Herkese akıl dağıtan KV!

Oooooo 20 gün uzun bi süre iyice sahiplenmiş evi..

Kayınvalide rolleri değişmiş evi sahiplenmiş,evin sahibinin kim olduğunu anlatamıyorsun eşinden yardım işte... Belki anlatır. Birde eşin bebek mi kalsın tek başına. Niye anasını çağırır. O gitse anasında kalsaydı

KVnin çıkarttığı polemik yok. Kadin bildiği gibi yapiyor. Siz alışverişinizi yerleştirirsiniz ve konu kapanir.
Eğer tabakları elinde yikamak istiyorsa birakin yikasin.
Size ne zarari var?

Tahta makinada tüm deterjanı emer siz de deterjanı dolaylı olarak yemiş olursunuz. Bıçaklar da makinada çabuk körelip paslanır yani kv son derece haklı sırf inat olsun diye de yanlışı sürdürmek niye

Olayları çok mu büyütüyorsunuz genellikle?
Size birşey söylüyor siz de cevap veriyorsunuz, süpürgenin yeri değişti diye takar mı insan kafaya?
Yumurtalar dışarı patatesler içeri nedir yani, gören de eşinizi size karşı kışkırtmış, kötü sözler söyleyip yuvanızı dağıtmaya çalışıyor sanır.

Şimdi belki güleceksiniz ama ben yumurtalarımı disarda saklıyorum. Öyle öğrendim. Yumurta marketde de dışarda duruyor. Patatesi soğuk ve karanlik alanda tutmak gerek. Aslinda yaptığı saçma değil :)
Marketler soğuk oluyor ama. Özellikle yazın dışarda Durmaz yumurta.

Patates dolaba konmaz. Nedeni ise, içindeki nişastanın şekere dönüşmesi. Pişirildiğinde ise zararlı kimyasalların ortaya çıkması.

Süpürgenin yerini değiştirmek ne demek ya. İnanılır gibi değil. Birinin bu kaynanalara dur demesi gerekiyor artık.

Bazı eşyalar bulaşık makinesine atılmaz, gerçekten solarlar. Hareketli çocuk gelecekse kırılacak eşyaları ortadan kaldırmak normal olanıdır. Hem kendilerine hem eşyalarına zarar vermesinler diye. Köyde yetişmiş hiçbir şeyden haberi yok derken? Gayet doğru fikirler sunmuş halbuki. Eşyalar kırılmasın kaldır lafının nesini yanlış anladınız ve tepkilisiniz? Kadın kırmızı sütyen tak, ben öyle istiyorum demiş gibi davranıyorsunuz ama iyi niyetli tavsiyelerde bulunmuş altı üstü.

Gelinler de iyice mokunu çıkardı her şeyin he. Süpürgenin yeri değişmiş aman Allahım felaket bu. Vidaladı çünkü oraya değişemez bir daha. On gün kalıp gidecek al koy eski yerine süpürgeyi. Saçma sapan bir sidik yarışına lüzum var mı.

4-12 derece arasi patatesler konulabilir ( aslında sicak, ışık olan ve nemli ortamda birakilmazlar, solanin oluşuyor).
Patatesleri bende koymuyorum, genelde 10 kilo aldığım icin yerim yok ve ayri killerim var.

Yumurta icinde aynisi gecerli- eğer yıkamamışlarsa (yani üstündeki caticula hâlâ duruyorsa) 28 gün boyunca dışarda durabilirler. Belkide Trde yumurtalar yikaniyordur- bilemem. Ama tavuğun koyduğu yumurta yaklaşık 28 gün yenilebilir (çiğ olarak). 28günden sonra sadece 70 derece üstünde pişen yiyeceklerle kullanilmasi önerilir.
Ben her hafta aldığım icin 28 gün sınırını aşmayı daha başaramadım.
Neyse, bazi insanlarda domateside buzdolabina koyuyor mesela- alışkanlık meselesi galiba

Evinizdeki düzenin degişmesini istemiyordunuz madem, ne diye kayınvalidenizi evinize 20 gün gel kocama/ogluna bak diye davet ettiniz. Kocanızı/oglunu onun evine yollasaydınız. Boşuna sitrese girmiş olmazdınız.

Tmm haklisin ama cokta kotu seyler yapmamis 10 gun idare edilebilir koyde yetismis buyumus hic biseyden haberi yok lafini sacma buldum koyde yetisen kvm ve babannem herseyi bilirler

Ben de dehşete kapıldım okurken. Bu ne hadsizlik bu ne kendini bilmezlik! Süpürge gelinin namusudur. El sürülmez!
Ahh ahh . Allah hepimizi süpürgenin konumunu değiştiren kaynanaların şerrinden korusun.
Geçen gün çok hoş bir beyle tanıştım ama ufak bir araştırma sonucu annesinin gelinlerinin evinde süpürgenin konumunu değiştirdiği bilgisine ulaştım.Anında iletişimi kestim bu beyle. Süpürgemin konumu kırmızı çizgimdir.

Süpürgeyi eski yerine kaldır, patatesleri dolaptan çıkar, yumurtaları dolaba koy... Bitti gitti.. Bu kadar kafaya takacak ne var ayol...

Hiç biseye dokunmayıp yiyip içip otursaydı bu seferde ''on dönüm bostan yan gel yat osman KV" diye konu açardın şaka bi yana bende hiç haz etmem KVdemden. Benim kv de seninkinin tarzında herşeyi ben bilirim kafasında bir cahil. Sürekli akıl vermeler fln. Valla ne diyim. Buda ders olsun bir daha ki sefere fırsat verme gelip kalması icin. Kocanda koca adam tek başına duramiyo mu evde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…