Herkes baba olamıyor

tr_lelli

Elbet bir gün çiçek açar umutlar 🌸
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
44.597
113.401
Üst üste konular açıyorum bu aralar ama derdim 1 değil bin...

Benim babam yıllardır annemi aldatıyor çok önceden beri annem hep sizin için dedi öyle böyle dedi oturdu ben evlendim eşimin ailesiyle sorunlar yaşadım ailemin binasına kendi daireme geldim 4 yıldır iç içe sayılırız
Babamla hiç çok iyi olamadık hiç dinlemedi hiç anlamadı hiç baba gibi davranmadı her akşam içen ona buna sataşan bir iyi bir bakmışsan kötü davranan biri.
Hep annem ilgilendi bizle
Doktora gitti psikiyatra sevketildi gitmedi aşırı sinirli biri

Hadi eskiden aldatdı annemi yuttu annem şimdi hala aldatıyo bir sürü şey yakaladım resimler telefon konuşmalarına şahit oldum bilen birinden dinledim herşeyi öğrendim annemde resim telefon numarası telefon konuşmalarına şahit oldu yani durumu biliyo

Kavga kıyamet koptu annem evden kovdu babamı
Polisler geldi eve binadakiler şikayet etmişler

Ben araya girdim annemi savundum kardeşim babama demediğini bırakmadı arkadaşlarına bile rezil etmiş bende annemi kardeşimi savundum diye ben düşmanım şuan babamın gözünde.

Herşeyi ben yapmışım
Herşeyi benim başımın altından çıkmış
Onlara arka çıkmışım
Akıl vermişim ben ortaya çıkarmışım niye ona laf söylemişim niye görmemezliğe gelmemişim
Annemin 25milyar parasını bankadan çektirip kadınlarla yedi ve piyasaya bi sürü borcu var satarım dairelerimi öderim diyormuş bina dedemden yadigar ama tapusu onun üzerine benim ben yaptırdım diyo

Annem boşancam diye avukatlar aradı görüştü
Binayı ayağa kaldırdı
Evden kovdu babamı
Konuşmadı şimdi iyi oldular ben kötü oldum
Baba oğul eş gayet iyiler annem durumu kabullendi ben ortaya çıkardım anneme destek oldum babamın karşısında durdum rest çektim diye ben dünya kötüsüyüm

Eşime onu burda istemiyorum demiş benim için
Burdan çıkamam çünkü eşimin ailesiyle problemlerimiz var çıkarsam hepsi tekrar bana bulaşacaklar ve dillerine sakız olacak bu durumda ezilirim.
Çok utanıyorum mahallede herkes biliyo durumu

En çokda anneme kızıyorum bile bile hala bunca şeye rağmen kocasıyla nasıl iyi olabiliyor
Aldıkları para karılarla yediği borçlara gidiyor ve hala gece eve geç geliyor
Annem karın tokluğuna durucam diyo şaşkınım boşancam, gitcem,katlanmama artık diyen kadın yok
Çok şaşkınım herkes şaşkın ailemde annen nasıl hala duruyo diyorlar
Annem parayı vermek istemediğinde annemin üzerine yürümüş ben yanlarında değildim evimdeydim annemin boğazını sıkmış kolları mosmordu rapor alalım dedim korkudan almadı parayı verdi şimdi iyi davranıyor
Tatilde gittik annemle 1 defa bile annemi aramadı
Annemi sevmiyo yalnız kalmaktan korkuyo babam çünkü kimsesi yok bütün akrabaları sırt döndü arkadaşı yok herkes dışlamış
Babamın bir arkadaşı abiye konuştum(eşi çok sevdiğim ablamdır ailece görüşürüz) kızım senin baban normal değil tedavi olması lazım ben ona akıl verdim böyleyim yapıcam yine gidicem ben bu hayatı seviyorum diyormuş ve herşeyin suçlusu benmişim.

Her gün kavga var evlerinde
Huzurları yok
Kavga edip benim evine sığınıyorlar bende kaldılar 2-3 defa napim
Ama ben artık elimi eteğimi çektim birbirlerini öldürselerde umurumda değil

Şuan yanımdan geçerken kafasını çeviriyor şaşkınım.

