Herkese akıl dağıtan KV!

Sevgili kk üyeleri hepinize şimdiden iyi bayramlar diliyorum. Sizi sıkmadan konumu kısa tutmaya çalışıcam. Benim bu aralar derdim kv! Artık tahammül noktamı zorluyor. Ben iş dolayısıyla 20 günlüğüne şehir dışındaydım. Bu arada eşim evde tek kalmasın diye kv geldi. Birlikte oruç tuttular yemeği falan hazırladı. ( Kv tek yaşıyor ve kp vefat etmiş.) Kv ile aramızda 2 saatlik uzaklık var. Kendisi kayınvalidesi ve eltileriyle aynı binada oturuyor. Şimdi Kv geldi gitmeye hiç niyeti yok. Bayram olduğu halde gitmek istemiyor. Sizinle 10 gün daha kalayım sonra gideyim diyor. Ama eşim bayram olmaz gidelim dedi. Buraya kadar herşey normal ama kvnin davranışları beni çıldırtacak. İlk zamanlar çok kafaya takıyordum artık takmıyorum he diyip geçiyorum ama onunla aynı evde yapamıyorum. Gelelim beni niye çıldırtdığına; evime geldim ki ben kendime ait bir düzen yapmıştım kendisi gelmiş süpürge makinemin yerini değiştirmiş. Yumurtaları dışarı çıkarmış. Patatesler buzdolabına girmiş. Benim buzdolabı düzenleyicilerim vardı. Sebzelik gözünde onları çıkarmış. Herşeyi poşetle koymuş. Daha sonra ‘bunu şöyle yapma böyle yap’ gibi akıllar veriyor sürekli. Bu davranışları evliliğimin ilk zamanlarında da yapıyordu ama o zaman ben karşılığını veriyordum asla susmuyordum. Yumurtları dolaba koyma diyordu. Bende onun karşısında koyuyordum. Dışarda bozulur diyordum. Asla altta kalmıyordum. Ki kendisi beni ezecek biri asla değil. Asla da ezdirmem kendimi. Sadece akıl bana dağıtmıyor. Çevresindeki herkese. Eltilerine, kayınlarına bunu böyle yapsınlar şöyle yapsınlar. Hayır sanane kardeşim. Geçen gün iftara bir grup akrabamız misafirliğe geldi. Sanki eşyalar kendi eşyasıymış gibi davranıyor. İşte çocuklar salonu mahveder. Koltuğa ellerini sürerler. En iyisi mutfakta yiyelim. Dedim anne mutfağa nasıl sığalım. Toplam 12 kişi gelecek. 4 ü erkek gerisi bayan. Erkekler küçük oda da yer bizde salonda. Yok salon batarmış bilmem ne. Ama sonuç ne oldu kendi istediğim gibi yaptım. Tv ünitemin orda çiçekler vardı misafirler gelmeden onları kaldırımış ki çocuklar oynayıp bozmasın. Benim evime bu şekilde müdahale etmesi sizce ne kadar doğru,bu tavırları beni çileden çıkarıyor. Sonra köyde büyümüş yetişmiş hiçbirşeyden haberi yok. Geçen misafirlerin bulaşığını, bulaşık makinesine attım sahurda kalkmış diyor ki, bulaşık makinesi alev gibi olmuş çok sıcak patlar falan. Bunu demiş bir insan bana. Eşyalarımı kullandırtmak istemiyor bana. Bulaşık makinesini çalıştırmamı istemiyor. Bulaşık makinesinin eşyaları soldurduğunu düşünüyor. Ve karşıdaki ne derse desin asla fikri değişmiyor. O ne diyorsa odur yani. Kızlar ilk zamanlar ne derse tam tersini söyleyip cevabını veriyordum ve kafama takıyordum ama şuan ne derse he diyorum ve sinirlenmemeye çalışıyorum. Lütfen bana bir akıl verin ben nasıl davranayım.
Edit: Kv benim evime tek bir iğne dahi almadı. Hani eşyalarımı o alsa minnet mi ediyor diyebilirsiniz. Ama beyaz eşyaları ben, geri kalan herşeyi de eşim aldı. Halısından perdesine kadar.
Edit2: Konu biraz parça parça olmuş ama kusura bakmayın inşallah içimden geçenleri doğru aktarabilmişimdir.
Oooooo 20 gün uzun bi süre iyice sahiplenmiş evi..

Kayınvalide rolleri değişmiş evi sahiplenmiş,evin sahibinin kim olduğunu anlatamıyorsun eşinden yardım işte... Belki anlatır. Birde eşin bebek mi kalsın tek başına. Niye anasını çağırır. O gitse anasında kalsaydı

Kendi evinde o şekilde kullanabilir saygım sonsuz, size de saygım sonsuz o şekilde görüp öğrenmişsiniz. Ama bende annemden dolapta saklandığını gördüm aynı şekilde patatesinde dışarda olduğunu gördüm. Benim söylemek istediğim herkesin bir yoğurt yiyişi vardır herkes birbirine saygı duymayı öğrense hiç böyle polemiklere gerek kalmayacak.

