Hergun gelen ev sahibi ne yapmalıyım 🤦

Merhaba Evleneli 3 yıl oldu 3 aylık bir bebeğim var 😌eşimle 2 katlı bir ev tuttuk temiz bakımlı lüks bişey ev sahibim yaşlı 7 yaşlarında eşi olmuş bir kadın çocukları çok uzakta yaşıyor tasindigimizdan beri hergun mutlaka geliyor e geldimi mutlaka bı çay kahve Faslı oluyor bebeğim durmadigi zamalarda memesini Verde gel filan dedi🤦vay biz besige bağlar şunu yapardik falan filan ..bide bahçe işleri işi bitmiyor çocuktan çıkıp yardım edemiyorum ama laf çarpıyor bazen kim yapacak adam lazım diyor eşim kapıyı açma müsait değilim de dedi ama yüze duramıyorum olmuyor birde titiz afedersiniz tuvalette kova varmı diye ihtiyaç bahanesiyle kontrol ediyor dolaplarının içinde örtü varmı diye bakıyor ıslak koyma filan dedi daha yeni tasindim bu evi eşimle zar zor bulduk ragat hareket edemiyorum evimde akıl verin ne yapayım
Ay hic çekilmezki ayda bir kez gel bari bence çikin o evden bazi yaşlilar böyle oluyor.Ben boyle bir nine gormuştum yakin bir kadin arkadaşim iş için kiralamişti anneler çocuklariyla geliyordu kiz piskologdu ev gibi buyukdu luks olsa bari hergun gelip bakiyor saatlerle oturub çay içiyordu😂insanda sıkıliyor yani vaktini geçiriyor insanlarida rahatsiz ediyordu bir tarafdan .

Kendine kiracı değil arkadaş komşu yardımcı tutmuş gibi gözüküyor.
Küçük apartmanların malesef böyle eksileri oluyor. Bahçe bakımını önceden konuştunuz mu neden sizden bekliyor?
Musait olamıyorum hergun diyerek kapiyi açmayın, kontrat dolmasına yakın başka ev bakın bence, çünkü ev sahibinizin beklentisi farklı. Hem komşu, hemde bahçeye bakacak birini istiyor bunları yapmayınca zaten otomatik olarak kötü olacaksınız

Merhaba Evleneli 3 yıl oldu 3 aylık bir bebeğim var 😌eşimle 2 katlı bir ev tuttuk temiz bakımlı lüks bişey ev sahibim yaşlı 7 yaşlarında eşi olmuş bir kadın çocukları çok uzakta yaşıyor tasindigimizdan beri hergun mutlaka geliyor e geldimi mutlaka bı çay kahve Faslı oluyor bebeğim durmadigi zamalarda memesini Verde gel filan dedi🤦vay biz besige bağlar şunu yapardik falan filan ..bide bahçe işleri işi bitmiyor çocuktan çıkıp yardım edemiyorum ama laf çarpıyor bazen kim yapacak adam lazım diyor eşim kapıyı açma müsait değilim de dedi ama yüze duramıyorum olmuyor birde titiz afedersiniz tuvalette kova varmı diye ihtiyaç bahanesiyle kontrol ediyor dolaplarının içinde örtü varmı diye bakıyor ıslak koyma filan dedi daha yeni tasindim bu evi eşimle zar zor bulduk ragat hareket edemiyorum evimde akıl verin ne yapayım
Ev sahibiniz kaynanadan hallice. Eşiniz haklı yüz vermeyin. Her gün her gün çekilmez.

Kendine kiracı değil arkadaş komşu yardımcı tutmuş gibi gözüküyor.
Küçük apartmanların malesef böyle eksileri oluyor. Bahçe bakımını önceden konuştunuz mu neden sizden bekliyor?
Musait olamıyorum hergun diyerek kapiyi açmayın, kontrat dolmasına yakın başka ev bakın bence, çünkü ev sahibinizin beklentisi farklı. Hem komşu, hemde bahçeye bakacak birini istiyor bunları yapmayınca zaten otomatik olarak kötü olacaksınız
Kapıyı açmadım ama anlamadı yada anlamamazliktan geliyor 😌 aynen hem yardımcı hem kiracı istemiş ama benim yeni doğum yaptığımi bilerek verdi o zaman emekli birilerine verecekti evini off bilmiyorum 🤦

Ne kadar uygun olursa olsun ev sahibi ile aynı apartmanda oturmam bundan sonra.Resmen pişmanlık.Basima geldi ordan biliyorum.

Yapacağınız en iyi şey kapıyı acmamsk.Sonra da yalan uydurmak, uyuyordum,banyodaydim diye

Yuh artık, bahçe işi de bekliyorsa cidden işiniz var. Ben böcekten korkarım, toprak elleyemem, bitki, çim alerjim var, ot böcek elleyemem diyin. Eve girmek isterse de ciddi ciddi açmayın kapıyı.

Kapıyı açmadım ama anlamadı yada anlamamazliktan geliyor 😌 aynen hem yardımcı hem kiracı istemiş ama benim yeni doğum yaptığımi bilerek verdi o zaman emekli birilerine verecekti evini off bilmiyorum 🤦
Yüzünüz yumuşak demek ki, biraz sert olun. Geldiğinde hic güleryüzlü davranmayın. Kapıyı çalıp isminizle seslenince geç açın çocuk uyutuyorum müsait değilim deyin. Bi kaç kere içeri almazsanız bidaha gelmez heralde
Bahçe işlerini sevmiyorsanız hiç bulaşmayın onun sonu gelmez.

