Herkes mi böyle bi tek ben mi

goldenarrow12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
403
431
Merhaba hanımlar,
Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 30 yaşındayım, evliyim, 3 yaşında kreşe giden bir oğlum var, sabah 8-akşam 5 çalışıyorum. Haftaiçi çalışıyorum , haftasonları izin günlerim. Haftaiçi bir günümü anlatırsam. 6:30da kalkıyorum, duşa giriyorum, çocuğumun yedek kıyafetlerini çantasına hazırlıyorum, kreşe giderken giyeceklerini giydiriyorum, kendi giyeceklerimi hazırlayıp ütü vs giyiniyorum, çocuğun kahvaltısını hazırlayıp , yedirip, saçlarımı sadece kurutup, evden çıkıyorum, çocuğu kreşe bırakıp ordan işe geçiyorum. Akşam 5e doğru çıkıp çocuğu kreşten alıyorum. Eve gelince üzerimi değiştirip, direk yemek , ev işi, çamaşır bunlara girişiyorum. Eşim 6:30-7ye doğru geliyor. Sofrayı hazırlıyorum. Önce çocuğa yediriyorum. Malesef her Allahın günü evde çamaşır çıkıyo yemek esnasında onları çamaşır makinesinden çıkarıp kurutmaya atıyorum, sonra gelip kendi yemeğimi yiyorum. Bulaşıkları sağolsun eşim kaldırıyo. Onu da çoğunlukla tam düzgün bir şekilde yapmıyor. Ben yine arkasından toplamak zorunda kalıyorum. Biraz çocukla vakit geçiriyoruz oyun vs. O sırada çay içiyoruz. 9da çocuğun uyku saati. Benden başkasıyla uyumak istemiyor onu uyutmaya gidiyorum. Onla birlikte bende uyuyakalıyorum. Çünkü cidden yoruluyorum. Kalkıyorum bi süre sonra çocuk uyuyunca. Ama gözümü bile adam gibi açamayıp yatak odasına geçiyorum. Sorun burada başlıyor. Eşim onunla hiç ilgilenmediğimi söylüyor. Haftada 2 kere birlikte oluyoruz. Bu bile ona yetmiyor. Bu konuda bana çok kızgın. Psikoloğa danıştım. Haftada 2 kere az mı çok mu diye. Bu arada 6,5 yıllık evliyiz. Az ya sa çok diyemem bu kişiye göre değişir diyor. Eşim devamlı şikayetçi. Ama yemek çamaşır vs bunların da yapılması gerekiyor. Eve yardımcı çağıramıyorum fiyatları günlük 2000 tl olmuş. Bana bi yardımcı olabilir misiniz ? Herkes böyle mi, bi tek ben mi yoruluyorum ? Nasıl baş ediyosunuz bu durumla? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler

Mesainiz çok mu ağır geçiyor? Masa başı çalışan biriyseniz bu kadar yorgunluk fazla bence. Belki bir kan değerlerinize baktırsanız sorun anlaşılır. Yorgunluk için söylüyorum tabii. Cinsellikle ilgili olarak her çiftin sıklığı farklıdır. Her gün de yapan vardır haftada 1 de. Eşiniz size sadece bulaşıkta yardım ediyorsa o da yetersiz. Fazla seks isteyen erkek bir zahmet çamaşır da katlar,ütü de yapar,yemek de yapar kusura bakmasın. Aynen bunu söyleyin eşinize,totoyu kaldırsın önce.

Merhaba hanımlar,
Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 30 yaşındayım, evliyim, 3 yaşında kreşe giden bir oğlum var, sabah 8-akşam 5 çalışıyorum. Haftaiçi çalışıyorum , haftasonları izin günlerim. Haftaiçi bir günümü anlatırsam. 6:30da kalkıyorum, duşa giriyorum, çocuğumun yedek kıyafetlerini çantasına hazırlıyorum, kreşe giderken giyeceklerini giydiriyorum, kendi giyeceklerimi hazırlayıp ütü vs giyiniyorum, çocuğun kahvaltısını hazırlayıp , yedirip, saçlarımı sadece kurutup, evden çıkıyorum, çocuğu kreşe bırakıp ordan işe geçiyorum. Akşam 5e doğru çıkıp çocuğu kreşten alıyorum. Eve gelince üzerimi değiştirip, direk yemek , ev işi, çamaşır bunlara girişiyorum. Eşim 6:30-7ye doğru geliyor. Sofrayı hazırlıyorum. Önce çocuğa yediriyorum. Malesef her Allahın günü evde çamaşır çıkıyo yemek esnasında onları çamaşır makinesinden çıkarıp kurutmaya atıyorum, sonra gelip kendi yemeğimi yiyorum. Bulaşıkları sağolsun eşim kaldırıyo. Onu da çoğunlukla tam düzgün bir şekilde yapmıyor. Ben yine arkasından toplamak zorunda kalıyorum. Biraz çocukla vakit geçiriyoruz oyun vs. O sırada çay içiyoruz. 9da çocuğun uyku saati. Benden başkasıyla uyumak istemiyor onu uyutmaya gidiyorum. Onla birlikte bende uyuyakalıyorum. Çünkü cidden yoruluyorum. Kalkıyorum bi süre sonra çocuk uyuyunca. Ama gözümü bile adam gibi açamayıp yatak odasına geçiyorum. Sorun burada başlıyor. Eşim onunla hiç ilgilenmediğimi söylüyor. Haftada 2 kere birlikte oluyoruz. Bu bile ona yetmiyor. Bu konuda bana çok kızgın. Psikoloğa danıştım. Haftada 2 kere az mı çok mu diye. Bu arada 6,5 yıllık evliyiz. Az ya sa çok diyemem bu kişiye göre değişir diyor. Eşim devamlı şikayetçi. Ama yemek çamaşır vs bunların da yapılması gerekiyor. Eve yardımcı çağıramıyorum fiyatları günlük 2000 tl olmuş. Bana bi yardımcı olabilir misiniz ? Herkes böyle mi, bi tek ben mi yoruluyorum ? Nasıl baş ediyosunuz bu durumla? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler
Fazla seks istiyorda sana yardım edecek paşa, her işe robot gibi sen yetişemezsin. Ne kadar ekmek o kadar köfte