KVnin çıkarttığı polemik yok. Kadin bildiği gibi yapiyor. Siz alışverişinizi yerleştirirsiniz ve konu kapanir.
Eğer tabakları elinde yikamak istiyorsa birakin yikasin.
Size ne zarari var?

Tahta makinada tüm deterjanı emer siz de deterjanı dolaylı olarak yemiş olursunuz. Bıçaklar da makinada çabuk körelip paslanır yani kv son derece haklı sırf inat olsun diye de yanlışı sürdürmek niye
Benim kv de tahta kaşıklarımı ve meyve bıçaklarımı makineye atmama karıştı atma bilmem ne dedi ama ben bi kaç kere gözünün önünde atmaya devam ettim daha o işe karışmadı. He he diyip yine bildiğinizi okuyun bundan anlıyorlar.

:KK14:

Sevgili kk üyeleri hepinize şimdiden iyi bayramlar diliyorum. Sizi sıkmadan konumu kısa tutmaya çalışıcam. Benim bu aralar derdim kv! Artık tahammül noktamı zorluyor. Ben iş dolayısıyla 20 günlüğüne şehir dışındaydım. Bu arada eşim evde tek kalmasın diye kv geldi. Birlikte oruç tuttular yemeği falan hazırladı. ( Kv tek yaşıyor ve kp vefat etmiş.) Kv ile aramızda 2 saatlik uzaklık var. Kendisi kayınvalidesi ve eltileriyle aynı binada oturuyor. Şimdi Kv geldi gitmeye hiç niyeti yok. Bayram olduğu halde gitmek istemiyor. Sizinle 10 gün daha kalayım sonra gideyim diyor. Ama eşim bayram olmaz gidelim dedi. Buraya kadar herşey normal ama kvnin davranışları beni çıldırtacak. İlk zamanlar çok kafaya takıyordum artık takmıyorum he diyip geçiyorum ama onunla aynı evde yapamıyorum. Gelelim beni niye çıldırtdığına; evime geldim ki ben kendime ait bir düzen yapmıştım kendisi gelmiş süpürge makinemin yerini değiştirmiş. Yumurtaları dışarı çıkarmış. Patatesler buzdolabına girmiş. Benim buzdolabı düzenleyicilerim vardı. Sebzelik gözünde onları çıkarmış. Herşeyi poşetle koymuş. Daha sonra ‘bunu şöyle yapma böyle yap’ gibi akıllar veriyor sürekli. Bu davranışları evliliğimin ilk zamanlarında da yapıyordu ama o zaman ben karşılığını veriyordum asla susmuyordum. Yumurtları dolaba koyma diyordu. Bende onun karşısında koyuyordum. Dışarda bozulur diyordum. Asla altta kalmıyordum. Ki kendisi beni ezecek biri asla değil. Asla da ezdirmem kendimi. Sadece akıl bana dağıtmıyor. Çevresindeki herkese. Eltilerine, kayınlarına bunu böyle yapsınlar şöyle yapsınlar. Hayır sanane kardeşim. Geçen gün iftara bir grup akrabamız misafirliğe geldi. Sanki eşyalar kendi eşyasıymış gibi davranıyor. İşte çocuklar salonu mahveder. Koltuğa ellerini sürerler. En iyisi mutfakta yiyelim. Dedim anne mutfağa nasıl sığalım. Toplam 12 kişi gelecek. 4 ü erkek gerisi bayan. Erkekler küçük oda da yer bizde salonda. Yok salon batarmış bilmem ne. Ama sonuç ne oldu kendi istediğim gibi yaptım. Tv ünitemin orda çiçekler vardı misafirler gelmeden onları kaldırımış ki çocuklar oynayıp bozmasın. Benim evime bu şekilde müdahale etmesi sizce ne kadar doğru,bu tavırları beni çileden çıkarıyor. Sonra köyde büyümüş yetişmiş hiçbirşeyden haberi yok. Geçen misafirlerin bulaşığını, bulaşık makinesine attım sahurda kalkmış diyor ki, bulaşık makinesi alev gibi olmuş çok sıcak patlar falan. Bunu demiş bir insan bana. Eşyalarımı kullandırtmak istemiyor bana. Bulaşık makinesini çalıştırmamı istemiyor. Bulaşık makinesinin eşyaları soldurduğunu düşünüyor. Ve karşıdaki ne derse desin asla fikri değişmiyor. O ne diyorsa odur yani. Kızlar ilk zamanlar ne derse tam tersini söyleyip cevabını veriyordum ve kafama takıyordum ama şuan ne derse he diyorum ve sinirlenmemeye çalışıyorum. Lütfen bana bir akıl verin ben nasıl davranayım.
Edit: Kv benim evime tek bir iğne dahi almadı. Hani eşyalarımı o alsa minnet mi ediyor diyebilirsiniz. Ama beyaz eşyaları ben, geri kalan herşeyi de eşim aldı. Halısından perdesine kadar.
Edit2: Konu biraz parça parça olmuş ama kusura bakmayın inşallah içimden geçenleri doğru aktarabilmişimdir.
Olayları çok mu büyütüyorsunuz genellikle?
Size birşey söylüyor siz de cevap veriyorsunuz, süpürgenin yeri değişti diye takar mı insan kafaya?
Yumurtalar dışarı patatesler içeri nedir yani, gören de eşinizi size karşı kışkırtmış, kötü sözler söyleyip yuvanızı dağıtmaya çalışıyor sanır.