Onları gördüm ya midem bulanıyo ondan
Öyle bir babanın kızı olduğum için utanıyorum.

Annemin nasıl onla hala aynı evde yaşadığına inanamıyorum
Resimler
19 yaşındaki kızlara canım tatlım gibi mesajlar daha neler neler eşimde herşeyi öğrendi
Çok utanıyorum ne biçim bi aile bu anlamıyorum

Ben napcam annemlede bi kaç gündür hiç konuşmuyorum yanına çıkmak istemiyorum bu evden çıkamıyorum taşınamıyorum
Hele kardeşime okadar sitemliyim ki o 25 bin onun parasıydı yani kardeşim araba alsın diye biriktirmişti annem kardeşim babamın üzerine yürüdü parayı istediğinde ben arala girdim kötü ben oldum şimdi yağ ballar parayı verdiler iyi oldular.

Napcamı şaşırdım suçlu benmiyim şimdi napmalıyım nolur bana yol gösterin

Son düzenleme:
Hiçbirşeyi kınama canım
Hayatın bize ne getireceği belli olmaz ama şu güne kadar öğrendiğim birşey varsa karı koca arasına anam babam da olsa girmem zamanında bi şok olmuşluğum var bu konuda

neden taşınamıyorsunuz?
bence ufak, eski vs. demeyin bi ev bulun. iki aileden de uzaklaşın. aileler ne kadar işin içindelerse o kadar problem çıkıyor.

babanı hayatından çıkarmayı denesen ? Muhatap olmasan ?
Cnm suan hayatımdan çıkardım ama bu evden çıkamıyorum kaynanam eşimin ailesi rahat vermiyo diğer konumu okudun sen biliyorsun burda kendi evim dairem diye gelip karışmıyorlar ama çıksam karışırlar suan babamla hiç konuşmuyorum annemede kızgınım kardeşimede ben mi suçluyum sen söyle bu evleride yicek anneme yemeden boşan yarısını alma hakkına sahipsin dedim annem sevmiyorum ben burdan bişiler kalacak diye bekliyorum ölür belki diyo tövbe estağfurullah.

neden taşınamıyorsunuz?
bence ufak, eski vs. demeyin bi ev bulun. iki aileden de uzaklaşın. aileler ne kadar işin içindelerse o kadar problem çıkıyor.
Eşim annesine karşı duramıyor ben rest çekip bu eve geldim onlardan uzak durmak için ama ozaman bu sorunlar bukadarda değildi yani bilmiyordum içlerine girince daha iyi öğrendim
Birde dedemden kalan ev burası hakkım benim çıksam kiramı vermiyo ben kendi hakkımda oturuyorum
Evime gelip bana sataşmayo ama denk geldiğimizde düşmanıymışım gibi davranıyo bana

Hiçbirşeyi kınama canım
Hayatın bize ne getireceği belli olmaz ama şu güne kadar öğrendiğim birşey varsa karı koca arasına anam babam da olsa girmem zamanında bi şok olmuşluğum var bu konuda
Ben ellerindeki avuçlarındaki elalemin karıları yemesin diye yanlarında durdum
Suçlu oldum anne sonuçta sizin gözünüzün önünde olsa dayanabilirmisiniz
Başka bir kadına ev kiralamış bu babam denen adam
Kadının tüm borçlarını ödüyormuş kadında konstmatris her gece mekanına gidiyo 600tl harcıyo fişlerini bulduk bi sürü kart dökümanları teknosalardan alışverişler hiç biri eve değil yani bile alınmadı eve herşeyi belgeli açık ama annem nasıl bir insan hala katlanıyo bu nasıl bi gurur

Sen sonuna kadar haklısın ama diyorum ya bu dünyada işler böyle yürümüyor
Benzer bir duruma da ben müdahale etmek durumunda kaldım bizzat müdahalem istendi salya sümük
Sonra ben suçlu oldum dışlandım
Duşta ağlayarak Allahlarından bulsunlar dedim de çocuğu düştü yaw üzüldüm ve olmuyor da adamda sorun varmış falan Allah öyle bir alır ki intikamını şaşar kalırsın