Fazla ilişki mi istiyor yoksa atıyorum bi gün oturup film dizi izleyelim bi gün çay çekirdek takılalım 2 gün ilişki olsun mu diyor?

sen de calisiyorsun, sen de yoruluyorsun, sen de eve para getiriyorsun .
ama cocuk bakimi komple sende, yemek sende, temizlik sende, camasir ütü sende.
esin de lutfedip bulasiklari topluyor.
pardon da
Eve yardımcı çağıramıyorum fiyatları günlük 2000 tl olmuş. Bana bi yardımcı olabilir misiniz ?
sana yardimci olmasi gereken kişi esin. o da hicbir sorumluluğu almadigi gibi bir de sikayet ediyor.
bu hayat mi?
bekar anne olsan en azindan esinin naziyla ugrasmazdin, evde pislik yaratan bir kisi eksilirdi az is yukun olurdu. adamin sana hic bir katkisi yok.
cidden merak ediyorum bu yasadiginiz sey size nasil normal geliyor?

Merhaba hanımlar,
Eşinin şikayeti sadece cinsellik mi yoksa beraber hiç zaman geçirmemek mi?
9 da uyku bence de çok erken.
Cumartesi,pazar günü bir kaç günlük yemeği yaparsan belki hafta içi elini rahatlatır. 15 de bir bi kadın gelse aylık 4 bin eder ama senin tüm yükünü alır..

Kendisi kaçta kalkıyor? İşbölümü olmadıkça çare yok bana kalırsa
en azindan camasir kurutma ütu komple kocada olmali. temizligi bolusmeliler.
bence banyo temizliği komple erkek isi
konu sahibi, bizde sundan var
Screenshot_20240912_091610_Temu~2.jpg

küçük matkapla calisiyor. matkap erkegin eline yakisan bir sey neticede. alin bunu iki uc haftada bir tum banyoyu fayanslari klozet icini vs esinize temizletin.
esinizin kredi kartinsan yerleri supuren silen robot supurgeden alin, esyalari azaltin. siz gelmeden o baslasin temizlige.
siz de ortaligi toparlarsiniz, gerek gorurseniz banyoyu soyle bir yorulmadan temizlersiniz, yemek yaparsiniz. esiniz de mutfagi toplar, siz cocukla ilgilenir onu yatirirsiniz. sonra guzelce takilirsiniz.
boyle bir is bölümünde ne adam camis gibi yatar, ne siz bu asiri yorgunlugu hissedersiniz.
kole gibi kullandirmayin allah askina kendinizi.
hem calisip hem full time ev kadini olacaksaniz, esiniz hic sorumluluk almayacaksa da o kadar ataerkilse de kadin parasi yemeyecek kadar ataerkil olsun. tum kazandiginiz sizde dursun. ayda iki detayli temizlige kadin cagirin, isinizi kolaylayacak temizlik robotlari alin vs. hem daha az yorulursunuz hem de en azindan kendinizi enayi gibi hissetmezsiniz, eşinize daha iyi duygular beslersiniz. sahsen ben bir b.k yapmayip camis gibi yatan, her seyi benden bekleyen, bir de benim parami yiyen asalak insani erkek diye koynuma almam. cekici bile gelmez boyle oglan cocuklari.