Şimdi belki güleceksiniz ama ben yumurtalarımı disarda saklıyorum. Öyle öğrendim. Yumurta marketde de dışarda duruyor. Patatesi soğuk ve karanlik alanda tutmak gerek. Aslinda yaptığı saçma değil :)
Marketler soğuk oluyor ama. Özellikle yazın dışarda Durmaz yumurta.

Patates dolaba konmaz. Nedeni ise, içindeki nişastanın şekere dönüşmesi. Pişirildiğinde ise zararlı kimyasalların ortaya çıkması.

Süpürgenin yerini değiştirmek ne demek ya. İnanılır gibi değil. Birinin bu kaynanalara dur demesi gerekiyor artık.:KK11:

Bazı eşyalar bulaşık makinesine atılmaz, gerçekten solarlar. Hareketli çocuk gelecekse kırılacak eşyaları ortadan kaldırmak normal olanıdır. Hem kendilerine hem eşyalarına zarar vermesinler diye. Köyde yetişmiş hiçbir şeyden haberi yok derken? Gayet doğru fikirler sunmuş halbuki. Eşyalar kırılmasın kaldır lafının nesini yanlış anladınız ve tepkilisiniz? Kadın kırmızı sütyen tak, ben öyle istiyorum demiş gibi davranıyorsunuz ama iyi niyetli tavsiyelerde bulunmuş altı üstü.

Gelinler de iyice mokunu çıkardı her şeyin he. Süpürgenin yeri değişmiş aman Allahım felaket bu. Vidaladı çünkü oraya değişemez bir daha. On gün kalıp gidecek al koy eski yerine süpürgeyi. Saçma sapan bir sidik yarışına lüzum var mı.

Marketler soğuk oluyor ama. Özellikle yazın dışarda Durmaz yumurta.

Patates dolaba konmaz. Nedeni ise, içindeki nişastanın şekere dönüşmesi. Pişirildiğinde ise zararlı kimyasalların ortaya çıkması.

4-12 derece arasi patatesler konulabilir ( aslında sicak, ışık olan ve nemli ortamda birakilmazlar, solanin oluşuyor).
Patatesleri bende koymuyorum, genelde 10 kilo aldığım icin yerim yok ve ayri killerim var.

Yumurta icinde aynisi gecerli- eğer yıkamamışlarsa (yani üstündeki caticula hâlâ duruyorsa) 28 gün boyunca dışarda durabilirler. Belkide Trde yumurtalar yikaniyordur- bilemem. Ama tavuğun koyduğu yumurta yaklaşık 28 gün yenilebilir (çiğ olarak). 28günden sonra sadece 70 derece üstünde pişen yiyeceklerle kullanilmasi önerilir.
Ben her hafta aldığım icin 28 gün sınırını aşmayı daha başaramadım.
Neyse, bazi insanlarda domateside buzdolabina koyuyor mesela- alışkanlık meselesi galiba

Evinizdeki düzenin degişmesini istemiyordunuz madem, ne diye kayınvalidenizi evinize 20 gün gel kocama/ogluna bak diye davet ettiniz. Kocanızı/oglunu onun evine yollasaydınız. Boşuna sitrese girmiş olmazdınız.

Tmm haklisin ama cokta kotu seyler yapmamis 10 gun idare edilebilir koyde yetismis buyumus hic biseyden haberi yok lafini sacma buldum koyde yetisen kvm ve babannem herseyi bilirler

Ben de dehşete kapıldım okurken. Bu ne hadsizlik bu ne kendini bilmezlik! Süpürge gelinin namusudur. El sürülmez!
Ahh ahh . Allah hepimizi süpürgenin konumunu değiştiren kaynanaların şerrinden korusun.
Geçen gün çok hoş bir beyle tanıştım ama ufak bir araştırma sonucu annesinin gelinlerinin evinde süpürgenin konumunu değiştirdiği bilgisine ulaştım.Anında iletişimi kestim bu beyle. Süpürgemin konumu kırmızı çizgimdir.

Süpürgeyi eski yerine kaldır, patatesleri dolaptan çıkar, yumurtaları dolaba koy... Bitti gitti.. Bu kadar kafaya takacak ne var ayol...

Hiç biseye dokunmayıp yiyip içip otursaydı bu seferde ''on dönüm bostan yan gel yat osman KV" diye konu açardın :KK70: şaka bi yana bende hiç haz etmem KVdemden. Benim kv de seninkinin tarzında herşeyi ben bilirim kafasında bir cahil. Sürekli akıl vermeler fln. Valla ne diyim. Buda ders olsun bir daha ki sefere fırsat verme gelip kalması icin. Kocanda koca adam tek başına duramiyo mu evde

X