Her yerden çürük soğan kokusu alıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizde eşimle beraber 5 kilo yoğurdu döktük ekmekleri çöpe attık hersey kokuyordu bize meğerse bu illettenmis kendiliğinden geçti

Bende 2 yıl oldu geçireli hala koku tad eskisi gibi değil düzelmedi.
Bazen tamamen gidiyor bazende çok az geri geliyor koku ve tad ama asla eskisi gibi değil.

Korona sonrası koku hasarı olan cok kişi duydum
Arkadaşımda zeytin yiyemiyor parfüm kokusu alıyorum diyor her zeytinden sanırım beyinde koku mekanizmasında bir hasar bırakıyor
Geçmiş olsun belki zamanla düzelir

Ben de covid gecirdikten sonra saclara uygulanan keratinin kokusunu almistim. Bir hafta boyunca durduk yere bu koku burnuma geliyordu. Yaptiranlar bilir çok ağırdır burnu sızlatır resmen. Ben de o donem arastirmistim ya gecmezse diye cok korkmustum. Sonra kayboldu ama. Siz de merak etmeyin kalıcı olmayacaktır yüksek ihtimal

Koku terapisi yapıyorlar çeşitli baharatları falan koklayıp bunu düzeltmeye çalışıyolar diye biliyorum

Kahve koklayın düzenli. Evde Tğrk kahvesi neskafe ne varsa açın kapağını koklayın. Kahve tüm kokuları siliyor burundan.

Merhaba bende de aynı sorun vardı. Kendi Kokumdan yemeklerden her şeyden iğrenmiştim. Bunun geçmesi 1 seneye yakın sürdü. Kbb doktoruna falanda gittim ama olan şeyler bunlar tedavisi yok şuan demişti. Geçen sene eylülde koronaya yakalanmıştık bu sene eylülde o koku bitmişti diye hatırlıyorum

Ben yaşadım. 2007 senesinde yada 2008 senesinde coronadan berbat olmasın berbat bir gribe yakalandım. O kadar kötüydü ki ayağa kalkamadım. Ve o ilk gün işyerinin yemekhanesinde tuhaf bozuk tavuk kokusu gibi birşey vardı. Eve geldim aynı koku. Yemek yapıyor annem bozuk tavuk kokusu. Haşlanmış tavuk ama bozulmuş tarif edemicem. Sonra 1 sene sonra kadar düzeldi ne enteresan birşey bu grip dimi

Benim koku da sorunum var ve tuz da.
Ara ara koku alma ve tuz tadı gelip gidiyor.
Yemeklerde sorun oluyor,tuz tadı alamadığım zaman cok atıyorum tuzu.
Koku da gidip gidip geliyor…

Çok uzun bir süre Araştırdım ben bunun tedavisi lieratüre girdi diye haber yapmışlar. Koku egzersizi sayesinde daha hızlı atlatılıyor sanırım. Ben de KBB gideceğim ama hala rabdevu bulamadım

Koku terapisi yapıyorlar çeşitli baharatları falan koklayıp bunu düzeltmeye çalışıyolar diye biliyorum
Evet ben de o haber yeni gördüm, doktora da randevu almaya calısıyorum hala. Bakalım nereye kadar böyle gidecek ve doktorun tedaviden haberi var mı

Evet ben de o haber yeni gördüm, doktora da randevu almaya calısıyorum hala. Bakalım nereye kadar böyle gidecek ve doktorun tedaviden haberi var mı
Doktora gittin mi? Tedavi yönetimi varmış ama her doktor haberdar mı bilmiyorum. Koku egzersizi diye detayları bilemiyorum

Bu şekilde değişik koku alma şeklinde değil de komple gitti benim 2020'de halen de yüzde yüz şekilde geri gelmiş değil ama bundan rahatsız olmadığım için doktora gitmedim her kokuyu almasam da olur dedim :dd

Ben ben bennn. Corona olduğumda tad alma gitmedi ama koku sıfırlandı ve diğer belirtiler. O dönem hamileydim tam 4 ay sonra kendimi soğan kokuyorum gibi hissediyordum ablamada söylemiştim hatta eşimede sormuştum kokuyor muyum diye. Delircektim sürekli kendimi iğrenç kokuyor olarak alıyordum kokumu. Buradan biriylede yazışmıştım bu konuda ben doğum yaptığım için hormonlar mı değişti coronadan mı diye emin değildim ama coronadanmış yaşayan cok varmış. 2 ay sonra geçti kendiliğinden şükür.

Evet 1 seneye kadar yaşadım bu durumu. Terim bile öyle kokuyordu anneme eşime soruyordum hayır kokmuyorsun diyorlardı. Berbat bir şey anlıyorum

Merhaba bende ayni durumu yasiyorum.. yalniz benim 1 sene once oldu ama hala gecmedi.. soganin kokusu cok kötü birde haslanmis yumurta.. katlanamıyorum..
Hatta kendi tenimi kokladigimda ayni kokuyu aliyorum..
Çok arastirdim belirli bir tedavisi yok..
Ben bir eczaneden koku karisimi hazirlattim benim gibi kalıcı koku bozuklugu yasayanlar için yapiliyor.. ilgilenirsen markayi yazabilirim özelden..
Bunu hergün dudak ustune suruyorum..
Keskin kokular var icinde nane gibi.. vs
Bir nebze iyi geldi..
Birde cinko takviyesini onerdi eczaci..
Duzenli olarak koku antremani oneriyorlar doktorlar... bilmiyorum bende caresizim..
Cok can sıkıcı gercekten.

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.
Ben üç defa covid geçirdim. İlk geçirdiğim covid sonrası sizin belirtileriniz gibi benimde koku ve tat sıkıntılarım oldu. Zamanla değişim geçirdi. Ama hala geçmediBir süre Gaziantep 'te yaşadık bu sebeple yemeklerimde sarımsak çok kullanırdım. İki yıldır neredeyse hiç sarımsak yemiyoruz.Eskiden kısır, çiğ köfte, patates salatası çok sık yapardım. Şimdi soğan ve bazı baharatlardan dolayı yapsam bile tadı hoş gelmiyor.
Sarımsak, soğan, yumurta, kabak, lahana ve pırasa tatları çok garip Kızımda benim gibiAma o benim geçen yıl geçirdiğim evrelerde ondan hiç zorlanıyorum. Ben artık tat alma kısmını geçtim bazı şeyleri mecburiyetten yiyorum.
Denildiği gibi hep soğan kokuyormuşum gibi geliyor
Bazı yağların kokusu, tadı bile rahatsız ediyor.
Çinko eksikliği olabilir denildi. İlaç kullandım pek etkisi olmadı
Umarım sizin uzun sürmez çabucak geçer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…