Herkes annemi suçluyor bunca şeye rağmen nasıl niçin orda duruyo demekki hoşuna gidiyo aldatılmak diyorlar anneannem çık gel babanın maaşını al ye dedi
Ama annem hala oturuyo ve kocasıyla alışverişlere gezmelere gidiyo mahalledende utanmıyorlar bilmeyen yok bu adamın karı düşkünü olduğunu ben 30 yaşındayım oğlum var torun sahibi adam karı kızla geziyo anneme iş aramaya gidiyorum demiş kadınla buluşmuş Ümraniye'de gezmiş resimlerini faceye atmış gözlerimizde gördük ondan sonra iyice kavga kıyamet oldu sonra yine iyi oldular
Anneme diyorum ki iyi olacaksın niye kendini rezil edip bizi düşman ettin ona
Niye herkese rezil oldun
Annemi anlamıyorum acı çekmek hoşuna gidiyo demekki şaşkınım inanın şaşkınım

Cnm başka birileri olsa bilsemde susarım
Ama anneme şiddet uyguladıktan sonra bende için peşine düştüm çıkardım herşeyi ortaya
Daha öncede biz küçükten annemin bileziklerini çalıp karılarla yemiş bi adam bu çok sonra öğrendim
Ve hala yaparım yapıcam ben böyleyim ben kadınları seviyorum diyormuş
Anneme kaç defa defol dedi
Çık git dedi
Kovdu annem gitmiyo o boşasın diyo
Ya niye boşasın ki herşeyi biliyorsun ve katlanıyorsun niye boşasın

Annen bu durumu nasıl yedirebiliyor kendine hayret doğrusu.
Galiba en mantıklısı ordan çıkman olacak yoksa nasıl baş edeceksin bütün bunlarla.

Annen bu durumu nasıl yedirebiliyor kendine hayret doğrusu.
Galiba en mantıklısı ordan çıkman olacak yoksa nasıl baş edeceksin bütün bunlarla.
Bende bunu anlamıyorum halam teyzelerim de dahil herkes annemin suçlu olduğunu bilmesine rağmen hala neden beklediğini bekliceksede niçin kavga çıkardığını merak ediyor

Haksızmıyım ben siz söyleyin
Anneme dedim ki
Boşanırsın arkandayız ananem arkanda neyi bekliyorsun
Bekliceksende bu adam yıllardır böyle huyu bu değişmez katlanıcaksın giyinecek süslenecek karılarla buluşacak gezecek ve sen susacaksın katlanıyorsun susacaksın rezil etme bizi düşman eden sensin yada boşanıcaksın 2 yolun var dedim

Oturuyo kocasıyla suan okadar iyileri aklım almıyo kocasının her hizmetini yapıyo ve kocası hala gece 2lerde geliyo eve

Napcamı şaşırdım evden dışarı çıkmıyorum bu evden taşınırsam beni rahat bırakmaz görümcemler kaynanalar çünkü kimsesiz kalıcam artık ardımda bir ailemde olamıcak eşimde sus boşver diecek yaşadım biliyorum ben keyfimden gelmedim buraya buraya gelirken bukadarını bilmiyordum inanın içinde olmayınca anlamıyorsunuz bunlar alışmış meğer tek bana tuhaf geliyormuş babamın başka kadınlarla mesajlaşması başka kadınlarla gezmesi ev tutması telefonda saatlerce konuşması düşünün annem mutfakta ve babam salonda kadınla konuşuyormuş buluşalım diye ve annem bunu duymuş o söyledi kavga ediyorlar rezil oluyorlar sonra hiç bişi olmamış gibi devam ediyo sonra yine kavga ediyorlar çok şaşkınım nasıl baş edicek bilmiyorum sürekli ağlıyorum keşke anneme destek olamasaydım keşke arkasında duymasaydım

Sanki ben bu adamı karılarla buluşturdum
Sanki ben parasını yedim
Sanki herşeyi ben yaptım adam sütten çıkmış ak kaşık öyle davranıyorlar napcamı bilmiyorum akıl verin.

