim şiş şiş girmiştim. Ne kadar güzel sürdüğüme inansamda yinede acayip stres yapmıştım. Bu insanın elinde değil.
Kendinize güveniyorsanız olur. Ama stres yapmayın diyemem, yapacaksınız çünkü. Umarım geçersiniz 🌸

Sürekli yanlıs yapar mıyım tedirginliği var. Mesela trafiktede kendi kendime ya ben neyi yanlıs yaptım birşey mi oldu dedim hocam dedi kızım birşey yapmadın devam et falan dedi 🙄
Sınav günü yine direksiyon eğitimi alıyormuşsun gibi düşünerek bin arabaya. Sanki sadece sen ve direksiyon hocan varmış gibi belki biraz daha stresini azaltır bu düşünce. Bende çok heyecanlı bi yapıya sahip olmama rağmen tek seferde verdim ve benim heyecanım arabaya binince geçiyor benimki sınava girene kadar mesela. Ama sanırım seninki sürekli stres.. Allah yardımcın olsun belki söylediğim şekilde düşünürsen biraz işe yarar:kahve:

Bende direksiyon sınavı gecesi sabaha kadar uyumamıştım. Gözlerim şiş şiş girmiştim. Ne kadar güzel sürdüğüme inansamda yinede acayip stres yapmıştım. Bu insanın elinde değil.
Kendinize güveniyorsanız olur. Ama stres yapmayın diyemem, yapacaksınız çünkü. Umarım geçersiniz 🌸
Umarım amin inşallah sağolun. her zaman zorlandığım bir yer var orayı bile maşallah diyemem tak tak yaptım geçenlerde ama pratik değilim çok bazen kafam duruyo sanki saf gibi ne yapcam diye bekliyorum. Allah yardım eder inşallah.

Sınav günü yine direksiyon eğitimi alıyormuşsun gibi düşünerek bin arabaya. Sanki sadece sen ve direksiyon hocan varmış gibi belki biraz daha stresini azaltır bu düşünce. Bende çok heyecanlı bi yapıya sahip olmama rağmen tek seferde verdim ve benim heyecanım arabaya binince geçiyor benimki sınava girene kadar mesela. Ama sanırım seninki sürekli stres.. Allah yardımcın olsun belki söylediğim şekilde düşünürsen biraz işe yarar:kahve:
Keşke benimde öyle olsa ben ilk sınavda daha yolda gözlerim doldu sınav yerine giderken el ayak titresi kuruldan bi üye beni görünce çok mu heyecanlısın demişti o kadar belli olmus yani. Umarım bende sizin gibi geçerim bana göre de tek sefer olacak bir bakıma geçen sınav yola bile çıkmadan indim çok fena oldum.

Keşke benimde öyle olsa ben ilk sınavda daha yolda gözlerim doldu sınav yerine giderken el ayak titresi kuruldan bi üye beni görünce çok mu heyecanlısın demişti o kadar belli olmus yani. Umarım bende sizin gibi geçerim bana göre de tek sefer olacak bir bakıma geçen sınav yola bile çıkmadan indim çok fena oldum.
Canım geçmiş olsun ya. Ben senin yerinde olsam melisa çayı içip girerdim sınava gevşeteceğine inanıyorum biraz da olsa. İnşallah geçersin dua edicem senin için:dua:

Canım geçmiş olsun ya. Ben senin yerinde olsam melisa çayı içip girerdim sınava gevşeteceğine inanıyorum biraz da olsa. İnşallah geçersin dua edicem senin için:dua:
Allah razı olsun canım sağol inşallah geçerim daha hakkım var ama insanın sırtında kambur yük oluyor artık geçip almak istiyorum. Hayırlısı diyelim.

Umarım amin inşallah sağolun. her zaman zorlandığım bir yer var orayı bile maşallah diyemem tak tak yaptım geçenlerde ama pratik değilim çok bazen kafam duruyo sanki saf gibi ne yapcam diye bekliyorum. Allah yardım eder inşallah.
Takıldığınız yere odaklanarak sürmeyin arabayı. O zaman yine takılırsınız. Biraz sohbet edin imkanınız varsa. Hocanız da yardımcı olur umarım

Takıldığınız yere odaklanarak sürmeyin arabayı. O zaman yine takılırsınız. Biraz sohbet edin imkanınız varsa. Hocanız da yardımcı olur umarım
Bencede ben yola çıktığım an derste bile orasını düşünüyorum ya da oraya yaklaşınca darlanıyorum. Umarım hocam anlayıslı biri umarum kurul da geçen sınavdaki gibi olur.

İnşallah canım. Yokuşta falan mı takılıyorsun ki
Valla yokusta çok şükür eskisi gibi sıkıntı yaşamıyorum tabi herkes sınavda araba dolu olucak kalkması zor olur diyor ya bakalım. Döner kavşak değil de ona benzer bi yer var yokustan çıkıp dönüp baska bir yokustan iniyorum hemen anlatabildim mi bilmiyorum ama bir iki derstir güzel gitti inşallah sınavda da beceririm.

hazir degilseniz kalacaksiniz,
bunu illa basarisizlik olarak gormeyin,
Tabiki bencede basarısızlık olamaz herkes herseyi yapacak diye birsey yok. Ben çocukluğumdan beri dalgın biriyim 10 tane işten 9 tanesini yaparım 1 tane mutlaka unuturum. Ama artık yapmalıyım yani başarmalıyım. Hep böyle olmaktan çok sıkıldım.

Geçen ay girdim bende . Ve çok şükür aldım. İlkinde derslerde çok iyi olmama rağmen heyecanımı yenemedim . Tek hamleyle girdiğim paralel parka girdim ve yaptım sandım meğer ön teker le çizgi arasında 1 cm kalmış. Heyecandan nasıl düzeltirim bilemedim. Moral gitti çünkü. 1cm komisyon görevlisinin söylediği bi arada. Bundan dolayı kalır mı insan? İkinci sınavda Allah tan sabah ti akşam fetih suresi okudum sabah gittim. Sabah olunca heyecanlanmaya fırsat olmuyor ki. Düşünmemekte çalıştım. Komisyon görevlileri kadındı bu da benim için ekstra iyi oldu. Ve çok rahattım. Tek zorlandığım L park ti Tam değecektim ki değince kalıyoruz. Durup düşündüm ne yaparım diye bir şekilde oldu. Yani bence şöyle düşün. Kalsan ne olur sanki ?? Kıytırık bir ehliyet sınavı. Bak aldım da ne oldu hiçç. Kaldım ne oldu hiçç. Yani ben bu şekilde düşündüm. Çünkü ilkinde gözümde çok büyütmüştüm. Bunun sebebi de bence sınava kv gelmişti . Bebeğimi oyalamıştı ordaki parkta. Bu sınavda sadece eşim vardı o yüzden rahattım. Biri olunca mutlaka geçmeliyim diye hissediyor insan

X