Kapıyı açmayın,oldu ki açtınız "bebeği uyutuyorum müsait değilim acil bir durum mu var ısrarla çalıyorsunuz" diye tersleyin. Eve de almayın kapatın kapıyı gitsin evinde otursun.
Sanki hayrına oturuyorsunuz bu nedir yani.
Bahce konusunu açarsa da" kusura bakmayın ama ben uğraşamam bahçe falan,bebeğimle ancak ilgileniyorum,siz eskiden kime yaptırıyorsanız yine ona yaptırın bana güvenmeyın" diyin.

Olmuyor 2 katlı ev altı üstlü oturuyoruz yüz yüze bakicaz haliyle koyamadım🤦bı kaç defa kapıyı açmadım şimdide kapıyı çalarken ismimle bagirark kapıya vurmaya başladı çocuğu uyutuyordum teyze gece uyutmadi diyorum daha ne diyeyim ki🤦🤦
Yalniz bunu yapiyorsa akli melekeleri yerinde degildir zaten yuh

Bende hastalık çıktı cilt hastalığı yaşlı insanlara çok zarar veriyormuş

Benim kocam çok kıskanç kadınlardan bile kıskanıyor

Teyze ben biraz depresif bir insanım çok insanlarla iletişime girince psikolojim bozuluyor

Bilmiyorum aklıma şu an başka yalan gelmedi 🤣🤣

Benim evime kayınvalidem bile haber vermeden gelemez. Çünkü çok yeni evliyken laf arasında “davetsiz yada habersiz misafir hiç sevmem” 😃demiştim. Aynı şehirde olmamıza rağmen 3-4 kez gelmiştir. Arar sorar konuşuruz vs daha çok kendisi davet eder. Yani demem o ki siz en başta tavrınızı koyarsanız bu hep öyle gider her ilişkide geçerlidir ..

Hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri çat kapı gelinmesi. Asla almam mutlaka bi bahane uydururum o yüzden kimse gelmez bana çatkapı annem bile gelemez.
Belki önceki gün yorgundum evi, bulaşıkları toplamadan uyudum sabahta kahvaltı sofram duruyor. Bazen üşendiğim için 12 ye kadar toplamıyorum kahvaltıyı yatıp tv izliyorum. Kimse bozamaz rahatımı tavrınızı koyun. Evi bedavaya kiraya vermiyor size. Israrla gelmeden önce aramasını söyleyin

Açma kapıyı geldiğinde
Sorarsa çocuğu uyutmuştum banyoya girdim
Özel işlerim vardı çocuk uyurken yapıyordum
Misafirim gelecek temizlik filan iş yapmam lazım gibi
Eğer az aklı yerindeyse birkaç bu bahanelerden sonra bir daha aşağı gelmez
Yaşına hürmet gösterilir ama bu denli eve karışamaz

Bende hastalık çıktı cilt hastalığı yaşlı insanlara çok zarar veriyormuş

Benim kocam çok kıskanç kadınlardan bile kıskanıyor

Teyze ben biraz depresif bir insanım çok insanlarla iletişime girince psikolojim bozuluyor

Bilmiyorum aklıma şu an başka yalan gelmedi 🤣🤣
2.olabilir😂

Yapmayın Allahaşkına,parasını vererek oturduğunuz evde bu eziyete katlanmak zorunda değilsinizki.
Açmayın. Açsanız da aceleniz var gibi kapatın.
İçeri davet etmeyin.
Bahçe işinin sizi ilgilendirmediğini söyleyin.
Doğrusu mazeretler üretmeye gerek yok, direkt ona ayak uyduramayacağınızı söyleyin.

Binamızda yaşlı, yalnız yaşayan bir teyze var.Ben sonradan taşındım. Dışarıda gördükçe selam veriyordum, tatlı bir kadın hoşuma gidiyordu.
3 kez akşam 8 civarı habersiz şekilde oturmaya geldi 😳 üstelik birinde misafirim vardı ama yine de içeri girdi.
Açıkcası şaşırdık. Bizi de ne kadar tanıyor, belki kötü insanlarız, yaşlı haliyle zarar versek mesela..
3. Gelişinde hafiften memnuniyetsizliğimi belli ettim. Pazar gecesiydi çocuklar, okula hazırlık, hafif de hastaydım. Gıcık oldum, belli ettim.
Şimdi de dışarda görsem kısa kesiyor yüzüne bile bakmadan gülümsüyor geçiyorum.
Daha gelirse müsait olmadığımızı, habersiz gelmelere alışkın olmadığımızı söylicektim.
Gelmedi aylardır.
Uzunca yazdım, yazasım varmış 😆
Sinir oldum ama. Siz de birşey yapın, bu düzen böyle gitmemeli. Evinizde rahat etmeyecekseniz nerede edeceksiniz.
Ama ilk fırsatta da gidin oradan.
Hem para veriyor hem gönül eğliyorsunuz.

X