İlk defa böyle bir şey duyuyorum ya çok kötü bir durum .
Sen iyi niyetle annen için bir şeyler yapmak istemişsin ama görünen o ki annen durumdan şikayetçi değil.
Madem ordan çıkamıyorsun o zaman sende görmezden geleceksin her şeyi.
Normal bir aile ilişkiniz olmaz bu saatten sonrada en azından hiçbir şeylerine karışma.
Babanın durumu bir hastalık gibi geldi bana . Her şeyi bu kadar alenen yapması hiç normal değil
Bunda anneninde payı büyük ama baban çevreye rezil olmayı bırak çocuklarını bile düşünemeyecek kadar kadın düşkünü ne yazık ki.
Babanın bir şekilde kendine gelmesi lazım doktora gitse keşke bunun bir hastalık olduğunu kabul etse ama bu yaştan sonra onu ikna etmek çok zor.
Sen artık kabulleneceksin olan biteni bundan başka napabilirsin ki.
Eşin anlayışlı sanırım sorun etmemiş bu durumları en azından onun varlığı sana dayanma gücü verir.

Hafizam beni yaniltmiyorsa sizi aldatilmis biri olarak hatirliyorum.
Siz de bu aciyi biliyorken annenize bu kadar yuklenmeniz bana cok abarti geldi.

Yaranizi desmek istemem ama siz annenizden daha gencecik, daha guclu olmaniza ragmen bosanmadiysaniz, birakin annenize gurursuz demeyi, birakin nicin bosanmadigini sorgulayip uzmeyi.
Yapamiyor demek ki, demek ki sartlari uygun bulmuyor.
Siz nasil affettiyseniz o da affetmek, umut etmek istiyor belki.

Sizi anliyorum, hissedebiliyorum isyaninizi insallah aileniz ve siz huzur bulursunuz en kisa vakitte ama anneye bu kadar yuklenmenizi hic anlayamayacagim.

Akrabalarımızda tedavi olmasını söyledi düşünün kimse konuşmuyo onla kiracılarımız bile rahatsız öğrendiler
Annem sustuğu için neden olsa biliyo yaparım havasında

Bende böyle bir şey ilk defa görüyorum
Annem nasıl biri aklım almıyo inanın bilmiyordum yani zamanında sabretmiş tamam ama bukadr herşeyi alenen resimlerle görüp nasıl katlanabiliyo bilmiyorum birde hala yapacağını bile çünkü defalarca yemin etti yapıcam diye yine yaptı yapmakta kadın görsün hemen süzüyor kaç defa dikkatimi çekti annemin yanında bile oturup kadınları süzüyor onları gördükten sonra onlarla hiç bi ye gitmedim ben senelerdir sinirlerim bozulmasın diye

Eşim sen haklı olduğun halde haksız konumuna düşürdüler seni suçunu bastırdı annen onun yanında bak diyo
Karışmak istemiyo

Senin burda oturmak hakkın çünkü seninde hakkın var ama dersen ki gidelim ne istersen bana uyar diyo ama ailesi işte eşim karışmışlar desede güvenmiyorum onlar eşimi dinlemezler çok arsızlar eşimi alt ederler
Ben burda onlarla bağımı kopararak oturabilirmiyim sizce rahat huzurlarda bundan endişeliyim

Merdivende denk geldim 5 gün önce babama kafasını çevirdi geçti hem suçlu hem güçlü nasıl biri benim ailem ben nasıl bir ailenin evladıyım bana kalsa İstanbul dışına gitmek istiyorum ama eşimin işi burda herkesten uzak olmak istiyorum herseyden midem yeterince bulandı

Beni nasıl düşünemez bunun bi kocası var ya yüzüne vursa ya esseler umrunda değiliz ki onun işi gücü kadınlar kinse umrunda değil annem gitse diye gözünün içine bakıyor
Annem hala hiç bişi olmamış gibi oturuyo

Buna benzer bir durum yaşanmıştı tanıdığım bir ailede. Senelerce ne adam değişti, ne kadın. Annene hak vermesen de anlamaya çalış. Hastalıklı bir düşünce ama annenize her durum ve şartta kocasının yanında olması öğretilmiş. Başka türlüsünü yapamaz, kendini bile kandırır, kocasını bırakamaz. Hep bahane bulur onun yaptıklarına, herkesi, kendini bile suçlar, onu affeder.

