Her yerden çürük soğan kokusu alıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

regrules

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2022
1.584
4.625
Sanırım bundan 4 5 ay önce Korona oldum. Emin değilim test yaptırmadım. (O süre içinde evden de çıkmadım hiç, kendimden şüphe ettiğim için)
Geçen günlerde soğandan çürük kokusu almaya başladım. Anneme koklatıyorum, kokmuyor diyor, ablama aynı şekilde. Soğandan tiksindim çünkü ben çürük kokusu alıyorum. Yemekleri ayrı yapmaya başladım kendime. Yemeğin içinde bile onun kokusunu alıyordum çünkü.
Ardından netten bakayım dedim, bu daha önce Korona geçirenlerin başına gelmiş. Kadınlar çürük soğan kokusu, erkekler yanık lastik kokusu alıyormuş.
Ardından bugün yumurta haşladım, onda da aynı koku. Yumurta çürük soğan kokuyordu. Anneme koklattım, kokmuyor dedi.
Araştırdım, başına bu şekilde bir olay gelenler var. Doktora gidiyorlar bir sonuç yok ama, beynin koku alma merkezinde bir sorun oluşuyor sanırım anladığım kadarıyla. Bir süre bekleyeceğim, artarsa veya geçmezse doktora gideceğim ama umutsuzum açıkçası.

Daha önce böyle bir şey yaşayanınız oldu mu?
Yani kusura bakmayın ama kendimden bile o çürük soğan kokusunu alıyorum.
Pırasa doğradım az önce onda da hafif çürük soğan kokusu vardı. Burnuma doldu resmen. Artmasından çok korkuyorum

Merhaba, ben bildiğim kadarıyla hiç coronavirüs geçirmedim. Ancak virüsün ilk çıktığı günlerdeki panik ile, coronavirüs adına açılan bir Facebook grubuna katılmıştım. Birçok kişinin gönderileri ana sayfama düşüyordu.

Aynen dediğiniz gibi yazan çok vardı. Kimi bir ay sonra geçtiğini,kimi bir yıl olmasına rağmen geçmediğini yazıyordu. Bu durumu atlatmış olanlar özel bir çaba gösterdi mi yoksa kendiliğinden mi geçti bilmiyorum. İsterseniz o grubunun adını size özelden yazayım, siz arama butonundan aratıp, oradan da yorumları okuyun.

Psikolojik olabilir mi diye düşündüm. Doktora gidin öncelikle geçmesini evde beklemeyin.
Deniz tuzlu bir burun spreyi alıp burnunuza sıkmayı bir deneyin isterseniz bir süre. Kötü anlamda söylemiyorum ama burun içindeki mukoza, hastayken bir değişik kokuyor bazen. Siz farkında olmasanız da orda bir yerlere yapışıyor burun içinde. Ve siz her hava çektiğiniz burnunuza, o kokuyu anımsıyorsunuz. Bu da olabilir belki ama en iyisini doktor söyleyecektir.

Ben korona geçirdim. Ondan sonra mesela domates iyrenc kokuyo bana göre yumurtada aynı şekilde

Sanmıyorum çünkü soğanla başladı ortada hiçbir şey yokken ve sanırım artmaya başladı.
Dediğinizde haklısınız ama her şey bu şekilde kokmuyor, belirli şeyler kokuyor.
Randevu almak çok zor hastanelerden, talep oluşturum bakalım alana kadar ne olacak, umarım geçer ya.
Önerinizi de denicem, bakalim işe yarar mı, aklıma gelmemişti hiç bu şekilde

Bu covidin en çok bilinen hastalık sonrası kalan defekti.Kadinlar çürük soğan kokusu erkeklerde yanık lastik kokusu almaya başlıyorlar belli bir süre.Bazisinda çok uzun süre devam ediyor bazisinda kısa sürede geciyor.Benim kızımda yaklaşık 3 4 ay sürdü.Aslinda ilk başta hiç koku almıyordu sonrasında burnundaki koku reseptöŕleri çalışmaya başlayınca belli bir süre bu kokuyu aldı sonra yavaş yavaş azaldi .Ancak hala bazı şeylern kokusunu degisik olarak alıyorum diyor.

Gecmis olsun. Corona ile ilgili bir arastirma okumustum. Corona gecirirken burundaki koku hücreleri bozuluyor. Onlar yeniden olusurken kötü kokular aliyormus gibi oluyor. Ama bu gecici bir sürec. Iyilesmeye göre sürüyor. Kalici vakalardan bahsedilmemisti

Bende bu durum 6 7 ay kadar sürdü, sonra yavaş yavaş düzeldi. Evet her şey çürüğümsü ve farklı kokuyor. Geçici bir süreç.

Tam olarak ben , bende korana olduktan sonra hafif hafif koku almaya başladım yaklaşık 3 ay kadar sogan bana çürük sogan gibi kokuyordu midemi bulandiriyordu bide sarmisak ama merak etme 3 aya düzeliyor:) ben hatta hamilemiyim diye düşündüm nefret etmişdjm sogan kokusundan :)

Annem korona oldugunda olmuştu o da sogan kokusu alıyorum demisti
Hatta sogan falan kavurmagimiz halde bu soğanı neden bu kadar kavurucu falan diyordu her yer sogan kokuyor diyordu ama onun hastalıktan sonra gecti

Korona geçirdikten yaklaşık 3 ay sonra falan başıma geldi. Kendi kokumdan, yumurtadan, etten, tavuktan inanılmaz pis bir koku aliyordum. Bu durum başlayalı 11 ay falan oldu artık rahat yiyebiliyordum fakat haşlanmış yumurtayı sade yememistim uzun zamandır. Bu sabah yedim bı çok kötüydü içine yeşillik katmadan olmuyor. Çimen kokusu bile iğrenç gelmişti bir süre

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…