Sizinle aynı tempo çalışıyorum ama benim farkım çocuk büyük,on yaşında ve bizde iş bölümü var. Sabah servise ben bindirdiysem,diğer gün eşim servise bindirir ki ben o ara kahve içerim. Sabah kim çamaşır astıysa, akşam çamaşır toplaması diğer kişinindir.Yemekte anlık oluşur ama kim yemek yaptıysa, sofrayı diğer kişi toplar. Hergün çocuk uyutma sırası vardır, masal veya kitap okumak için o ara diğeri kahveleri yada çayları hazırlar. Böylece kimse kimseye söylenme yada beklenti içinde olma lüksü olmuyor çünkü herkes üstüne düşeni yapıyor.Bunlara rağmen on beş günde bir yardımcı alırım çünkü kendime vakit ayırmam lazım, evde ki bütün yükü siz almışsınız kusura bakmayın ama kendinize nefes alacak alanlar oluşturmalısın ve cinsellik herkesin dinamiği farklıdır ama yorgun bir insanında çok aklına geleceği bir olay değil. Önce biraz bencil olmayı ve ben demeyi öğrenmelisiniz. Her şey beyfendinin önüne hazır ve hala memnun değil kusura bakmayın, ne demişler fazla fedakarlık, fazla vefasızlık getirir.

Merhaba hanımlar,
Tüm iş yükü sizde. Bu konuyu sakince , etraflıca eşinizle konuşmanız daha sağlıklı olur. Ne kadar net iletişim olursa o kadar iyi. Böylelikle sorunlar görmezden gelinmez o da sorunun farkında olur. Çocuk bakımında ya da ev işlerinde görev paylaşımı olursa siz de daha az yorulmuş olursunuz. Ayrıca doktora gidip kan tahlili vermenizi öneririm. Kan değeriniz,vitamin değerleri düşmüş ise bu da ekstra yorgunluk, halsizlik yapabilir.

Görev dağılımı evde adaletsiz yüzde 90 i sizde olmaz hata var bunu esitleyin çocuğun söz olmadan uyuması iyi değil bunu düzenleyin sorun çözülür.Niye böyle bir düzen kurdunuz işine gelir eşinizin tek okuduğum bulaşıkları oda yarimyamalak kaldırması tüm sorun burada .Siz kadın olarak dünyaya gelince ev hizmetlisi sertifasi sahibi olmuyorsunuz.Evi tek başınıza kirletmiyor tek başınıza acikmiyor tek başınıza çocuk yapmıyorsunuz Hayat müşterek tır.Evlilik ekip işidir.Kadinin herşey görevidir erkek olunca ev işi yapmamasi ve anlamaması normaldir düşüncesi akıllı erkeklerden ve kadın olduğu halde erkek yanlısı yaranma peşindeki kişilerin fikridir.Buna uymayın talep edin yoksa çok yipranirsiniz .

Yaptıklarınızı okurken bir an boşanmış olduğunuzu düşündüm.
Eşin hem hizmetçilik bekliyor hem seks hem çocuk bakımı hem de çift maaş.
Ben de çalışan bir anneyim benzer sorunlar yaşıyorum ama sorunu hiç kendimde aramıyorum açıkçası. Yorulduğum noktada ben eşime carlıyorum. Ve bence haftada 2 iyi bir rakam psikolog dememiş ama ben diyim daha kötüleri var bir arkadaştan duydum cndndjdksk. 😂
bu arada ben de çok yoruluyorum. Akşam yemek hazırla topla çocuğu uyurkenki uyuyakalma ve sonrasında bugün yine kendim için bir şey yapmadan geçti sinir harbi çok tanıdık geldi. 🥲
Benim eşim yardım eder ama asla gerçek bir iş bölümü yok. Yani yönetim bende komutla çalıştırıyorum bu bile çok yoruyor.. mutfağı topla ama tezgahı ve ocağı da sil. Masayı da sil. Kalan yemekleri de küçük tencereye ayır. Tek tek bu komutları bile vermek sinir bozucu. Benim düşünebildiğim şeyleri o neden düşünemiyor yani..

Çocuk yatana kadarki süreç aynı.. Sonrası kalkıyorum eşimin yanına gidip 45dk dizi seyrediyoruz 🤭 sabah çocuğa kahvaltı yaptırmıyorum o yok. Eşim mutfağa geçmiyor hiç. Tosun paşam oturuyor 🙄 adamın hakkını yemeyeyim çamaşır işi eşimde🤭

Ayakta kalmak için takviye kullanıyorum. Bayılmam inşallah 🥴

Kısacası yorum okumaya geldim.

Eşiniz yatsın kalksın size dua etsin:KK70:
Sabah çocuğu neden siz hazirliyorsunuz ki? Eşiniz çocuğu hazırlasın, siz kendiniz hazırlanın. Erkek dediğimiz canlının hazırlanması on dakika.
Akşam uykusunu da sıraya koyun. Zorlayın bunun için, çocuğunuzu alıştırmaya çalışın.
Çok benzer hayatlarımız var mesai saatleri, çocuk sayısı vs. Ama ben her gün çamaşır yıkamıyorum açıkçası. Haftasonu 3-4 makine yıkanıyor, çok lazım olursa haftaici bi gün de ekleniyor buna.

Yardımcı olayına gelince tabi ki maddi koşullarla çok ilgili bir durum ama bütçeye bir göz atın derim. Önceliğimiz kendi konforumuz olmalı, belki kısılacak başka bir kalem bulunabilir.

Her ilişki farklıdır ama haftada 2 ortalama, hatta çalışan ve küçük çocuğu olan aileler için iyi bile.

X