Hergün ailesiyle telefonda konuşuyor eşim

Hayır eşim lisede ailesiyle aynı şehirde olmasına rağmen yurda verilmiş sonra ünide yurt sonra iş hayatı için bir yık farklı ülke sonra askeri eğitim bir yıl sonrada biz evdendik sürekli aramasında beni sinirlendiren konuysa zaten hiç hayatlarında yokmuş gibi davranmışlar hiçbir doğum gününde hediye almamışlar (hediye mi derdin demeyin babasına her doğum gününde hediye aldırırlar ben yıllardır eşime ailesinin aldığı bir şey bilmiyorum)

Bir cok arkadas konu sahibine degil esine hak vermis ama burada sorun bence ailenin aramasi degil tek basina
Elbette ailelerle iletisim halinde olunur ama adam esiyle yemek yiyecekken o yemek sofrasi muhabbeti olusmuyor çünkü adam hem yemek yiyemiyor hem ailesi rahat birakmiyor.
Kari koca birbirlerine zaman ayiracakken bunun bolunmesi cok hos degil. Hani belli saatler disinda araninca nasil münasebetsiz bulunuyorsa bence kayinaile de o saatleri buldugu icin konu sahibi rahatsiz oluyor. Sahsen tam esimle yemek yiyecekken biri arasa ben de sinir olurum.
Ya da adamin kisitli vakti esine degil de ailesiyle konusmaya gidiyorsa o zaman bu insanlar kari koca olamaz ki...
Bir de ne yedin ne giydin nereye gidiyorsunuz gibi evin icinde olan seylerin aileye anlatilmasi da sıkıntı. Bazisi ne var bunda diyebilir ama bence evin ve eslerin de bir mahremiyeti var disa yansimasi hos degil. Bence esinizle konuşun aile ile sohbeti bizim planlarimizi bolmeyecek sekilde yaparsan sevinirim ben seninle vakit gecirirken hic bir seyin bunu bolmesini istemiyorum gibi aileyi hedef almayan ama esinizi ozlediginizi ifade eden bir konusma yapabilirsiniz

İşte sorun şurdaki ailesinden yıllardır ayrı yaşıyor zaten

Reactions: H M
Ailesinin iyi niyetli olmadigi belli hic burda "karismaya hakkin yok"culara aldanma. Sofrada telefonla konusmama kurali getirin. Ailesiyle konusmasini eve gelmeden halletsin ya da. Ama kavga ederek soylemeyin. Seninle daha cok vakit geçirmek istiyorum seni özlüyorum tadinda yumusak girin konuya

Çok teşekkür ederim o kadar güzel açıklamışsınız ki içim rahatladı belki beni haksız bulan vardır ama eşim haftanın üç günü evde olunca ve bunlardada işte gerçekten 24 saat çalıştığından dolayı bu üç gününde yarısı eşimin evde uyumasıyla geçiyor bende eşim uyanınca benimle ilgilensin istiyorum ve ben eşim yanındayken ne ailem ne arkadaşım tekefonunu bu kadar açmıyorum çünkü zaten gerçekten çok az görüşebiliyoruz aynı evin içinde eşimi özlüyorum çünkü askeri personel ve bi anda kahvaltının ortasında yarım bırakıp işe çağırılıyor zaten

Klasik evlenene kadar umursanmayan evlenince de ana kuzusu olmasi beklenen erkek cocugu...
Birazda eşimin maaşı biz evlendikten sonra arttı
çok doğru anlamışsınız beni fakat mesela yemeği yedik arıyor ben o sırada bulaşık yıkıyorum ailesi beni soruyor eşim istiyor ki işimi bırakıp onlara cevap vereyim yani bilmiyorum yaklaşık on yıldır ayrılar ve eşimi doğurmaktan başka hiçbir fayda sağlamamışlar ben eşimin yaşadıklarından dolayı hazmedemiyorum eşim baba yaşayamadıklarını anlattıktan sonra ailesine sempati duyamıyorum eşimde sevgi beslediğinden değil ailedir saygı duymak gerek mantığından böyle

Misilleme yapın.bu tarz olaylarda ayna taktığını uygulamaktan başka hiçbir şey işe yaramaz.ne konuşma, ne derdini anlatma, ne kavga faso fiso.aynı şehirde misiniz bilmiyorum ama annenize, teyzenin söyleyin.sık sık sizi arasınlar, görüşmek istesinler.beyefendi kendi ailesiyle konuşurken siz de kapanın odaya kendi ailenizle konuşun.hatta mesaj atın o ailesiyle konuşmayı bitirdiğinde arasınlar ki o seni beklerken aynı şeyleri düşünsün bakalım nasıl oluyormuş.sarılacağı, öpeceği zaman dur canim şununla konuşuyorum falan de.bir gün onun tarafı geldiyse söyleyin hemen ertesi gün sizin tarafınız gelsin.evet zor olacak sinirlerinize hâkim olmak biliyorum ama böyle yaparak kimleri kimleri yola getirdim ben.öyle ilgi bekleyen saf kadın durumu sökmüyor maalesef.seks yapmaya bile vakit bulamasın beyefendi.hatta söyleyin onun ailesi varken de gelsinler.hem eşiniz daha rahatsız olur hem de ailesi.küsüyorlar ne yapayım deyin.nedir bu erkek ailelerinden çektiğimiz o kadar sinirleniyorum ki.gerçi uzaktalarmiş heralde.neyse diğer kısımlar geçerli.normal diyen üyelere de katılmıyorum.kazık kadar adamlar ya.özlemeyiversin o kadar.