Durum artık kemikleşmiş, değişmez. Size de karışmayın derim. Kendi yuvanıza bakın. Bu tantanalar yüzünden kendi yuvanız etkilenip zarar görecek yoksa. İlişkilerinizi minimuma indirin. Alan, satan, yapan memnun duruyorken, siz sinir hastası olursunuz.

Nereden tutsan eline kalıyor. Orada oturmaktan başka bir çareniz yok bu yüzden kabullenmek en güzeli.
Evet senin ailen böyle onları değiştiremezsin onları sen seçmedin seçim hakkın yoktu buda senin imtihanın.
Yani bir tanesi mantıklı değil ki belki annen boşansa en azından çevre tepkiler zayıflar ve sende biraz rahat ederdin.
Ama yok anne halinden memnun. Baba desen açık açık söylemiş kadınlardan hoşlandığını daha ne desin ki adam.
Toplumda dışlanmaya mahkum bir aile yapısı malesef sendeki
Eşinin ailesinden de yüzün gülmemiş diyorum ya çok zor elinde kalıyor her şey .

Evet böyle bir husumet yaşadım maalesef konumda var
Ama eşim çok pişman oldu ve böyle bir babayla yaşamamayacağım için mecbur kaldım.
Nekadar kötü şeylerle sınanıyorum ben farkındamısınız
Hepsimi beni bulur
Psikolojimi siz düşünün
Benim durumum farklıydı eşim ilk defa böyle bir hata yapmıştı ve o babayla aynı evde yaşamazdım
Şans vermem gerekti
Babam arkamdamı durdu sanıyorsunuz
Ona normal gelen bişi bu böyle babanın evladı olmak benim suçum mu
Eşimle babamı kıyaslamaya bile girmek istemiyorum
Buraya yeni taşınmıştık adam tüm ailesine rest çekmişti arkadaşlarına uymuştu yaptığı hatayı telafi edebilmek için günlerce yalvardı
Bir insanın şansı önce ailesinden iyi olacak benim ardımda kimsem yoktu olsalardı inanın gözümü kırpmazdım annemin anneannem arkasında ev açıyo teyzelerim dayım dedem hepsi bırak diyo ya ben.
Babam güldü geçti neler yaşadım anlatamam tekrar hatırladım suan

Son düzenleme:
Ozaman annem dayak yediğinde yada resimleri görünce niye bana sığınıyo face şifresi biliyo gel bak diyo resim görüyor kopyala al diyo avukat bulalım diyo boşancam diyo bende kalıyo ağlıyo sabredemiyorum diyo bizi düşman eden kendisi
Ki anneannem arkasında çık gel diyo gitmiyo
Ben artık yemin ettim öldürselerde birbirlerini karışmıcam
Düşünün anneniz babanız bir üst katınızda kavga ediyorlar birbirlerine hakaretler herşeyi kırılıyor dökülüyor susun bakalım susabiliyosunuz
Sürekli ağlıyorum zaten

Insanın şansı ailesinden olacak önce
Boşansa en azından boşandı katlanmıyo der herkes böylede gülüyorlar inanın eve polisler geliyo ortalık ayağa kalkıyor sonrada bişi olmamış gibi kocasıyla çıkıp gidiyor
Nasıl bir insan benim annem
Susacaksan niye rezil oluyosun
Kendi ailen kötü olunca kim kime iyi olur ki
Insanın kızı için babası nasıldır bilmiyorum ben utanıyorum
Arkanızı yaslayamayacağınız biri olmaması çok acı
Eşimle sorun yaşasam gidecek yerim yok
Annemle görüşmek istemiyorum evlerine gitmek istemiyorum babamla denk gelmim diye merdivende sesimi duysa cık cıklıyo yukardan beni burda istemiyo
Annem gecen gün çöp poşetimi aldı kapımın önünden bi yere gidiyorlardı bende ses duyunca dürbünden baktım alamasana diyo anneme yaptıkları iyi biriymiş gibi beni düşman bekledi çok yalnızım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…