evet eşinizin mesafeyi ayarlaması gerekiyor ben de bulaşıkları dizerken aradıkları oluyor eşimin ailesinin veya çay koyarken. eşim de diyor o mutfakta çay koyuyor vs vs. o zaman hiç ne eşimden ne ailesinden yok onlarla konuşayım diye ısrar görmüyorum. hem eşinizde hem ailesinde biraz problem var gibi bu konuda

E canim goruntulu aradiklarinda vs beni görmek istiyorlar mesela ben çıkmıyorum veya soruyorlar konuşmuyorum her konuştuklarında telefona çıkmak zorunda değilim ki mesela beni arasınlar merak ediyorlarsa? İsim olur gücüm olur konuşmam etmem eşimde birşey demez çok takılma bunlara smdi sana bu durum çok zor gibi geliyor ama zamanla merak etme herkes herşeyi anlar herkes çok heycanli şuan :) bu arada ailesi şunu yaptı bunu yaptı diye kafanda dusunme yapar veya yapmaz bunu kabullenen esin sana bı tersligi olmadgi sürece kafanı mesgul etme sora araya giren kötü gelin sen olma. :) bazı şeyleri duyma görme ama senin ilgilendiren mevzularda her zaman net tavrın olsun.

Ablacım sen kocanın ailesinden nefret ediyorsun, baya kinlenmişsin. Ama belliki kocan ailesini seviyor, sayıyor. Eşimi doğurmaktan başka hiçbir fayda sağlamamışlar çok çirkin bir cümle, napmışlar sokağa mı atmışlar? Eğitimi için başka yerde okumuş. Büyükşehirde değilse, başka yerde yatılı lise okuması çok normal. Belki uzun yıllar ayrı kaldılar şimdi iletişimde olmak istiyorlar. Ölümlü dünya sonuçta. Yabancı değiller anası babası.

Dengeyi kuracak olan senin beceriksiz kocan. Bu dengeyi kuramıyorsa onun hatası, beceriksizliği. Kafanda insanlara kin besleyeceğine, nefret edeceğine kocanla bir çözüm bulmalısın. Hayatı bu kadar kin dolu nasıl yaşıyorsun. Allah akıl fikir versin.

Sonradan ekleme: Üstelik ben istanbul'da yaşıyorum, büyükşehir, burada bile yatılı liselerde kalanlar oluyor evleri okula uzak diye. İnsanın çocuğunu yatılı okulda okutması kötü anne baba yapmaz onları

Özelinizi anlatmıyorsa, onlar her şeyinize karışmıyorsa, konuşmalar saatlerce sürmüyorsa sıkıntı etmeyin o kadar.. Şu erkeklerinde akılsız akılsız davranıp hemen aileme düşman gibisin demesine gıcık oluyorum..

Ya günde iki kez çocuklarını değil de sizi arasalardı bana öyle yapıyorlardı inanın daha boğucu.
Bırakın çocuklarıyla konuşsunlar.

Çok teşekkürler ayna taktiğini sevdim ailelerimiz hem çat diye gelemeyecek kadar uzaklar hemde evimiz 1+1 yani iki aile aynı anda ağırlanmak evimizde birde siz söyleyince farkettirmeden kocamın ailesi arayınca kapatsınlarda filme devam edelim diye beklerken ben ailen arayınca eşim filme devam ediyor bundan sonra eşim ne kadar konulursa bende o kadar konuşmam kısas bu hayatta en sevdiğim şey

Yeni evlendiniz diye daha çok batıyor, ilerde hem onların densiz saatlerde araması azalır hem de sizin ilgi beklemeniz. Ama ben de böyle şeylerden hoşlanmam, yemek saatinde, disarda vs aranmaz insan, yeni evli insana ailesi, biz şimdi denk getiremeyiz sen bizi ara diyebilir. Kaç senedir beraberiz eşim de ben de denk gelirse gündüz yanyana değilken günlük konuları arayıp konuştuk hep ailemizle, haftada 1 2 kere daha uzun olacak şekilde yemekten sonra falan geçtik içeri odada konuşup geldik. Her gün ne yedin bilmem ne diye konuşsa eşim bana da çok itici gelir ya, erkek adama da yakıştıramıyorum öyle muhabbeti.

Sen de durdur filmi de.öylr offlaya puflaya beklesin.canina tak edince de ben de böyle hissediyorum işte dersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…